„Samsung Galaxy S10e” apžvalga

Žilvinas Degutis

2019-05-21, 11:06 (atnaujinta 2021-05-23, 11:24)

0 komentarų
„Samsung Galaxy S10e” apžvalga

2019 metais „Samsung“ reaguodama į pagrindinį savo konkurentą „Apple“ pristatė tris flagmano „Galaxy S10” versijas, o kiek vėliau rinkoje turėtų pasirodyti ir ketvirta, modifikacija palaikanti 5G ryšį, tačiau šis straipsnis kol kas ne apie jį. Mano dėmesį patraukė pigiausias visos flagmanų linijos variantas - „Samsung Galaxy S10e”, kur raidė „e“ reiškia essential (iš angl.k. esminis, būtinas). Pardavimų starto metu jo kaina buvo 750 eur, kuri tiesiogiai konkuravo su numatytuoju konkurentu „iPhone XR”, tačiau jau po mėnesio „Samsung Galaxy S10e” galima buvo nusipirkti 100 eur pigiau. Žinant „Samsung” telefonų kainų tendencijas, „Galaxy S10e” atsidurs vidutinės klasės telefonų kategorijoje, bet ar jis vertas vidutinioko vardo, ar visgi tai tas pats „Samsung” flagmanas? Kas tokio esminio, būtino jame? Pamėginkime išsiaiškinti.

„Samsung Galaxy S10e“ apžvalga – telefono dizainas

Po to, kai „Sony“ atsisakė „compact“ versijų, „Apple“ nutraukė „iPhone SE“ gamybą, buvo keista matyti „Samsung Galaxy S10e”, mat jis išsiskyrė iš flagmanų linijos ne tik kaina, bet ir savo dydžiu – tai tarsi suspausta vyresniųjų brolių versija. Kompaktiškumas turi savo kainą, tad apie viską iš eilės.

Labiausiai išsiskiria ekrano dizainas dėl vienos asmenukių kameros, savo plokštumo bei lenktų ekrano kraštų neturėjimo. Paskutinį kartą „Samsung” tokį dizaino sprendimą savo flagmanuose naudojo prieš trejus metus, palikdami užapvalintas ekrano kraštines išskirtinai A klasės modeliams (S ir Note serijos). Tai turi ir pliusų, kaip žinia, užapvalintų kraštinių ekranų remontas yra gerokai brangesnis, tad „Samsung Galaxy S10e” tikrai jūsų piniginę nuskriaus mažiau. Užapvalintus kraštus sutinkame ir nugarėlėje, kur jie padeda idealiai prisitaikyti prie delno ir padaro telefoną maloniu naudotis net viena ranka. Galinis dangtelis, kaip ir ekranas, pagamintas iš „Gorilla” Glass 5 stiklo, tuo jis skiriasi nuo savo vyresniųjų brolių, kuriuose panaudotas naujausias „Gorilla Glass 6”. Tai dar vienas iš kompromisų, su kuriuo reikės susitaikyti, tačiau jis ne kertinis, penktos kartos Gorilla Glass pakankamai patvarus. Galinė kamera kiek mažesnė, nes turi tik du modulius ir blykstę, tad iš korpuso išsišokusi nežymiai. Taip pat nerasime ir širdies ritmo sensoriaus, bet gal tai menka netektis žinant, kad ne daug kas jį naudoja dėl vis populiarėjančių išmaniųjų apyrankių ir laikrodžių.

https://youtu.be/DzDOBc80SgA

Telefono rėmas pagamintas iš tvirto aliuminio, o visi įmanomi tarpai apsaugoti nuo vandens ir dulkių pagal IP68 standartą. Apatinėje korpuso dalyje įtaisytas USB-C tipo krovimo lizdas, pagrindinis garsiakalbis, mikrofonas ir 3.5 mm audio jungtis. Kairėje pusėje sutiksime garso reguliavimo ir daugelio prieštaringai vertintą „Bixby” mygtukus. Pastarąjį pagaliau galima perprogramuoti, bet ne iki galo, tik priskirti jam papildomą funkciją – atidaryti bet kokią kitą programėlę. Apie jo funkcionalumą plačiau papasakosiu kitoje skiltyje. Galima paminėti ir tai, kad abu mygtukai spaudžiami lengvai ir tiksliai, korpuse laikosi tvirtai ir nekliba. Viršutinėje briaunoje įtaisytas hibridinis sim ir microSD kortelių stalčiukas bei pagalbinis, trikdžius malšinantis mikrofonas. Na ir dešinėje pusėje puikuojasi įjungimo / išjungimo mygtukas. Šiame telefone jis ypatingas, vienas iš labiausiai išskiriančių akcentų visoje „Samsung” telefonų linijoje – tai kartu ir pirštų antspaudų skaitytuvas, du viename. Toks sprendimas nėra naujiena ir man pasirodė visai įdomus, bei praktiškas, juk dažniausiai telefoną imame už kraštų ir galime atrakinti jį be papildomų judesių. Tačiau šį kartą „Samsung” dizaino departamentas patingėjo arba buvo nepajėgus kažką pakeisti. Mygtuko pozicija briaunoje pasirinkta gerokai per aukštai, dėl ko labai nepatogu jį nykščiu nuspausti ar pasinaudoti pirštų antspaudų skeneriu.

