„Ulefone X“ apžvalga

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2018-08-27
„Ulefone X“ apžvalga
0 Pasidalinimai
189 Peržiūros

2018 metai į išmaniuosius telefonus atnešė ekranų išpjovas, o šią madą padiktavo naujausias „Apple“ išmanusis telefonas „iPhone X“. Itin aukšta jo kaina ir didelis susidomėjimas suteikė daugumai gamintojų minčių, jog jie gali pasiūlyti tam tikrų alternatyvų už gerokai žemesnę kainą. Telefonai.eu nusprendė įsigyti ir išbandyti vieną tokių įrenginių. Šiandien Jums siūlome detaliau pažvelgti į „Ulefone X“ išmanųjį telefoną, kuris turi madingąją ekrano išpjovą bei pakankamai neblogas specifikacijas už gerokai žemesnę kainą. Šiuo metu šį „Ulefone“ kompanijos įrenginį galima įsigyti nuo maždaug 130 eurų, tačiau ar šis kiniškas žaisliukas vertas tų pinigų?

Ulefone X apžvalga – telefono dizainas

Pirmasis dalykas, kuris visuomet krinta į akis tik pravėrus naujo išmaniojo telefono dėžutę - jo dizainas. Šiuo atveju dar net nepravėrus dėžutės galima pagalvoti, jog prieš mus naujas „iPhone X“ išmanusis, nes daugybė panašumų pastebima ne tik kalbant apie įrenginio dizainą, tačiau net ir dėžutę. Taip, ji kone identiška tai, kurioje atkeliauja „Apple“ flagmanas. Išėmus įrenginį iš įpakavimo tas įspūdis, jog rankoje laikomas vienas geriausių ir brangiausių „iPhone“ telefonų niekur nedingsta. „Ulefone X“ dizaino tikrai nepavadinsime unikaliu, nes jis kone identiškas „iPhone X“ telefonui, tačiau kiek sunkesnis. Tokia pati kamerų pozicija nugarėlėje, pakankamai didelė ekrano išpjova, o didžiausi skirtumai tarp šių įrenginių yra gamintojo logotipas, pirštų antspaudų jutiklis nugarėlėje bei ganėtinai didelis rėmelis „Ulefone“ flagmano apačioje. Ir nors tai yra pakankamai akivaizdi kopija, tačiau negalėčiau pasakyti, jog ji yra niekam tikus. Visų pirma telefono korpusas pagamintas iš pakankamai kokybiškų medžiagų - nugarėlė padengta stiklu, o kraštai - metaliniai. Rankoje „Ulefone X“ nusiguli tikrai patogiai ir, galbūt dėl kiek didesnio svorio, atrodo, jog rankoje laikomas itin aukštos klasės įrenginys. Tiesa, šis modelis, kaip ir dauguma kitų stiklinių telefonų, itin tepasi ir vos po kelių akimirkų nugarėlėje pasidengia pirštų antspaudais. Verta paminėti ir tai, jog išmanusis telefonas yra ne tik kiek sunkokas, tačiau ir jo korpusas nėra iš plonųjų, o jo storis siekia 9,1 mm. Labai sunku būtų paaiškinti kodėl taip, nes įrenginyje esanti baterija nėra itin didelės talpos, o kitokių priežasčių sugalvoti būtų kiek sunku. Tiesa, šis žaisliukas vis dar turi ausinių lizdą, o tai daugumai yra kaip privalumas. Daugiau nesiplečiant apie šio išmaniojo dizainą, apibendrinant, būtų galima pasakyti, kad tai yra pakankamai gerai surinkta „iPhone X“ kopija ir jeigu Jūs ieškote kažko tokio - tai šis įrenginys turėtų atsidurti Jūsų galimų pirkinių sąraše.

