Trečiadienis, lapkričio 21, 2018
Apžvalgos

„Samsung Galaxy A9 (2018)“ apžvalga

333peržiūros(-ų)

Visai neseniai „Samsung“ pristatė telefoną su trimis galinėmis kameromis, o dabar jau turime pirmą pasaulyje keturių modulių kamerą telefone. Ilgą laiką ši kompanija vengė kardinalių pokyčių, technologinių eksperimentų, ypač po „Note 7“ fiasko, tad sulaukti tokio sprendimo būtent iš „Samsung“ buvo šiek tiek neįprasta. Paklausus „Samsung Electronics Baltics“ padalinio Lietuvoje vadovo, kas bus šio įrenginio naudotojas, Simonas Skupas atsakė, kad tai bus jaunas žmogus, mėgstantis fotografuoti, ieškantis aukščiausiai klasei būdingų savybių naujausiame telefone, bet nesirenkantis dviejų, trijų metų senumo flagmano. Jo kaina starto metu sieks 600 eur, tad tokios ambicijos suintrigavo ir norėjosi kuo greičiau išbandyti bei patikrinti, ar tai tikrai yra nauja kamerofonų žvaigždė.

„Samsung Galaxy A9 (2018)“ apžvalga – telefono dizainas

Šio telefono dizainas tikrai pasižymi beveik flagmanų klasei būdingai sprendimais, taip – beveik. Jis neturi apsaugos nuo vandens ir dulkių, nors pigesnis praeitų metų „Samsung Galaxy A8“ jį turėjo, nerasime jame ir pranešimų LED indikatoriaus, bevielio krovimo bei stereo garsiakalbių. Kuo gali pasigirti „Samsung A9“, tai dideliu, 6.3 colio užapvalintais kampais AMOLED ekranu ir persiliejančių spalvų galiniu stiklu, kurio oleofobinė danga nėra pati geriausia ir it magnetas traukia pirštų antspaudus. Tiesa, Lietuvos regionui numatytos tik juoda (Caviar Black) ir mėlynai žalia (Lemonade Blue) spalvos. Po ekranu slepiasi priekinė (selfie) kamera, šviesos ir atstumo daviklis, o tarp jų pokalbių garsiakalbis.

Aparato dydis labai panašus į „Samsung Galaxy Note9“, net vos vos didesnis – 162.5 x 77 x 7.8 mm, tad didelių gabaritų mėgėjai tikrai nenusivils. Nors „Samsung Galaxy A9“ nemažas telefonas, jo pirštų antspaudų skeneris įtaisytas labai patogioje nugarėlės vietoje – pirštas jį aptinka intuityviai ir iš karto. Šone išsidėsčiusi 4 modulių kamera tik šiek tiek išsikiša virš korpuso, po ja vieno LED blykstė. Nors keturakė kamera skamba šiek tiek gąsdinančiai, tačiau bendro vaizdo negadina – pagyrimai „Samsung“ dizaineriams.

Labai patiko mano testuojamo juodos spalvos modelio dizaino sprendimas – visas rėmas ir mygtukai nudažyti ta pačia juoda spalva. Dėl to telefonas atrodo it monolitinis, tačiau tai slepia ir vieną minusą – dėl lygaus dažų paviršiaus telefonas ganėtinai slidus. Kairėje pusėje jau standartiškai aptinkame Bixby mygtuką, dešinėje pusėje labai patogiame aukštyje įjungimo/išjungimo mygtukas, kiek aukščiau plonytis garso reguliavimo mygtukas. Korpuso viršutinėje dalyje rasime 2 atskirų SIM kortelių ir MicroSD stalčiuką bei triukšmo slopinimo mikrofoną. Apačioje išsidėstė 3.5mm audio jungtis, Type-C įkrovimo / įjungimo lizdas, garsiakalbis ir pagrindinis mikrofonas.

„Samsung Galaxy A9 (2018)“ apžvalga – telefono ekranas

Kaip jau minėjau, telefone įmontuotas 6.28 colio įstrižainės FHD+ Super AMOLED ekranas, padengtas „Corning Gorilla Glass 5“ stiklu, kurio kraštinių santykis yra 18.5:9 (paprasčiau tariant 3:2), o pikselių tankis – 392ppi. „Samsung“ išlaikė savo stiliaus liniją ir nenaudoja ekrano „antakio“, o viršuje ir apačioje kontūrus sudaro ne plonos, bet ir ne storiausios rėmelio kraštinės su gražiai užapvalintais kampais.

Apžvalgos kampai puikūs, spalvos neinvertuoja, gal tik šiek tiek įgauna šiltumo atspalvius pakreipus stačiai, bet tai visiškai netrukdo. Pasirinkus tinkamą ekrano kalibravimo režimą spalvos tampa ne tokios sodrios, kaip būdinga AMOLED ekranams, o norint galima įsijungti mėlynos ekrano šviesos slopinimą. Kadangi telefone nėra pranešimų LED indikatoriaus, „Samsung“ šiame vidutinioke įdiegė „Always On Display“ funkciją.

