„Samsung Galaxy A80” apžvalga

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2019-10-22
„Samsung Galaxy A80” apžvalga
0 Pasidalinimai
565 Peržiūros

Eksperimentai ir drąsios idėjos retai siejamos su didelėmis kompanijomis ir rinkos grandais. Juk milžinui vienas neatsargus žingsnis gali lemti skaudų kritimą ant žemės, o nykštukas (mažesnis gamintojas) paprasčiausiai neturi ko prarasti - grėsmė būti sutryptam rinkos lyderių yra kur didesnė už nedidelę nesėkmę prekyboje. Kita vertus, visur būna išimčių. „Samsung Galaxy A80”, turintis iš korpuso iškylantį ir 180 laipsnių kampu besisukiojantį kameros modulį, yra turbūt neįprasčiausias Pietų Korėjos milžinės telefonas, išleistas per pastaruosius metus.

Puikiai prisimenu, kaip pristatymo metu negalėjau patikėti, kad ant „A80” nesipuikuoja „Xiaomi” ar „Oppo” logotipas, ir todėl prižadėjau sau bet kokia kaina jį apžvelgti mūsų skaitytojams. Nors korėjiečiams kilo šiokių tokių nesklandumų gamyboje, daugiau nei po pusės metų pagaliau gavome „Galaxy A80” ir pabandysime išsiaiškinti, ar šis keistuolis vertas jūsų dėmesio.

Dizainas

„Samsung Galaxy A80” gamintojo produktų linijoje užima ganėtinai neįprastą padėtį. „A” klasė simbolizuoja, jog jis priskiriamas vidutinei kainų kategorijai, tačiau skaičius „80” rodo ambicijas į flagmanų „S” klasę. Būtent pastarasis faktas geriausiai apibūdina šio išmaniojo dizainą.

Kitaip nei pigusis „Galaxy A50”, aštuoniasdešimtukas pagamintas iš aukščiausios klasės medžiagų - priekį ir galą dengia įbrėžimams atsparus „Gorilla Glass” stiklas, o rėmas pagamintas iš blizgaus aliuminio. Iš pirmo žvilgsnio viskas primena „Galaxy S10”, bet tik tol, kol nepasižiūrime į nugarėlę. Didžioji jos dalis yra vienos spalvos, o viršutinis segmentas, kur įtaisytas minėtasis kameros pakėlimo mechanizmas, šiek tiek kitos. Toks testuoto balto modelio dizainas nepaglostė mano akies, bet štai juodos spalvos versijoje, tokia išvaizda paliko gerą įspūdį.

Tačiau aptarkime dramblį kambaryje - ir tai nėra tik angliška metafora. „Samsung Galaxy A80” atrodo taip, kaip „Samsung Galaxy S10+” po savaitės Turkijos viešbutyje - tikras storuliukas. Žinoma, to buvo galima tikėtis žinant net 6,8 colio ekrano įstrižainės specifikaciją, bet kalba eina ne tik apie ilgį ir plotį. 9,3mm siekiantis korpuso storis ir net 220 gramų svoris yra vieni didžiausių klasėje. Nors visa tai kuria solidumo ir kokybės įspūdį, tokie matmenys bus toli gražu ne kiekvienam. Naudojimas viena ranka praktiškai neįmanomas, o aptemptų džinsų kišenėje įrenginys matomas iš kelių metrų. 

Šiek tiek kliuvo tai, jog svoris paskirstytas ne visai tolygiai (greičiausiai dėl kameros mechanizmo) ir kartais apima jausmas, jog „A80” tiesiog išvirs iš rankų. Kita vertus, nugarėlė maloniai lenkta, o įjungimo ir garso reguliavimo mygtukai išdėstyti itin patogiai, kas bent jau minimaliai padidina naudojimo komfortą. 

Pereikime prie didžiausio „Galaxy A80” išskirtinumo - kameros mechanizmo. Pakylantį asmenukių jutiklį matėme „Xiaomi” ir „OnePlus” telefonuose, bet čia viskas perkelta į kitą lygį. Įjungus priekinę kamerą, skambinant vaizdo skambučiu ar atliekant kitą panašų veiksmą pakyla visa viršutinė nugarėlės dalis ir kameros modulis apsiverčia 180 laipsnių kampu. Pats procesas nėra žaibiškas, bet elektrinio motoriuko skleidžiamas garsas tiesiog kausto aplinkinių dėmesį. Kamerą į viršų galima traukti ir mechaniškai, tačiau tada ji iškart grįš į savo pirminę padėtį. Žvelgiant iš patikimumo pusės, nors savąjį egzempliorių nešiojau dulkėtose kišenėse, jokių veikimo sutrikimų nepatyriau. Beje, jei fotografuodami asmenukę „Galaxy A80” numesite ant žemės, įrenginys aptiks kritimą ir dar nenusileidus ant žemės šiek tiek įtrauks kamerą, kad mechanizmas būtų kaip įmanoma mažiau pažeistas.

