„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje

Paskelbė:   Artūras Nalivaiko | 2017-11-29
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje
0 Pasidalinimai
4251 Peržiūros

Banggood
Kai Apple išleidžia naują iPhone, aplink jį paprastai susidaro daug triukšmo. Šiemet, po iPhone 8 išleidimo, viskas buvo pakankamai tylu, ir ne veltui, nes Apple tiesiog užmušė visą iPhone populiarumą savo nauju, jubiliejiniu Superflagmanu - iPhone X. Tai yra tas telefonas, apie kurį lapkričio 3 kalbėjo visi, ir man buvo labai nesmagu, kai nepavyko jį gauti pirmąją pardavimų dieną, bet laimei gavau progą pažaisti su kolegos pirktu iPhone X bei pristatau jums savo apžvalgą.

Dizainas.

Į mano rankas pateko balta versija, ir vos tik paėmęs telefoną į rankas aš supratau kai ką - jis mažas! Kaip 7 Plus savininkas tikrai jaučiasi jo kompaktiškumas, ir žinot - dydis iš tikrųjų idealus. Nei per didelis, nei per mažas, visad svajojau apie būtent tokio dydžio iPhone su geriausia geležimi be jokių kompromisų. iPhone X dydžiu kaip paprastas iPhone 8, gal kiek aukštesnis. Priekis ir galas nuo pat kraštų padengtas aukštos kokybės bei pakankamai tvirtu stiklu (drop testai tai puikiai parodė), pačios briaunos sudaro tvirtą, kažkokį specialų chirurginio tikslumo plieną, jaučiasi gerai, per daug neslysta, tik pastebėjau, kad jau per 3 dienas sugebejo pasidengti mikro įbrėžimais. Po mėnesio jau bus blogiau. Naudojau be dėklo, tarp kitko. Kamera gale dabar stovi vertikaliai, jau daug kas juokiasi, kad atrodo kaip šviesoforas, man gražu. Užknisa tai, kad išlenda iš korpuso jau labai stipriai, 7 Plus išlenda mažiau, ir mėgėjams telefoną laikyti ant stalo tai nepatiks. Aš taip nedarau, tai man kaip ir nieko baisaus, tiesiog turėtumėt tai žinoti. Taip pat pažymėsiu, kad mygtukai naujame iPhone yra kiek kitokie, toks jausmas kad tvirčiau stovi korpuse ir spaudimo mechanizmas kiek kitoks. Smulkmena, bet pastebima. Priekyje yra tik du dalykai - ekranas ir žymusis “antakis”, kuriame yra krūvos sensorių. Dabar iškart pasakysiu apie heiterius tos dalies - ji netrukdo. Tikrai netrukdo, patikėkit. Po valandos naudojimosi telefonu jos nepastebi, tai tampa neatsiejama naujo iPhone dalis, ir kitąmet bus lygiai toks pat dizainas, patikėkit manim. Taigi, komentarai apie “kokia tragiška nesąmonė ten viršuj!” man atrodo ne itin protingi. Nors, skonio reikalas, gal kažkam rimtai taip trukdo? Vargšai žmonės, nereikia jiem rodyt pirštų antspaudų skaitytuvo Samsunguose ... Ergonomikos prasme telefonas jaučiasi rankoj tikrai gerai, ekranas nėra užlenktas ir todėl jis nesibaigia pačiame krašte, kaip tai yra Samsung telefonuose, dėl ko atsiranda papildomas patogumas, nes pirma - pirštai neuždengia ekrano, antra - nenutinka netyčiniai paspaudimai. Apgalvota. Taigi, trumpai apibendrinant - dizainas labai šviežias ir nerealus, po trijų metų minimalaus dizaino keitimo šis iPhone yra iš tikrųjų naujas.

Ekranas.

