„Xiaomi Redmi 5 Plus (Redmi Note 5)“ apžvalga

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2018-02-19
„Xiaomi Redmi 5 Plus (Redmi Note 5)“ apžvalga
0 Pasidalinimai
225 Peržiūros
Maždaug prieš metus išmaniųjų telefonų industriją sudrebino nauja mada - ilgi ir siaurus rėmelius turintys ekranai. Ji, lyg koks Kalėdų senelis, pirmiausia apkeliavo žinomų gamintojų - „LG” ir „Samsung” - flagmanų stovyklas, vėliau ją maloniai priėmė ir konservatyvumu garsėjanti „Apple”, kol galiausiai naujosios ekranų mados vizito sulaukė ir pigesni telefonai. Vienas pastarosios kategorijos išmaniųjų pasiekė ir Telefonai.eu komandą. Kinijoje žinomas kaip „Xiaomi Redmi 5 Plus”, o visame likusiame pasaulyje - kaip „Xiaomi Redmi Note 5”, telefonas jau spėjo sulaukti didelio vartotojų susidomėjimo. Taigi, siūlome paskaityti ir nuspręsti, ar šis „ištįsėlis” vertas jūsų dėmesio.

„Xiaomi Redmi 5 Plus” apžvalga - telefono dizainas

Xiaomi Redmi 5 Plus dizainas „Xiaomi” kompanija yra įrodžiusi, kad moka gaminti ne tik gerai veikiančius, bet ir puikiai atrodančius telefonus. „Mi Mix” modelio serija sulaukė ne tik fanų liaupsių, bet ir buvo apdovanota keliais prestižiniais dizaino apdovanojimais. Visgi biudžetinės „Redmi” serijos atstovai niekada neišsiskyrė išskirtiniais dizaino sprendimais. Galbūt „Redmi 5 Plus” bus tas lūžio taškas? Iš pradžių buvau maloniai nuteiktas prietaiso pakuotės - pagaliau telefonas vartotoją pasiekia madingoje oranžinės spalvos dėžutėje, o ne baltame be jokių užrašų įpakavime. Galbūt kažką pamalonins ir pakuotėje randamas silikoninis dėklas. Paėmus telefoną į rankas užplūsta dvejopi jausmai - iš vienos pusės džiugina šalta it ledas aliuminio nugarėlė, bet iš kitos pusės stebina, kad prietaiso korpusas nevienalytis - viršutinė ir apatinė dalys pagamintos iš plastiko. Gali būti, kad paprastas vartotojas to nepastebės, bet plastikinės dalys ne itin lygiai susijungia su korpusu bei susilpnina kokybės įspūdį. Kažkaip keista, kad tokią „Redmi” serijos telefonų konstrukciją „Xiaomi” naudoja jau kelerius metus, nors neseniai išleistas ir beveik tiek pat kainuojantis „Xiaomi Mi A1” jau gali pasigirti vientisu aliuminio korpusu. Vis dėlto pastabų dėl ergonomikos neturiu. Prietaisas delne atrodo šiek tiek siauresnis ir ilgesnis nei yra, bet tai nesudaro jokių nepatogumų. Dešinėje pusėje išdėstyti garso reguliavimo ir įjungimo mygtukai taip pat patogūs ir neklibantys. Atskiro paminėjimo nusipelno ir itin ergonomiškoje nugarėlės vietoje įmontuotas bei puikiai veikiantis pirštų antspaudų skaitytuvas. Apibendrinant galima pasakyti, kad nors toks dizainas nebūtų tinkamas aukščiausios klasės įrenginiui, biudžetinės klasės telefonui jis nedaro gėdos.

[maxbutton id="3"]

