Android telefonams kyla pavojus: „Google Play” parduotuvėje sparčiai daugėja kenksmingų aplikacijų

Android telefonams kyla pavojus: „Google Play” parduotuvėje sparčiai daugėja kenksmingų aplikacijų

Remiantis įvairių ekspertų teiginiais, kenksmingų aplikacijų skaičius oficialioje „Google Play” programėlių parduotuvėje sparčiai auga. Jei per pirmus 3 praėjusių metų mėnesius jų buvo aptikta 14,5 tūkstančio, tai per analogišką laikotarpį šiemet skaičius išaugo dvigubai - iki 29 tūkstančių.

Pasak „Upstream” specialistų, šiemet apkrėstų Android išmaniųjų telefonų skaičius pirmąjį šių metų kertvirtį išaugo 7% ir pasiekė 11,2 milijono ribą. Tačiau skaičiai lieka skaičiais - didžiausia problema yra tai, kad, nepaisant visų saugumo priemonių, į „Google Play” vis dar plūsta kenksmingos programėlės. Ekspertai ištyrė, jog net 9 iš 10 pavojingų programėlių yra laisvai prieinamos šioje platformoje, kas rodo, kad jos sėkmingai įveikė visus patikros procesus.

Kibernetinio saugumo analitikai pastebėjo vieną tendenciją - dauguma kenksmingų aplikacijų taikosi į „Pramogų” kategoriją, taip siekiant maksimaliai padidinti joje praleidžiamo vartotojo laiko trukmę. Vienas geriausių to pavyzdžių - nekaltai atrodanti „Snaptube” programėlė, suteikianti galimybę atsisiųsti mėgstamus vaizdo įrašus iš įvairių platformų. Jos kenksmingumas buvo išaiškintas tik po to, kai ji pateko į net 40 milijonų Android įrenginių. Nors ji jau pašalinta iš „Google Play”, ją vis dar galima atsisiųsti iš „Huawei AppGallery” ir „Xiaomi GetApps” parduotuvių.

100 milijonų Android telefonų - pavojuje

Kitas tyrimas atskleidė, kad vienos Kinijos programų kūrimo bendrovės aplikacijos šnipinėja telefonų savininkus, o pavojuje iš viso yra net 100 milijonų Android vartotojų.

„VPNpro” tyrėjai teigia, kad Hangzhou mieste įsikūrusi „QuVideo Inc.” savo kuriamose programose reikalauja vartotojo suteikti „rizikingu leidimus”. Be to, vienoje jų aplikacijoje yra paslėptas trojanas, leidžiantis kūrėjui nuotoliniu būdu perimti prietaiso kontrolę. Blogiausia dalis tai, kad programėlės buvo patalpintos į „Google Play Store” ne tik iš „QuVideo Inc.” paskyros, bet ir iš su ja susijusių bendrovių paskyrų, taip apsunkinant kenksmingų programėlių radimą ir pašalinimą. Tokia taktika matyta jau ne kartą.

Populiariausia šnipinėjanti aplikacija - „VivaVideo”, kuri yra labai populiarus vaizdo įrašų redagavimo įrankis dėl to, jog siūlo daugybę nemokamų paslaugų. Šiuo metu „Play Store” platformoje jos atsisiuntimų skaičius siekia 100 milijonų. Beje, „VivaVideo” dar 2017 metais į 40 kenksmingų kiniškų programėlių sąrašą įtraukė Indijos vyriausybė.

„QuVideo” savo aplikacijas siūlo ir „iOS” vartotojams, tačiau dėl kitokios šios operacinės sistemos specifikos ir sunkesnio priėjimo prie tam tikrų telefono resursų, šnipinėjimo pavojus „iPhone” savininkams nėra baisus.

Taigi, jei „VivaVideo” instaliuota jūsų telefone - kuo skubiau ją ištrinkite, o kad išvengtumėte panašių pavojų ateityje, atkreipkite dėmesį į tai, kokius leidimus prašo suteikti naujos programėlės.

2 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas