„Xiaomi Mi Note 10“ apžvalga: nuvilianti baterija ir abejotinos kamerų kalno galimybės

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-03-15
„Xiaomi Mi Note 10“ apžvalga: nuvilianti baterija ir abejotinos kamerų kalno galimybės
0 Pasidalinimai
2203 Peržiūros

2019 metais pasaulį išvydo daugybė labai įdomių išmaniųjų telefonų - rinką pasiekė pirmieji sulenkiami telefonai, prasidėjo 5G ryšį palaikančių įrenginių bumas, o „Samsung“, dirbdami su „Xiaomi“, sukūrė 108 MP raiškos vaizdo jutiklį išmaniesiems. Ties šiuo atveju šįsyk ir sustokime.

Kinijos kompanija „Xiaomi“ praėjusių metų pabaigoje pristatė daugybę kalbų sukėlusį „Mi Note 10“ išmanųjį telefoną. Tai - pirmasis išmanusis su milžiniškos 108MP raikškos sensoriumi ir dar keturiomis kameromis, „DxOMark“ reitinge. leidusiomis mesti iššūkį kur kas brangesniems „Huawei“ flagmanams.

Visai neseniai publikavome šio įrenginio video apžvalgą savo „Youtube“ kanale, o šiandien siūlome detaliau susipažinti su šiuo išmaniuoju telefonu. Ar tikrai „Xiaomi Mi Note 10“ taip gerai fotografuoja, kaip sako kai kurie kamerų ekspertai ir ar už tokią kainą verta pirkti telefoną, kuris naudoja vidutinės klasės procesorių?

Tiesa, jeigu norėsite įsigyti šį telefoną, tai dabar internetinėje parduotuvėje „Gearbest“ tai padaryti galite vos už 396,96 euro, o tam tereikia panaudoti nuolaidos kodą GBXMNT10BF. „Xiaomi Mi Note 10“ siunčiamas iš Honkonge esančio sandėlio, tačiau į kainą jau įskaičiuotas EU Priority Line siuntimas, kas reiškia, kad Jums papildomai nereikės mokėti jokių mokesčių. Norėdami įsigyti šį telefoną – spauskite čia.

Dizainas

Išmaniųjų telefonų dizainas tampa vis sunkiau vertinamas, o to priežastis yra daugybės įrenginių panašumas. Sugalvoti kažką naujo, įdomaus ir stebinančio yra vis sudėtingesnė užduotis, tad „Xiaomi“ su šiuo modeliu ir pernelyg nepersistengė. Sunku būtų nesutikti, jog „Mi Note 10“ yra neįtikėtinai panašus į „Huawei P30 Pro“ ar kiek mažiau europiečiams žinomą „Oppo Reno 3“ modelį.

„Xiaomi Mi Note 10“ pasižymi tiek lenktu ekranu, tiek švelniai lenkta nugarėle. Telefonas maloniai nugula rankoje, yra patogus naudotis ir vienintelis dalykas, kuris juntamas – minimaliai didesnis jo svoris. Taip, „Mi Note 10“ yra kiek sunkesnis nei jo brolis dvynys iš „Huawei“ stovyklos, tačiau tai pateisinama – pagrindinė to priežastis yra milžiniškos talpos baterija (apie ją kiek vėliau).

Išmanusis telefonas turi vandens lašo ekrano išpjovą, nugarėlė ir priekinė dalis apsaugota „Gorilla Glass 5“ apsauginiu stiklu, o daugumai turėtų patikti ir tai, jog telefono apatinėje briaunoje rasime ir ausinėms skirtą lizdą. Žinoma, ekrane įmontuotas ir pirštų antspaudų jutiklis, kuris iš esmės jau yra standartinis sprendimas aukštesnės klasės įrenginiuose.

Trumpai apibendrinant, „Xiaomi“ sukūrė nuobodaus dizaino telefoną, kuris iš esmės niekuo nesiskiria nuo dar tuzino kitų įrenginių, tačiau taip pat ir neerzina neapgalvotais sprendimais.

Ekranas

„Xiaomi Mi Note 10“ priekinėje dalyje įsitaisęs 6,47 colio įstrižainės AMOLED ekranas, kurio raiškas siekia Full HD+ standartą. Ganėtinai įprasti skaičiai tokios klasės įrenginiui, tačiau matomas vaizdas – išties stebinantis. Maloniai stebina ryškumas, o kontrasto lygis taip pat labai geras. Tačiau tikrai ne viskas taip šaunu.

Kalbant apie ekrano kokybę, pastebėjau, jog spalvoms šiek tiek trūksta natūralumo. Laimė, jeigu jums tai itin svarbu – gamintojas suteikia nemažai kalibravimo galimybių ekrano nustatymų skiltyje tam, kad nusistatytumėte jūsų akiai tinkamą vaizdą. Nepaisant to, manyčiau, jog „Mi Note 10“ ekrano savybės leidžia jam išsiskirti iš kitų vidutinės-aukštesnės klasės įrenginių.

