Nuomonė: Kodėl aš niekada nepirkau ir nepirksiu „OnePlus“ telefonų?

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2018-05-17
Nuomonė: Kodėl aš niekada nepirkau ir nepirksiu „OnePlus“ telefonų?
0 Pasidalinimai
343 Peržiūros

Kinijos startuolis ir „flagmanų žudikų“ kūrėjas „OnePlus“ prieš mažiau nei 24 valandas pristatė naują savo žaisliuką, kuris pasižymi aukščiausios klasės specifikacijomis ir kone visomis kitomis savybėmis, kurios būdingos tokios klasės įrenginiams. O dar šauniau yra tai, jog jo kaina siekia tik 519 eurų už pigiausią modelį.

Tačiau kasmet, nors čia gal derėtų sakyti kas pusmetį, aš galėdavau įvardinti pakankamai daug priežasčių kodėl aš niekada nepirksiu „OnePlus“. Tik šįsyk nusprendžiau pasidalinti jomis su Jumis. Norėčiau atkreipti dėmesį, jog visos mintys yra išdėstytos atsitiktine tvarka ir tai yra tik mano asmeninė nuomonė. Taigi, aš niekada nepirksiu „OnePlus“, nes…

… jie pristatomi kas pusmetį

Vakar po pristatymo aptarinėjant naująjį „flagmanų žudiką“ pasidalinau mintimi, jog būtų įdomu sužinoti ką galvoja tie žmonės, kurie nusipirko „OnePlus 3“ telefoną prieš gerus porą metų, o nuo to laiko buvo pristatyti dar 4 telefonai. Ir visi jie – aukščiausios klasės! Man sunkiai telpa į galvą kaip reikėtų reaguoti nusipirkus naujausią modelį, o po kelių mėnesių sužinojus, jog tuoj pasirodys atnaujintas modelis.

Vienas mano kolega sako, kad visada reikia laukti modelio, kuris pažymėtas raidele „T“. Tačiau drįsčiau nesutikti ir su tuo. Tai iš esmės nekeičia laikotarpio kada vėl bus išleistas naujas modelis, kuris labai tikėtina, jog bus mažų mažiausiai su atnaujintu procesoriumi, bet galimai ir visiškai atnaujintas.

Tiesa, šiemet kompanijos vadovai tikina, jog nebus pristatytas antrasis flagmanas. Galbūt ta tiesa, o gal ir ne. „OnePlus“ jau ne kartą kirto per pasitikėjimo virvelę ir nematau priežasties kodėl tai negalėtų įvykti ir vėl.

… kompanijos požiūris stebina kasmet

Būtų neteisinga sakyti, jog niekada neturėjau kažko kas susiję su „OnePlus“. Tiems, kurie dar nežino – šis startuolis yra labai glaudžiai susijęs su „Vivo“ ir „Oppo“ kompanijomis. Kitaip sakant, ji yra dukterinė įmonė. Ir kažkada man teko turėti „labai“ malonią patirtį su tuo metu ploniausiu telefonu pasaulyje, kurį pagamino ne kas kitas, o „Oppo“.

Gerokai anksčiau publikavome tekstą apie „OnePlus“ kompanijos nuotykius ir pačius įvairiausius nutikimus –  nuo nevykusių reklamų iki duomenų nutekėjimo skandalų. Ir tai iš esmės vyksta metai iš metų. Nežinau kaip Jums, tačiau man tai nekalia visiškai jokio pasitikėjimo. Prisiminkime bene didžiausią „Samsung“ mobiliojo padalinio skandalą, kuomet sproginėjo baterijos. Iš vaizdo, kuris buvo pateikiamas viešai susidariau įspūdį, kad gamintojas tinkamai sureagavo į problemą – visi veiksmai ją sustabdyti, atsiprašyti ir to nepakartoti atlikti.

Galbūt šiemet kompanijos vadovai pasistengs padaryti mažiau klaidų, tačiau bent jau aš to tikiuosi pastaruosius keletą metų ir kasmet vis plačiau tenka nusišypsoti, kai matai, jog realūs pokyčiai nevyksta.

… operacinė sistema švari, bet ne

Daugumos „OnePlus“ yra mylimas dėl švarios operacinės sistemos, kuri neapkrauta papildomomis aplikacijomis ar neaiškia vartotojo sąsaja. Ir viskas būtų gerai su „OxygenOS“ jeigu ne nuolatinės spragos, vėluojantys atnaujinimai ir pan.

Sunku būtų nesutikti, jog „OxygenOS“ yra pakankamai tvarkinga išoriškai sistema ir, kad ji dauguma atvejų veikia puikiai. Tačiau jeigu kada apsilankysite oficialiame gamintojo puslapyje – nenustebkite, jog rasite daugybę temų apie nevykusius atnaujinimus – atsiradusias spragas, smarkiai suprastėjusį baterijos tarnavimo laiką ir daugybę panašių dalykų.

Taip, gamintojas reaguoja (dažniausiai), tačiau leiskite Jums užduoti klausimą. Kai perkate išmanųjį telefoną ir diegiate jame atnaujinimus Jūs tikitės geresnio veikimo, naujų funkcijų ar norite tapti bandomaisiais triušiais, kurie praneš apie akivaizdžias klaidas? Manau, atsakymas aiškus.

… galingos specifikacijos, bet nieko daugiau

„OnePlus“ visuomet pasižymėjo ir pasižymi iki šiol aukštos klasės specifikacijomis. Naujausi procesoriai, pakankamai atminties, bandymas laikytis tos dienos madų. Išimčių nesulaukė nei vienas šios kompanijos pristatytas flagmanas. Tačiau kuo išsiskiria „OnePlus“ išmanieji?

Aš asmeniškai negalėčiau įvardinti nei vienos išskirtinės „OnePlus 6“ ar bet kurio kito šio gamintojo įrenginio savybės. Taip, jis galingas, greitas ir trumpai tariant „viskas su juo gerai“. Tačiau tik tiek. Kamera niekuo neišsiskiria, dizainas visiškai nykus arba kartais ir kiek „nukopijuotas“, o didžiausias privalumas – milžiniška sparta, kuri ne retai kenčia nuo aukščiau esančio punkto.

Žinoma, tik naivuolis gali tikėtis, kad už 500-600 eurų gaus prieš 2 dienas pristatytą išmanųjį telefoną su kažkokiais inovatyviais sprendimais. O įdomu ir tai, jog pats gamintojas pripažįsta, kad telefone nieko išskirtinio nerasite, nes gamintojas neturi tam finansų.

Ir išvadų šiame tekste nebus, tačiau komentaruose galite palikti savo nuomonę apie šią kompaniją ir jos gaminamus išmaniuosius telefonus.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Kodėl išmanieji telefonai nenaudoja saulės energijos? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Telefonas iš Kinijos - ką reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin
Straipsnis
Kodėl kiniški išmanieji telefonai tampa vis populiaresni? Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei Mate 20 Pro“ apžvalga