„Xiaomi Mi Mix 2s” apžvalga

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2018-10-23
„Xiaomi Mi Mix 2s” apžvalga
0 Pasidalinimai
190 Peržiūros

„Xiaomi” šie metai buvo tikrai ypatingi - kompanija tapo kaip niekad žinoma ir šį žinomumą nusprendė išnaudoti išleisdama tiek skirtingų telefonų, kiek joks kitas gamintojas šiemet. Tarp jų tokie pasisekimo sulaukę modeliai kaip „Xiaomi Redmi Note 5” ir „Xiaomi Mi8” bei milžinišką medijos dėmesį į save sutraukęs „Xiaomi” dukterinės kompanijos telefonas „Poco F1” (jo apžvalgą galite rasti čia). Natūralu, kad tokioje gaminių gausoje dažnai pranyksta originalesni, bet didelio susidomėjimo nesulaukę modeliai. Neabejotinas to pavyzdys “Xiaomi Mi Mix 2s” - vienas 2018 metų kinų milžinės flagmanų, likęs „Xiaomi Mi8” ir „Poco F1” šešėlyje. Telefonai.eu komanda šiandien ir pabandys išsiaiškinti, ar pelnytai šis išmanusis išnyko iš žiniasklaidos radarų.

„Xiaomi Mi Mix 2s” apžvalga - telefono dizainas

„Mix” serija buvo tai, kas skeptikams įrodė, kad įspūdingas telefono dizainas gali gimti ne tik „Samsung” ar „Apple” laboratorijose, bet ir „Xiaomi” būstinėje Pekine. Žinoma, prie to smarkiai prisidėjo garsus prancūzų dizaineris Philippe Starck, bet pastangos atpirko lūkesčius - „Xiaomi Mi Mix” laimėjo 13 “iF” bei vieną “Good design 2017” dizaino apdovanojimą. Ši informacija bent jau mano mintyse sužadino susidomėjimą ir, tiesą pasakius, tikrai likau nenusivylęs. Apie tai, jog „Mi Mix 2s” yra ypatingas išmanusis, byloja jau pats jo įpakavimas - plati juoda dėžutė bei viduje randama kartoninė plokštelė su auksinėmis raidėmis ir kompanijos vadovo parašu. Išsipakavus telefoną išskirtinumo jausmas nedingsta, na, bent jau pamačius priekinę dalį, kurioje pirmu smuiku neabejotinai griežia ekranas. Viršutinę ir šoninę dalis juosia labai plonas ir mažai pastebimas rėmelis, tik štai apatinėje dalyje berėmio ekrano iliuziją sugadina gana pastebimas smakras, kuriame dar ir įmontuota priekinė kamera. Žado dėl tokios priekinės dalies koncepcijos nepraradau - „Mi Mix 2s” jau trečiasis serijos telefonas, besinaudojantis šiuo dizaino sprendimu, bet kadangi rinkoje analogų tokiam dizainui nėra, nelikau ir nusivylęs. Deja, apvertęs įrenginį buvau priverstas šyptelėti, nes akis užkliuvo už „iPhone X” primenančio kamerų išdėstymo. Galbūt tai ir nėra faktorius, visiškai nubraukiantis dizaino originalumą, bet sutikime, tai - gana vaikiškas sprendimas. Be kameros išsikišimo ir pirštų antspaudų skenerio dėmesį patraukia ir pati nugarėlė. Didžioji dauguma rinkos žaidėjų šiais metais rinkosi naudoti stiklą, bet „Xiaomi” nenuėjo pramintu keliu ir pagamino galinę dalį iš keramikos. Kodėl toks neįprastas medžiagos pasirinkimas? Gamintojo teigimu, keramika yra žymiai atsparesnė įbrėžimams nei grūdintas stiklas, todėl norint išsaugoti prekinę išvaizdą nebereikės naudoti dėklo. Visgi kokybiškas plastmasinis dėkliukas, randamas dėžutėje, greičiausiai pravers - keramikinė nugarėlė žymiai slidesnė už stiklą bei dėl didesnio medžiagos kietumo lengviau skils telefonui nukritus ant žemės. Gerai bent jau tai, kad keramikos ir ekrano stiklo sumuštinį sutvirtina 7000 serijos aliuminio rėmas. Ergonomikos srityje „Xiaomi Mi Mix 2s” galiu skirti tik aukščiausius įvertinimus. Labai patiko kone idealiai parinktas prietaiso dydis, kuris leidžia įmontuoti didelį ekraną, bet nepadaro paties telefono griozdišku. Taip pat neturėjau priekaištų dešinėje pusėje įmontuotiems įjungimo ir garso reguliavimo klavišams bei gana gerai parinktoje nugarėlės vietoje įmontuotu pirštų antspaudų skeneriu.