Ekranas yra ta telefono dalis, ties kuria mes praleidžiame daugiausia laiko, todėl logiška teigti, kad tai vienas svarbiausių aspektų. Šiemet Apple pakeitė kardinaliai savo ekranų politiką, ir naujame iPhone yra visiškai naujas 5.8 colių AMOLED ekranas su 1125x2436 rezoliucija. Ekranas tapo aukštesnis nei tas, kurį pripratę matyti iPhone telefonuose, ir mano pirmi įspūdžiai buvo - Wow. Tai buvo natūraliausias OLED ekranas, kurį aš mačiau, ever. Ta prasme, aš kaip pasileidėlis, perėjau per daugelį ekranų ir net Samsung nesugebėjo padaryti tokio ekrano, kurį turi X. Dabar iškart užbėgsiu įvykiams už akių, dabar madinga rėkaut, kad iPhone ekranus gamina Samsung, tai taip ir yra, bet sukūrė iPhone ekraną patys Apple, todėl Samsung fanai, turiu jums gerų naujienų. Samsung pagaliau gamina geriausius OLED ekranus rinkoje. Gaila, kad ne sau, bet visgi. Spalvos nerealios, ir svarbiausia - ne nuodingos, kaip tai yra Samsung telefonuose. Balta spalva yra žiauriai balta, jokių geltonų ar mėlynų atspalvių, ir matymo kampai yra žiauriai platūs, tam tikrame kampe visgi ekranas atiduoda mėlyną atspalvį, čia visgi OLED. Bet, palyginus su Note 8, iPhone susitvarko daug geriau. Ir aš šoke. Nes negalvojau, kad Note gali pralaimėti šioje dvikovoje. Tiesa, Note 8 ekranas ryškesnis ir geriau matomas saulėje, bet pasakysiu tiek - iPhone X ekranas yra geriausias ekranas, kurį aš mačiau išmaniajame telefone. Viskas, aš tai padariau. Dabar rašau šią apžvalgą savo jau sename ir niekam nereikalingame iPhone 7 Plus ir man jau jo ekranas nepatinka!

Kameros.

Taigi, iPhone X turi naujas kameras gale. Pakalbėkime pradžiai apie jas. Aš neturėjau laiko super atidžiai jas išanalizuoti kiekvienose sąlygose, o ypač portretinį režimą, kadangi labai sunku buvo susirasti modelį fotografavimui, tad portreto rėžime teko fotografuoti savo kitą iPhone bei visokius daiktus. Pasiteisinimų laikas baigėsi, dabar mano asmeninis verdiktas. Jeigu skaitėte mano iPhone 8 apžvalgą (o jei neskaitėte, tai aš nesuprantu ką jūs čia darote), tai kamera plius minus tokia pati. Aš skaičiau daug literatūros, žiūrėjau daug palyginimų, skirtumas jaučiasi tik naudojant antrąją kamerą (portretai, zoom’as), pagrindinėse nuotraukose skirtumo nepastebejau, matyt reikia daryti tiesioginius palyginimus, nors dxomark statistikoje, iPhone 8 surinko 94 taškus, iPhone X - 97 taškus, būdamas antroje vietoje tarp visų išmaniųjų (pirmoj vietoj tarp kitko išsigimėlis Pixel 2). Taigi, apie pačią kamerą - ji iš tikrųjų žiauriai gera, nuotraukos kokybiškos ir dieną, ir pagaliau naktį, sakyciau tame pačiame lygyje, kaip ir Note 8, tik kad spalvos natūralesnės. Pirkėjai naujojo iPhone kameromis tikrai liks patenkinti, šiemet iPhone jau nėra atsilikėliai kameros prasme, kaip tai buvo pernai, ir, pavyzdžiui, lyginant su iPhone 7 Plus, kokybės skirtumas jaučiasi net nelyginant vieno su kitu. Taigi, priekinė kamera. Ji patobulėjo, atsirado papildomų daviklių, ir priekinė kamera dabar išmoko daryti portretus. Trumpai ir aiškiai - 3 atvejus iš 4 jie tragiški. Taip, funkcija dar beta versijoje, bet aplamai priekinė kamera nėra labai gera. Na, ji gera, bet konkurentai jau daro geriau. O tai blogai, nors... Apple juk žino, kad visi iPhone savininkai selfinasi prieš veidrodį, kad pasigirti savo obuoliuku, kam ta priekinė kamera išvis reikalinga ... Na, o jei rimtai, tai iš priekinės kameros tikėjausi daugiau.

Geležis ir programinė įranga.

Naujas iPhone eina su iOS 11.1, kuri nužudo visas replikas apie “tragišką iOS 11”. Viskas veikia greitai, sklandžiai, iPhone X neturi home mygtuko, todėl dabar naviguoti telefone reikia gestais. Ir viskas veikia lyg per sviestą - jokių lagų, strigimų ir nesklandumų. Prie to prisideda naujasis Apple A11 Bionic lustas, kuris yra ir iPhone 8 modeliuose, ir nenuvylė bei to modelio vartotojų - tai yra pažangiausias procesorius išmaniajame telefone šiuo metu. Apple taip pat patys gamina vaizdo plokštę, anksčiau naudojo PowerVR sprendimus, ir tai optimizuoja telefoną dar labiau. Apie bateriją papasakosiu kiek žemiau. Taip pat labai patiko dinamikai. Skamba labai gerai, geriau nei pernykščiuose iPhone ir daug geriau už sprendimus, kuriuos teikia Android flagmanai. Ypač Samsung.

FaceID.