Ganėtinai nuliūdino faktas, jog „Galaxy A80” dėl įmantraus kameros mechanizmo neturi atsparumo vandeniui, todėl derėtų vengti pasivaikščiojimų lietuje su telefonu rankoje. Be to, ir pats kameros modulis stipriai išsikiša iš korpuso (prietaisas, nepaisant to, ant stalo guli stabiliai) ir todėl kyla pavojus jį subraižyti. Galbūt tai padėtų išspręsti dėklas, bet mano giliu įsitikinimu jo visiškai nereikia. Kadangi korpusas storas ir lengvai paimamas nuo stalo, o nugarėlė nėra tokia slidi kaip „Samsung” flagmanų, pavojus išmesti telefoną iš rankų ar subraižyti, yra kur kas mažesnis.

Ekranas

„Samsung Galaxy A80” ekranas vartotoją bando pavergti daugybe privalumų. Visų pirma, dėl minėto kameros sprendimo, gamintojui nebeliko reikalo montuoti priekinės kameros ir todėl galime džiaugtis jokių išpjovų nesubjaurotu plotu. 

Kitas privalumas - net 6,8 colio įstrižainė, kuri yra identiška „Samsung Galaxy Note10+”. Nors naudojimas viena ranka praktiškai gali būti braukiamas iš sąrašo, toks ekrano dydis idealiai tinka žaidimams ar filmų peržiūrai. Netgi po ranka turėdamas galingesnių ir brangesnių telefonų, norėdamas pažiūrėti „YouTube”, tarsi nesąmoningai griebdavau „A80”.

Manau, daugeliui vartotojų, susidūrusių su ekrano lenktus kraštus turinčiais „Samsung” flagmanais, patiks faktas, jog „Galaxy A80” priekinė dalis yra plokščia. Dėl šios priežasties nepatirsite atsitiktinių paspaudimų ir lengvai užklijuosite apsauginį stiklą ar plėvelę.

Nuo flagmanų prelegentą skiria tik viena detalė - mažesnė FHD+ raiška. Tai nėra labai stipriai jaučiama, tačiau greta brangesnių telefonų padėjus aštuoniasdešimtuką skirtumas jaučiamas. Viską gelbsti ganėtinai geros kokybės AMOLED technologijos matrica. Nustatymuose nusistačius natūralų spalvų profilį, galima džiaugtis gerai subalansuotu ir kontrastingu vaizdu bei „Nuolat įjungto” ekrano funkcionalumu (užrakinimo ekrane nuolat rodomas laikas ir pranešimai, kadangi nėra pranešimų lemputės). Vargu ar galima surasti kažką šioje kainų kategorijoje, kas turėtų geresnės kokybės ekraną.

Veikimas

Nors „Samsung” aukščiausios klasės telefonai metai iš metų konkurentus vejasi greičiu, jų vidutiniokams dar gana toli iki lyderių - būtent tokią išvadą padariau dar gegužę apžvelgęs „Galaxy A50”. Kita vertus, penkiasdešimtukas buvo vidurių viduriukas, o „Galaxy A80” turi tam tikrų ambicijų į flagmanų stovyklą.

Ambicijas atskleidžia „Snapdragon 730” procesorius (toks pats randamas ir „Xiaomi Mi 9T”), kuris yra trečias pagal galingumą iš gamintojo gaminamų ir nusileidžia tik flagmanuose montuojamiems „Snapdragon 845” ir „855”. „Samsung” sprendimas naudoti ne kokį vidutinio pajėgumo savos gamybos „Exynos”, o galingą ir puikiai žinomą lustą mane išties maloniai nustebino. Beje, jau standartiškai įrenginyje rasime 6GB operatyviosios ir net 128GB vidinės atminties. Deja, dėl kameros mechanizmo neliko vietos atminties kortelei (visgi 2 SIM kortelių palaikymas niekur nedingo).

