Skaitytojai klausia: ar verta pirkti „iPhone 7” 2019 metais?

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2019-10-03
Skaitytojai klausia: ar verta pirkti „iPhone 7” 2019 metais?
0 Pasidalinimai
344 Peržiūros

„iPhone 7” rinkoje debiutavo 2016 metų rugsėjį ir šiuo metu jau skaičiuoja trečiuosius egzistavimo metus. Daugelis įprastų tokio amžiaus išmaniųjų jau būtų pasidengę storu dulkių sluoksniu ir būtų ištrinti iš mūsų atminties, tačiau „iPhone 7” galima apibūdinti bet kuriuo žodžiu, išskyrus įprastas. 2016 metais, kuriais ir buvo išleistas septintu numeriu pažymėtas „iPhone”, „Apple” susižėrė net 80% visos išmaniųjų telefonų rinkos pelno, o „iPhone 7” išliko geriausiai parduodamu telefonu pasaulyje net ir 2017.

Tokios sėkmės priežastis - „iPhone 7” yra neįtikėtinai gerai sukonstruotas telefonas, kuris lūkesčius pateisina net ir praėjus daugeliui metų po jo pristatymo. Tačiau ar 2019 nėra tas laikas, kai pagaliau šį senolį turėtume išleisti į pensiją? Išsiaiškinkime!

Jeigu ieškote, kur įsigyti „iPhone 7”, geriausią kainą Lietuvoje rasite pas mūsų partnerius kainos.lt, paspaudę šią nuorodą.

„iPhone 7” dizainas

„iPhone 7” buvo kaltinimas dėl „iPhone 6s” išvaizdos perėmimo ir kai kurie jo dizaino sprendimai iki šiol kursto vartotojų aistras.

Pradėkime nuo dramblio kambaryje - ausinių jungties panaikinimo. „Apple” rinkodaros vadovo Phill Schiller pristatymo metu išsakytas pareiškimas apie drąsą interneto tautosakoje buvo įamžintas įvairiausiais memais ir pašaipomis. Tačiau praėjus daugiau nei trejiems metams turime pripažinti - „Apple” iš dalies buvo teisi. Daugelis šiųmečių aukščiausios klasės telefonų taip pat atsisakė 3,5mm kištuko, tai netgi ryžosi padaryti „Apple” stipriai kritikavusi „Samsung” savo naujajame „Galaxy Note10/10+” tyliai panaikinusi garso skylutę.

Galbūt negalėjimas prijungti laidinių ausinių tiesiai į prietaisą vis dar atrodo kaip nemažas nepatogumas, bet vis labiau populiarėjančios kokybiškos belaidės ausinės ir tokie sprendimai kaip „Apple AirPods” labai sėkmingai užpildpo šią spragą. Juo labiau, kai perėjimai iš USB-C ar „Lightning” jungčių pastaruoju metu kainuoja vos kelis eurus. Kitaip tariant, ausiių jungties nebuvimas tikrai neturėtų atbaidyti jūsų nuo „iPhone 7” pirkimo.

Paties telefono dizainas išlieka elegantiškas net ir šiandien. „Namų” mygtukas, kuris buvo panaikintas „iPhone X” ir vėlesniuose modeliuose, „iPhone 7” yra skaitmenis - paspaudimą aptinka lietimui jautrus sensorius, o mechaninį mygtuko judėjimą imituoja tinkamai parinkta vibracija. Be to, jame įmontuotas pirštų antspaudų skeneris suteikia galimybę greitai ir patogiai atrakinti išmanųjį net ir jam gulint ant stalo, ko atlinti negali naujesni jo broliai, turintys atrakinimą veidu.

Taip, iš principo „iPhone 7” jausmas rankoje praktiškai nesiskiria nuo „iPhone 6s”, tačiau jo metalinis korpusas yra šiek tiek tvirtesnis ir siūlo geresnį atsparumą vandeniui. Taip pat nepamirškime, kad aliuminis nedūžta, tad „iPhone 7” savininkams tikrai neteks jaudintis dėl dūžtančios stiklinės nugarėlės, kuri kankina daugumą 2019 metų modelių, tarp jų ir naujusius „iPhone”, kurių stiklinės nugarėlės keitimas kainuoja pusę, o kai kuriais atvejai ir didesnę telefono kainos dalį.