Iš dizaino pusės pastebėjau tik du minusus - tai jau minėta per aukšta įjungimo / išjungimo mygtuko pozicija ir ertmių apatinėje briaunoje asimetriškumas. Visa kita, kaip visada, „Samsung” atliko aukščiausiu flagmanų lygiu. Mano testuojamas modelis buvo spindinčios baltos spalvos, tačiau ji nėra nuobodi, nes kaip perlas žaižaruoja kitomis spalvomis ryškioje šviesoje. Taip pat galima rinktis žalią ir klasikinę juodą spalvas. 142.2 x 69.9 x 7.9 mm korpuso subalansuotos ergonomikos pojūtį sustiprina puikiai paskirstytas 150 g įrenginio svoris, ideologinis konkurentas „iPhone XR” sveria 194 g ir yra gerokai didesnis. Taip, dizaino srityje negalime nepastebėti kelių kompromisų, tačiau tai neabejotinai vienas, jei ne vienas šiuo metu solidžiausiai ir geriausiai atrodančių nedidelių flagmanų.

„Samsung Galaxy S10e“ apžvalga – telefono ekranas

Jau minėjau, kad „Samsung Galaxy S10e” ekranas neturi užapvalintų kraštinių, tačiau tai ne vienintelis pasirinktas kompromisas. 5.8” colio AMOLED ekrano rezoliucija yra FHD+ (1080 x 2280 pikselių, santykiu 19:9), kitaip nei „S10” ir „S10+”, kurie apginkluoti QHD+ vaizdu, tačiau palaiko HDR10+ vaizdo atvaizdavimo standartą. Gali būti kiek apmaudu dėl taupymo rezuliucijos sąskaita, tačiau ir čia „Samsung” pasitempė, nepaliko abejingų. Maksimalūs apžvalgos kampai, tiesioginiuose saulės spinduliuose ekranas puikiai įžiūrimas, maksimalus šviesumas vos, vos atsilieka nuo „iPhone XS” ekrano, o kalbai pasisukus apie spalvų gamą, net ir lenkia – „Samsung Galaxy S10e” atkuria 148% sRGB spalvinės gamos, kai „iPhone XS” tik 123%. Pagal nutylėjimą ekranas nustatytas atkurti natūralias spalvas ir rezultatas yra arčiausiai visiems patinkančių „iPhone” spalvų, tačiau tie, kas mėgsta ypač ryškias spalvas, gali nusistatyti „Vivid“ ekrano parinktį, taip ekranas atkurs maksimalų spalvų spektrą.

Labiausiai iš visų telefonų rinkoje „Samsung Galaxy S10e” išsiskiria „infinity-O” technologijos ekrano išpjova. Kaip teigia „Samsung”, buvo ne mažas iššūkis iškirpti reikiamą pikselių kiekį ir vietoj jų įstatyti priekinę kamerą. Šis sprendimas buvo pasirinktas norint kuo labiau padidinti ekrano užimamą plotą. Kai kam lašo formos iškarpa gali pasirodyti gražesnė, o kai kas jau bus pripratęs ir prie vadinamos „antakio“ išpjovos, tačiau niekas nepaneigs, kad tai yra kažkas naujo ir atrodo įdomiai. Įdomiai, bet ne praktiškai. Dauguma programėlių, nepritaikytų tokiam kraštinių santykiui programiškai nukerpa viršutinę ekrano dalį ir ši išpjova pasislepia, tačiau žiūrint video ar žaidžiant žaidimus, kai išnaudojamas visas ekrano plotas, kameros išpjova šiek tiek kiek erzina. Gal būtų buvę logiška iš dešiniojo ekrano kampo perkelti ją į kairįjį kampą, kur pavertus ekraną ji atsidurtų apačioje? Gal, bet „Samsung Galaxy S10e” asmenukių kamera tik viena, o „Samsung Galaxy S10+” jos dvi, tad šiame modelyje ji užima ne tiek daug vietos.

Taigi, ekrano srityje iš tiesų priimta tam tikrų kompromisinių sprendimų. Kita vertus, nors jis tapo paprastesnis, negaliu jo vadinti prastesniu. Spaudžiu dešinę „Samsung“ ir už tai, kad telefonas jau dėžutėje atkeliauja su ant ekrano užklijuota apsaugine plėvele.

„Samsung Galaxy S10e“ apžvalga – telefono veikimas

Oficialiai mūsų rinkai skirti „Samsung“ flagmanai, kaip įprasta veikia su „Exynos“ procesoriais, tad ne išimtis ir šį kartą. „Samsung Galaxy S10e” apginkluotas lygiai tokiu pačiu, pagal 8 nm technologiją pagamintu „Exynos 9820“ procesoriumi, kaip ir kiti „S10” linijos modeliai, o už vaizdo apdorojimą ir spartą atsakingas Mali-G76 vaizdo procesorius. Mūsų rinkai šiek tiek pašykštėta atminties – operatyviosios 6 GB, pastovios 128 GB (realiai laisvos 107.8 GB) su galimybe praplėsti vidinę atmintį 512 GB microSD kortele. Bet ar nuo to aparatas veikia prasčiau? Ne. Tikrai stebina „Samsung” meistriškumas pasirenkant kompromisų kelią optimizuoti aparatinę dalį ir procesus išlaikant aukštą flagmanų kokybės kartelę. Visi naujausi žaidimai aukščiausios kokybės nustatymais veikė kuo puikiausiai, visos mūsų testo programos buvo išlaikomos atmintyje ir nepersikraudavo iš naujo, o naršymas internete tiek per „Chrome“, tiek per „Samsung“ naršyklę buvo patogus ir nesukėlė jokių nepasitenkinimų. Įsiminė vienas su sparta ir sklandumu susijęs atvejis – pirmą kartą paleidus žaidimą „PUBG mobile“ pastebėjau kelis nežymius strigimus, tačiau vėliau tai nė karto nepasikartojo. Taip pat, maksimaliai apkrovus telefoną, jis nemaloniai įkaista, tačiau tai nei kiek neatsiliepė procesų spartai, tik baterijai, jos įkrovos drastiškai mažėjo.

„Samsung Galaxy S10e” turi hibridinį SIM kortelės stalčiuką, kas reiškia, kad teks pasirinkti, ar naudoti dvi SIM korteles, ar vieną SIM ir microSD kortelę. Ryšio kokybe nesiskundžiau, pokalbiai buvo sklandūs, pašnekovai puikiai girdimi triukšmingoje gatvėje ar namo rūsyje. Vietos nustatymui telefonas naudoja GPS, Glonass, Beidou ir Galileo, tad mano poziciją surasdavo net ir giliai miškuose ar aukštai kalnuose. „Samsung Galaxy S10e” palaiko naujausią Wi-Fi 6 (ax) standartą ir, kaip „Samsung” sako, gali pasiekti 1.2 GBit/s atsisiuntimo greitį, bet tai pasirodė keista, nes konkurentų „Huawei Mate 20 Pro”, turintis tik Wi-Fi 5, gali atsisiųsti duomenis 1.7 GBit/s greičiu. Naudojantys telefoną piniginiams atsiskaitymams ar greitam duomenų perdavimui tarp įrenginių neliks nusivylę, tam „S10e” turi NFC modulį.

Procesoriaus spartos užtenka, atminties pakanka, ryšiai visaverčiai, bet dar žadėjau detaliau papasakoti apie kelis su veikimu susijusius aspektus – „Bixby“ ir įjungimo / išjungimo (pirštų antspaudų skaitytuvo) mygtukus. „Samsung“ asistento „Bixby“ mygtukas jau ne naujiena, tačiau per savo gyvavimo laiką jis vis dar sunkiai atranda kelią į naudotojų širdis. Gal dėl to, kad pati funkcija nėra tokia tiksli, kaip „Google“ ar „Apple“ analogai, o gal dėl to, kad buvo siūlomas net neatsiklausus, ar vartotojas to nori, ar ne. Panašu, jog „Samsung” suprato savo klaidą ir įsiklausė į naudotojų pastabas bei komentarus – „Bixby“ mygtuko funkciją galima pakeisti, o tiksliau, praplėsti. Asistentas vis dar liks, galima nuspręsti, kaip jį išsikviesti – vienu mygtuko paspaudimu ar du kart paspaudus, likusiam veiksmui galima priskirti bet kurią „Samsung“ programėlę – naršyklę, skaičiuotuvą, soc. tinklų programėlę ar kt. Aš daug fotografuoju, tad man buvo patogu greitai patekti į nuotraukų galeriją, nes kameros programėlę galima greitai ir patogiai išsikviesti dvigubu įjungimo / išjungimo mygtuko paspaudimu.

Nors iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad korpuso šone įtaisytas pirštų antspaudų skaitytuvas yra patogiausias sprendimas, pasinaudojus „Samsung Galaxy S10e” galima lengvai pakeisti savo nuomonę. Na, bet tai „Samsung“ klaida, kurią galima ištaisyti naujesniuose įrenginiuose, tiesiog reikia nemontuoti jo taip aukštai, kad joks pirštas negalėtų natūraliai pasiekti. Kadangi jis sunkiai pasiekiamas, pirštų pagalvėlės labai dažnai priglunda netinkamu kampu ir dėl to ne iš karto suveikia. Tai žinant, patariu kuo tiksliau pirminio nustatymo metu nuskaityti kuo didesnį piršto antspaudo plotą bei įrašyti kelis to paties (dažniausiai naudojamo) piršto antspaudus. Taip pat užkliuvo šio mygtuko pozicija fotografuojant asmenukes, kai ranka ištiesiama maksimaliai ir spaudžiamas garso tylinimo mygtukas nufotografuoti, kartu su juo dažnai pasispausdavo ir kitoje pusėje esantis įjungimo / išjungimo mygtukas ir taip padaroma ekrano foto kopija (angl. screenshot), o ne norima nuotrauka.