Ne veltui „Samsung“ yra AMOLED ekranų rinkos lyderė. Ji moka pagaminti ryškų, kontrastingą, spalvingą, dydžiu panašų į flagmano „Note9“ ekraną, tik neturintį užapvalintų kraštų.

„Samsung Galaxy A9 (2018)“ apžvalga – telefono veikimas

Mūsų regionui skirti „Samsung“ telefonai dažniausiai komplektuojami su Exynos jėgaine, tačiau šį kartą „Samsung“ apginklavo aparatą nors ir senu, tačiau vis dar patikimu 14nm architektūros „Snapdragon 660“ procesoriumi, 6 GB operatyviosios atminties (RAM) ir 128 GB pastoviosios atminties, kurią galima praplėsti įdėjus 512 GB MicroSD atminties kortelę. Standartiškai tiek daug pastoviosios atminties vidutinės klasės telefonų segmente retai kas pasiūlo, čia tvirtas pliusas „Samsung“.

Telefonai.eu spartos testą, kai tikriname, kaip susitvarkoma su įvairaus tipo atvertomis programėlėmis bei žaidimais, telefonas praėjo be keblumų. Visos užduotys buvo laikomos fone ir prireikus paleidžiamos nuo tos pačios vietos, kai buvo uždarytos. Reikliausi žaidimai nestrigo, nors kai kurie, įjungus aukščiausius nustatymus, peršokdavo kadrus. Maksimaliai apkrovus telefoną sunkiomis užduotimis korpusas sušyla tiek, kad galima komfortabiliai naudotis, gal tik naudojant mobilųjį internetą galima pastebimai įkaitinti kairįjį kraštą, tačiau jis greitai atvėsta.

Maloniai nustebino pirštų antspaudų skeneris, tiksliau antspaudų įvedimo greitis – jis truko vos 1-2 sek. Pats skenerio veikimas patikimas, veikia nuolatinio budėjimo režimu, nors ir ne pats greičiausias rinkoje; atrakinti ekraną galima ir įjungus veido atpažinimo funkciją.

„Samsung Galaxy A9“ instaliuota „Android 8 – Oreo“ operacinė sistema su pažadu ateityje būti atnaujintai į „Android 9 – Pie“. Daugybė būtiniausių daviklių (akselerometras, giroskopas, kompasas ir t.t.), 5.0 Bluetooth, dvidažnis Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, FM radijas, GPS (A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO) ir kiek įkyrokas vibro motoriukas veikė be sutrikimų.

„Samsung Galaxy A9 (2018)“ apžvalga – telefono audio

Ties šia pozicija išryškėja, kur „Samsung“ pataupė. Klausantis muzikos per išorinį garsiakalbį teks nusivilti, nes nėra stereo ir groja tik vienas garsiakalbis. Pagarsinus maksimaliai garsas iškraipomas ir norisi kuo greičiau pritildyti dėl sklindančios kakofonijos. Tačiau pasijungus ausines viskas pasisuka 180 laipsnių kampu. Per jas sklindantis garsas aiškus ir švarus, nors šiek tiek ir trūksta iki „Samsung Galaxy Note9“ garso lygio, bet juo tikrai galima mėgautis praturtinant patirtį „Dolby Atmos“ funkcija. Melomanai taip pat įvertins 3.5 mm jungtį, galimybę klausyti MP3, WAV, WMA, eAAC+ ir FLAC muzikos failus.

„Samsung Galaxy A9 (2018)“ apžvalga – telefono kamera

Taigi, kamera, t.y. keturios kameros, tiksliau penkios, jei skaičiuosime priekinę. Kam tiek daug? Ką jos daro? Ar jų tiek reikia? Šie klausimai mane lydėjo visur, kur tik parodydavau šį telefoną. Daugiau – ne mažiau. Šiais laikais daugelis mūsų renkasi telefoną pagal jo fotografavimo galimybes ir „Samsung“ tai supranta.

Pradžiai šiek tiek skaičių, kokios gi tos kameros. Pagrindinė galinė kamera turi 24 MP raiškos sensorių, jos objektyvo diafragma yra f/1.7. Vaizdo gyliui fokusuoti naudojama 5 MP kamera su f/2.2 diafragma kamera. Plataus kampo kamera (120 laipsnių) apginkluota 8 MP su f/2.4 diafragma. Ketvirta kamera skirta 2 kartų optiniam priartinimui, ji yra 10 MP su f/2.4 diafragmą. Priekinė (selfie) kamera – 24 MP su f2.0 diafragma.