„iPhone 7” ekranas

„iPhone 7” siūlo identišką 4,7 colio ekrano dydį ir 1334x750 rezoliuciją kaip ir „iPhone 6” ar „iPhone 6s”. Taškų colyje kiekis siekia 326 ir greičiausiai šiek tiek besidominčius skaitytojus privertė nusišypsoti. Vis dėlto neskubėkime ir viską panagrinėkime detaliau.

Nors raiška ir dydis išliko tas pats, „iPhone 7” ekranas yra 25% šviesesnis nei jo pirmtakų bei palaiko DCI-P3 spalvų gamą, kurią sutiksime naujausiuose 4K televizoriuose ir „iPad” planšetėse. Tai lemia, jog „iPhone 7” ekrane „Netflix” ir kitų vazdo turinio aplikacijų rodomas vaizdas atrodo kur kas geriau nei ankstesniuose „iPhone”.

Visgi šaukštas deguto šioje medaus statinėje yra senstelėjusi IPS matricos technologija. Dėl šios priežasties juoda ir kitos spalvos nėra tokios kontrastingos. Taip pat vos žvilgtelėjus į „iPhone 7” akis užkliūva už didžiulių rėmų.

Kitaip tariant, norime psakyti, kad „iPhone 7” ekranas yra pakankamai geras, tačiau šiuo metu už panašią kainą galima rasti Android telefonų su berėmiais OLED technologijos ekranais, kurie vartotojo akį džiugins kur kas labiau.

„iPhone 7” veikimas

Dažnai perkant ne pirmos jaunystės išmanųjį kyla tokie klausimai: „Ar nestrigs?”, „Ar veiks naujesni žaidimai?”, „Ar nestabdys naujausios aplikacijos?”. Laimė, „iPhone 7” atveju, į visus šiuos klausimus galima atsakyti neigiamai.

Šio telefono viduje rasime „Apple A10 Fusion” procesorių, kuris net ir šiandien laikomas viena galingesnių mikroschemų. Tai reiškia, jog „iPhone 7” galia lenkia visus tais metais ir daugumą vėliau išleistų konkurentų. Pridėkime dar ir resursams nereiklią „iOS 13” operacinę sistemą ir turime visavertį telefoną, kurio veikimas nekels rūpesčių 2019 metais ir netgi kartas nuo karto leis pažaisti naujesnius žaidimus.

„iOS 13” operacinė sistema

Beje, kalbant apie „iOS 13”, ji ne tik stipriai pagreitino senesnius „Apple” telefonus, bet ir yra tokia pati programinė įranga, kurią rasime ir naujausiuose „iPhone 11” modeliuose - Android sferoje daugelis tų metų išmaniųjų pasižymi pasenusia operacine sistema. Turėti galvoje verta ir faktą, kad „iPhone 7” turėtų pasiekti „iOS 14” atnaujinimas, tad bent nisipirkę šį įrenginį juo be problemų galėsite naudotis mažiausiai vienerius metus.

„iPhone 7” kamera

Matydami dvi, tris ir netgi keturias kameras naujausių flagmanų nugarėlėse, sunkiai galime pavadinti vos vieną jutiklį turintį „iPhone 7” moderniu. Vis dėlto atsižvelgiant į šio išmaniojo kainą šiandien, jo kameros galimybes tikrai galime vertinti teigiamai.

Nors lyginant su „iPhone 6s”„Apple” nepadidino rezoliucijos ir paliko tuos pačius 12 megapikselių, platesnė diafragma stipriai pagerino fotografavimo galimybes. Jos dėka net ir tamsiu paros metu užfiksuotos nuotraukos pasižymi pakankamu šviesumu. Dieną rezultatai tampa dar įspūdingesni, kadangi senesnių „iPhone” kameros pasižymėjo itin dideliu spalvų tikslumu.

Optinė vaizdo stabilizacija, kuria pasižymi „iPhone 7” kamera, padės išgauti ne tik geresnių nuotraukų tamsoje, bet ir nufilmuoti ne vieną nedrebantį 4K raiškos vaizdo įrašą. Ši savybė pamažu nyksta iš modernių telefonų kamerų ir jos vietą užima ne visada taip gerai veikianti elektroninė stabilizacija.

Na taip, šių dienų kontekste „iPhone 7” kameros galimybės neatrodo įspūdingai. Jokio naktį diena paverčiančio naktinio režimo, itin plataus kampo kampo kameros ar protretinių nuotraukų (vsigi tokią galimybę turi „iPhone 7 Plus”) ar įspūdingo kiekio megapikselių. Tačiau, nors „iPhone 7” kainos kategorijoje galime rasti geresnę kamerą turinčių telefonų, jei nesate didelis fotografijos entuziastas „iPhone 7” visiškai patenkins jūsų poreikius.

„iPhone 7” baterija

Didelis greitis visada reiškia prastą baterijos ištvermę? Nebūtinai. „iPhone 7” turi keletą baterijos taupymo gudrybių. Pavyzdžiui, „A10 Fusion” procesorius turi 4 branduolius, iš kurių du yra galingi ir skirti žaidimams ar kitoms sudėtingoms užduotims, o kitas dvejetas silpnesnis ir todėl geba efektyviai naudoti energiją tikrinant elektroninį paštą, naršant internete bei socialiniuose tinkluose.

Tai padeda įrenginiui veikti keliomis valandomis ilgiau nei „iPhone 6”, tačiau 2019 metų kontekste akumuliatoriaus situacija neatrodo taip gerai. Juk kalbame apie vos 1960 mAh dydžio bateriją - šiuolaikiniai išmanieji pasižymi dvigubai didesne talpa, todėl nereikia būti ekspertu, jog suprastum, kad „iPhone 7” ištvers daugių daugiausiai dieną ir nebus išvermės čempionas. Beje, „iPhone 7” kartos telefonas buvo paskutinieji, kurių „Apple” neaprūpino greitojo įkrovimo galimybe, tad nenustebkite, jei prie elektros tinklo septintukas užtruks truputį ilgiau.

Taigi, jeigu ieškote itin ištvermingo telefono, „iPhone 7” galite drąsiai braukti iš sąrašo. Vietoje jo rinkitės „Xiaomi Redmi Note 7”,„Samsung Galaxy A50” ar bent jau „iPhone 7 Plus”, kurio baterija kur kas ištvermingesnė.

Ar verta pirkti „iPhone 7” 2019 metais?

Tikrai taip. Šiuo metu „iPhone 7” galite įsigyti perpus pigiau nei „iPhone 8” - šis kadaise buvęs aukščiausios klasės telefonas kaimuoja tiek, kiek dauguma vidutinės klasės išmaniųjų.

Tačiau tai nėra puikus pasirinkimas visiems. Jeigu mėgstate žengti koja kojon su rinka, ieškote geriausios įmanomos kameros ar baterijos, „iPhone 7” neturėtų patekti į jūsų pasirinkimo sąrašą. Jeigu ieškote, kur įsigyti „iPhone 7”, geriausią kainą Lietuvoje rasite pas mūsų partnerius kainos.lt, paspaudę šią nuorodą.

Rinkitės „iPhone 7”, jei:

  • Turite senesnį „iPhone” ir norite atsinaujinti išleisdami kaip įmanoma mažiau pinigų
  • Ieškote galingo ir sklandžiai veikiančio prietaiso ir jums baterija nėra didžiausias prioritetas
  • Ieškote nedidelio, bet labai galingo telefono
  • Norite kartas nuo karto užfiksuoti puikių nuotraukų socialiniams tinklams

Nesirinkite „iPhone 7”, jei:

  • Norite moderniausio prietaiso rinkoje
  • Ieškote kaip įmanoma platesnių kameros galimybių
  • Ieškote telefono su dideliu aukštos raiškos ekranu


Parašyti komentarą