Aptarus techninius veikimo principus būtų nuodėmė nepakalbėti apie programinę telefono įrangą. Anksčiau daug kas neigiamai arba bent jau abejotinai atsiliepdavo apie „TouchWiz“ vartotojo aplinką, bet „Samsung Galaxy S10e” veikia naujausia „Android 9” versija paremta ir visiškai kitaip atrodanti „One UI“ vartotojo aplinka. Kai kurie elementai išliko tokie patys, kai kas pasirodys nepatogu naudoti, tačiau neabejotinai – tai milžiniškas ir labai lauktas „Samsung“ atsinaujinimas.

Didėjant telefonų ekranams tampa vis sudėtingiau valdyti juos viena ranka, tad gamintojai stengiasi palengvinti šią užduotį ir padaryti operacinės sistemos valdymą kuo labiau intuityvų. Perbraukus ekraną iš apačios į viršų, patenkama į programėlių sąrašą, perbraukus ekraną iš viršaus į apačią – atveriama pranešimų juosta greitam pasiekimui norimų funkcijų (Wi-Fi, mobilaus interneto įjungimui, žibintuvėliui ir kt.), pakartojus šį veiksmą, juosta išskleidžiama iki galo, kur galima išdėstyti savo norima eilės tvarka arba iš viso paslėpti nenaudojamas telefono funkcijas. Nors „Samsung Galaxy S10e” ekranas neturi lenktų kraštinių, jame vis tiek galime naudoti nuo krašto atidaromą įrankių juostą „Edge panel”. Kaip žinia, operacinę sistemą „Android“ kuria „Google“, tačiau taip jau nutinka, kad telefonų gamintojai, modifikuodami šią operacinę sistemą pagal savo poreikius dažnai priima tokius sprendimus ir funkcijas, kurias „Google“ pagal nutylėjimą panaudoja gerokai vėliau. „Samsung“ tamsi vartotojo aplinkos tema ne išimtis – tai puikiai atrodanti ir visuose operacinės sistemos sluoksniuose pritaikyta, energiją tausojanti, baltą meniu spalvą į juodą pakeičianti tema.

„One UI“ dizainas modernus, aplinka atrodo lengvesnė, vis gi kai kurie sprendimai liko neišbaigti, pvz. atidarius programėlių aplanką, jis atidaromas naujame lange per visą ekraną, o programėlės surikiuojamos viršutiniame kairiajame krašte, kas yra labai nepatogu naudojant telefoną viena ranka. Taip pat labai keistas telefono valdymas gestais. Jie ne tokie patys, kuriuos aptiksime „Apple“ ar „Xiaomi“ telefonuose, tai tarsi suspausti į apačią ir ekrane palikti mygtukai „atgal“, „namai“, „naudojamos programėlės“, kuriuos, vietoje paspaudimo, aktyvuosime patraukdami juos į viršų. Toks sprendimas padidina naudojamą ekrano plotą, tačiau naudos neprideda, atvirkščiai – sulėtina funkcionalumą, nes atliekami veiksmai ir jų veikla užtrunka šiek tiek ilgiau, nei tiesiog paspaudžiant mygtukus. Nustatymų meniu vizualiai atrodo tvarkingesnis, tačiau kai kurie pasirinkimai yra paslėpti arba atskirti į atskiras temas. Be įprastų trijų baterijos nustatymų (optimalaus, vidutinio ir maksimaliai tausojančio) galima dar detaliau koreguoti energijos vartojimą: galima išjungti norimų programų pranešimus arba jų veikimą fone, galima inaktyvuoti greito įkrovimo funkciją, tai ypač naudinga, jei mėgstate palikti krauti telefoną nakčiai. „One UI“ vartotojo aplinka turi daugybę „Samsung“ kurtų programėlių, kurios yra analogai pačios „Google“ siūlomoms, ne išimtis ir „Bixby“ asistentas, kurį „Samsung“ nusiteikę tobulinti su lig kiekvienu atnaujinimu. Taip, „Bixby“ veikia kur kas tiksliau, nei vos tik pasirodęs, tačiau apie jo galimybes mes jau kalbėjome ne vienoje apžvalgoje tad, kol jis dar nėra tobulai veikiantis, gal kada nors parašysime atskirą straipsnį, skirtą tik „Bixby“ asistentui, o dabar kartotis neverta.

Pabaigai reikia pasakyti, kad aparatas neturi pranešimų informavimo lemputės, jos darbas patikėtas „Always On Display“ funkcijai, kuri yra geriausia iš visų gamintojų siūlomų analogiškų sprendimų. Jei kažkam nepatinka visada šviečiantis ekranas, galima pasinaudoti programėle iš „Google Play“ parduotuvės – „Always On Edge - Edge Lighting“, kuri visada gražiai informuos uždegdama apskritimą aplink priekinę kamerą apie atėjusius pranešimus.