Taigi, šiai naujai funkcijai skyriau atskirą kategoriją, nes yra ką parašyti. Vos tik išpakuosite savo naująjį iPhone X, įjungę pamatysite pasiūlymą užregistruoti savo veidą. Šis iPhone tai pirmas iPhone, kuris gali atrakinti telefoną pasitelkus jūsų veidą ir pirmas telefonas aplamai, kuris tai daro teisingai. Veido registracija užima apie 10 sekundžių. Reikia tiesiog du kartus apsukti ratą su galva, kad davikliai užregistruotų jūsų veidą iš visų kampų ir viskas - funkcija paruošta naudojimui. FaceID visiškai pakeitė TouchID, tai reiškia, visos funkcijos, kurios buvo galimos su piršto antspaudų, dabar prieinamos su jūsų veidu ir tai yra magija. Tai reiškia, kad vien naudojantis veidu, jūs galite atrakinti telefoną, pirkti aplikacijas AppStore, naršyklėje naudoti kaip slaptažodį, prisijungti į banko aplikacijas bei mokėti už prekes naudojant Apple Pay, kuris čia niekam neįdomus nes jo Lietuvoje nėra. Dabar apie pačią funkciją - veikia mano nuostabai gerai ir tiksliai. Nebūtina telefono laikyti prieš pat veidą, kaip to reikalauja Samsung su akies rainelės skaitikliu, nereikia akių atmerkti iki nejaukaus ir pakankamai kraupaus vaizdo. Viskas natūralu. Paimate telefoną, pažiūrite į jį - viskas. Telefonas jus atpažįsta. 21 amžius! Na, ne viskas taip idealu. TouchID visgi veikia greičiau, bet TouchID pradžioje, kai pristatė iPhone 5s, veikė lėtai, ir pagreitino jį tik po dviejų metų pristatytas iPhone 6s su naujos kartos skaitikliu. FaceID situacija kiek kitokia, jis mokosi naudojant neurotinklus, panašiai kaip mokosi portreto režimas, tai teoriškai, su laiku viskas turi veikti greičiau ir čia viskas priklauso nuo programinės įrangos. Bet pats faktas, kad tai yra kažkas naujo bei visiškai nematyto rinkoje yra wow. Jau ties tuo aš galiu pasakyti drąsiai - “Sold!”.

Baterija.

iPhone X viduje paslėpta 2716mAh talpos baterija, ir bičiuliai, šį telefoną užmušti sunku. Turbūt būtų drąsu pareikšti, kad iPhone X veikia tiek pat, kiek iPhone 8 Plus, nes būtent pastarojo modelio man dar kankint neteko, bet už mažąjį iPhone 8 gyvena ilgiau. Aš buvau įsitikinęs, kad šio iPhone baterija bus tragiška, kaip dabar yra mano 7 Plus, bet baterijos rodikliai ženkliai lenkia Note 8 mano nuostabai, kas yra keista su tokiais parametrais ir dydžiu, bet matyt optimizacija neblogai sužaidė. Baterijos prasme aš esu patenkintas. Kuom aš nepatenkintas - greituoju pakrovimu. Originaliai komplekte greito pakrovėjo nėra. Šakės. Nuo 0 iki 100 pasikrauna per 2 valandas. Čia naudojant originalų pakrovėją, naudojant iPad blokelį - per pusantros. Nėra skirtumas didžiulis, beeeeet... Jau kiek galima laukt, Apple ..

Išvados bei asmeninė nuomonė.

Taigi, ar man patiko naujasis iPhone? Tai ne. Pabandysiu subjektyviai suformuluoti savo nuomonę. Tai yra labai brangus telefonas. €1200 Lietuvoje yra ne visiems prieinama kaina. Nereikia dėl to pykti, negalit pirkti - nepirkit. Bet čia jau premium klasės išmanusis, ir mano nuomonė, naujoji kategorija yra pateisinta. iPhone X - tai geriausias išmanusis telefonas, esantis rinkoje ir nors už jo kainą galima nusipirkti OnePlus 5 ir nuskristi pailseti į Turkiją, neigti negalima akivaizdaus - Apple šiuo metu nuskynė laurus ir pardavimai mano žodžius tik patvirtina, galima mėgti, galima ne, bet aš jau seniausiai tokios nuostabos ir pasitenkinimo neturėjau po naudojimosi išmaniuoju. Paskutinis telefonas, davęs tokį efektą buvo iPhone 4. Taigi, labai laukiu, kol šis gražuolis pasieks mano kišenę asmeniškai. Jeigu turite kokių klausimų - klauskite, į viską atsakysiu, O dabar linkiu jums gero vakaro, Ačiū už jūsų dėmesį, iLT.
 

Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Telefonas iš Kinijos - ką reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin
Apžvalga
„Doogee Mix“ apžvalga Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
„Essential PH-1" - kas tai per telefonas ir ką apie jį reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis

Geriausios kainos

Apple iPhone 8 Plus

Aliexpress

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo