Ką pasirinkti - „Android” ar „iOS”?

Julius Sabaliauskas

2018-02-28, 01:00 (atnaujinta 2021-05-22, 14:07)

0 komentarų
Ką pasirinkti - „Android” ar „iOS”?

Amžina kova tarp dviejų didžiausių mobiliųjų operacinių sistemų niekad nesiliauja. Aš vis dar, laikui bėgant, esu tos nuomonės, kad reikia trečiojo konkurento, kuris pastumtų „iOS” ir „Android” vystymąsį, tačiau visokie „Windows Mobile”, „Tizen” bei „BlackBerry OS” labai greitai mirė, nepateikę vartotojams kažko ypatingo, bet šiandien aš pasistengsiu kuo objektyviau jums papasakoti savo emocijas bei mintis apie 2018-ųjų metų pradžios „iOS” ir „Android” sistemų kokybę, išdėstysiu privalumus bei trūkumus bei atsakysiu dvejojantiems – ką gi rinktis?

Klausykit, aš esu paskendęs iki ausų „Apple” ekosistemoje. Daug kas pamatęs mano straipsnį iškart gali pagalvoti, kad aš pradėsiu liaupsinti „iOS” sistemą ir dėstyti jos idealumą prieš „Android”. Iš tikrųjų, kai 2014-aisiais metais aš rašiau panašios tematikos straipsnį, taip ir buvo ir tuo metu „Android” operacinė sistema turėjo labai daug minusų, kurių tiesiog adekvatus vartotojas negalėjo pakęsti. Na, čia tokia mano nuomonė, šįkart viskas ne taip vienareikšmiškai. Įsigilinkime kartu.

Pradžiai pateiksiu tokį post-scriptum, aš esu tiek „iOS”, tiek „Android” vartotojas, tiesiog mano asmeninis įrenginys yra šiuo metu „iPhone X”, tačiau aš pastoviai naudoju įvairius „Android” įrenginius su įvairiomis šios sistemos versijomis ir vartotojo sąsajomis. Iš esmės, tai ir būtų vienas didesnių „Android” minusų – įrenginiai visiškai skirtingi, būdami su ta pačia „Android” sistema, tarkim, nusipirkęs „Sony” išmanųjį, negalėčiau drąsiai sakyti, kad „Android” yra šlamštas, kadangi ta sąsaja, tiksliau, tą nesąmonė, kuri ten yra įdiegta, visiškai iškraipo gryną patirtį su šia sistema, tad šiandien palyginkime švariausias „Android” versijas „Pixel” bei „OnePlus” modeliuose, manau taip bus sąžiningiausia.

Pranešimai

Pranešimai (angl. push notifications) buvo jau nuo „iOS 5” vienas didžiausių šios sistemos pliusų. Tiesą sakant, aš iki šiol manau, kad tas dizaino stilius, kuriame ateina pranešimai „iOS” sistemoje, yra labai patrauklus vartotojui. Didžiausias skirtumas yra tame kaip tie pranešimai ateina. „Apple” daro labai gudriai ir turi vieną bendrą serverį, per kurį sujungia jūsų paskyrą per „iCloud”. Tokiu būdu, visos jūsų programėlės, kurios turi leidimą siųsti jums pranešimus, yra prijungtos tik prie vieno serverio, kuriame ir vyksta visa pranešimų gausa. „Android” sistemoje iki šiol yra tam tikra betvarkė, ir kiekviena programėlė veikia individualiai ir fone tiesiog siurbia jūsų resursus. Tai yra viena didžiausių šios sistemos optimizacijos spragų. Kitas dalykas – pranešimų centras (angl. notification center). „iOS” sistemoje visi pranešimai yra išmėtyti absoliučiai bet kaip, vienintelė seka yra laikas, tai yra jeigu jums per „Messenger” parašo, tarkim, 100 žinučių, jūs pranešimų centre ir turėsite brautis per tuos visus pranešimus, jie nėra niekaip sujungiami, niekaip negrupuojami ir šioje srityje patogumo vartotojui nerasta. „Android” viską daro daug lengviau, daug patogiau, visi pranešimai yra grupuojami į atskirus langelius, tiesiog yra patogesnis naudojimas. Atskirą pliusą „Android” sistemai įvardinsiu viršutinėje pranešimų juostoje (angl. status bar), kuriame jūs iškart paėmę telefoną į rankas matote programėles, kurios jus bando sutrukdyti. Tai yra vienareikšmiškai patogiau, ir „iOS” sistema, kaip ir minėjau, pranešimų atžvilgiu laimi tik pačiu pranešimų gavimo principu.