Beje, „Samsung“ atstovai perspėjo, kad mano testuojamas modelis yra skirtas tik uždarai prezentacijai ir jo operacinėje sistemoje gali būti klaidų. Deja, klaidų pasitaikė būtent kamerų veikime ir tiek daug, kad labai sunku objektyviai įvertinti jų darbą ir rezultatus.

Naršant bet kur telefone ar net „miegant“ jam galima labai greitai įsijungti fotoaparatą, tereikia greitai du kartus spustelėti įjungimo / išjungimo mygtuką. Panaši funkcija yra ir „Huawei“ telefonuose, tačiau ten reikia spausti tildymo mygtuką, kuris įjungus telefoną atlieka savo paskirtį, o ne įjungia fotoaparatą.
Pagrindinė 24 MP kamera užfiksuoja daug detalių, tačiau naudojamo sensoriaus fokusavimas ne toks greitas, kaip flagmanų, kuriuose naudojama „dual pixel“ technologija. Plataus kampo kamera turi tik 8 MP sensorių, tačiau idelaus apšvietimo sąlygomis į pagalbą pasitelkiamas pagrindinis sensorius ir nuotraukos kokybė užfiksuojama tarsi būtų 10 MP. Taip pat labai patogu, jog nufotografavus galima lengvai panaikinti nuotraukos išgaubimus kraštuose. Dviejų kartų optinis priartinimas 2018 m. jau ko gero būtinas, gaila, kad skaitmeninis artinimas apsiriboja tik 8 kartais, nors galutinis rezultatas visai neblogas, užfiksuojama daug detalių. Kam reikalinga ketvirtoji gylio kamera, kai yra telefonų, kurie sugeba tą patį efektą pasiekti ir su viena kamera? Todėl, kad pagrindinė kamera neturi „dual pixel“ technologijos ir jai būtinai talkinti turi antrasis sensorius. „Live focus“ režimas padarius nuotrauką leidžia vėliau koreguoti suliejimo intensyvumą bei fokusavimo tašką.

Ganėtinai daug dėmesio skirta „AR emoji“ funkcijai. Šis režimas vis dar sunkiai užkariauja vartotojų širdis, nors ir atrodo linksmai. „Samsung“ ir toliau negaili visų įmanomų režimų – „Hyperlapse“, „Panorama“, „Beauty“, taip pat galima įrašyti kelių sekundžių sulėtintą video „Slow motion“ arba „Super Slow-mo“ būdu. Tiesa „PRO“ režimas skurodkas savo nustatymais, čia pasirinkimas apkarpytas ir man sunkiai suprantama, kaip galima tai vadinti „PRO“ režimu, jei gaminys oreantuotas į fotografuojantį jaunimą.
Tiek pagrindinė, tiek priekinė (selfie) kamera turi savyje įdiegtą „Bixby“ funkciją ir pagaliau „Samsung“ nepagailėjo daugiau megapikselių priekinei kamerai, kuri taip pat turi daug įvairių režimų, tačiau filmuoja tik FHD (30 fps) kokybe.

Jau iš viršuje pateikto artinimo pavyzdžio puikiai matoma, jog visos keturios kameros tą patį objektą ir aplinką užfiksuoja visiškai skirtingai (ko gero, žinau, kodėl taip atsitinka ir tai tikrai lengvai programiškai pataisoma), tad šį kartą susilaikysiu nuo HDR, fotografavimo tamsoje, baltos spalvos balanso, kontrasto ir spalvų gamos vertinimo. Bus labai įdomu ištestuoti galutinai sutvarkytą ir prekybai paruoštą variantą.
Video pavyzdžiuose spalvos taip pat nėra tikslios, bet ką galima įvertinti, tai 4K (30 fps) bei FHD (30 fps) vaizdo stabilumą, fokusavimo greitį ir tikslumą, kuris šiame telefone tikrai nepretenduoja į flagmanų pozicijas.

„Samsung Galaxy A9 (2018)“ apžvalga – telefono baterija

Telefonas mėgdžioja savo 2016 m. pirmtaką ir naudoja 3800 mAh dydžio bateriją. Vos keli „Samsung“ modeliai gali pasigirti tokios talpos akumuliatoriumi, tačiau didelis ekranas ir 1.5 metų senumo procesorius nepasižymi efektyviu energijos naudojimu. Būtent tokią pačią situaciją pastebėjau ir naudodamas „Samsung Galaxy Note9“, gal „Samsung“ sunkiai pavyko susitvarkyti su „Android 8“ kodu, o gal visgi kalta nefinalinė apžvelgiamo modelio versija? Tikėkimės.

