„Samsung Galaxy A30s” apžvalga

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2019-12-08
„Samsung Galaxy A30s” apžvalga
0 Pasidalinimai
444 Peržiūros

Turbūt nieko nenustebinsiu pasakęs, jog „Samsung” yra didžiausias pasaulyje išmaniųjų telefonų gamintojas. Tiesa, šis titulas per ilgus metus buvo užtarnautas pardavinėjant krūvą vieną nuo kito mažai besiskiriančių biudžetinio segmento modelių. Kadangi įvairios kinų kompanijos minėtoje kainų kategorijoje pradėjo lipti korėjiečiams ant kulnų, šių metų pradžioje „Samsung” pristatė labai ambicingą „Galaxy A” seriją, turėjusią suteikti modelių gamai daugiau aiškumo ir konkurencingumo.

Deja, elektronikos milžinė, lyg nuo priklausomybės besigydantis pilietis, paslydo ir taip rinkoje tarp labai aiškias kainų ribas reprezentuojančių „Galaxy A20” ir „A40” lyg niekur nieko įsiterpė „Samsung Galaxy A30s”. Šiandien ir pabandysime išsiaiškinti, kam skirtas šis modelis, ir ar tai nėra tik dar vienas tos pilkos pigių išmaniųjų masės atstovas.

Dizainas

Kai kažkas projektuoja kainai jautrų įrenginį, retai gali korpuso gamybai rinktis kažką prabangiau nei plastiką. Žinoma, tai nereiškia, jog visos galimybės išsemtos ir nėra būdų kaip nors pagyvinti dizaino. Tačiau, „Galaxy A30s” atveju, įmantrus galinės dalies dizainas lėmė gana kuriozišką situaciją.

Vos išsitraukęs įrenginį iš dėžutės, pernelyg nesigilindamas, iš ko jis pagamintas, užmečiau akį į nugarėlę ir… Nuoširdžiai pagalvojau, jog testui gavau sudaužytą telefoną - šviesoje aiškiai matėsi skilusio stiklo linijos. Na taip, pora pabaksnojimų nagu ir perbraukimas piršto pagalvėle per tas linijas, atskleidė, jog tai tėra „Prizme” vadinamas dizaino sprendimas. Paprastai tariant, dizaineriai nusprendė skirtingas nugarėlės dalis nudažyti blizgesne ir mažiau blizge spalvomis bei jas atskirti aštriomis tiesėmis, taip sukuriant kažkokį 3D efektą. Galbūt tai geriau plikas plastikas, bet bent jau baltos spalvos variante, tai nesižiūri. Dėl šios priežasties patariu rinktis žalią arba juodą korpuso spalvą. Beje, nepriklausomai nuo pasirinkto korpuso atspalvio, priekinė „Galaxy A30s” dalis bus juoda, kas sukuria gražų kontrastą ir vizualiai paslepia ekrano rėmus.

Kalbant apie ergonomiką, turiu pagirti projektuotojus dėl palyginus nedidelio išmaniojo storio ir lengvai lenktos galinės dalies - tai padeda „Galaxy A30s” patogiai įsitaisyti delne ir lengvai įslinkti į kišenę. Prietaiso dydį vertinčiau kaip vidutinį ir per plauką neišlipantį iš patogaus laikymo ir valdymo viena ranka, bet mažesnių plaštakų savininkus informuoju, kad tai nėra pats kompaktiškiausias pasirinkimas. Taip pat gaila, jog korpuso lengvumas ir dešinėje pusėje išdėstyti tvirtai spaudžiami, bet pigumo įspūdį kuriantys įjungimo bei garso reguliavimo mygtukai neleidžia pamiršti telefono klasės. Guodžia nebent tai, kad „A30s” korpuse vietos atsirado ne tik moderniajai „USB-C” jungčiai, bet ir 3,5 ausinių lizdui.

Ekranas

Ekranas neabejotinai yra ta sritis, kur galima pastebėti, kad „Galaxy A30s” viena akimi žiūri į savo brangiuosius brolius. Pirmas to atspindys - po ekranu sumontuotas pirštų antspaudų skeneris. Įspūdingiausia tai, kad teoriškai primityvesnė optinė technologija veikė patikimiau nei neseniai testuoto „Galaxy Note10+” ultragarsinis jutiklis. Pirštas, gana lėtai, bet patikimai 7 iš 10 kartų buvo nuskaitomas iš pirmo karto.

Labai svarbu turėti omenyje, kad pirštų antspaudų nuskaitymo tikslumui gali pakenkti pigūs apsauginiai stiklai, kas ganėtinai aktualu, nes gamintojas ekrano neapsaugojo „Gorilla Glass” apsauga. Jei jau visgi pasirinksite kažką klijuoti ant priekinės dalies, pravers atrakinimo veidu galimybė ir didesnio jautrumo režimas, užtikrinantis tikslesnį prilietimų registravimą.