„Xiaomi Redmi 5 Plus” apžvalga - telefono ekranas

Xiaomi Redmi 5 Plus ekranas Jeigu reikėtų įvardyti patį didžiausią „Xiaomi Redmi 5 Plus” išskirtinumą, tai be abejonės būtų ekranas. Kaip jau minėjau, „Xiaomi” pasekė kitų gamintojų pavyzdžiu ir į telefoną įmontavo naujausius standartus atitinkantį ekraną. Visų pirma akį patraukia ilgis - 18:9 ekrano kraštinių santykis leido pasiekti tokiam korpusui neįprastai didelę įstrižainę (5,99 colio) bei sumažinti rėmelius. Tiesa, pastarieji nuotraukose atrodo žymiai mažesni nei realybėje. Kitas malonus dalykas - užapvalinti ekrano kampai. Galbūt tai nedaro didelės įtakos prietaiso veikimui, bet atrodo gražiai ir moderniai. Beje, naujasis ekrano formatas itin praturtina naudojimosi patirtį - naujienų programėlėse telpa daugiau teksto, „YouTube” video atrodo daug gyvesni, o darbalaukyje telpa daugiau programėlių ikonėlių bei valdiklių. Pačiai matricai didelių priekaištų neturiu. Labai patiko tai, kad nebėra geltono ekrano atspalvio, su kuriuo buvau susidūręs „Redmi Note 4”, bei itin džiugino graži, labai lengvą LCD ekranams būdingą mėlyną atspalvį turinti balta spalva. Kitų spalvų atkūrimas taip pat neužkliuvo, tiesa, tradiciškai trūksta gilesnės juodos spalvos bei šiek tiek didesnio ekrano šviesumo, kurį dalinai atperka tokios kainos telefonams nebūdingai didelis kontrastas. Verta paminėti ir tai, kad per visą trijų savaičių naudojimo laikotarpį telefono ekraną dengiantis „Gorilla Glass” sugebėjo išlikti idealus ir nepatirti nė vieno įbrėžimo. Žodžiu, „Xiaomi” nusipelno pagyrimo - tai bene geriausias ekranas, kurį teko sutikti biudžetinių telefonų segmente.

„Xiaomi Redmi 5 Plus” apžvalga - telefono veikimas

Xiaomi Redmi 5 Plus veikimas Praeitais metais, po „Xiaomi Redmi Note 4” pristatymo, kompanija sulaukė nemažai kritikos, kadangi „Xiaomi Redmi Note 3 Pro” naudotą „Snapdragon 650” procesorių naujajame modelyje pakeitė pastebimai silpnesnis „Snapdragon 625”. Tiesa, vėliau dėl itin didelio energetinio efektyvumo pastarasis lustas sulaukė nemažai liaupsių ir „Xiaomi” jį nusprendė montuoti dar keliuose modeliuose - „Mi Max 2” bei „Mi A1”. „Xiaomi Redmi 5 Plus” taip pat seka pastarųjų modelių pėdomis ir aparatine dalimi nesiskiria nuo prieš metus išleisto „Xiaomi Redmi Note 4”. Prisipažinsiu, kai tai sužinojau, optimizmas ir noras išbandyti telefoną sumenko. Visgi kelias savaites pasinaudojus įrenginiu nuomonė pasikeitė 180 laipsnių kampu - telefono veikimas teikė praktiškai tik malonius įspūdžius. Nors minėjau, kad procesorius lėtas, neoficialiai kalbama, kad šiame telefone įmontuota naujesnė „Snapdragon 625” versija, „AnTuTu” teste surinkusi 76 713 taškų. Šią teoriją pagrindžia ir faktas, kad „Xiaomi Redmi 5 Plus” buvo pirmasis prietaisas su šiuo lustu, kuris be didesnių problemų leido mėgautis „Asphalt 8” žaidimu su aukščiausiais grafikos nustatymais. Telefonas gana lengvai susitvarkė ir su socialinių tinklų  („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėlėmis. Beje, jos visos veikė viso ekrano režimu. Galbūt tik šiek tiek liūdina faktas, kad mano turimas 3GB operatyviosios atminties modelis nesugebėjo visų šių programėlių išlaikyti fone. Maloniai nustebino ir prietaise veikianti „MIUI Global Stable 9.2.6” sąsaja. Niekada nebuvau jos fanas, bet turiu pripažinti, kad ši versija telefone veikia itin sklandžiai ir greitai. Galbūt dizainas ir įvairios sistemos resursų optimizacijos vis dar erzina, bet progresas tikrai matomas. Tiesa, būsimuosius pirkėjus turiu perspėti, kad telefone veikia sena „Android 7.1” versija, o Android Oreo” atnaujinimo išleidimo data dar nėra žinoma. Vis dėlto kažkas juk turi sugadinti vakarėlį? Deja, taip. Šiuo atveju tai yra Wi-Fi ryšio veikimas. Pirmasis „butelio kaklelis” yra tai, kad nors telefonas palaiko Wi-Fi AC standartą, jis niekaip nesugebėjo prisijungti prie mano namuose esančio „Xiaomi R3P Pro” maršrutizatoriaus 5Ghz tinklo, nors kiti turimi telefonai su tuo be vargo susitvarkė. Tiesa, trūkumai tuo nesibaigia - liūdino ir 2,4Ghz tinklo greitis. Jis buvo daugiau nei 2 kartus mažesnis nei mano iPhone 8 Plus. Tiesa, kiti ryšiai, įskaitant GPS, veikė be problemų. Taigi, apibendrindamas galiu pasakyti, kad nepaisant trūkumų tai buvo geriausiai veikiantis mano turėtas biudžetinės klasės išmanusis.