Atlikus tradicinį Telefonai.eu testą, kuomet buvo peržiūrimas vaizdo reportažas su maksimaliu ekrano ryškumu, išjungtu garsu, įjungtu mobiliuoju bei Wi-Fi ryšiais, per pusantros valandos įrenginys išsikrovė 14%, kas yra visai ne prastas rezultatas. Tačiau labai aktyviai naudojantis kamera, socialiniais tinklais, įjungus pašto sinchronizavimą bei pažaidus daug resursų reikalaujančius žaidimus (~30 min) baterijos man užtekdavo darbo dienai (~3 val. SoT – Screen on Time), t.y. ryte atjungus nuo kroviklio, vakare vėl reikėdavo ieškoti įkrovimo laido. Taip, būtent laido, nes bevielio krovimo „Samsung Galaxy A9“ neturi, paguoda tokia, kad yra greitasis krovimas, kurio dėka nuo nulio iki 100% baterija pasikrauna per 1 val. 30 min.

„Samsung Galaxy A9 (2018)“ apžvalga – ar verta pirkti?

Lietuvoje „Samsung“ tvirtai įsitvirtino, suteikia kokybišką ir greitą granatinį aptarnavimą, tiekia puikiai surinktus ir apginkluotus įvairiais „Samsung“ servisais bei programėlėmis, ne išimtis ir „Samsung Galaxy A9 (2018)“.

Pliusai:

 • puiki plono korpuso kokybė;
 • naujoviškas ir estetiškai nekliūnantis dizainas ir jo persiliejančios spalvas;
 • didelis ir puikus ekranas;
 • greitas „Snapdragon 660“ procesorius, kurio spartos tikrai užteks dar mažiausiai metams laiko;
 • 6 GB operatyvios atminties išlaikys daugybę programų fone;
 • 128 GB vidinė atmintis ilgą laiką neprimins apie MicroSD kortelę;
 • puikus garsas per ausines;
 • nemokama „Samsung“ ir „Microsoft“ debesija su įvairiomis programėlėmis;
 • keturių kamerų panaudojimo laisvė.

Minusai:

 • nėra IP apsaugos nuo vandens ir dulkių;
 • nėra pranešimų LED indikatoriaus;
 • korpusas slidus, o galinio stiklo oleofobinė danga per silpna;
 • nekokybiškas išorinis garsiakalbis;
 • nėra bevielio baterijos krovimo;
 • kameros reikalauja optimizacijos.

Vis dėlto kam reikia tiek kamerų ir ar tiek reikia? Reikia, nes visada gera turėti po ranka daugiau galimybių, o ne mažiau. Deja. prietaiso negalima priskirti prie aukštos klasės kamerofonų. Netrukus šis telefonas pasirodys prekyboje ir jo kaina bus apie 600 eur, bet negaliu jo rekomenduoti pirkti už tokią sumą net jei ir kamerų darbas bus idealiai ištaisytas, nebent jūs norite pasipuikuoti kartu su „Samsung“ pirmųjų keturių galinių kamerų titulu. Man asmeniškai „Samsung Galaxy A9“ pasirodymas panašus į kompanijos eksperimentą, pasibandymą prieš kitų metų flagmanų išleidimą, kurie kainuos tikrai daugiau nei šis. Tačiau teko nugirsti gandų, kad prieš pat Kalėdas šio modelio kaina nukris. Jei ji sieks 480 – 500 eur, tai bus puiki dovana mėgstantiems pažaisti žaidimus, žiūrėti filmus ar dalintis įvairiausiomis nuotraukomis su bendraamžiais.

Įrenginio vertinimas

Dizainas8
Ekranas9.2
Veikimas9
Audio6.5
Kamera7
Baterija8
8

Komentaras

7 komentarai (-ų)

 1. Ačiu jum už apžvalgas laukiau šito telefono bet pasiskaičius apžvalga dar jau nelabai vilioja jis mane bet noriu paklausti jusų renkantis telefona kuri geriau rinktis šitas A9 ar A7?

  1. Laba diena.
   Mes tirkai dar kartą testuosime kamerą, kai telefonas pasirodys pardavimo lentynose.
   Jei jums svarbus didelis ekranas ir mėgstate priartinti vaizdą fotografuojant – verta palaukti A9, jei ne – galite jau dabar rinktis A7.

 2. Mano rankos gana didelės pirštai ilgi labiau patinka didesniu platesniu ekranu telefona nes dauk laiko internete skaitau kas liečia filmavima fotografavima mažai tuo usimu kartais tai A9 tiks geriau?

  1. Tuomet A9 jums patiks, ekranas tikrai geros kokybės ir didelis, vienas malonumas jame naršyti, žiūrėti filmus, pastaruosius patarčiau žiūrėti su ausinėmis. Mano pirštai taip pat ilgi, tad išmokau, reikalui ęsant, valdyti telefoną ir viena ranka, ties dizainu tikrai gerai padirbėta.

 3. Lrytas padare šito telefono apžvalga ir nerekomenduoja pirkti jo geriau rašo dasimesti šimta ir nusipirkti geresny telefona.

Rašyti komentarą