Skaičiai skaičiais, tačiau kokia „Galaxy A80” naudojimo patirtis? Iškart pasakysiu, jog žaidimai jame sukasi tiesiog nuostabiai. Bandytas naujasis „Call of Duty” be jokių strigimų veikė aukščiausiais grafikos nustatymais. Beje, kitaip nei kai kurie išmanieji su galingesniais „Snapdragon” procesoriais, aštuoniasdešimtukas kaito kur kas mažiau, todėl ilgos žaidimo sesijos buvo smarkiai malonesnės. Paprastesnės programos vėlgi nekėlė problemų, tačiau bendrą naudojimo įspūdį sugadino „One UI” vartotojo sąsaja. Nors ji labai moderni, estetiška ir turi daug funkcijų, kažkodėl perėjimai tarp aplikacijų nebuvo labai sklandūs ir apskritai apėmė jausmas, jog ji dar nėra optimizuota šiam procesoriui. Esu beveik užtikrintas, kad visa tai ateityje išspręs programinės įrangos atnaujinimas.

Mūsų tradiciniame teste „Samsung Galaxy A80” buvo įvertintas gerai - sparčiai atidarė socialinių tinklų  („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“ (surinko 313 000 taškų) kameros ir YouTube programėles bei be sutrikimų aukščiausiais grafikos nustatymais paleido „PUBG Mobile” ir „Asphalt 9” žaidimus.

Jokių sutrikimų ryšių fronte nepatyriau, tačiau šiek tiek nusivyliau po ekranu sumontuoto pirštų antspaudų skenerio veikimu. Nors jis optinis ir veikia geriau nei ultragarsinis jo brolis „Galaxy S10” ar „Galaxy Note10” serijos išmaniuosiuose, lyginant su konkurentais iš „OnePlus”, „Xiaomi” ar „Huawei”, jis ne toks tikslus ir greitas. Tai svarbi detalė, nes pakeisti jį atrakinimu veidu nėra galimybės - dėl pakeliamojo kameros mechanizmo tai truktų pernelyg ilgai ir per greitai išnaudotų konstrukcijos resursą.

Garsas

„Samsung Galaxy A80” apačioje turi vos vieną garsiakalbį ir nesiūlo pastaruoju metu madingo stereo garso efekto. Tačiau minėtasis garsiakalbis groja tikrai garsiai ir kokybiškai - čia nepatirsite pigesniems išmaniesiems būdingų iškraipymų. Kita vertus, jį labai lengva uždengti delnu žiūrint filmą ar žaidžiant žaidimus. 

Kur kas įdomesnė situacija su pokalbio ausine. Korėjiečiai, norėdami iki minimumo sumažinti viršutinį ekrano rėmą, pasirinko jame nemontuoti tradicinio pokalbiams skirto garsiakalbio ir jį paslėpė išmaniojo viduje. Skambinant tai sukuria ganėtinai keistą efektą, nes garsas vienodai gerai girdimas bet kurioje ekrano vietoje. Žinoma, dėl to šiek tiek kenčia garso kokybė iri ilgi pokalbiai ilgainiui pradeda varginti.

Jeigu manėte, jog „Galaxy Note10” serijos išmanieji buvo pirmieji, iš kurių „Samsung”  išoperavo ausinių jungtį, labai klystate - pirmasis buvo „Galaxy A80”. Galbūt artėjant 2020 metams jau reikėtų susitaikyti su mintimi, jog 3,5mm kištukas miršta ir netrukus žengsime į belaidę ateitį, bet tikrai nesinori atleisti gamintojui už tai, kad dėžutėje nėra pridedamas 3,5mm adapteris į USB-C. Taip, jis nekainuoja arklio, bet vartotojui sukuriama papildomų rūpesčių.

Žinote, kas mane labiausiai išmušė iš vėžių? Tai, jog vietoje 3,5mm į USB-C perėjimo dėžutėje pridedamos tos pačios „Samsung” ausinės, kurios atkeliaudavo „Samsung Galaxy S4” ar „S5” pakuotėje… Tik su USB-C kištuku. Iš pirmo žvilgsnio, keistas sprendimas, tačiau mano nuostabai, jos groja tiesiog puikiai ir yra labai patogios. Garsas tiesiog idealiai subalansuotas ir neturi nė menkiausio pašalinio garselio. Galbūt tradiciškai norėtųsi tik kiek didesnio garso lygio.

Kamera

Kadangi „Samsung Galaxy A80” pasižymi tokiu įmantriu kameros mechanizmu, fotografijų kokybė turėtų stebinti ar bent jau nenuvilti - būtent su tokiomis mintimis pradėjau įrenginio kameros testavimą. Liūdna, bet man teko nusivilti.