Skambučiai ir klaviatūra.

Mūsų išmanieji yra vis dar telefonai, tad, bent jau pagal pavadinimą, jų pagrindinė funkcija yra skambinti. Taip, kaip tai realizuota „iOS” sistemoje yra visiška tragedija. Kad ir ką jūs darytumėte su jūsų „iPhone”, jeigu jums kažkas skambins – tas veiksmas iškart nutraukiamas. Nesvarbu, ar žaidžiate žaidimą, ar bandote įvesti norimą adresą į navigacija, ar rašote žinutę, jeigu jums kažkas skambina – jūs esate pertrauktas ir tai mane iki šiol žiauriai siutina. Blogiausia dar ir tai, kad skambučio negalima nuleisti, tai yra, jeigu aš nenoriu kelti ragelio, aš esu priverstas sedėti ir laukti, kol mano pašnekovas paprasčiausiai padės ragelį pats. Kažkokia vergovė, iš tikrųjų. „Android” sistema šioj srity jau seniausiai pažengus, skambučiai visiškai neįkyriai išlenda viršuje, ir VAU, net jei jūs nenorite to langelio matyti, jūs paprasčiausiai nuslenkat jį ir voila, galite toliau naudotis įrenginiu. Kodėl to negalima realizuoti „iOS” sistemoje, aš nežinau. Taip pat, skambučių tvarkymo programėlė „iOS” sistemoje taip pat smarkiai atsilieka. Aš net nežinau, kada ji paskutinį kartą keitėsi. Toks jausmas, kad „iOS” vystymąsis yra tik naujų funkcijų pridėjimas, o ne senų, nepatogių funkcijų tobulinimas. Tai yra tas kelias, kuriuo kažkada ėjo „Android”, tačiau situacija, kaip matote, smarkiai pasikeitė.

Kita sritis – klaviatūra. Abi sistemos visiškai laisvai leidžia pasirinkti, kokią klaviatūrą norite naudoti, tačiau „Android” šioje srityje pirmauja ir, sakykim, realizacija yra daug paprastesnė ir veikia daug patogiau. Jūs bet kur, naudodamiesi klaviatūra, galite persijungti į kitą klaviatūrą, jeigu jums toks noras kyla, „iOS” sistemoje jūs esate priversti eiti į nustatymus ir ten rankiniu būdu viską keisti. Sąžiningumo dėka paminėsiu, kad „iOS” standartinė klaviatūra yra daug pažangesnė ir išmanesnė, joje nors ir ne tiek daug funkcijų, ir nėra paprasčiausio taško ar kablelio pagrindiniame lange, tačiau ji prisimena jūsų pirštų rašymo techniką ir pasistengia, tarkim, jei jūs paspaudžiate tarp dviejų raidžių, išmaniai prisiminti ir parinkti jums tinkamą raidę, todėl rašymas „iPhone” telefonuose man visada atrodys daug patogesnis. Na, ir „3D Touch” pagalba teksto žymėjimas bei žymeklio perkėlimas yra visiškai nepakeičiami dalykai.

Programėlių parduotuvė bei jų veikimas tarpusavyje.

Šioje srityje aš negaliu būti objektyvus. Pradedant dizainu, mano nuomone, „Google Play” parduotuvė smarkiai atsilieka, ji tiesiog nesikeičia, nėra patogi, nėra graži. Nežinau, man tiesiog visuomet naudotis ta parduotuve laisvalaikiu niekada nekilo noro. Visuomet „Google Play” įsijungdavau tik kai kažką noriu atsisiųsti. „iOS” sistemoje esantis „App Store” man yra aplamai kažkas tobulo šiuo metu, nes tik atsidarę jums iškart krenta į akis pačios geriausios moderatorių išrinktos programėlės ir pasakysiu jums atvirai – dažniausiai jos yra vertos jūsų dėmesio. „App Store” aplamai yra daug gražesnė ir intuityvesnė vartotojui programėlių parduotuvė, kurioje daug patogiau vykdyti pirkimus, ypač už pinigus, kur viskam užtenka jūsų piršto arba veido, priklausomai nuo „iPhone” modelio. Man taip pat nepatinka siunčiant programėlę „Android” sistemoje matyti pranešimą, kad mano programėlė siunčiasi, instaliuojasi ar jau yra įdiegta. Aš žinau! Kam man tai rodyti? Tai tikrai nėra dalykas, kurį reiktų pastoviai pranešti.