Ulefone X apžvalga – telefono ekranas

Renkantis išmanųjį telefoną pakankamai svarbi jo detalė yra ekranas, tačiau šioje kategorijoje „Ulefone X“ negali pasigirti niekuo ypatingu. Taip, šis kiniškas įrenginys turi ekrano išpjovą, tačiau 5,85 colių įstrižainės ekranas pasižymi tik HD+ raiška, o tai tikrai nėra pačios geriausios naujienos. Iš pradžių, pakalbėkime apie ekrano išpjovą. Tikriausiai dauguma sutiks, jog „Android“ operacinėje sistemoje tokie dizaino sprendimai veikia tikrai ne pagirtinai. Pripažinsiu, jog yra tekę matyti tikrai gerai išdirbtų variantų, tačiau yra tekę susidurti ir su tokiais, kur sunku paaiškinti tos išpjovos panaudojimo priežastis. Perkant „Ulefone X“ tikėjausi blogiausio, nes jo kaina yra pakankamai žema, o už tokią kainą sunku tikėtis gerų sprendimų, tačiau šioje situacijoje buvau neteisus. Taip, dauguma programėlių aplink išpjovą nerodo nieko, bet nepaisant to - viskas atrodo pakankamai tvarkingai. Tik keliose situacijose teko susidurti su tuo, jog kažkas pasislėpė už išpjovos, tačiau tai greičiau pavieniai atvejai nei kasdienybė. Grįžkime prie pačio ekrano. Kaip jau minėjau, „Ulefone X“ turi 5,85 colių įstrižainės IPS LCD ekraną. Ir viskas būtų išties neblogai, tačiau raiška yra gerokai per žema 2018 metais, o dar turint omenyje, jog 2019 jau pradeda belstis į duris. Nors spalvos atvaizduojamos pakankamai gerai, matymo kampai taip pat geri, tačiau tai, jog ekrane nesudėtingai galima įžiūrėti kone kiekvieną taškelį jau yra didelis minusas. Norėčiau atkreipti dėmesį ir į tai, jog dauguma gamintojų šiai dienai suteikia vartotojui galimybę kiek pakoreguoti spalvas ar jų lygį, tačiau šiame telefone tokios galimybės nėra. Taip, tai nepakeis situacijos dėl pakankamai žemos rezoliucijos, tačiau galimybė koreguoti matomas spalvas ekrane yra privalumas. Deja, tačiau ne šiame telefone. Apibendrindamas galiu pasakyti tai, jog nors „Ulefone X“ atrodo kaip tikrai gera „iPhone X“ kopija, tačiau tik HD raiška yra vienas didžiausių šio išmaniojo trūkumų. Taip, tai galima būtų pateisinti žema jo kaina, tačiau norint pasiūlyti konkurencingą įrenginį, o ypatingai kaip atitikmenį itin populiariam prietaisui, jau reikėtų pasirūpinti ir bent jau ne žemesniu nei vidutinio lygio ekranu.

Ulefone X apžvalga – telefono veikimas

Išmanusis telefonas veikia su „MediaTek Helio P23“ procesoriumi, kuris yra naudojamas kone visuose panašaus tipo įrenginiuose. „Ulefone X“ taip pat turi 4 GB operatyviosios (RAM) bei 64 GB vidinės atminties, kurią dar galima praplėsti ir atminties kortele. Ir galiu pasakyti, jog šio telefono veikimų nusivilti greičiausiai neteks. Pamenate kai minėjau, jog „Ulefone X“ ekranas turi itin žemą raišką? Taigi, jeigu kalbant apie ekraną tai yra didelis minusas, tai kalbant apie veikimą jis tampa pliusu. Be abejonės, tai nėra pats galingiausias telefonas rinkoje, tačiau jis veikia tikrai gerai. Ir tai patvirtina mūsų atlikti testai. Telefonas gana lengvai susitvarkė ir su socialinių tinklų  („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėlėmis. Smagu ir tai, jog didžioji dalis jų išliko ir toliau veikė fone, o tam nemažai įtakos turi ne tik 4 GB RAM, tačiau, kaip jau ir minėjau, žema ekrano raiška, kuri automatiškai reikalauja mažiau resursų. Su sunkesnėmis užduotimis „Ulefone X“ taip pat tvarkosi pakankamai neblogai. Žaidžiant tokius žaidimus kaip „PUBG Mobile“ ar „Asphalt 8“ didelių problemų, tokių kaip strigimas pastebėti neteko, tačiau akis kiek bado, jau minėta, ekrano raiška. Tiesa, po kiek ilgesnių žaidimų sesijų galima pajusti ir tai, jog telefono nugarėlė tampa pastebimai šiltesnė nei įprasta, tačiau tai būdinga kone visiems „MediaTek“ procesorius turintiems telefonams. Išvados apie šio telefono veikimą būtų pakankamai paprastos - jis puikiai tinkamas atlikti svarbiausiems dienos darbams bei standartinėms funkcijoms, o jeigu sumąstyti ir pažaisti vieną ar kitą žaidimą - didelių bėdų nekils, tačiau tuomet dar labiau išryškės ekrano trūkumai.