Pati 6,4 colio įstrižainės ekrano forma vėlgi neatsilieka nuo šiuolaikinių tendencijų ir siūlo plonus rėmelius bei nedidelę lašo formos išpjovą priekinei kamerai. Man asmeniškai tai buvo viena maloniausių savybių, itin pagerinusių turinio žiūrėjimo patirtį.

Ko šiek tiek pasigedau, tai didesnės rezoliucijos. HD+ raiška pastebimai atsilieka nuo man įprastų FHD+ matricų. Individualių pikselių gal ir nepavyks įžiūrėti, bet skaitant tekstą ar tingiai vartant „Instagram” nuotraukas detalumo tikrai trūksta. Tai iš dalies kompensuoja tokios klasės telefonams nebūdinga „SuperAMOLED” technologija, siūlanti kur kas didesnį kontrastą, sodresnes spalvas ir gilesnius juodus tonus. Įdomu tai, jog „Galaxy A30s” ekranas sukalibruotas labai neblogai, todėl pagal nutylėjimą nustatytame „Natūraliame” vaizdo režime spalvos yra labai realistiškos ir natūralios (nustatymuose galima jas paryškinti). Didelis šviesumas ir puikūs matymo kampai vėlgi lenkia panašios klasės konkurentus.

Beje, dar vienas „AMOLED” technologijos privalumas - net ir išjungtame ekrane gali būti atvaizduojamas laikas, pranešimai ir baterijos procentai, kas aktualu įkrovimo metu.

Veikimas

Prieš kurį laiką apžvelgtas „Galaxy A50” paneigė per ilgą laiką suformuotą nuomonę, kad pigesni „Samsung” telefonai tiesiog negali veikti sklandžiai, todėl pradėdamas bandyti „A30s” neturėjau jokios neigiamos išankstinės nuomonės.

Deja, netrukus teko nusivilti. Pirmojo nustatymo metu, kol fone iš debesų buvo siunčiamos mano naudojamos aplikacijos, paspaudus įjungimo mygtuką, „A30s” pabusdavo tik po kelių sekundžių. Kai viskas buvo atsiųsta ir nustatyta, situacija šiek tiek pagerėjo, bet iš esmės nepasikeitė. Net ir ilgiau pasinaudojus ir pripratus prie mažesnių nei man įprasta apsukų, socialinių tinklų aplikacijos buvo atveriamos neįprastai lėtai. Elektroninis paštas ir naršyklė veikė daugiau ar mažiau gerai, bet kiekvienąkart paleidus sudėtingesnį žaidimą, tokį kaip „Call of Duty”, apimdavo jausmas, kad iš „Galaxy A30s” spaudžiu maksimumą. Sumažinus grafikos nustatymus pašaudyti į priešus įmanoma, bet tai neteiks didelio malonumo, nes kadrų kiekis neretai nukrisdavo žemiau 30/s ribos.

Visa tai galima paaiškinti aštuonių branduolių toli gražu neraumeningiausiu „Exynos 7904“  procesoriaus, „Mali-G71 MP2” vaizdo plokštės, 3GB operatyviosios bei 32GB vidinės atminties (išplečiama „microSD” kortele) kvartetu. Dėl to mūsų tradicinį testą „Galaxy A30s” išlaikė tik per plauką:  įrenginys pernelyg nedelsdamas atvėrė socialinių tinklų  („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėles, ir vos ne vos, išleisdamas paskutinį prakaito lašą susitvarkė su „PUBG Mobile” ir „Asphalt 9” žaidimais. Deja, 3GB operatyviosios atminties nepakako visų aplikacijų išlaikyti fone. Šiek tiek nustebino nebent tai, kad telefono nugarėlė praktiškai nekaito, net ir žaidžiant minėtuosius žaidimus.

„Samsung” flagmanuose matyta „OneUI” vartotojo sąsaja, veikianti Android 9 pagrindu, siūlo tą patį akiai patrauklų dizainą, aiškiai išdėstytą meniu ir patogų valdymą. Galbūt gamintojui vertėtų bent jau šiek tiek sumažinti įvairių animacijų sudėtingumą ir funkcijų kiekį, nes tokio, palyginus nedidelio, pajėgumo išmaniajame kiekvienas galios trupinėlis yra svarbus. Tikėkimės, mano parašymas bus išpildytas su kitąmet planuojamu Android 10 atnaujinimu.

Dar vienas nusivylimas laukė ryšių srityje. Nors palaikomas naujausias Wi-Fi ac standartas, duomenų atsisiuntimo greičiai kažkodėl nuo flagmanų atsiliko beveik dvigubai. Labai panaši istorija ir su 4G ryšiu (palaikomos 2 SIM kortelės). Pagirtinai veikė nebent Bluetooth ir galbūt GPS, kuris tik lėtai prisijungdavo prie palydovų, bet nepamesdavo ryšio. Naudojančius mobiliuosius atsiskaitymus nudžiugins NFC buvimas, kas yra labai didelė išimtis tokios klasės modeliuose.

Garsas

Kai į mano rankas patenka biudžetinės klasės išmanusis, jau kurį laiką nustojau tikėtis gero garso rezultato. Būtent tokia nuostata ir padėjo pernelyg nusivilti „A30s” audio kokybe.

Apačioje sumontuotas garsiakalbis skambėjo taip nuobodžiai prastai, kad norėjosi kuo skubiau jį išjungti. Apėmė jausmas, lyg kažkas būtų pirštu uždengęs jo groteles ir mūsų ausis pasiekti tegalėtų tylūs, ne itin gerai atkuriami aukšti ir vidutiniai dažniai, už savęs palikdami žemuosius. Greičiausiai gamintojas jį numatė tik informuoti apie skambutį ir triukšmingoje patalpoje susikalbėti su pašnekovu, nes pokalbiams skirta ausinė taip pat negali pasigirti išskirtine kokybe.

Prijungus laidines ausines situacija pagerėja, bet, deja, taip pat nedžiugina. Audio atkuriamas be pašalinių garsų, bet labai tyliai. Tiesa, galbūt kai kuriems vartotojams patiks, jog naudojant laidines ausines bus galima klausytis FM radijo, kas rinkoje pasitaiko vis rečiau.

Kamera

„Samsung” paskutiniu metu kameroms skiria mažiau dėmesio net ir flagmanų segmente, tad tikėtis geros kokybės nuotraukų mažų kainų kategorijoje galėtų nebent didžiausias optimistas. Visgi Pietų Korėjos gamintojo atstovai per „Galaxy A” serijos pristatymą kameras išskyrė kaip vieną prioritetų, tad buvo azartas patikrinti, ar „A30s” gali patenkinti bent jau minimalius fotografijos poreikius.

3 vertikaliai išdėstytų kamerų modulis nugarėlėje iškart sufleruoja, kad tai išmanusis nebus visiškas fotografijos autsaideris -  25MP pagrindinio, 8MP itin plataus kampo ir 5MP gylio sensoriaus trio bent jau ant popieriaus atrodo labai neblogai. Taigi, skubu fiksuoti pirmųjų nuotraukų dienos šviesoje ir… per daug nusivylęs nelieku. Pagal nutylėjimą pagrindinė kamera fotografuoja 12MP rezoliucija, taip taupydama kadrų užimamą vietą atmintinėje ir įamžindama daugiau šviesos. Spalvos nuotraukose tikrai labai arti realybės, kontrastas, tradiciškai „Samsung” telefonams, truputį per didelis, o ekspozicija - pusė velnio. Nuotraukų kokybę stipriai pagerina „HDR” režimas, kurį labai rekomenduoju naudoti nuolat, kitaip nei spalvas išdarkantį dirbtinį intelektą („Scenos Optimizacija”). 

Kadangi gamintojas sensoriui nepagailėjo net 25MP raiškos, kameros programėlėje 3:4 kraštinių santykį keičiu į 3:4H (taip nustatoma maksimali rezoliucija) ir jau po poros kadrų skubu jį išjungti - nors teoriškai daugiau megapikselių turėtų sugaudyti daugiau detalių, jokio pagerėjimo nepastebėjau. Netgi atvirkščiai - nuotraukos tapo tamsios, jose atsirado prieš tai nematyto optinio triukšmo, to didesnio detalumo taip ir nepamačiau. Žodžiu, nepatariu kada nors fotografuoti 25MP rezoliucija.

Naktinė fotografija tikrai nėra „Samsung Galaxy A30s” arkliukas, švelniai tariant. Čia nėra jokių įspūdingų „Nakties režimų”, randamų flagmanuose, tad jei nieko neįžiūrite dėl tamsos, kameroje taip pat matysite tik vieną didelį juodą blyną. Jei fotografuosite šalia gatvės šviestuvų, situacija minimaliai pasitaisys, bet nuotraukose truks detalumo, o nuo šviečiančios lempos praras savo kontūrus.

8MP itin plataus kampo kamera yra naujausias išmaniųjų telefonų mados klyksmas. Ji turėtų leisti viename kadre sutalpinti platesnį vaizdą, nežengiant žingsnio atgal. Ji savo darbą išties atlieka, bet rezultatas yra ganėtinai prastas - prarandamos detalės, itin stipriai nuotraukos tamsios ir nelabai malonios žiūrėti.

5MP gylio jutiklio užduotis - padėti pagrindinei kamerai nustatyti atstumą iki objekto ir sulieti foną už jo. Prisipažinsiu, kad neįamžinau nė vienos tokio tipo nuotraukos, kurią norėčiau kam nors parodyti. Arba netiksliai nuskaitomos briaunos, arba fonas išvis nesuliejamas, kadangi reikalaujama, jog vartotojas stovėtų daugiausiai 1,5m atstumu nuo objekto.

 16MP priekinė kamera yra ganėtinai nebloga. Man, kaip menkam tokio tipo nuotraukų ekspertui, pritrūko tik aštrumo ir geresnės kokybės prasto apšvietimo sąlygomis, užtat labai patiko galimybė minimaliai padidinti fotografuojamo vaizdo kampą ir taip kadre sutalpinti, pavyzdžiui, daugiau žmonių. Kaip ir galinės kameros atveju, patariu palikti nuolat įjungtą „HDR” parinktį. Vartotojui taip pat siūlomas jau aptartas sulieto fono režimas, bet galutinis rezultatas ne ką geresnis nei galinės kameros.

Apie filmavimą pasakysiu tik tiek, kad maksimali raiška yra FHD. Vaizdo įrašų kokybė yra tokia, kad šiuo telefonu galima filmuoti nebent tada, kai nieko nėra geriau po ranka.

Baterija

Pamatęs „Samsung Galaxy A30s” specifikacijų sąraše net 4000mAh talpos bateriją ir žinodamas ne itin energijai reiklų procesorių tikėjausi puikių rezultatų, bet tik dar kartą įsitikinau, kad ne viskas auksas, kas miliampervalandėmis žiba.

Dauguma vidutinės ir biudžetinės kategorijos prietaisų su panašaus dydžio akumuliatoriumi ištveria bent jau 2 dienas, naudojant vidutiniškai intensyviai (nežaidžiant žaidimų, bet naršant internete, tikrinant socialinius tinklus, el. paštą, fotografuojant, klausant muzikos), o „Samsung Galaxy A30s” kažkodėl ištempė vieną dieną ir iki kitos dienos pietų. Rezultatas jokiu būdu nėra blogas, bet jei gamintojas pasitemptų su programinės įrangos optimizacija, galėtume džiaugtis pastebimai geresne ištverme.

Telefono komplektacijoje rasime 15W galios greito įkrovimo blokelį, kas tokiame kainos segmente yra didelis privalumas. Nors baterija visiškai prisipildo per daugiau nei pusantros valandos, turėdamas galvoje didelę jos talpa, priekaištų neturiu.

Verdiktas

Seniesiems rinkos grandams pasiūlyti gerą nebrangų išmanųjį telefoną darosi vis sunkiau. Kiekvienais metais įvairūs mažesni Azijos gamintojai, rodos, pranoksta patys save, vartotojams pasiūlydami neįtikėtiną kainos/kokybės santykį siūlančius įrenginius. Vis dėlto „Samsung Galaxy A30s” įrodo, jog didieji deda pastangas ir stengiasi neatsilikti.

Šiam modeliui šiek tiek trūksta išskirtinumo ir vargu, ar daug pirkėjų jo būtų pasigedę, kai egzistuoja „Galaxy A20” ir dabar jau šiek tiek atpigęs „A40”, bet tai jokiu būdu nėra blogas išmanusis. Jis siūlo elegantišką dizainą, didelį ir geros kokybės AMOLED ekraną bei neblogą bateriją. Jei „Samsung” būtų įmontavusi bent šiek tiek kokybiškesnes kameras, jis be vargo galėtų kibti į kovą su konkurentais iš Kinijos. Vis dėlto net ir dabar tai nėra prastas pasirinkimas ieškantiems telefono darbui, nekeliantiems šiam prietaisui pernelyg aukštų reikalavimų ir nenorintiems eksperimentuoti su nepažįstamais Kinijos prekių ženklais.


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Samsung Galaxy A30s

Aliexpress

Įvertinimas 7.8

Dizainas 8
Ekranas 8
Veikimas 8
Garsas 7
Kamera 7
Baterija 9

Privalumai

  • Kamerų funkcionalumas
  • Patogi „OneUI” vartotojo sąsaja
  • Didelis AMOLED ekranas
  • Elegantiškas dizainas

Trūkumai

  • Prasta garso kokybė
  • Ekrano raiška galėtų būti didesnė
  • Veikimas galėtų būti spartesnis
  • Prasta nuotraukų kokybė