„OnePlus 7 Pro“ įspūdžiai – kodėl aš vis dėlto nusipirkau šį flagmaną?

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2019-05-30
0 Pasidalinimai
44 Peržiūros

Prieš kiek daugiau nei metus rašiau, jog niekada nepirksiu „OnePlus“ kuriamų išmaniųjų telefonų. Ir žinot ką? Vis dėlto nusipirkau ir nusprendžiau pasidalinti savo įspūdžiais apie jį.  Tiems, kurie nepamena, tai praėjusiais metais pasidalinau ne itin džiaugsmingu tekstu apie „OnePlus“ produkciją, tačiau žinoma kaip ir pernai, taip ir šiemet teko ją išbandyti.

Ir jeigu pernai nemačiau nei vienos priežasties kodėl turėčiau pasilikti telefoną sau, tai šiemet viskas yra kiek kitaip. Jeigu anksčiau gamintojas išleisdavo po naują modelį kas pusmetį, tai šiemet iškart pasirodė du. Tiesa, vieno jų pardavimai prasidės kiek vėliau. Kaip bebūtų, šiandien daugiau apie tai telefoną nei apie gamintoją.

Beveik viskas geriau nei anksčiau

Taigi, pradėkime nuo privalumų, kurie iškart krito į akį. Visų pirma „OnePlus 7 Pro“ pasižymi kiek patobulintu dizainu ir dabar jis neatrodo toks pats nuobodus kaip, pavyzdžiui, praėjusiais metais. Patogu laikyti rankoje, siauri rėmeliai ir puikus ekranas. Taip, ekranas tikrai turėtų palikti Jums įspūdį.

Naujasis flagmanas pasižymi 6,67 colių įstrižainės AMOLED ekranu su Quad HD+ raiška. Kaip didžiausius privalumus galima būtų paminėti 90 Hz dažnį, kuris reiškia, jog ekranas atsinaujinta devyniasdešimt kartų per sekundę. „OnePlus 7 Pro“ taip pat palaiko ir HDR10+ standartą. Pernelyg nesiplečiant iki smulkmenų, galiu pasakyti, kad tai nebus pats ryškiausias ekranas rinkoje, tačiau tai ką jame galima matyti – tikrai paliks labai teigiamą įspūdį.

Taigi, dizainas geresnis, ekranas gražesnis, o garsas – malonesnis. Visuomet iki šiol, „OnePlus“ nesugebėdavo savo vartotojams pasiūlyti stereo garso ir šiemet pagaliau tai pavyko padaryti. Buvau itin nustebęs, kai pirmąsyk įsijungiau telefoną ir nusprendžiau paklausyti keletą savo mėgstamų dainų. Ir viskas skambėjo tikrai labai gerai, tačiau iki tam tikros ribos. Jeigu mėgstate klausyti išnaudodami 100 proc. garso – teks kiek nusivilti, nes ant aukščiausio garso lygio garso kokybė ganėtinai radikaliai nukrenta.

Didžiausias nusivylimas – išmaniojo kamera

Prieš įsigydamas „OnePlus 7 Pro“ nemažai naršiau internete ir bandžiau susidaryti įspūdį kaip gi atrodys tos nuotraukos, kurias pavyks užfiksuoti su šiuo telefonu. Ir susidarė pernelyg teigiamas įspūdis, todėl gavus telefoną teko ganėtinai smarkiai nusivilti.

Plačiau tai bus galima aptarti pilnoje apžvalgoje, tačiau ką šiandien norėčiau paminėti, jog bent jau kol kas rezultatai yra turbūt net prastesni nei praėjusiais metais demonstravo „OnePlus 6“ ar „OnePlus 6T“. „DxOMark“ sako, jog šiemetinis flagmanas surinko 111 taškų ir vos vienu nusileidžia absoliučiam lyderiui „Huawei P30 Pro“, tačiau jeigu tokiam teste nusileidžia vienu, tai realiame gyvenime maždaug 100 taškų.

Kaip jau visi žino, „OnePlus 7 Pro“ neturi ausinių lizdo, belaidžio įkrovimo ar atsparumo sertifikato. Kai kurių dalykų atsisakyta tam, jog sumažinti kainą mums, vartotojams. Tai, be abejonės, yra trūkumai (na, nebent išskyrus ausinių lizdą), tačiau ar tai tikrai yra taip svarbu ar reikšminga? Bent jau mano atveju belaidis įkrovimas visiškai nereikalingas, visos mano ausinės be laidų, o su telefonu dažniausiai nesimaudau. Žinoma, galbūt Jūsų įpročiai kitokie ir Jums tai svarbu.

Taigi, turbūt tokie būtų šio išmaniojo telefono trūkumai. Taip, kamera yra didžiulis raudonas minusas gamintojui, tačiau vis dar yra žadamas atnaujinimas, kuris pagerins situaciją, tai čia gal dar reikėtų neskubėti teisti. Visa kita, pavadinčiau trūkumais, tačiau ne tokiais reikšmingais ir nemanau, jog tai turėtų daryti didžiulę įtaką prieš perkant šį flagmaną. Tačiau ką dar norėčiau atkreipti dėmesį – tai telefono veikimas.

Flagmanų žudikas jau ne toks mirtinas?

Niekam ne paslaptis, jog prieš keletą metų „OnePlus“ kuriami išmanieji telefonai buvo išties žymiai greitesni nei daugumos konkurentų. Galingiausios specifikacijos, daugybę operatyviosios (RAM) atminties ir neapkrauta ir ganėtinai tvarkinga „Android“ versija su švaria vartotojo sąsaja. Tačiau laikai keičiasi, o atotrūkis nuo konkurentų taip pat smarkiai mažėja.

Sunku būtų nuginčyti, jog šiai dienai tai yra greičiausias išmanusis telefonas rinkoje. Tačiau esminis dalykas yra tas, jog skirtumas yra toks nedidelis, kad jį iš esmės sunku pastebėti.  Visai neseniai lyginau „OnePlus 7 Pro“ su „Huawei P30 Pro“ ir norit tikėkit, norit netikėkit, tačiau jie veikia labai labai panašiai.

Tai ar verta pirkti „OnePlus 7 Pro“?

Šiek tiek trumpai papasakojau apie naująjį „OnePlus 7 Pro“, tačiau esminis klausimas išlieka atviras – ar verta jį pirkti? Ir šiuo atveju vienareikšmiško atsakymo nėra. Kaina nėra tokia ir žema, kaip kad anksčiau, o didžiausias šio išmaniojo trūkumas yra toks akivaizdus, kad iš esmės nesudaro konkurencijos nei vienam didžiojo gamintojo flagmano.

Vis dėlto jeigu Jums kamera nėra toks didelis prioritetas ir nori turėti labai greitą telefoną su puikiu ir nestandartiniu ekranu, gera garso kokybe, greitai pasikraunančia baterija ir pan. – tai „OnePlus 7 Pro“ tikrai nėra prastas pasirinkimas. Tačiau jeigu norite telefono su gera kamera – teks ieškotis kažkokio kito varianto. Na, bent jau šiai dienai...

Tik primenu, kad Lietuvoje „OnePlus 7 Pro“ galima įsigyti už maždaug 815 eurų. Jeigu norite sutaupyti, tai „Aliexpress“ tą patį modelį galite įsigyti už 685 eurus, bet čia jau Jūsų pasirinkimas kur jį pirkti ar nepirkti. „OnePlus 7 Pro“ kainas visada galite patikrinti portale kaina24.lt.


Parašyti komentarą