„Xiaomi Redmi 5 Plus” apžvalga - telefono audio

Xiaomi Redmi 5 Plus audio Pastaruoju metu išmaniųjų rinkoje jaučiama nauja tendencija - vis daugiau gamintojų stengiasi suteikti kuo geresnę audio patirtį pirkėjams. To pasekoje telefonuose montuojami vis geresni garsiakalbiai ir įvairūs ausinių stiprintuvai. Deja, „Xiaomi Redmi 5 Plus” yra išimtis. Telefono garsiakalbis yra vienas ir apatinėje dalyje  bei neatitinka šiandien madingos stereo konfigūracijos. Nedžiugina ir jo kokybė. Nustačius maksimalų garso lygį, jis groja gana garsiai, bet girdimas švelnus statinis triukšmas. Situacija su pokalbio ausine taip pat panaši. Kalbant apie garso kokybę per ausines, vėlgi tenka šiek tiek nusivilti. Nors prietaisas neprarado 3.5mm jungties ir jos garsas pakankamai švarus, jo lygis gana žemas. Taip pat kartas nuo karto pasirodo, kad šiek tiek iškraipomi dažniai. Kitaip tariant, gaila, kad „Xiaomi” pigiųjų telefonų linijoje jaučiama stagnacija garso srityje.

„Xiaomi Redmi 5 Plus” apžvalga - telefono kamera

Xiaomi Redmi 5 Plus kamera Visada sakau, kad jeigu yra sritis, kur pigesni telefonai aiškiai nusileidžia flagmanams, yra kamera. Nors ir biudžetinių telefonų klasėje yra labai neblogai fotografuojančių modelių, „Xiaomi Redmi 5 Plus” nėra vienas jų. „Xiaomi” nusprendė naudoti kitą sensorių nei buvo montuojamas „Redmi Note 4”, kadangi pastarasis nepasižymėjo itin puikia kokybe. Tiesa, šis patobulinimas nėra revoliucija - rezultatas praktiškai tas pats. Nuotraukos gero apšvietimo sąlygomis gaunasi labai geros - geras detalumas, neblogos spalvos. Na, galbūt norėtųsi tik šiek tiek daugiau šviesumo. Visgi tradiciškai bent šiek tiek pablogėjus apšvietimui suprastėja nuotraukų detalumas ir objektai praranda tekstūrą bei padaugėja triukšmo. Galbūt neišskirtinius fotografavimo gabumus iš dalies galėtų atpirkti funkcionali kameros aplikacija. Ji siūlo gana ribotą rankinį, panoramos, specialų prasto apšvietimo ir HDR režimus. Pastarajam turiu gana nemažai priekaištų - jis veikia lėtai bei iškraipo nuotraukos spalvas. Filamavimas taip pat nėra stiprioji telefono pusė. Autofokusavimas gana dažnai šokčioja ir kai kuriais atvejais sugadina filmuotą medžiagą. Pati video kokybė nebloga, taip pat galima pasirinkti ne tik 1080p, bet ir 4K raiškos filmavimą. Tiesa, pastaroji kokybė nėra tokia paprasta užduotis telefonui - net ir trumpos filmavimo sesijos sukelia galinės dalies kaitimą. Nesu didelis asmenukių entuziastas, todėl gana sunku vertinti priekinės kameros kokybę. Kita vertus, net ir mano akis pastebėjo, kad norint pasiekti patenkinamų rezultatų su šiuo 5 megapikselių sensoriumi, reiks itin gero apšvietimo. Apibendrinant, galiu teigti, kad šis telefonas nėra geriausias pasirinkimas tiems, kam reikalingas geresnis nei vidutinis kameros veikimas. [gallery link="file" ids="eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wMlwvSU1HXzIwMTgwMjE4XzEwMjQ0My5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDIxOF8xMDI0NDMiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wMlwvSU1HXzIwMTgwMjE4XzE2NDEzOS5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDIxOF8xNjQxMzkiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wMlwvSU1HXzIwMTgwMjE4XzE2NDE1My5qcGciLCJ0aXRsZSI6IklNR18yMDE4MDIxOF8xNjQxNTMiLCJjYXB0aW9uIjoiIiwiYWx0IjoiIiwiZGVzY3JpcHRpb24iOiIifQ==,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wMlwvSU1HXzIwMTgwMjE4XzE3MjQxMF9ISFQuanBnIiwidGl0bGUiOiJJTUdfMjAxODAyMThfMTcyNDEwX0hIVCIsImNhcHRpb24iOiIiLCJhbHQiOiIiLCJkZXNjcmlwdGlvbiI6IiJ9,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wMlwvSU1HXzIwMTgwMjE4XzE4NDMwOF9ISFQuanBnIiwidGl0bGUiOiJJTUdfMjAxODAyMThfMTg0MzA4X0hIVCIsImNhcHRpb24iOiIiLCJhbHQiOiIiLCJkZXNjcmlwdGlvbiI6IiJ9,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wMlwvSU1HXzIwMTgwMjE4XzE4NDk0NV9ISFQuanBnIiwidGl0bGUiOiJJTUdfMjAxODAyMThfMTg0OTQ1X0hIVCIsImNhcHRpb24iOiIiLCJhbHQiOiIiLCJkZXNjcmlwdGlvbiI6IiJ9,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wMlwvSU1HXzIwMTgwMjE4XzE4NTAwNF9ISFQtZTE1MTkwNDYyNzIxMDIuanBnIiwidGl0bGUiOiJJTUdfMjAxODAyMThfMTg1MDA0X0hIVCIsImNhcHRpb24iOiIiLCJhbHQiOiIiLCJkZXNjcmlwdGlvbiI6IiJ9,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wMlwvSU1HXzIwMTgwMjE4XzE5MDQwOV9ISFQuanBnIiwidGl0bGUiOiJJTUdfMjAxODAyMThfMTkwNDA5X0hIVCIsImNhcHRpb24iOiIiLCJhbHQiOiIiLCJkZXNjcmlwdGlvbiI6IiJ9,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvdGVsZWZvbmFpLmV1XC93cC1jb250ZW50XC91cGxvYWRzXC8yMDE4XC8wMlwvSU1HXzIwMTgwMjE4XzE5MjExMV9IRFIuanBnIiwidGl0bGUiOiJJTUdfMjAxODAyMThfMTkyMTExX0hEUiIsImNhcHRpb24iOiIiLCJhbHQiOiIiLCJkZXNjcmlwdGlvbiI6IiJ9"]