Kitas reikalas yra programėlių veikimas tarpusavyje. Pasakysiu taip – „iOS” šioje srityje yra šlamštas. Man galite sakyti, kad „iOS” sistemos politika yra uždara, ji neleidžia vienai programėlei paveikti kitą, tokiu būdu yra išsaugojamas stabilumas ir optimizacija, bla bla bla. Tai, visų pirma, „iOS” sistema nėra stabili visiškai, apie jos stabilumą aš nesikeikiant negaliu nekalbėti, visų antra, skaidriausias ir protingiausias sprendimas yra vartotojui leisti pasirinkti, kaip jis nori elgtis su savo įrenginiu bei programėlėmis. Lygiai taip pat, kai programėlės klausia jūsų : „Ar norite gauti pranešimus?” arba „Ar norite leisti prieigą prie jūsų įrenginio kameros?”, lygiai taip pat galima paklausti „Ar leisti Safari naršyklei naudoti Instagram?”. Kodėl aš negaliu pasirinkti numatytos naršyklės? Gal būt man nepatinka „Safari”, ką man daryti? Kodėl aš paspaudęs ant nuorodos į instagram aplikaciją, esu nukreipiamas į naršyklę, ir tik naršyklėje man, kaip visiškam idiotui, viršuje rašo „Hei, tu turi instagramą, atsidaryk šią nuotrauką jame!”. Tai yra labai primityvu. Dėl programėlių sąveikos tarpusavyje aš labai myliu „Android” sistemą. Tai yra žiauriai patogu!

Stabilumas.

Uh. Išgersiu arbatos, raminamos. Vėl gi, post-scriptum, dabar aš kalbu apie naujausias šiuo metu esančias „Android 8.0” bei „iOS 11.2.5” operacines versijas. Aš turiu begalę įrodymų, begalę skausmo, susijusio su „Android” stabilumu. Pas mane dingdavo mano informacija, programėlės tiesiog užsidarydavo, užstrigdavo, veikdavo labai kreivai, nerodydavo viso turinio korektiškai ir taip toliau, bet!!! Tai yra praeitis. Skaudi praeitis, kurios dėka aš vis dar bandau savo mintyse išaukštinti „iOS”. Tiksliau, bandžiau. Pasakysiu labai drąsiai, sukaupęs visą savo įmanomą patirtį – „Android” yra DAUG stabilesnė sistema už „iOS”. Stabilumo prasme, šiuo metu „iPhone” pirkti tikrai neapsimoka, jis veikia visiškai kreivai, ir kas blogiausia, brangiausias „Apple” telefonas šiuo metu esamas „iPhone X” veikia blogiausiai.

Visai neseniai buvo nauja saugumo spraga, kur bet koks, visiškai bet koks vartotojas galėjo bet kuriam „iPhone” savininkui išsiųsti indišką simbolį, ir gavėjas negalėjo naudotis ta programėle, per kurią jis gavo tą simbolį. Tai yra, tarkim, gavę tą simbolį per „Messenger” aplikaciją, jūs jau negalėtumėt atidaryti, ji tiesiog momentaliai užsidarydavo. Ir taip visur! O dabar didžiausia magija : „Apple” prireikė net 4 parų, kad išleisti specialų „iOS” atnaujinimą, kuris sutaiso būtent šią spragą. 4 parų, Karlai!!! Aš negaliu adekvačiai apie tai mąstyti. Aš pastoviai susiduriu su įvariomis „iOS” sistemos spragomis. Skambučiai išvis tragiški, man pastoviai dingsta ryšys, ir taip vyksta ne tik su mano „iPhone”, padėjęs ragelį aš pastoviai gaunu „Call Failed” langą, greitųjų jungiklių tvarkyklėje (angl. Control Center) aš pastoviai susiduriu su neveikiančiais mygtukais, tiesiog spaudi ir nieko nevyksta. Pas mane net programėlės iš telefono tiesiog dingsta! Atsiranda tiesiog tušti langeliai vidurį darbalaukio. Sąrašą aš galiu tęsti ir tęsti, bet siekiant sutaupyti jūsų laiką aš tiesiog pasakysiu, kad tokios neišbaigtos ir kreivos „iOS” sistemos aš dar niekada nemačiau. Sklinda gandai, kad „iOS 12” bus pilnas perdirbimas siekiant užtikrinti stabilų ir gerą įrenginio darbą. Tai yra, jūs suprantat, „Apple” ant tiek, atsiprašant, sukniso savo sistemą, kad jiems reikės ištisus metus dirbti vien tam, kad grąžinti tinkamą jos darbą. Ap-gai-lė-ti-na.