Kaip jau minėjau apžvalgos pradžioje, „Xiaomi“ ganėtinai smarkiai užlenkė ekrano kraštus. Ir nors laikyti rankoje problemų tai nesudaro, tačiau atsitiktinių paspaudimų išvengti labai sudėtinga. Su „Xiaomi Mi Note 10“ praleidau daugiau nei kelis mėnesius ir galiu pasakyti, kad prisitaikyti prie lenkimų nepavyko, o tai reiškia, jog ir nereikalingų paspaudimų išvengti nesigavo. Taip pat lenktas stiklas kels problemų klijuojant apsauginius stiklus, pamėgtus daugelio vartotojų.

Tiesa, jau minėjau, kad po ekranu įmontuotas ir pirštų antspaudų jutiklis, kuris veikia puikiai. Lygindamas su brangesniu „Mi 9T Pro“ modeliu, nustebau pastebėjęs, kad „Mi Note 10“ turi kiek naujesnį ir greitesnį skaitytuvą. Vienintelis niuansas – kiek ilgesnis sukonfigūravimas, tačiau vėliau naudotis šia galimybe – vienas malonumas.

Veikimas

Jeigu skaitote šią apžvalgą – tai tikriausiai dabar priėjote antrą svarbiausią jos dalį. Taip, „Xiaomi Mi Note 10“ sulaukė daug dėmesio dėl savo kamerų, tačiau nemažai klausimų sukėlė šio modelio veikimo galimybės. „Xiaomi“ telefone panaudojo „Qualcomm Snapdragon 730G“ procesorių, užėmusį nišą tarp flagmanų ir vidutiniokų.

Daugelis svarsčiusių įsigyti šį išmanųjį, tikėjose jame išvysti tuo metu galingiausią „Qualcomm“ lustą. Iš pradžių aš irgi taip galvojau, tačiau vėliau supratau, kad tai iš esmės nėra būtinybė. Pradžiai, pridėsiu, jog „Mi Note 10“ turi 6 GB operatyviosios (RAM) bei 128 GB vidinės atminties. Vienintelė opcija. Jokių atminties kortelių. Tačiau pereikime prie paties veikimo.

Jeigu manote, kad Jums nepakaks galios – siūlyčiau nurimti. „Xiaomi Mi Note 10“ kasdienėje veikloje nerodo jokių lėtumo ženklų ir veikia labai sklandžiai.  Taip, jeigu vienoje rankoje laikysime aukščiausios klasės flagmaną, o kitoje – „Mi Note 10“, skirtumas tikrai bus. Tačiau kasdienybėje tai tikrai sunkiau pastebėti ir užkliūti gali nebent itin reikliems vartotojams. Skirtumus tarp šio modelio ir flagmanų galima pastebėti tuo atveju, jeigu vienoje rankoje laikote chronometrą ir skaičiuojate sekundes.

„Xiaomi Mi Note 10“ veikimas yra tikrai sklandus, o problemų nekyla ir su daugiau resursų reikalaujančiais žaidimais. Darbą šiam įrenginiui ypač palengvina 6 GB operatyviosios (RAM) atminties. Tiesa, pirmąjį mėnesį problemų kilo su kameros aplikacijos veikimu, tačiau programinės įrangos atnaujinimas šią spragą užtaisė.

Garsas

Kuomet į vieną sakinį reikia sudėti „Xiaomi“ kompanijos pavadinimą ir žodį garsas – sunku pasakyti kažką naujo ir dar negirdėto. „Xiaomi Mi Note 10“ nerasime stereo garsiakalbių, netikėta? Greičiausiai, ne – tokia savybe nepasižymi tikriausiai 8 iš 10 šio gamintojo telefonų, todėl čia jokių naujienų nerasime.

Apatinėje išmaniojo telefono briaunoje rasime vienintelį garsiakalbį, kuris tikrai nėra blogas. Jo garso lygis pakankamai didelis, tačiau visa kita ganėtinai standartiška. Net ir problemos, kaip visuomet, išlieka tos pačios. Uždengti „Mi Note 10“ garsiakalbį žaidžiant pamėgtą žaidimą – vieni juokai. Na, bet čia jau ganėtinai įprasta problema daugumoje telefonų.

Ir nors stereo garsiakalbių nebuvimas yra sunkiai paaiškinamas, žvalgantis į kitus panašios kainos išmaniuosius, tačiau „Xiaomi“ bent jau dalį vartotojų nudžiugins ausinių lizdu. Jeigu vis dar naudojate laidines ausines, tai vien jos yra didžiulis privalumas. Daugiau plėstis apie šio įrenginio garsą – tikrai neverta. Viskas čia labai paprasta – groja garsiai, pats garsas tikrai ne tobulas, bet kaip kompensaciją siūlomas ausinių lizdas.

