Penktadienis, gruodžio 14, 2018
Nuomonė

Nuomonė: Kodėl aš niekada nepirkau ir nepirksiu „OnePlus“ telefonų?

991peržiūros(-ų)

Kinijos startuolis ir „flagmanų žudikų“ kūrėjas „OnePlus“ prieš mažiau nei 24 valandas pristatė naują savo žaisliuką, kuris pasižymi aukščiausios klasės specifikacijomis ir kone visomis kitomis savybėmis, kurios būdingos tokios klasės įrenginiams. O dar šauniau yra tai, jog jo kaina siekia tik 519 eurų už pigiausią modelį.

Tačiau kasmet, nors čia gal derėtų sakyti kas pusmetį, aš galėdavau įvardinti pakankamai daug priežasčių kodėl aš niekada nepirksiu „OnePlus“. Tik šįsyk nusprendžiau pasidalinti jomis su Jumis. Norėčiau atkreipti dėmesį, jog visos mintys yra išdėstytos atsitiktine tvarka ir tai yra tik mano asmeninė nuomonė. Taigi, aš niekada nepirksiu „OnePlus“, nes…

Geriausi kainų pasiūlymai

Aliexpress.com
€453,61
Bigbox.lt
€599,99
Ebay.com
€686,83
Gearbest.com
€694,74
Banggood.com
€708,16

… jie pristatomi kas pusmetį

Vakar po pristatymo aptarinėjant naująjį „flagmanų žudiką“ pasidalinau mintimi, jog būtų įdomu sužinoti ką galvoja tie žmonės, kurie nusipirko „OnePlus 3“ telefoną prieš gerus porą metų, o nuo to laiko buvo pristatyti dar 4 telefonai. Ir visi jie – aukščiausios klasės! Man sunkiai telpa į galvą kaip reikėtų reaguoti nusipirkus naujausią modelį, o po kelių mėnesių sužinojus, jog tuoj pasirodys atnaujintas modelis.

Vienas mano kolega sako, kad visada reikia laukti modelio, kuris pažymėtas raidele „T“. Tačiau drįsčiau nesutikti ir su tuo. Tai iš esmės nekeičia laikotarpio kada vėl bus išleistas naujas modelis, kuris labai tikėtina, jog bus mažų mažiausiai su atnaujintu procesoriumi, bet galimai ir visiškai atnaujintas.

Tiesa, šiemet kompanijos vadovai tikina, jog nebus pristatytas antrasis flagmanas. Galbūt ta tiesa, o gal ir ne. „OnePlus“ jau ne kartą kirto per pasitikėjimo virvelę ir nematau priežasties kodėl tai negalėtų įvykti ir vėl.

… kompanijos požiūris stebina kasmet

Būtų neteisinga sakyti, jog niekada neturėjau kažko kas susiję su „OnePlus“. Tiems, kurie dar nežino – šis startuolis yra labai glaudžiai susijęs su „Vivo“ ir „Oppo“ kompanijomis. Kitaip sakant, ji yra dukterinė įmonė. Ir kažkada man teko turėti „labai“ malonią patirtį su tuo metu ploniausiu telefonu pasaulyje, kurį pagamino ne kas kitas, o „Oppo“.

Gerokai anksčiau publikavome tekstą apie „OnePlus“ kompanijos nuotykius ir pačius įvairiausius nutikimus –  nuo nevykusių reklamų iki duomenų nutekėjimo skandalų. Ir tai iš esmės vyksta metai iš metų. Nežinau kaip Jums, tačiau man tai nekalia visiškai jokio pasitikėjimo. Prisiminkime bene didžiausią „Samsung“ mobiliojo padalinio skandalą, kuomet sproginėjo baterijos. Iš vaizdo, kuris buvo pateikiamas viešai susidariau įspūdį, kad gamintojas tinkamai sureagavo į problemą – visi veiksmai ją sustabdyti, atsiprašyti ir to nepakartoti atlikti.

Galbūt šiemet kompanijos vadovai pasistengs padaryti mažiau klaidų, tačiau bent jau aš to tikiuosi pastaruosius keletą metų ir kasmet vis plačiau tenka nusišypsoti, kai matai, jog realūs pokyčiai nevyksta.

… operacinė sistema švari, bet ne

Daugumos „OnePlus“ yra mylimas dėl švarios operacinės sistemos, kuri neapkrauta papildomomis aplikacijomis ar neaiškia vartotojo sąsaja. Ir viskas būtų gerai su „OxygenOS“ jeigu ne nuolatinės spragos, vėluojantys atnaujinimai ir pan.

Sunku būtų nesutikti, jog „OxygenOS“ yra pakankamai tvarkinga išoriškai sistema ir, kad ji dauguma atvejų veikia puikiai. Tačiau jeigu kada apsilankysite oficialiame gamintojo puslapyje – nenustebkite, jog rasite daugybę temų apie nevykusius atnaujinimus – atsiradusias spragas, smarkiai suprastėjusį baterijos tarnavimo laiką ir daugybę panašių dalykų.

Taip, gamintojas reaguoja (dažniausiai), tačiau leiskite Jums užduoti klausimą. Kai perkate išmanųjį telefoną ir diegiate jame atnaujinimus Jūs tikitės geresnio veikimo, naujų funkcijų ar norite tapti bandomaisiais triušiais, kurie praneš apie akivaizdžias klaidas? Manau, atsakymas aiškus.

… galingos specifikacijos, bet nieko daugiau

„OnePlus“ visuomet pasižymėjo ir pasižymi iki šiol aukštos klasės specifikacijomis. Naujausi procesoriai, pakankamai atminties, bandymas laikytis tos dienos madų. Išimčių nesulaukė nei vienas šios kompanijos pristatytas flagmanas. Tačiau kuo išsiskiria „OnePlus“ išmanieji?