Ulefone X apžvalga – telefono audio

Garsiakalbiai ar garsas per ausines dažnai būna ne tik pigių, tačiau net ir aukščiausios klasės išmaniųjų telefonų problema. Ir tikriausiai būtų sunku tikėtis geros kokybės už mažiau nei 150 eurų, kai, pavyzdžiui, 4 kartus daugiau kainuojantis „OnePlus 6“ taip pat nepasižymi niekuo už ką juos būtų galima pagirti. Tiesą pasakius sunku būtų pasakyti ar „Ulefone X“ yra labai prastesnis variantas, kalbant apie garso kokybę, lyginant su „OnePlus“ kompanijos naujausiu flagmanu. Šis įrenginys turi apatinėje briaunoje įmontuotą garsiakalbį, kurio pozicija yra pakankami šabloniška. Žaidžiant žaidimus itin dažnai ją tiesiog uždengdavau, todėl garso lygis tapdavo itin žemu, nes daugiau jam paprasčiausiai nėra iš kur sklisti. Kalbant apie garso kokybę - ji nėra bloga, tačiau tikrai nieko panašaus į tai, ką būtų galima pavadinti kokybišku garsu. Garso lygis pakankamai geras, tačiau girdimas šioks toks pašalinis triukšmas, kas greičiausiai yra pakankamai natūralu tokiame kainos segmente. Tiesa, kaip jau minėjau, „Ulefone X“ turi ausinių lizdą, kuris įmontuotas viršutinėje telefono dalyje, todėl jeigu vis dar naudojate ausines su laidu - Jums nereikės jokių papildomų įrenginių. Pokalbių ausinė veikia gerai, ko kartais negalima pasakyti apie kitus telefonus su „MediaTek“ lustais – kalbėdamas telefonu nesklandumų nepatyriau, ir tikiu, kad ir Jums nekils jokių problemų.

Ulefone X apžvalga – telefono kamera

Pigūs išmanieji telefonai dažniausiai nepasižymi geromis fotografavimo savybėmis ir tai tikriausiai supranta dauguma. „Ulefone X“ nugarėlėje turi 13 MPx ir 5 MPx raiškos vaizdo jutiklius. Nors ir panaudota dviguba kamera su LED blykste, tačiau rezultatai vis dėlto pakankamai vidutiniški, o kartais ir prastesni. Paprasčiausios užduotys šiam išmaniajam telefonui, be abejonės, yra tuomet kai apšvietimas yra geras arba labai geras. Fotografuojant saulėtą dieną galima užfiksuoti tikrai neblogų kadrų, tačiau itin didelio detalumo ar kitų flagmanams būdingų savybių čia tikėtis nereikėtų. Tiesa, HDR režimas net ir saulėtą dieną mėgsta kai kurias spalvas pernelyg išdeginti, o gautas rezultatas taps visiškai nepanašus į tai ką matėte prieš fotografuojant. Situacija dar labiau suprastėja kuomet fotografuojame esant prastesniam arba prastam apšvietimui. [gallery link="file" size="large" ids="eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wOFwvSU1HXzIwMTgwODA5XzIxMzQwMS5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDgwOV8yMTM0MDEiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wOFwvSU1HXzIwMTgwODA5XzIxMjk1MS5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDgwOV8yMTI5NTEiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wOFwvSU1HXzIwMTgwODA5XzIxMjkwMC5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDgwOV8yMTI5MDAiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wOFwvSU1HXzIwMTgwODA5XzIxMjg0MS5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDgwOV8yMTI4NDEiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wOFwvSU1HXzIwMTgwODA5XzIxMjU1OC5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDgwOV8yMTI1NTgiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wOFwvSU1HXzIwMTgwODA5XzIxMjU1My0xLmpwZyIsInRpdGxlIjoiSU1HXzIwMTgwODA5XzIxMjU1MyAoMSkiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wOFwvSU1HXzIwMTgwNzIwXzE3MTYyOS0xLmpwZyIsInRpdGxlIjoiSU1HXzIwMTgwNzIwXzE3MTYyOSAoMSkiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wOFwvSU1HXzIwMTgwNzIwXzE3MTUzNi5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDcyMF8xNzE1MzYiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wOFwvSU1HXzIwMTgwNzIwXzE3MTM1Ny5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDcyMF8xNzEzNTciLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wOFwvSU1HXzIwMTgwNzIwXzE1NTAzNi5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDcyMF8xNTUwMzYiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wOFwvSU1HXzIwMTgwNzIwXzE1NTAxNy5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDcyMF8xNTUwMTciLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ=="] Kuomet aplinkoje nebelieka saulės šviesos ir tampa prieblanda - nuotraukų kokybė krenta žemyn, o tas skirtumas yra daugiau nei akivaizdus. Dar labiau sumažėja detalumas, nuotraukose atsiranda nemažai geltonumo, o vietomis apskritai sunku kažką įžiūrėti. Tiesą pasakius neįsivaizduoju ar galima tikėtis kažko geriau už tokią sumą, tačiau kad ir kokia būtų ta kaina - rezultatai dažniau nuvils nei nudžiugins. Priekinėje telefono dalyje rasime kamerą su 8 MPx raiškos vaizdo jutikliu, o gamintojas dar teigia, jog programinės įrangos dėka raiška padidinta iki 13 MPx. Tikriausiai tuo norėta pabrėžti šios kameros privalumus, tačiau nežinau ar tai sudaro kažkokių esminių skirtumų šioje situacijoje. Nuotraukų galerijoje galite matyti geriausią mano asmenukės rezultatą, kuris buvo užfiksuotas iš maždaug 5 karto. Mane rezultatas nuvylė, o ar Jums to pakanka - lieka nuspręsti Jums patiems.

