Įspūdžiai po „Samsung“ surengto „Unpacked 2019“ renginio

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2019-02-21
0 Pasidalinimai
70 Peržiūros

Vakar įvyko vienas svarbiausių metuose renginių išmaniųjų telefonų industrijoje - „Unpacked 2019” arba, paprastai tariant, „Samsung Galaxy S10" serijos pristatymas.

Šiemet transliacijos nežiūrėjau, nes kaip visada dar prieš renginį buvo krūva informacijos apie prietaisus, pradedant išvaizda ir specifikacijomis, bei baigiant reklaminiais plakatais. Vis dėlto naujienoms abejingas nelikau ir nusprendžiau pasidalyti savo įspūdžiais.

Pradėsiu nuo to, jog šiemet tikėjausi kažko įspūdinga iš „Samsung”. Na žinot, „Samsung Galaxy S8” savo dizainu ir technologijomis stipriai aplenkė konkurentus, tai pernai gamintojas galėjo išeiti šiokių tokių kūrybinių atostogų su „Galaxy S9”, kuris tebuvo aštuntukas su šiek tiek patempta oda ir išlygintomis raukšlėmis. Žodžiu, galvoju, viskas - pardavimai krito, lyg iš po žemių išdygo įspūdingas „Huawei Mate 20 Pro”, tai nebėra, kur trauktis. Ir iš principo buvau teisus, „Samsung” pristatė futuristišką „Galaxy Fold” su sulankstomu ekranu ir net 2000 dolerių siekiančia kaina (apie jį plačiau kitame straipsnyje”). Deja, masėms skirta „Galaxy S10" serija nepasiskolino net trupučio to naujoviškumo.

Taigi, linijos lyderiai - „Samsung Galaxy S10 ir S10 Plus”. Bene svarbiausias pokytis nuo senesnių modelių yra didesni ekranai su dar mažesniais rėmeliais. To pasiekti pavyko ekrano dešiniajame kampe tarsi skylamušiu išmušant skylę ir įmontuojant priekinę kamerą (Plus modelio atveju - dvi). Mano nuomone, tai tikrai geresnis sprendimas, nei ekrano išpjova. Toje vietoje dažniausiai nebūna svarbaus turinio aplikacijose, o ir maža skylutė užima mažiau naudingo ekrano ploto. Tiesa, gamintojui teko atsisakyti akies rainelės skenerio. Jį pakeitė po ekranu sumontuotas ultragarsinis pirštų antspaudų skeneris, veikiantis greičiau nei panašus sprendimas „Oneplus 6T”. Vis dėlto man šiek tiek gaila, kad „Samsung” apleido atrakinimą veidu, kuris, mano galva, yra žymiai pažangesnis sprendimas nei pirštų antspaudo užraktas. Ai, pats ekranas taip pat tapo ne tik truputį didesnis, bet ir dar kokybiškesnis. Kompanija giriasi „HDR10+” standarto palaikymu, bet abejoju, ar paprastas vartotojas tai pajus. Na, bent jau galės pasigirti net milijardą spalvų atkuriančia matrica. Žodžiu, „Samsung” ir taip gamino geriausius ekranus industrijoje, tai dešimtasis galaktikos karys tapo dar stipresnis, kad jokie konkurentai net iš toli prie jo nepriartėtų.

Kalbant apie pasigyrimą, korėjiečiai pasistengė į telefonus įdiegti tiek atminties, kad jos niekada nepritrūktų. Štai jau bazinis modelis turi 8GB operatyviosios ir 128GB pastoviosios atminties, o Plus modelį galite susikomplektuoti net iki 12GB RAM ir net 1TB ROM (Lietuvoje šio modelio turbūt nepavyks nusipirkti). Kam tiek reikia? Manau, tam, kad godusis žmogeliukas jūsų viduje būtų nuramintas, kad turite absoliučiai geriausią įmanomą modelį. Nežinau, bet kažkodėl atrodo, kad kompanija taip pabandė pažaisti žaidimą „Nu, kas daugiau?”. Bent jau yra galimybė rinktis.

Kalbant apie kitas specifikacijas, irgi apima lengvas žiovulys. „Snapdragon 855”, o mūsų rinkai „Exynos 9820” procesorius yra maždaug 30% procentų greitesni bei gebantys išmaniai taupyti resursus panašiai kaip „Huawei Mate 20 Pro” randamas „Kirin 980”. Papildoma galia visada gerai, tiesiog čia yra labiau evoliucija nei revoliucija. Taip pat nauja platforma atnešė ir „Wi-Fi 6” palaikymą bei galimą 5G (Tik „Galaxy S10 5G” modelyje). Gaila, kad realiai išnaudoti šias technologijas galėsite tik po kokių metų.