Aš asmeniškai negalėčiau įvardinti nei vienos išskirtinės „OnePlus 6“ ar bet kurio kito šio gamintojo įrenginio savybės. Taip, jis galingas, greitas ir trumpai tariant „viskas su juo gerai“. Tačiau tik tiek. Kamera niekuo neišsiskiria, dizainas visiškai nykus arba kartais ir kiek „nukopijuotas“, o didžiausias privalumas – milžiniška sparta, kuri ne retai kenčia nuo aukščiau esančio punkto.

Žinoma, tik naivuolis gali tikėtis, kad už 500-600 eurų gaus prieš 2 dienas pristatytą išmanųjį telefoną su kažkokiais inovatyviais sprendimais. O įdomu ir tai, jog pats gamintojas pripažįsta, kad telefone nieko išskirtinio nerasite, nes gamintojas neturi tam finansų.

Ir išvadų šiame tekste nebus, tačiau komentaruose galite palikti savo nuomonę apie šią kompaniją ir jos gaminamus išmaniuosius telefonus.

5 komentarai (-ų)

 1. Labai labai silpnas straipsnis.

  Telefoną perki PAGAL POREIKĮ, o ne tam kad turėtum naujausią ir pan. Oneplus niekada nesu reklamavo kaip statuso simbolis. Tam yra Apple ir Samsung. Taip kad šitas argumentas dėl per dažno modelių leidimo yra visiškas marketingo strategiju nesuvokimas.

  Lygint ji su OPPO galima nebent tik dėl dizaino, nes jie giminingi, softo puse, absoliučiai kita. OPPO niekad ir nesitikėjau I global rinka.

  Sakai, po atnaujinimo būna bug’u? Pas Samsung, Sony, xiaomi nebūna? 😀 būna ir tai žmogau viso labo sofas, kuris pataisomas. Ką sakytum nusipirkęs šiuolaikinė vokiška masina is salono kur nuolatiniai garantiniai tęsiasi visą pirkimo laikotarpį… Plius oneplus kaip ir pats rašei į juos reaguoja.

  1. Įprastiniam vartotojui nemanau, kad yra įdomios marketingo strategijos. Kaip bebūtų, žiūriu iš savo perspektyvos ir nusipirkęs naujausią flagmaną nenorėčiau po kelių mėnesių išgirsti, kad tuoj bus išleistas naujas. Gal Jūsų požiūris kitoks, todėl šis straipsnis ir yra su prierašu nuomonė 🙂

   Lygint galima su OPPO ir Vivo, nes tai yra dukterinės kompanijos, kurios tarpusavyje susijusios visaip kaip tik įmanoma. OPPO turėjo atskirą Global forumą, kuriame buvo ir Global ColorOS leidžiama. Tad sakyti, jog nesitaikė į pasaulinę rinką irgi nėra tikslinga.

   Niekur neminėjau, kad būna kitaip. Visur yra klaidų ir visada jų bus. Vienur jos sprendžiamos, o kitur ne. Mano nuomone OnePlus šioje situacijoj yra tikrai prastesnė opcija nei Samsung, Sony ar Xiaomi.

   Ir kaip jau minėjau, tai iš esmės mano nuomonė, kuri nedaro straipsnio nei stipriu nei silpnu. Tiesiog mano mintys tokios, tačiau malonu padiskutuoti apie tai! Ačiū už komentarą.

 2. O as kiek susiduriau su 1+ tai yra super telefonas. N kartu geresne patirtis nei su Sony ar Samsung. Kad po 6 menesiu (pripazinkim, ne taip ir greit) pasirodys T modelis nieko blogo nereiskia, nes procesorius visdar bus tas pats 845 ir realiai gal kiek bus patobulintas tik dizainas ir kamera, tai nelabai daug ir prarandama. O be to uz 500 koki samsunga ar sony galima nusipirkti? A8 arba praeitu metu XZ1 ar S8? Tai tikrai ne konkurentai. S9+? Kainuoja 350€ daugiau. Ir uz ka? Uz letus update, greita palaikymo nutraukima, kalna bloatware ir pan.

  1. Juokinga nuomonė dėl release schedule. OP lyg ir niekad nesitaikė į “konpensuojančių” rinką. Jei nori 6 mėnesiais ilgiau jaustis geresnis už kitus – tam yra Apple. O jei rimčiau, tai apsurdiškai atrodai varydamas ant kompanijos produktų, kurių niekad neturėjai. OP telefonai tikrai turi tam tikrų problemų, bet panašu jog tu apie jas nenutuoki, o tos problemos kurias įvardinai, pas kompetitorius yra žymiai didesnės.

   1. Aš asmeniškai telefonus keičia gerokai dažniau nei kas šešis mėnesius, tačiau nemanau, kad tai sudaro esmę. Jau esu minėjęs, kad vieni keičia dažnai, kiti retai, o kiti perka vis naujesnius modelius. Visi turi tam tikrų privalumų ir trūkumų. Kai kurie turi didesnių problemų nei OP, kai kurie mažesnių, tačiau šis tekstas ne apie tai 🙂 Ir, kad niekada savo reikmėms nepirksiu OP, tai nebūtinai reiškia, jog nesu turėjęs jo dėl tam tikrų kitų priežasčių. Ačiū už komentarą!

Rašyti komentarą

Lukas Snarskis

Lukas Snarskis

Projekto vadovas
Išmanieji telefonai, jų priedai ir visa kita kas susiję su mobiliais įrenginiais yra mano hobis, kurio dėka ir skaitote mano turinį.