Visų pirma, kamerų komplektą sudaro 3 sensoriai - pagrindinė 48MP f/2.0 kamera, 2MP gylio jutiklis bei 8MP f/2.2 itin plataus kampo sensorius. Neabejotinai svarbiausia yra pagrindinės kameros kokybė, bet vienareikšmiškai pasakyti, gera ji ar ne, negaliu. Nuotraukos pagal nutylėjimą fotografuojamos 12MP taip siekiant taupyti atmintinę ir kadruose užfiksuojant daugiau šviesos. Dieną jos išties puikios, pakankamai detalios ir išskirtinai ryškios. Galbūt „Samsung” siekia, kad nuotraukos puikiai atrodytų kontrastingame telefono ekrane, bet peržiūrint jas kituose prietaisuose mano akis užkliuvo už per stipriai paryškintų spalvų. Jei norite daugiau detalių, pasikeiskite nuotraukos kraštinių santykį iš 3:4 į 3:4H ir galėsite džiaugtis 48MP paveikslais. Na taip, tokie kadrai detalesni, bet viską gadina didelis optinio triukšmo kiekis - „Xiaomi Mi 9” serijos įrenginiuose analogiška funkcija veikia kur kas geriau.

 • Portretinė asmenukė

 • Plataus kampo asmenukė

 • Normalaus kampo asmenukė

 • Šiek tiek priartinta asmenukė

 • Plataus kampo kamera

 • Fotografija vakare

 • Fotografija vakare (nakties režimas)

 • Fotografija vakare (nakties režimas)

 • Fotografija dieną

 • Fotografija vakare

 • Plataus kampo kamera

 • Sulieto fono režimas

 • Fotografija dieną

 • Sulieto fono režimas

Ne kartą pastebėjau, jog vidutinės klasės išmanieji gerai fotografuoja dieną, o naktį kone visada kyla sunkumų. Šįkart - vadovėlinė situacija. Tamsoje darytose nuotraukose mažai detalių, daug iškraipymų ir apskritai, pats kadras nėra labai malonus akiai. Negelbsti ir „Nakties” režimas - jis prastai veikė net „Samsung” flagmanuose, tad stebuklo tikėtis pigesniame modelyje būtų naivu. Jį įjungus nėra to wow efekto kaip fotografuojant su „Google Pixel”, „Huawei” ar netgi tais pačiais „Xiaomi” telefonais - objektas tarsi apšviečiamas akiai nemalonia geltona šviesa, neišlaikant detalumo.

2MP gylio sensorius daugelio būna nurašytas dėl mažos rezoliucijos, tačiau visiškai nepelnytai. Jo tikslas - surinkti atstumo iki objekto informacija ir ją panaudoti suliejant nuotraukos foną portreto režime. Jis savo funkciją atlieka kur kas geriau nei kitų gamintojų tam reikalui naudojami priartinimui skirti jutikliai ir todėl galime džiaugtis labai tiksliai nuo fono kadre atskirtais žmonėmis ar daiktais. Portretai man iš tikrųjų paliko labai gerą įspūdį ir greičiausiai buvo geriausias „Galaxy A80” kamerų aspektas.

Kita eilėje - itin plataus kampo kamera. Ji apima net 123 laipsnių kampą ir leidžia vieno mygtuko paspaudimu fiksuoti įspūdingas panoramas ir kitus vaizdus. Iš flagmanų čia persikėlė puikioji programinė įranga, taisanti plataus kampo jutikliams būdingus nuotraukos šonų iškraipymus. Iki visiškos laimės trūksta tik geresnio kameros sensoriaus, kadangi jo kokybė stipriai prastesnė nei pagrindinės kameros ir todėl juo fotografuoti geriausiai tinka tik esant labai geram apšvietimui.

Kur šis telefonas blizga, neabejotinai būtų asmenukių sritis. Jeigu šias kameras vertiname kaip galines, vienokių ar kitokių trūkumų galime rasti, tačiau paspaudus mygtuką ir pavertus jas priekinėmis kameromis, visi konkurentai su savo mažyčiais priekiniais jutikliais - tarsi nupučiami. Jei mėgstate fotografuotis su kompanija, džiaugsitės itin plataus kampo kamera, nes ji vienu paspaudimu užfiksuos visus žmones. Gylio jutiklis kartu su 48MP pagrindiniu jutikliu leis štampuoti pavydėtinos kokybės portretus, kuriuos nebus gėda kelti į „Instagram”. Ir šiaip, pastebėjau, jog „Galaxy A80” mane skatina dažniau darytis selfius dėl nuostabiai plačių fotografavimo galimybių. Žodžiu, idealu kelionėms ar ypatingoms progoms.

„Samsung Galaxy A80” filmavimo pajėgumai neišsiskiria iš minios. Yra galimybė filmuoti 4K raiška, bet dėl optinės stabilizacijos nebuvimo, filmuota medžiaga atrodo drebanti ir vargu, ar tinkama dalintis su kitais žmonėmis. Taip pat dėl visa ko pridėtas „Super sulėtintas” filmavimo režimas, persikėlęs čia tiesiai iš „Samsung” flagmanų, tačiau galintis filmuoti ne įspūdingu 960 kadrų per sekundę greičiu, o tik 480. Situaciją šiek tiek taiso „Live Focus video”, suliejantis foną aplink objektą (panašiai kaip portreto režimas fotografijoje), kas itin pasitarnauja asmenukių padėtyje.

Kaip jau supratote, gamintojas labiau koncentravosi į įspūdingą kameros pakėlimo mechanizmą, bet ne į fotografijų kokybę. Laimė reikalus stipriai pataiso „Google Camera” aplikacija, kurią įdiegti galite vadovaudamiesi mūsų gidu (spauskite čia).

Baterija

Dideliame telefone - didelė baterija. Toks dėsnis galioja išmaniųjų industrijoje, tačiau „Samsung Galaxy A80” atveju jis pritaikomas tik iš dalies.

Viduje randama 3700mAh talpos baterija išties viršija vidurkį, bet pavadinti ją didele šiandieniniame kontekste būtų netikslu - kai kurie konkurentai dar mažesniuose prietaisuose sugeba sutalpinti akumuliatorius, viršijančius 4000mAh. Vis dėlto ne vien talpa lemia ištvermę, tiesa?

Na, šiuo atveju ne visai. Didelis ir kokybiškas AMOLED ekranas ir galingas, nors ir efektyvus, procesorius geba elektros atsargas išnaudoti ganėtinai greitai, todėl naudojant įrenginį vidutiniškai aktyviai baterijos likučio greičiausiai pakaks tik kitos dienos rytui. Apie dvi dienas vienu įkrovimu nedrįsčiau net pasvajoti, kadangi „Galaxy A80” kraudavau praktiškai kiekvieną vakarą. Galbūt jei esate itin nereiklus vartotojas, paneigsite mano teiginius, tačiau tuo labai abejočiau. Jeigu ieškote tikrai ištvermingo telefono, geriau rinkitės pigesnįjį aštuoniasdešimtuko brolį - „Galaxy A70”, kuris gali pasigirti net 4500mAh cele.

Laimė, iš bėdos vaduoja ganėtinai greitas dėžutėje pridedamas 25W įkroviklis. Jis vos per 30min bateriją įkraus daugiau nei 50%, o 100% riba bus pasiekta per kiek daugiau nei valandą. Labai gaila, tačiau „Galaxy A80” nepalaiko belaidžio įkrovimo - šią funkciją gamintojas rezervavo savo flagmanams.

Verdiktas

„Samsung” atstovų teiginiai pristatymo metu ir visa „Samsung Galaxy A80” koncepcija primygtinai sufleruoja, jog jis skirtas Z kartai. Didelis ekranas leis kiauras valandas gyventi socialinių tinklų ir žaidimų erdvėje, besivartanti neblogos kokybės kamera suteiks galimybę aplenkti bendraamžius asmenukių kokybe ar pasidalinti įspūdingos kokybės „Instagram Story”, o nemaža baterija užtikrins, kad visais šiais dalykais būtų galima džiaugtis bent jau iki vakaro.

Vis dėlto „Galaxy A80” yra šiek tiek daugiau nei tik jaunimui skirtas produktas. Tai įrodymas, jog net ir didelės kompanijos geba eksperimentuoti ir vartotojams kartas nuo karto pasiūlyti nestandartinių produktų. Deja, išskirtinumas nekainuoja pigiai ir už „A80” pageidaujama pinigų suma yra pakankamai didelė. Tačiau turint galvoje tokį didelį ir kokybišką ekraną, galingą procesorių bei besivartančią kamerą turime sutikti - nieko panašaus šioje kainų kategorijoje negali pasiūlyti joks kitas gamintojas.

Geriausią „Samsung Galaxy A80” kainą Lietuvoje galite sužinoti kainos.lt puslapyje, paspaudę šią nuorodą.


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Samsung Galaxy A80

Aliexpress

Įvertinimas 8.5

Dizainas 9
Ekranas 9
Veikimas 8
Garsas 8
Kamera 8
Baterija 9

Privalumai

 • Kokybiškos korpuso medžiagos
 • Didelis ir kokybiškas AMOLED ekranas
 • Galingas ir nekaistantis procesorius
 • Kameros mechanizmas traukia aplinkinių dėmesį

Trūkumai

 • Sunkus ir storas
 • Neidealiai veikianti „One UI” sąsaja
 • Baterija galėtų būti ištvermingesnė
 • Kamerų kokybė ne tokia gera, kaip tikėtasi