Kamera

Kiekvienas, nusprendęs akimis permesti šią apžvalgą, tikriausiai, ją skaito dėl vieno dalyko – noro sužinoti, ar „Xiaomi Mi Note 10“ kameros yra tokios geros, kaip visi kalba. Jau vien faktas, kad tai yra pirmasis telefonas su 108 MP kamera nugarėlėje prikausto dėmesį. Deja, jeigu reikėtų apibūdinti „Mi Note 10” kameros įspūdžius, sakyčiau, jog buvo visko.

Ir tas buvo visko ganėtinai dviprasmiškas. Visų pirma, vien telefono nugarėlėje galima rasti tikrai visko. 108 MP pagrindinis sensorius, 12 MP raiškos teleobjektyvas su 2x priartinimu, dar vienas teleobjektyvas (šįsyk su 5x priartinimu), o dar ir 20 MP plataus kampo bei 2 MP makro jutikliai. Sugalvoti, ko dar trūksta „Mi Note 10“ nugarėlėje, tikrai būtų sudėtinga užduotis. Taigi, teoriškai turime visko, o kaip yra praktikoje?

Fotografijos dienos metu su pagrindiniu sensoriumi – puikios. Pagal nutylėjimą jų raiška yra 27, o ne 108MP, kadangi taip siekiama jose įamžinti daugiau šviesos ir taupytį vietą vidinėje atmintinėje. Spalvos atkartojamos pakankamai tiksliai, aukšto lygio detalumas ir iš esmės rasti kažkokių didelių priekabių būtų pakankamai sunku. Tai turbūt vienintelės fotografijos, kurios man nekėlė jokių abejonių.

Daug smagesni dalykai prasideda fotografuojant plataus kampo nuotraukas. Jeigu standartiniame režime viskas atrodo ganėtinai natūraliai, tai plataus kampo kamera gerokai sutirština spalvas. Jos tampa nenatūraliai ryškios, vaizdas paaštrinamas ir atrodo, jog buvo bandytas naudoti drama filtras ar kažkas panašaus.

Kiek kitokia situacija yra su kameromis, kurios optiniu būdu priartina vaizdą 2 ar 5 kartus. Abiem atvejais rezultatai pakankamai geri. Vis dėlto daugiausiai komplimentų skirčiau teleobjektyvui, atsakingam už 2x priartinimą. Juo fiksuojamos nuotraukos labiausiai dera prie bendro konteksto ir medijos sukeltų lūkesčių, o ir spalvinė gama primena tą, kuri matoma ir fotografuojant 108 MP jutikliu.

Skirtumus tarp fotografavimo su 2x ir 5x priartinimu galite matyti palygindami aukščiau ir žemiau esančias nuotraukas. Nesunku pastebėti kiek ryškesnes spalvas, geresnį detalumą aukščiau esančiose nuotraukose, kurios yra priartintos tik dukart.

Žinoma, neabejotinai įdomiausia „Xiaomi Mi Note 10“ dalis – 108 MP režimas. Tai pirmasis tokią galimybę turinti išmanusis, tad daugumai tikriausiai kyla, klausimų kam to reikėjo. Viskas ganėtinai paprasta – fotografuodami šia parinktimi gausite itin detalias, ryškias nuotraukas, kurias vėliau galėsite neribotai redaguoti ir apkirpti. Tačiau yra vienas bet – fotografuodamas šiuo režimu pastebėjau, kad kartais susiduriame su iškreiptu vaizdu.

Aukščiau matote keturias nuotraukas, kurios buvo užfiksuotos viena po kitos. Jeigu atkreiptumėte dėmesį į viršutinę jų dalį – pamatytumėte ganėtinai įdomią spalvų vaivorykštę. Ir tai tik vienas toks pavyzdys. Žinoma, apskritai vaizdas atrodo labai gražiai, tačiau jis nuo realybės skiriasi smarkiai.

Kaip bebūtų, tai, ką gali pasiūlyti šis išmanusis telefonas yra išties įspūdinga. Deja, po netrumpo testavimo periodo padariau išvadą, kad gamintojas paprasčiausiai nesugebėjo praktiškai išnaudoti viso geležies pajėgumo, o galbūt tiesiog bandė vartotoją nokautuoti megapikselių ir kamerų skaičiumi. Kaip bebūtų, nors retkarčiais „Mi Note 10“ fotografijos gali sukelti papildomų klausimų, tačiau sunku būtų nuginčyti tai, jog tai yra neabejotinai geriausiai fotografuojantis „Xiaomi“ telefonas, na, bent jau tol, kol parduotuves pasieks naujieji kompanijos flagmanai – „Xiaomi Mi 10” ir „Mi 10 Pro”.