„Xiaomi Mi Mix 2s” apžvalga - telefono ekranas

„Xiaomi” buvo pirmoji tarp gamintojų savojoje „Mix” telefonų serijoje išryškinusi ekraną kaip pagrindinį dizaino elementą, todėl natūralu, kad į jį bus sukoncentruotas ir visas vartotojo dėmesys. Esu beveik įsitikinęs, kad neteks patirti nusivylimo. Pirmasis kabliukas, kuriuo „Mi Mix 2s” ekranas pagauna akį, yra jo išmatavimai - 5.99 colio įstrižainė, ilgasis 18:9 kraštinių santykis ir nedideli korpuso kontūrai. Gerai, jie nėra tokie maži kaip atrodo kompanijos reklamose, bet tikrai atitinka naujausias madas. Vis dėlto įspūdingiausia viršutinė dalis - jokios ekrano išpjovos ir bene ploniausias viršutinis rėmelis rinkoje. Tiesa, jis šiek tiek kontrastuoja su apačioje esančiu smakru, bet net pastarasis trūkumas nėra pajėgus sugadinti neįprastai malonios naudojimosi patirties. Net ir būdamas pakankamai kompaktiškas, kad būtų galima naudoti viena ranka, ekranas yra pakankamai didelis, kad komfortiškai galėtumėte stebėti vaizdo įrašus ar skaityti tekstą. Nepaisant to, būtent dėka futuristiškai atrodančio ekrano sulauksite daug aplinkinių dėmesio. Kas tikrai padarys mažesnį įspūdį, neabejotinai bus pačios matricos kokybė. Nuo pat „Xiaomi Mi Mix 2s” pristatymo niekaip negalėjau suprasti, kodėl kompanija pasirinko į tokį modernų telefoną montuoti atgyvenusį IPS LCD technologijos FullHD raiškos sprendimą, vietoje modernaus, netgi šiek tiek vėliau pasirodžiusiame „Xiaomi Mi8” montuojamo OLED varianto. Nuomonė nepasikeitė ir pirmąkart įsijungus telefoną - blankios spalvos, šiek tiek į mėlynumą krypstanti balta bei juntamai mažesnis kontrastas. Kitaip tariant, jokio WOW faktoriaus. Deja, kaip dažniausiai būna, po poros savaičių pradėjau pastebėti šio ekrano privalumus - mažiau vargstančias akis ir IPS ekranams nebūdingai gilią juodą spalvą. Taip pat nelikau nuviltas ir matomumu saulės šviesoje. Galbūt šių privalumų ir nepakako priversti mane patikėti IPS technologijos perspektyvumu, bet už tai galėjau susidaryti nuomonę, kad „Xiaomi Mi Mix 2s” turi vieną geriausių, o galbūt ir geriausią šios technologijos ekraną, montuojamą išmaniajame.

„Xiaomi Mi Mix 2s” apžvalga - telefono veikimas

Mano santykiai su „Xiaomi” telefonais veikimo prasme visada priminė dviejų, vienas be kito gyventi negalinčių, sutuoktinių bendravimą. Visada žavėjausi puikia kinų milžinės išmaniųjų aparatine įranga, bet konfliktuodavau su operacine sistema. Šįkart, nors konfliktas ir neperaugo į lėkščių svaidymą, bet tam tikrų barnių kilo. Nuo pat pirmųjų naudojimosi minučių likau sužavėtas išskirtinai gerai veikiančio pirštų antspaudų jutiklio. Prietaiso atrakinimas vykdavo akimirksniu, o nuskaitymo tikslumas siekė 19/20 sėkmingų bandymų iš pirmo karto, kas yra geriau nei daugumos keliskart brangiau kainuojančių konkurentų. Šis „Xiaomi Mi Mix 2s” veikimo aspektas mane taip nudžiugino, kad mintyse įrenginiui atleidau už mūsų regionui neprieinamą, bet ir dėl priekinės kameros pozicijos tragiškai veikiantį atrakinimą veidu. Šilti jausmai tęsėsi ir peržvelgus specifikacijų sąrašą. Jame puikuojasi 64GB vidinės neišplečiamos (už papildomą mokestį galima rinktis 128GB ir 256GB versijas), 6GB operatyviosios atminties bei kol kas naujausias ir galingiausias „Qualcomm Snapdragon 845” lustų rinkinys. Aukščiausios klasės parametrų kokteilis? Be jokių abejonių, tą rodo ir mūsų tradicinis egzaminas. „Antutu” teste Mixas surinko 286 000 taškų (!!!), žaibiškai atvėrė socialinių tinklų  („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „Antutu“, kameros ir YouTube programėles, lyg Žydrūnas Savickas aukščiausiais grafikos nustatymais gliaudė „PUBG Mobile” ir „Asphalt 9” žaidimus. Maža to, visos aplikacijos buvo saugiai išlaikytos fone. Gaila, bet susižavėjimą šiek tiek aptemdė „MIUI 10.0.3” vartotojo sąsaja, paremta „Android 9.0 Pie” operacine sistema. Galbūt galima pagirti kompaniją, kad pakankamai greitai atnaujino šį modelį į naujausią „Android” versiją bei atšviežino savo vartotojo sąsajos pranešimų juostos, garso valdymo ir dar keleto elementų dizainą, bet tai nepakeitė esmės - daugumos gamyklinių aplikacijų dizainas vis dar primena „iOS 6”. Be to, tradiciškai kilo problemų su programų veikimu. Galbūt jos nebėra taip agresyviai šalinamos iš fono, bet paskutinėmis savaitėmis susidūriau su neįprastai daug atsitiktinių nulūžimų - ypatingai dažnai savaime užsidarydavo „Facebook” bei „Messenger” aplikacijos. Įdomu tai, kad su panašiomis problemomis neteko susidurti nė viename šiemet testuotame flagmane. Na, bent jau veikimo sklandumas ir greitis lenkė net ir tokius rinkos sunkiasvorius kaip „Samsung Galaxy Note 9”. Ryšiai taip pat buvo viena skaudesnių temų „Xiaomi” kompanijai, tačiau šiemet „Xiaomi Mi Mix 2s” tiesiog blizgėjo šioje srityje. Wi-Fi, Bluetooth, GPS bei NFC veikė be jokių sutrikimų, o po paskutinio atnaujinimo net ir 4G greitis pasivijo kitus telefonus su tuo pačiu lustų rinkiniu.

„Xiaomi Mi Mix 2s” apžvalga - telefono garsas

Vienas pagrindinių „Xiaomi Mi Mix 2s” ginklų vidinėje konkurencinėje kovoje su „Xiaomi Mi 8” buvo jo stereo garsiakalbiai. Manęs jie labai nesužavėjo - na taip, jie stereo, pokalbių ausinė skleidžia šiek tiek garso, bet bendra garsiakalbių kokybė yra daugmaž praeitų metų „Xiaomi Mi 6” lygio. Visi dažniai gana gerai subalansuoti, atkuriamas garsas yra pakankamai grynas, bet štai garso lygis gana stipriai atsilieka ne tik nuo daugumos flagmanų, bet ir nuo kai kurių vidutiniokų. Kadangi prietaiso korpuse nėra 3.5mm jungties, norint muzikos klausyti laidinėmis ausinėmis reikės naudoti dėžutėje pridėtą adapterį į USB-C jungtį. Nors tai vis dar laikytina minusu, galima pasiguosti, kad bent jau muzikos kokybė gera. Garso yra užtektinai, jokių pašalinių garsų ir pernelyg dominuojančių dažnių. Neabejotinai vienas geriausių rezultatų tarp telefonų be ausinių jungties.

„Xiaomi Mi Mix 2s” apžvalga - telefono kamera

Jeigu „Xiaomi” šarvai ir turi pažeidžiamų vietų, tikėtina, tai yra kamera. Kompanija tikrai tai supranta, nes „Xiaomi Mi Mix 2s” kamerai skyrė itin daug dėmesio bei pristatymo metu gyrėsi pasiekę „iPhone X” lygį. Pastaruoju metu esu linkęs gana skeptiškai vertinti tokius teiginius, todėl nusprendžiau pats įsitikinti. Nugarėlėje sutinkame mums jau įprastą 2 sensorių konfigūracija. Pagrindinis pasižymi F1/8 diafragma, 12MP raiška ir „Dual Pixel Autofocus” technologija, o antrasis, skirtas optiniam 2 kartų prisiartinimui - taip pat 12MP raiška, bet jau žymiai siauresne f/2.4 diafragma. Ką galiu tvirtai pasakyti, tai kad ši pagrindinė akis tiesiog švyti gero apšvietimo sąlygomis. Sunkiai galėjau patikėti tuo, kokios detalios nuotraukos, o svarbiausia - kaip puikiai įamžintos spalvos. Jos kone idealiai tikslios, nors ir atrodo blankokos telefono ekrane. Tiesa, jeigu norite kažko malonesnio akiai, galima įsijungti nuo „Huawei” nusižiūrėtą AI (dirbtinio intelekto režimą), kuris atpažins fotografuojamą objektą ir pagal tai šiek tiek pakoreguos kadro nustatymus. Mano nuomone, šią funkciją reikia dar labiau tobulinti, nes jos pakoreguoti kadrai 8/10 kartų atrodo blogiau nei daryti be jos. [gallery link="file" ids="eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8xMFwvSU1HXzIwMTgwOTEzXzIyMDIzNS5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDkxM18yMjAyMzUiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8xMFwvSU1HXzIwMTgxMDIwXzEyNDYzNi5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MTAyMF8xMjQ2MzYiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8xMFwvSU1HXzIwMTgxMDIwXzE0NTIzNS5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MTAyMF8xNDUyMzUiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8xMFwvSU1HXzIwMTgxMDIwXzE1MjQyNC5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MTAyMF8xNTI0MjQiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8xMFwvSU1HXzIwMTgxMDIwXzE1MzM0My5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MTAyMF8xNTMzNDMiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8xMFwvUEFOT18yMDE4MTAyMF8xMjUyNDYuanBnIiwidGl0bGUiOiJQQU5PXzIwMTgxMDIwXzEyNTI0NiIsImNhcHRpb24iOiIiLCJhbHQiOiIiLCJkZXNjcmlwdGlvbiI6IiJ9,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8xMFwvSU1HXzIwMTgxMDIwXzE1MTc1Ny5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MTAyMF8xNTE3NTciLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ=="] O štai fotografija prasto apšvietimo sąlygomis mane visai suglumino. Fotografuodamas tamsoje pastebėjau tą patį dalyką kaip ir kiek seniau testuotame „Xiaomi Mi6” - desperatišką kovą su optiniu triukšmu. Tai galbūt ir padeda įamžinti subjektyviai gražesnį kadrą, bet užtat proceso eigoje prarandamos objekto detalės ir tekstūra, kas, mano subjektyvia nuomone, yra žymiai svarbiau. Na, bet jau baltos spalvos balansas nutaikomas puikiai. Sulieto fono režimas taip pat puikus. Norint įamžinti nuotrauką nebūtina nuo objekto stovėti 2 ar daugiau metrų atstumu - tam pakanka žymiai mažesnio nuotolio. Kone idealiai aptinkamos ir paties objekto briaunos, o ir pati portreto kokybė nuteikia pozityviai. Tiesa, dėl pakankamai siauros antrojo sensoriaus diafragmos šis režimas veiks tik prie gero apšvietimo. Priekinė „Xiaomi Mi Mix 2s” kamera yra nedovanotinai bloga. Pirma, ji įmontuota ekrano apačioje, todėl jeigu fotografuodami asmenukę neapversite telefono, pamatysite save iš paties bjauriausio įmanomo kampo. Maža to, tam tikrose programėlėse (pvz. „Snapchat”) negalėsite tiesiog apversti prietaiso ir nusifotografuoti - tokiu atveju nuotrauka bus apversta, todėl turėsite susitaikyti su tokiu rakursu. Antra, nuotraukų kokybė taip pat, švelniai tariant, nestebina. To galbūt ir buvo galima tikėtis iš vos 5MP sensoriaus, kuriam reikia itin gero apšvietimo, kad galėtumėte išgauti bent vidutinės kokybės nuotrauką. Situaciją sunkina ir prastai veikiantis fono suliejimo režimas, dažnai suliejantis ne tik foną, bet ir žmonių plaukus ar netgi akinius. Pastebėtina ir tai, kad pagal nutylėjimą įjungtas „Beauty” režimas, dirbtinai išlyginantis veido nelygumus. Filmavimo kokybė nėra šio modelio arkliukas. Galima filmuoti tiek 1080p, tiek 4K kokybe, tiesa, pasirinkus pastarąją raišką nebus galimybės filmuoti šiuo metu populiariu 60 kadrų per sekunde formatu (teks tenkintis 30fps). Taip pat 4K raiška apsiribos optine stabilizacija, vietoje jos ir elektroninės stabilizacijos tandemo, veikiančio 1080p parinktyje, o tai gana jaučiama. Vis dėlto video kokybė yra ganėtinai gera, jei atmesime kartas nuo karto pasirodantį detalumo trūkumą.