„Android” sistema šiuo metu mane maloniai stebina. Man nepatinka „Android” veikimo stilius, man nepatinka per atvira šios sistemos politika bei man nepatinka menka resursų optimizacija, bet… Ši sistema veikia šiuo metu praktiškai idealiai. Aš nesu labai patenkintas tuo, kaip vystosi „Android”, tai yra funkcijomis, nes jos vystymasis nėra labai greitas, „iOS” sistemoje atsiranda daugiau naujų funkcijų, bet aš visada buvau griežtos politikos „Geriau nedaryti išvis, nei daryti blogai”, ir tai buvo mano didžiausias argumentas prieš „Android”, dabar aš jį naudoju prieš „iOS”.

Kuo „iOS” geriau už „Android” :

• „Apple” ekosistema. Kitaip tariant, visi „Apple” įrenginiai bei skaitmeninės paslaugos puikiai veikia tarpusavyje.

• Pranešimų gavimo algoritmai.

• Programėlių kokybė, optimizacija bei parduotuvė.

• Saugumas. Tai yra saugiausia operacinė sistema pasaulyje.

• Ilgalaikiškumas ir vientisumas. „iPhone” telefonai yra įrenginiai, kurie ilgiausią laiką palaiko naujausias sistemos versijas. „Android” iki šiol net arti šio rodiklio nepriartėjo.

• Dizainas. Taip, subjektyvu, tačiau dizainas yra vienalytis, ikonėlės yra vienodos, gražiai bei stilingai išpildytos, ir visumoje „iPhone” telefonai yra labai patrauklūs bei intuityvūs.

• Standartinė klaviatūra.

• Nustatymai. Taip pat pakankamai subjektyvus punktas, tačiau man asmeniškai yra daug patogiau, kai visi nustatymai yra vienoje vietoje, nereikia ieškoti kameros nustatymų kameroje, skambučių nustatymų skambučių programėlėje ir taip toliau.

• Atsarginės kopijos. Atsinaujinant įrenginį, arba tarkim keičiant jį garantiniame aptarnavime, jums nesudarys jokio diskomforto perkelti savo duomenis naudojant „iCloud” ar perkeliant kopiją iš kompiuterio. „Android” sistemoje tą daryti iki šiol skausminga.

• Nėra virusų ir kenkėjiškų programų.

Kuo „Android” geriau už „iOS”?

• Programėlių veikimas tarpusavyje.

• Nustatymų, temų, modifikacijų gausa. Tai yra, visumoje, labai atvira sistema.

• Failų tvarkymas. Tiksliau jo egzistavimas, nes „iOS”, galima sakyti, jo neturi.

• Darbalaukis. Jį kiekvienas gali nusistatyti pagal save, bei pridėti greitus valdiklius (angl. widget).

• Stabilumas ir sąveika. „Android” sistema šiuo metu tiesiog yra pranešesnė ir greitesnė vykdant įvairias užduotis.

• Įrenginių įvairovė. Tiesa, dauguma „Android” įrenginių yra, atvirai tariant, tragiški, tačiau pasirinkimo laisvė visada yra sveikintina. „iPhone” telefonai tiek biudžetui, tiek skoniui yra pakankamai siauri, nors ir naudojasi dideliu populiarumu.

• „Android” sistema yra draugiškesnė piniginei, čia tiesiog paaiškinsiu. „iOS” sistema padaryta taip, kad jums, negalint kažko padaryti, jums „Apple” pabandys parduoti kažką. Tarkim, jeigu jūs negalite kažko padaryti savo „iPhone” telefone, jums pasakys „įsigykite iPad arba Mac”, tuo tarpu, „Android” politika yra daug platesnė ir tiesiog turint vieną įrenginį iš jo bandoma kuo daugiau išspausti, siekiant palaikyti universalumą. Tai ne visada yra geriau, bet akcentas yra biudžetas.

Ties tuo manau ir užbaikime. Apibendrinsiu ir pasakysiu savo nuomonę šiuo metu. Tikrai nesakysiu tokių nesąmonių, kad čia skonio reikalas ir jūs turite rinktis tai, kas jum labiau patinka. Aš, būdamas pakankamai įkyrus „Apple” fanatikas jums užtikrintai sakau, kad „Android” sistema šiuo metu yra geresnė, pažangesnė bei stabilesnė. Pernai rašiau straipsnį apie tai, kad „Android” neatneša į rinką nieko naujo ir „Apple” era grįžta, dabar kiek šypteliu tai paskaitęs ir nors iš dalies aš esu teisus – „Android” tikrai nėra sparčiai besinaujinanti sistema, bet dabartinė atsargi bei labai stabili metodika man patinka daug labiau, ypač po tokios tragiškos patirties su „iOS 11”.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas