Trečiadienis, lapkričio 21, 2018
Nuomonė

„Samsung Galaxy S9” nuomonė : Visapusiškai naudingas atnaujinimas.

189peržiūros(-ų)

Visai nesenai pasibaigusioje „MWC 2018” parodoje turbūt svarbiausias ir labiausiai apkalbėtas produktas buvo naujasis „Samsung” flagmanas „Galaxy S9”. Jau yra pirmos apžvalgos ir nuomonės, ir šiandien aš pasidalinsiu savo nuomone, kodėl šis produktas yra svarbus.

Pradėkime nuo to, kad tai ne apžvalga, aš dar neturėjau garbės pavartyti šį produktą savo rankose, tačiau net nesidomintis žmogus turbūt galėtų suprasti, kad skirtumų nuo „Samsung Galaxy S8” nėra labai daug. Šiandien, manau, tai yra vienas aktualiausių flagmanų, tačiau ar verta jį įsigyti? Įsigilinkime.

Geriausi kainų pasiūlymai

Aliexpress.com
€375,98
Ebay.com
€394,00
Tomtop.com
€394,00
Bigbox.lt
€509,00
Avitela.lt
€569,99

Grįžkime prie pirmtako. Aš jau rašiau „Galaxy S8” apžvalgą, kurioje teigiau, jog išmanusis nėra įspūdingas ir konkurentai pasirodė kiek geriau, tačiau, mano manymu, „Galaxy S9” yra iš tam tikros pusės „S8” patobulinimas, kuriame yra ištaisytos pagrindinės pirmtako klaidos ir nesklandumai. „Galaxy S8” dizainas turėjo smulkių dizaino nesklandumų, tokių kaip piršto antspaudo skaitiklio vieta, ji buvo labai nepatogi ir vartotojams pasiekti jį buvo labai sunku. Taip pat dažna mano minėta problema buvo apatinių lizdų asimetrija, kuri, dėja, liko ir šiemet. Tai yra, ko gero, didžiausia dizaino spraga naujame flagmane ir aš atvirai tariant nesuprantu, kodėl jos neištaisė. Kaip sakė „Samsung” atstovai, šis sprendimas buvo panaudotas siekiant sklandžiai prijungti aksesuarus, tokius kaip virtualios realybės akinius „Gear VR”. Nu, tiek to. Taip pat turėčiau paminėti, kad „Bixby” virtualaus asistento iškvietimo mygtukas vis dar yra, ir tai savotiškas „Samsung” marketingas, jie lyg mum sako „Tai yra asistentas ir nori nenori tu juo karts nuo karto pasinaudosi”. Agresyvi politika, ypač žinant, kad „Bixby” nėra itin naudojamas, ypač Lietuvoje.

Naujasis „Galaxy S9” savyje turi praktiškai viską, ką norėtų turėti vidutinis vartotojas. Jame yra visi populiariausi atrakinimo mechanizmai : piršto antspaudas, veido nuskaitymas, akies rainelės nuskaitymas, PIN kodas bei šablono piešimas. Kitaip tariant – kas kam patinka, kiekvienas ras sau patogų būdą. Tiesa, veido atrakinimas nėra labai saugus ir prieš „iPhone X” turinčiame „Face ID” stipriai pralaimi.

Toliau, įrenginio dizainas. Nors jis jau ir morališkai pasenęs, kadangi dizaino elementai praktiškai nesikeičia jau ketvirtąją kartą, būtų neteisinga teigti, jog dizainas yra nenusisekęs. Nors ir tikimasi drastiško dizaino atnaujinimo kitais metais jubiliejiniame dešimtame „Galaxy S” modelyje, šis dizainas vis dar yra itin elegantiškas ir prestižinis, kadangi ekrano korpusą iš dviejų pusių juosia kokybiškas bei pakankamai tvirtas stiklas, bei briaunos padengtos metalu, todėl absoliučiai iš bet kurio kampo telefonas neatrodo pigus ir surinktas nepriekaištingai, todėl jokių tarpų, į kuriuos patenka dulkės ar gigždėjimų nėra. Telefonas taip pat turi „IP68” sertifikuotą apsaugą nuo vandens, kas yra labai svarbu.

Pereikime prie ekrano. Visi tikriausiai žinome, kad „Samsung” gamina pačius geriausius „AMOLED” ekranus rinkoje, tad visiškai nenuostabu, kad „Galaxy S9” tai tobuliausias kada nors gamintas „Samsung” ekranas, taip pat jis yra užlenktas kraštuose, kas, bent jau man nėra itin praktiška, tačiau tai yra be galo gražu ir suteikia išmaniajam išskirtinumo, juk iki šiol konkurentai labai nedrąsiai bando kažką panašaus parodyti.

Samsung Galaxy S9” gali taip pat pasigirti nuostabia kamera, kuri yra viena geriausių rinkoje. „DXO Mark” išmaniųjų kamerų tikrintojai jau spėjo šią kamerą išvadinti pačia geriausia rinkoje. Kiek teko pastebėti apžvalgose, kamera šiek tiek nusileidžia šiuo metu esančiam lyderiui „Pixel 2”, tačiau apart jo konkurentų kameros srityje aš nematau, bet šitą dalyką išbandysiu asmeniškai gavęs telefoną.

Naujasis flagmanas taip pat turi išskirtinių privalumų, kurių neturi dauguma konkurentų. Pradėkime nuo labiausiai pasiilgto 3.5 milimetrų lizdo ausinėms – tikrai smagus privalumas, ypatingai turintiems kokias nors brangesnes ausines su šiuo lizdu arba žmonėms, mėgstantiems automobilyje klausyti muzikos per „AUX” jungtį. Na, ir komplekte einančios „AKG” ausinės yra, ko gero, kokybiškiausios ausinės, kurios eina standartiškai komplekte su išmaniuoju. „Galaxy S9” taip pat pagaliau gavo „stereo” dinamikus, tad ir garso galimybės čia visomis prasmėmis yra ištobulintos.

Labai svarbus, bent jau man asmeniškai, privalumas būtų hibridinis „SIM” kortelės lustas, kuriame galima turėti arba dvi „SIM” korteles, arba „SIM” ir „microSD” atminties kortelę, tokia pasirinkimo laisvė yra tiesiog pasakiška. Naująjį „Samsung” taip pat galite krauti su greitu ir patogiu „USB Type C” laidu, arba belaidžio pakrovimo tabletėje, kurioje irgi yra palaikomas greitas pakrovimas.

Trumpai tariant – „Samsung Galaxy S9” turi praktiškai visas įmanomas funkcijas ir atitinka daugelį kriterijų, kurie gali atsirasti pas vidutinį vartotoją, tad pagrindinis klausimas – „ar verta bėgti ir pakloti 800 eurų už naujutėlaitį Galaxy S9?”. Atsakymas, iš tikrųjų, labai paprastas – ne. Šis flagmanas iš tikrųjų yra praktiškai idealus visomis prasmėmis, tačiau aš niekaip negaliu praleisti pro akis vieną faktą – dabar esantis „Galaxy S8” labai greitai pinga, ir jau kainuoja beveik dvigubai pigiau nei „Galaxy S9”.

Kuo gi „Galaxy S9” pirmtakas prastesnis už flagmaną? Dizainas praktiškai vienodas, ekranas praktiškai vienodas, kamera labai nedaug atsilieka, nėra „stereo” dinamikų, šiek tiek lėtesnis procesorius bei absoliučiai tokia pat baterija. Ar verta daugiau investuoti? Objektyviai mąstant – tikrai ne. Šis atnaujinimas man labai panašus lyginant „iPhone 7” bei „iPhone 8”. Taip, „iPhone 8” yra nerealus telefonas, bet pirmtakas mažai kuo skiriasi. Lygiai tokia pati situacija ir čia.

 

 

Rašyti komentarą

Dimka
Jūsų asmeninis konsultantas išmaniųjų telefonų sferoje. Esu subjektyviai objektyvus ir labai tikiuosi, kad mano tekstai jus taip pat veža, kaip ir mane. Taip pat kaifuoju nuo kačių ir savo ego. Uh.