„Xiaomi Mi Mix 2s” apžvalga - telefono baterija

Parametrų sąraše pamatęs 3300mAh siekiančią baterijos talpą nė kiek nenusiminiau - rodiklis gana vidutiniškas, bet „Xiaomi” visada buvo tie vyrukai, kurie iš baterijos gali išspausti maksimumą. Mano spėjimas pasiteisino - „Mi Mix 2s” be didesnių problemų atlaiko visą darbo dieną (5 valandos įjungto ekrano laiko) ir dar palieka bent jau 20% nenumatytiems atvejams. Ar gali šio telefono baterija atlaikyti 2 dienas? Vargu, nebent esate itin nereiklus vartotojas. Visgi jeigu nepatingėsite išjungti nenaudojamų ryšių ir kartas nuo karto „Saugumo” aplikacijoje optimizuosite baterijos naudojimą, galėsite džiaugtis visai neprastais rezultatais. Įkrovimo procesas irgi nekels galvos skausmo. Pakuotėje pridedamas greitąjį „QC 3.0” standartą palaikantis įkroviklis sugebės įkrauti prietaisą per maždaug 1.5 valandos. „Xiaomi Mi Mix 2s” taip pat yra pirmasis ir kol kas vienintelis kompanijos išmanusis, palaikantis belaidį įkrovimą. Tiesa, maksimalus 7.5W pajėgumas signalizuoja, kad tai nebus itin greitas procesas, todėl tokį įkrovos metodą patarčiau naudoti tik naktį.

„Xiaomi Mi Mix 2s” apžvalga - ar verta pirkti?

Prisipažinsiu, niekada nebuvau „Xiaomi” išmaniųjų fanas. Nors turėjau galybę jų telefonų, tam tikri trūkumai neleisdavo jų pamėgti iki galo ir pasilikti ilgesniam laikui. Tačiau „Xiaomi Mi Mix 2s” man įrodė, kad kinų milžinei pagaliau pavyko pagaminti įrenginį, kuris įtiktų netgi tokiam priekabiam vartotojui kaip aš. Jeigu domina „Xiaomi Mi Mix 2s“ kaina Lietuvoje - patikrinkite ją portale kaina24.lt. Originalus ir vis dar futuristiškai atrodantis dizainas, geros kokybės ekranas, galinga geležis bei kokybiška galinė kamera turėtų atpirkti kartais pasirodančias programinės įrangos klaidas, vidutinišką baterijos tarnavimo trukmę ir priekinės kameros nesusipratimą. Maža to, visa tai už sumą, nesiekiančią net pusės „Samsung” ar „Apple” flagmanų kainos. Visi mano išvardinti dalykai leidžia daryti išvadą, kad tai yra vienas geriausių pasiūlymų išmaniųjų telefonų rinkoje, kuriam nebus lygių bent jau iki kitų metų.


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Xiaomi Mi Mix 2s

Aliexpress