„Samsung Galaxy S10e” – tai bene geriausiai šiuo metu rinkoje veikiantis flagmanų klasės išmanusis, kupinas galimybių ir patenkinsiantis daugelio poreikius. Taip, yra dar galingesnių telefonų, net tas pats „Samsung“ kitoms rinkoms gamina tokius pačius telefonus su galingesniais procesoriais, bet čia jau prioritetų skirstymo klausimas – reikia galios ar sklandžiai veikiančios ir aptarnaujamos visumos.

„Samsung Galaxy S10e“ apžvalga – telefono garsas

„Samsung Galaxy S10e” atkuriamas garsas yra lygiai toks pat kokybiškas, kaip ir brangesnių „S10“ serijos aparatų. Išoriniai garsiakalbiai veikia stereo režimu – pagrindinis ir garsiausias yra apatinėje briaunoje, antrojo rolę atlieka mažesnis, dėl to tyliau skambantis pokalbių garsiakalbis.

Telefonas atkuria daugybę garsinių failų formatų (MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DFF, DSF, APIE), turi daugelio gamintojų atsisakomą, bet visų vartotojų mėgstamą 3.5 mm audio jungtį. Tiek išoriniuose garsiakalbiuose, tiek ausinėse maždaug 50% garso lygyje šiek tiek „prigęsta“ žemi dažniai, bet apskritai garsas išlieka labai švarus.

„Samsung Galaxy S10e” iš flagmanų trijulės visgi groja tyliausiai. Gal dėl dydžio pasirinktas mažesnis garsiakalbis, o gal taip sukuriamas dar vienas kompromisas? Bet kuriuo atveju, „Samsung“ jau nuo „Galaxy S9“ laikų išsprendė garso kokybės problemas ir su kiekvienu savo aukščiausios klasės aparatu jį tik gerina.

„Samsung Galaxy S10e“ apžvalga – telefono kamera

Pagrindinė galinė „Samsung Galaxy S10e” kamera yra lygiai tokia pati, kaip ir kitose „S10“ versijose, tiesą sakant, kaip ir senesniuose „Samsung Galaxy S9/S9+“ bei „Samsung Galaxy Note9“ – 12 MP kameros matrica yra 1/2.55“ dydžio, sudaryta iš 1.4µm pikselių, turi besikeičiančio f/1.5-2.4 dydžio, 77 laipsnių kampo, vaizdą stabilizuojantį lęšį. Pastarojo dydį telefonas keičia pats, reaguodamas į tai, kokio apšvietimo aplinkoje fotografuojate. Jei aplinka gerai apšviesta, naudojama f/2.4 parinktis, tokiu būdu nuotrauka bus aiškesnė, o jei fotografuojama tamsoje, atsiveria f/1.5 parinktis, priimama daugiau šviesos ir nuotraukoje galima užfiksuoti daugiau detalių. Ieškant kainos kompromiso šiame telefono variante buvo atsisakyta telephoto kameros, dėl to pagrindinei kamerai talkina tik toks pats 16 MP (f/2.2) plataus 123 laipsnių kampo modulis, deja neturintis auto fokusavimo funkcijos. Priekinė (angl. selfie) kamera yra tokia pati, kaip ir vyresniųjų brolių („Samsung Galaxy S10+“ dar talkina gylio kamera) – f/1.9 šviesumo 80 laipsnių kampo lęšis ir 10 MP sensorius su 1.22 µm dydžio pikseliais, kurie, kaip ir pagrindinis galinės kameros sensorius, veikia Dual Pixel autofocus principu, tad darant grupinę ar tik savo asmenukę nereikės nerimauti dėl tinkamo fokuso.

Kameros programėlė yra tokia pati, kaip ir kituose „Samsung“ telefonuose. Braukiant į kairę ar į dešinę keliaujama per skirtingus fotografavimo režimus: portretinis (angl. Live focus), panorama, filmavimas, sulėtintas filmavimas, super sulėtintas filmavimas, pagreitintas filmavimas, maistas ir PRO. Viršutinėje ekrano juostoje galima pereiti į detalius kameros nustatymus, įjungti / išjungti blykstę, nustatyti fotografavimo laikmatį, kadro santykinį dydį, pritaikyti fotografavimo efektus, o PRO režime greitai pasirinkti jutiklio fokusavimo ir aktyvumo plotą, taip pat pasinaudoti Bixby Vision pagalba arba žaismingai pagyvinti nuotraukas su AR Emoji . Šios funkcijos svetur įgauna vis didesnį populiarumą, tačiau mūsų kraštuose vis dar sunkiai randa kelią į praktišką panaudojimą, tad šį kartą apie jas nesiplėsiu. Verta paminėti, kad „Samsung“ plataus kampo ir įprastos kameros pasirinkimo žymėjimas skiriasi nuo kitų gamintojų naudojamo, čia matome tris medelius – platus kampas, du medelius – įprasta kamera. Nesutiksime ir „AI“ užrašo, dirbtinį intelektą korėjiečiai pavadino NPU (angl. neutral processing unit), jis atpažįsta 30 skirtingų scenų ir kiekvienam vaizdui pritaiko specialius nustatymus. Jo veikimas nėra agresyvus, ganėtinai tikslus, 9 iš 10 atvejų užfiksuotas vaizdas būna labai arti realybės, šiek tiek paryškintomis spalvomis, dėl ko būna malonesnis akiai. Galima įsijungti ir tobulo vaizdo suflerį – ant ekrano atsiranda horizontalumo korekcijos rodyklė bei patariama kur nukreipti telefoną, kad būtų užfiksuotas geriausias vaizdas. Įdomi ir daug kam naudinga funkcija, tačiau ne visada tokie patarimai būna geriausi - telefonas pataria centruoti vaizdą, o išmanantys šiek tiek daugiau supras, kad centruotas vaizdas ne visada yra gražiausias.