Baterija

Be įspūdingos kamerų konfigūracijos šis modelis užantyje slepia ir dar vieną kozirį – net 5260 mAh talpos bateriją su 30 W greituoju įkrovimu. Tokie skaičiai atrodo ypač daug žadantys, bet realybė,m kad ir kaip būtų sunku tuo patikėti, yra daug niūresnė.

Ko tikitumėtės pirkdami telefoną, kuris turi 5260 mAh talpos bateriją? Bent jau aš – kad įkrovimo procedūrą galėsiu atlikti kas antrą naktį. Deja. Ir čia yra turbūt didžiausias šio „Xiaomi“ šedevro trūkumas. Visiškai įkrautas šis milžiniškas akumuliatorius sunkiai iškentėdavo net vieną dieną.

Nesu pats aktyviausias telefonų naudotojas, bet mano diena prasideda maždaug 7h ryto ir kartais baigiasi gerokai po vidurnakčio. „Xiaomi Mi Note 10“ prieš atsigulant į lovą jau reikalaudavo, kad įjungčiau maitinimą. Nežinau, „Xiaomi Mi 9T Pro“ modelis turi 4000 mAh talpos bateriją ir galėjo pasiūlyti mažų mažiausiai tą patį, o kartais net ir geriau. Tuo metu „Note 10“ turi milžinišką energijos baką, bet realios naudos – labai mažai.

Greičiausiai pagrindinė to priežastis – prasta programinės įrangos optimizacija. Tiesa, per daugiau nei du mėnesius taip ir nesulaukiau to atnaujinimo, kuris pagerintų situaciją. O gaila. Kaip bebūtų, šviesos tunelio gale tikrai yra. Greitasis įkrovimas – fantastinis. Jeigu mano matematinės žinios dar nėra pasenusios, visiškai įkrauti šią bateriją pakanka maždaug valandos. Puikumėlis.

Belieka tik įsivaizduoti, ką „Mi Note 10“galėtų pasiūlyti su geriau optimizuota programine įranga. Galbūt netolimoje ateityje „Xiaomi“ ir pagerins situaciją, tačiau bent jau tol, kol nepamatysiu to realybėje, esu linkęs pasirinkti skeptiko poziciją.

Verdiktas

„Xiaomi“, skubėdami praėjusių metų pabaigoje išleisti šį išmanųjį telefoną, akivaizdžiai ruošėsi artėjančios „Mi 10“ serijos telefonų pristatymui. Taip, „Mi Note 10“ neturi galingiausio procesoriaus ir nėra priskiriamas prie flagmanų, tačiau tai, ką jis siūlo fotografijos srityje – verta dėmesio.

Vertinadamas šį telefoną išskirčiau keletą esminių dalykų. Pirmasis jų – baterija, kurios specifikacijos gali atrodyti apgaulingai. Tai turėjo būti vienas iš „Xiaomi Mi Note 10“ privalumų, tačiau atsižvelgdamas į siūlomus skaičius, teigčiau, jog dabar tai yra kažkoks nesusipratimas. Antrasis dalykas – procesoriaus pasirinkimas.

Taip, čia naudojamas tikrai ne pats galingiausias lustas, tačiau man abejonių nėra – jo tikrai pakaks daugumai vartotojų. Jeigu manote, jog tai yra šio telefono silpnoji vieta, drįsčiau nesutikti. Pastebėti minimaliai lėtesnį veikimą yra sudėtinga. Na, ir pabaigai, trečiasis aspektas – kameros.

Daugybė pasirinkimų, labai plačios galimybės ir geri, o neretai ir labai geri rezultatai. Tiesą pasakius, būtų labai sudėtinga sugalvoti kitą išmanųjį telefoną, kuris gali pasiūlyti tokį platų opcijų spektrą ir dar už tokią kainą.

Dabar internetinėje parduotuvėje „Gearbest“ šį išmanųjį telefoną galite įsigyti vos už 396,96 euro, o tam tereikia panaudoti nuolaidos kodą GBXMNT10BF. „Xiaomi Mi Note 10“ siunčiamas iš Honkonge esančio sandėlio, tačiau į kainą jau įskaičiuotas EU Priority Line siuntimas, kas reiškia, kad Jums papildomai nereikės mokėti jokių mokesčių. Norėdami įsigyti šį telefoną – spauskite čia.


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Xiaomi Mi Note 10

Aliexpress

Įvertinimas 8.3

Dizainas 9
Ekranas 9
Veikimas 8
Garsas 7
Kamera 9
Baterija 8

Privalumai

  • Itin funkcionali kamera
  • Labai greitas įkrovimas

Trūkumai

  • Nuvilianti baterija
  • Kiek sunkesnis nei įprasta
  • Nuobodus dizainas