„Xiaomi Redmi 5 Plus” apžvalga - telefono baterija

Xiaomi Redmi 5 Plus baterija „Xiaomi” visada garsėjo itin dideliu dėmesiu telefono baterijai. „Xiaomi Redmi 5 Plus” yra puikus šios politikos pavyzdys. Jame montuojama didelė, 4000mAh baterija, kuri kartu su itin agresyviai bateriją taupančia „MIUI 9“ ir operacine sistema bei taupiuoju „Snapdragon 625” lustu sudaro itin ilgai tarnaujantį tandemą. Mūsų tradiciniame baterijos teste telefonas pasiekė įspūdingą 8h32min ilgio nepertraukiamo „YouTube” transliavimo rezultatą. Tiesa, jo pirmtakas „Redmi Note 4”, turėjęs 100mAh didesnę bateriją ir šiek tiek mažesnį ekraną, tarnaudavo dar ilgiau. Visgi „Xiaomi Redmi 5 Plus” daugeliui vartotojų lengvai ištvers dvi, o gal net tris dienas. Kadangi baterija didelė, turbūt jos įkrovimas truks visą amžinybę? Gamintojas šį kartą ištaisė klaidą, padarytą „Redmi Note 4”, ir telefone įdiegė greito krovimo galimybę. Taip, tai nėra greičiausias įmanomas įkrovimo variantas (palaikomas senesnis „Qualcomm Quick Charge 2.0 standartas), bet jis užtikrina, kad baterija nuo 0% iki 100% bus pakraunama daugmaž per 1h40min. Vienintelis trūkumas - naudojama jau atgyvenusi „MicroUSB” jungtis. Taip pat telefono dėžutėje nerasite greito įkrovimo kroviklio - jį reiks įsigyti atskirai.

„Xiaomi Redmi 5 Plus” apžvalga - ar verta pirkti?

Greičiausiai perskaitę apžvalgą supratote, kad „Xiaomi Redmi 5 Plus” nėra idealus. Jis nepasižymi puikia kamera, garsu ar itin galingu procesoriumi. Vis dėlto viską atperka naudojimosi malonumas. Patikėkite, tai didelis komplimentas biudžetinės klasės išmaniajam, žinant tai, kaip esu išlepintas aukščiausios klasės telefonų. Taigi, šį įrenginį galiu rekomenduoti beveik bet kam - tai geriausiai paprasto vartotojo poreikius atitinkantis bei geriausią kainos/kokybės santykį turintis išmanusis, kokį teko testuoti pastaruoju metu. „Xiaomi Redmi 5 Plus“ kainą Lietuvoje galite rasti kaina24.lt portale.


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Xiaomi Redmi Note 5 (Redmi 5 Plus)

Aliexpress