Ulefone X apžvalga – telefono baterija

Kiniškasis „Ulefone X“ pasižymi 3300 mAh talpos baterija, o tai yra pakankamai standartinio dydžio baterija. Nors dauguma Kinijos kompanijų mėgsta sutalpinti kiek įmanoma didesnės talpos energijos saugyklas, tačiau šis tokios išskirtinos savybės neturi. Kaip visada, atlikau standartinį baterijos testą, kurį stengiuosi atlikti visiems testuojamiems telefonams. Buvo peržiūrimas vaizdo reportažas su maksimaliu ekrano ryškumu, išjungtu garsu, įjungtu mobiliuoju bei Wi-Fi ryšiais, per pusantros valandos įrenginys išsikrovė 19%. Rezultatas tikrai nėra itin geras, tačiau tuo pat nėra ir itin prastas. Pakankamai dažnai testai neatspindi realios situacijos, bet galiu pasakyti, jog baterijos tarnavimo laikas šiame telefone tikrai nėra didelė problema. Žinant mano naudojimo įpročius, kurie nėra itin sudėtingi šių dienų išmaniesiems, pilno įkrovimo man pilnai užtekdavo visai darbo dienai. Tiems, kurie nežino, paminėsiu, jog telefoną naudoju daugiausiai standartinėms išmaniųjų funkcijoms atlikti - socialiniai tinklai ,skambučiai, laiškų rašymui, o vakarais mėgstu ir skirti šiek tiek laiko žaidimams. Na, o jeigu esate itin aktyvus telefonų naudotojas - gera žinia, jog „Ulefone X“ palaiko, tiek greitąjį, tiek belaidį įkrovimą.

Ulefone X apžvalga – ar verta pirkti?

Labai dažnai, rašant apžvalgą, tenka susidurti su problema, jog galutinis jos vertinimas yra pakankamai dvejopas. „Ulefone X“ apžvalga iškėlė lygiai tokią pačią dilemą - ar galėčiau šį išmanųjį telefoną rekomenduoti draugams ar Telefonai.eu skaitytojams. Sunku būtų nuginčyti, jog šis įrenginys yra visiška „iPhone X“ kopija, tačiau pasižymi vos ne 10 kartų žemesne kaina. Tokia žema kaina turi nemažai trūkumų, tokių kaip prasta kamera, žemos raiškos ekranas ir pan., tačiau būtent dėl žemos kainos jis ir gali patraukti Jūsų dėmesį. „Ulefone X“ yra tikrai pigus telefonas ir tikriausiai būtų sunku tikėtis iš jo kažko daugiau ir jeigu jis patenka į Jūsų turimo biudžeto rėmus, tai kodėl gi ne? Kol kas tai yra vienas geriausių ir pigiausių „iPhone X“ telefono kopijų, kuri iš esmės atrodo kone identiškai, pasižymi pakankamai geru veikimu ir ne prastu baterijos tarnavimo laiku. Jeigu norite įsigyti šį išmanųjį telefoną iš Lietuvos pardavėjų, tai „Ulefone X“ kainas galite patikrinti portale kaina24.lt


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Ulefone X

Aliexpress