Kas šiek tiek nudžiugino, tai faktas, kad abu modeliai gavo didesnes baterijas ir ketvirtadaliu geresnį tarnavimo laiką. Va, čia tikrai teigiamas progresas, nes net mano „Galaxy Note9” sunkiai atlaiko darbo dieną net ir turėdamas 4000mAh akumuliatorių. Beje, „Samsung” iš „Huawei” pasiskolino galimybę belaidžiu būdu krauti kitus įrenginius juos padėjus tiesiog ant „Galaxy S10” nugarėlės. Labai šauniai atrodanti funkcija, tik tiek, kad korėjiečiai parodė, kaip protingiau ją išnaudoti. Kadangi toks krovimas labai lėtas ir pakrauti kitus telefonus užims visą amžinybę, daug protingiau jį naudoti kraunant „Galaxy Buds" ausines ar „Samsung” išmaniuosius laikrodžius.

Kitas svarbus telefonų gamintojų bokso ringas - kameros. „Samsung” vėlgi pasekė „Huawei” pėdomis ir įmontavo 3 galines kameras. Pagrindinę 12MP su keičiama diafragma (kaip S9), antrąją 12MP, skirta vaizdo priartinimui bei išplauto fono fotografijai ir sezono naujieną - 16MP itin plataus kampo sensorių, skirtą peizažų fotografijai. Na, „Huawei Mate 20 Pro” ją taip pat turi, tai turbūt to tikėtis reikėtų ir iš konkurentų. Įdomu, kad ir pati kompanija akcentavo ne tiek kameros aparatinės dalies patobulinimus, kiek visokias programines funkcijas. Matyt, net ir šioje srityje revoliucijos neužuosime.

Kadangi tiek mažesnysis, tiek didesnysis modeliai branginsis ir nenorės būti nupirkti už mažiau nei 1000 eurų, Korėjos milžinė pasuko „Apple” keliu ir pristatė „iPhone XR” konkurentą - „Galaxy S10E”. Jis turi visas brangesniųjų brolių funkcijas, bet buvo priverstas atiduoti 12MP priartinimo kamerą bei atsisakyti didelio lenkto ekrano - vietoje jo, turime visiškai plokščią 5.7colio FULLHD+ raiškos matricą. Atsisakyti teko ir papildomų 2GB RAM - liko vis dar pakankamai įspūdingai atrodantis šešetukas. Mano akiai taip pat užkliuvo dizainas - man jis kažkuo primena „Galaxy S6”. Na, bent jau galėsite rinktis iš daugybės korpuso spalvų. Visgi jeigu klaustumėte mano patarimo, patarčiau nepagailėti tų papildomų 200 eurų ir įsigyti „Galaxy S10”. Jeigu vis dėlto manote, jog šis modelis Jums tinkamiausias -
„Samsung Galaxy S10e“ kainas sužinoti galite portale kaina24.lt. Tiesiog kai perkate telefoną už daugiau nei 700 eurų, turbūt jau nebėra skirtumo, ar išleisite 800 ar 1000 eurų - vis tiek tai yra pasiutusiai daug abiem atvejais, o antruoju, bent jau turėsite kokybiškesnį ekraną ir papildomą kamerą.

Paminėti vertėtų ir „Samsung Galaxy S10 5G”. Iš principo, tai tėra „Galaxy S10 Plus” su papildoma kamera, kiek didesniu ekranu ir baterija. Įdomu, kad kompanijos atstovai niekam neleido jo įjungti ir išbandyti bei nedavė konkrečios pasirodymo datos. Matyt, viskas dar testavimo stadijoje, o ir skubėti nėra kur - vis tiek dar reikės palaukti, kol operatoriai įsisavins 5G technologiją.

Taigi, apibendrinant likau truputį nusivylęs. Na taip, „Galaxy Fold” palietė mano vidinio entuziasto širdį, bet kažkodėl sunkiai galiu atleisti gamintojui už palyginus nedidelį žingsnį į priekį „Galaxy S10" serijoje ir nepagrįstai išaugusias kainas. Kita vertus, kadangi išmaniųjų industrijoje tą patį galima pasakyti apie bet kurį gamintoją, padarant nedidelę išimtį „Huawei” kieme, esu priverstas pripažinti, kad „Samsung Galaxy S10” yra kol kas moderniausias ir protingiausias pasirinkimas ieškantiems geriausio telefono.


Parašyti komentarą