Dar viena išskirtinė „Samsung Galaxy S10e“ funkcija, tai plataus kampo darytose nuotraukose koreguojamos išlenktos kraštinės, taip nuotrauka atrodo plokščia, ne tokia dramatiška, tačiau norintys įamžinti viską iki menkiausio centimetro, gali šią funkciją išjungti nustatymuose. Iš techninės pusės dar norėčiau atkreipti dėmesį į priekinės kameros fotografavimo pasirinkimą – įprastas arba plataus vaizdo.

[images-comparison before_label="Įprastas" after_label="Platus" image_1="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/05/S10e-normal-view.jpg" image_2="https://telefonai.eu/wp-content/uploads/2019/05/S10e-wide-view.jpg"]

Kaip jau minėjau, „Samsung Galaxy S10e” kameros yra naudojamos ir kituose „S10“ flagmanuose ir per ilgą laiką nuo „Samsung Galaxy S9/S9+” laikų telefonų gigantas kiekvieną kartą pateikia vis tobulesnį gaminį. Dienos šviesoje nuotraukų tekstūros ypatingai detalios, bet ne per aštrios, didelis dinaminis spalvų diapazonas, puikus baltos spalvos balansas ir jokio triukšmo, o fotografuojant tiesiogiai prieš saulę ar kitą ryškų šviesos šaltinį, puikiai suveikia HDR režimas. Fotografuojant panoraminius vaizdus yra naudojamas plataus kampo modulis, kuris neturi auto fokusavimo, tad šiek tiek nukenčia detalumas, atsiranda sujungimo klaidų, bet užfiksuojamos labai natūralios spalvos ir kur kas platesnis vaizdas.

Reikalai kiek suprastėja atslinkus nakčiai, tačiau taip vertiname tik dėl to, kad mus išlepino „Google“ ir „Huawei“ telefonai. „Samsung Galaxy S10e“ neprilygsta naktinės fotografijos telefonų karaliui, tačiau tikrai nepadarys gėdos, ypač jei fotografuosite mieste ir nenaudosite plataus kampo režimo, (tamsus f/2.2 lęšis, stabilizacijos ir auto fokuso nebuvimas nėra geriausias pasirinkimas naktinei fotografijai). Mane maloniai nustebino dirbtinio intelekto darbas tamsiuoju paros metu, jis puikiai susidorodavo parinkdamas tinkamą sceną, įjungdamas HDR režimą, o pritaikyti algoritmai nuostabiai susitvarkydavo su žibintų skleidžiamos šviesos ir tamsių šešėlių balansu.

Portretinis režimas, kaip gylio daviklį naudoja plataus kampo kamerą, o pagrindinis sensorius užfiksuoja daugybę detalių, natūralias spalvas ir atspalvius, kas yra labai svarbu atkreipiant dėmesį į veido odą. Žmogus atskiriamas nuo fono beveik be klaidų, tačiau geriausią rezultatą pasieksite fotografuodami statinius ir objektus, kuriems po to galima pritaikyti įvairių efektų.

Beje, tokius pačius efektus galima naudoti ir priekinėje kameroje, kuri yra 10 MP, tačiau pasirinkus platų kampą, nuotraukos bus fiksuojamos 6.5 MP. Šiai kamerai niekas netalkina papildomai įvertinti gylio efektą, tačiau suliejamas fonas stebėtinai geras, taip pat nustebino puikus baltos spalvos balansas ir gausus detalių bei spalvų kiekis, tinkamai apdorojamas dinaminis diapazonas. Didžiausias jos minusas - tai veidrodinis vaizdo fiksavimas, t.y. užfiksuojama nuotrauka neapsukama taip, kaip matome realybėje, o rodoma tarsi žiūrėtume į veidrodį, tad visi užrašai yra atvirkšti, kairė ir dešinė pusės sukeistos vietomis.

Be jokių sunkumų „Samsung Galaxy S10e“ gali įrašinėti video tiek FHD, tiek 4k 30 arba 60fps formatu, palaikomas HDR10+, o sulėtintą vaizdą galima įamžinti HD 960fps kokybe. Šis režimas yra ribojamas, įrašoma tik 0.4 sekundės ir negalima pasirinkti nuo kurio momento pradėti sulėtintą vaizdą, tiesa, tam tikras korekcijas galima atlikti vėliau video koregavimo programėlėje, bet tai bus jau post factum, akimirkos nepratęsi.

https://youtu.be/XWevt8aflfk

Pagrindinis modulis turi optinį vaizdo stabilizavimą (OIS), kuriam talkina ir elektroninis vaizdo stabilizavimas (EIS), išskyrus 4k/60fps režimą. Šiais metais „Samsung“ savo flagmanuose pristatė dar vieną naujovę – Super Stabilizavimą. Ši funkcija veikia tik filmuojant FHD/30fps formatu, į pagalbą pasitelkiamas plataus kampo modulis, kuris programiškai apkarpo ir sujungia nukrypstančius pikselius. Tačiau atėjo laikai, kai galime sau leisti filmuoti aukštos kokybės video nesibaiminant dėl atminties ir pasirinkus 4k/30fps nustatymą elektroninis vaizdo stabilizavimas puikiai atliks savo darbą.

https://youtu.be/TC5zSgMxhiw

Ilgą laiką „Samsung“ buvo viena lyderių mobilios fotografijos pasaulyje. Atėjus 2019 metams galima sakyti, kad ji vis dar liko tarp lyderių, bet prarado stipriausios titulą. Toks pats pagrindinės kameros modulis buvo naudojamas prieš metus išėjusiame „Samsung Galaxy S9/S9+“ ir prieš pusmetį pasirodžiusiame „Samsung Galaxy Note9“, plataus kampo kamerą ne viename savo flagmanų anksčiau naudojo konkurentai LG, artinimo galimybėmis nepralenkiami „Huawei“, o naktinėje fotografijoje vis dar dominuoja konkurentai. Tačiau „Samsung Galaxy S10e“ skirtas matavimuisi, kas geriausias, kas galingiausias – tai telefonas su subalansuota kamera, kuri turi labiausiai naudojamas ir reikiamas funkcijas kasdieniame gyvenime, taip pat pasiūlanti ir geresnę kokybę nei dauguma kitų telefonų kamerų

„Samsung Galaxy S10e“ apžvalga – telefono baterija

Mažas , bet galingas telefonas nepasižymi saikiu energijos naudojimu, o ir pati baterija to daryti neleidžia, ji „Samsung Galaxy S10e” yra mažiausia 2019 m. „Galaxy S“ serijoje – 3100 mAh. Galima nustatyti energiją taupantį režimą, pasirinkti ekrano HD rezoliuciją, kas padės sutaupyti šiek tiek energijos, tačiau ne drastiškai. Praeitų metų „Samsung Galaxy S9“ turi 100 mAh mažesnę bateriją, tačiau tarnaudavo šiek tiek ilgiau. Kelionėje teko išbandyti „Samsung Galaxy S10e” ekstremaliomis naudojimo sąlygomis – visą laiką įjungtas GPS naviguojant kalnuose, naudojamas 4G internetas, filmuojami ir fotografuojami įspūdžiai iš karto keliami į „Instagram“, susirašinėjama Messenger, naršoma tinklapiuose ir soc. tinkluose. „Samsung Galaxy S10e” nenuvylė, bet ir nenustebino, tokiu režimu jis tarnavo apie 6-7 val. pasiekdamas 3.5 val. įjungto ekrano (angl. SOT – Screen On Time), o kasdieniu, normaliu režimu visiškai ištverdavo visą dieną pasiekdamas apie 5 val. įjungto ekrano. Be energijos neteks ilgai liūdėti, nes telefonas turi greito krovimo funkciją, per 30 min baterija pakraunama iki 53 %, per 60 min – 88%, o nuo 0 iki 100 % pasikrauna per 1.5 val., taip pat galima krauti bevieliu būdu (angl. wireless charging), bet tai užtruks kiek ilgiau, nebent įsigysite nepigią 12W „Samsung“ bevielio krovimo stotelę. Gali pasirodyti, kad baterijos temoje nieko įspūdingo, tačiau tai neabejotinai yra „Samsung“ flagmanas, nes telefonas šiuo metu gali tai, ką gali tik keli rinkoje esantys aparatai – pakrauti kitus įrenginius bevieliu būdu. Nors akumuliatoriaus talpa visu 1000 mAh mažesnė už „S10+“, juo galima drąsiai pasinaudoti pakraunant bevieles ausines, tereikia įjungti šią funkciją pranešimų juostoje, apversti telefoną ir ant jo nugarėlės padėti bevielį krovimą palaikantį aparatą, tai gali būti net ir kitas telefonas. „Samsung Galaxy S10e” dalinsis energija tik iki tam tikros ribos ir pasiekęs 30 % išjungs šią funkciją, tad nereikės nerimauti, jog liksite su išsikrovusiu telefonu.

„Samsung Galaxy S10e” nėra ilgiausiai tarnaujantis aparatas, siūlomas greitas krovimas nėra pats sparčiausias, tačiau puikiai susidoros su kasdieniais iššūkiais ir išlaikys energijos sąnaudas iki pat vakaro pasiūlydamas tai, ką net ir ne visi konkurentai yra pajėgūs atlikti šiuo metu.

„Samsung Galaxy S10e“ apžvalga – verdiktas

Neabejotinai rinkoje yra galingesnių ir pigesnių telefonų nei „Samsung Galaxy S10e”, tačiau šis mažylis tarsi maža, bet labai ryški žvaigždė dideliame, juodame danguje. Visi šių metų „Samsung“ S serijos flagmanai ganėtinai panašūs vienas į kitą, išskyrus „S10e“ ir būtent tai yra jo stiprybė, būtent dėl to jis užima išskirtinę nišą. Šiuo metu jis mažiausias gaminamas flagmanas, kurį galima valdyti viena ranka, kuris veikia su vienu galingiausių procesorių, turi gerą ekraną, geras kameras, apginkluotas daugybe jutiklių ir programinių galimybių, turi 3.5 mm audio jungtį bei greitą Wi-Fi ir LTE ryšį.

Tai A lygio telefonas, tačiau toli gražu neidealus: per aukštai įtaisytas įjungimo / išjungimo mygtukas verčia kone laužyti pirštą, prie ekrano išpjovos galima priprasti, tačiau kaip flagmanui, jos poziciją galima buvo parinkti geresnę, gamintojo pasirinkimas montuoti tik dvi galines kameras tarsi grąžina prietaisą į 2017 metus, o kaistantis korpusas primena gūdžius 2015 m.

Nepaisant visų kompromisų (atsisakyta lenktų ekrano kraštinių, atsisakyta pirštų antspaudų skenerio po stiklu, atsisakyta trigubos kameros ir kt.), „Samsung Galaxy S10e” tikrai puikus, kompaktiškas, ergonomiškas, galingas, funkcionalus ir labiausiai subalansuotas visiems gyvenimo atvejams telefonas, kokį šiuo metu galite rasti rinkoje.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Europiečiai sulaukė pirmosios alternatyvos „iPhone“ įrenginiuose: pagaliau atsirado pirmoji „App Store“ programėlių parduotuvės alternatyva

Lukas Snarskis

2024-04-19, 11:36

0 komentarų

JAV technologijų bendrovė „Apple“ per pastaruosius keletą metų sulaukė nemažai kritikos dėl išmaniuose telefonuose naudojamos uždaros platformos. Kompanija ne karta kritikuota, nes savo įrenginiuose nėra galimybės naudotis trečiųjų šalių aplikacijų parduotuvėmis ar mokėjimų sistemomis.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Europiečiai sulaukė pirmosios alternatyvos „iPhone“ įrenginiuose: pagaliau atsirado pirmoji „App Store“ programėlių parduotuvės alternatyva

JAV technologijų bendrovė „Apple“ per pastaruosius keletą metų sulaukė nemažai kritikos dėl išmaniuose telefonuose naudojamos uždaros platformos. Kompanija ne karta kritikuota, nes savo įrenginiuose nėra galimybės naudotis trečiųjų šalių aplikacijų parduotuvėmis ar mokėjimų sistemomis.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

„Apple“ yra priversta laikytis Europos Sąjungoje galiojančio Skaitmeninių rinkų akto, o dar kovo mėnesį įsigaliojo pasikeitimai, kurie atvėrė itin uždaros ekosistemos duris trečiųjų šalių programėlių parduotuvių kūrėjams. Netrukus „iPhone“ turėtojai galės išbandyti vieną iš jų.

Pranešama, jog į „Apple“ išmaniuosius telefonus jau netrukus turėtų atkeliauti „AltStore PAL“ aplikacijų parduotuvė, kuri egzistuoja dar nuo 2019 metus, tačiau prisijungti prie jos buvo ganėtinai sudėtinga. Kaip bebūtų, ją netrukus galės išbandyti daugelis.

„AltStore PAL“ programėlių parduotuvės prieiga kainuos, o mokestis sieks maždaug 1,5 euro. Šis mokestis padengia „Apple“ mokestį, reikalingą „AltStore PAL“ veikti „iOS“ operacinę sistemos naudojančiuose įrenginiuose.

Programėlių parduotuvė taip pat siūlo gilesnę integraciją su „Patreon“, kad padėtų kūrėjams dalytis beta versijos programėlėmis. Kitaip tariant, sutelktinio finansavimo funkcija, kurios nėra numatytojoje „App Store“ parduotuvėje.

Negana to, alternatyviąją programėlių parduotuvę sukūrę kūrėjai savo aplikaciją „Delta“ paleidžia oficialioje „Apple“ aplikacijų parduotuvėje. Vėlgi, pati programėlė nėra nauja, tačiau dabar ji gali egzistuoti „App Store“ platformoje. Tai žaidimų emuliatorius, veikiantis NES, SNES, „Nintendo 64“, „Game Boy“, „Game Boy Advance“ ir „Nintendo DS“.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas