Kaip perkūnas iš giedro dangaus: „Huawei” ruošiasi atsikratyti „P” ir „Mate” serijų telefonų gamybos

Ignas Petrikonis

2021-01-26, 14:15 (atnaujinta 2022-11-29, 01:57)

2 komentarai (-ų)
Kaip perkūnas iš giedro dangaus: „Huawei” ruošiasi atsikratyti „P” ir „Mate” serijų telefonų gamybos

„Huawei” praėjusieji metai buvo tikrų tikriausi linksmieji kalneliai. Pirmoje metų pusėje trumpam aplenkusi „Samsung” ir tapusi didžiausia išmaniųjų telefonų gamintoja, kompanija netrukus sulaukė dar labiau sugriežtintų JAV sankcijų ir privalėjo priimti ne vieną sunkų sprendimą. Pavyzdžiui, dar iki Naujųjų metų „Huawei” pardavė savo dukterinę kompanija „Honor”, kad ji ir toliau galėtų gauti išmaniųjų gamybai reikalingus komponentus ir diegti „Google” paslaugas. Tačiau panašu, kad viskas dar tik prasideda.

„Reuters” praneša, kad „Huawei” jau pradėjo derybas su vienu iš Šanchajaus vyriausybės remiamu konsorciumu, siekdama parduoti savo aukščiausios klasės išmaniųjų „P” ir „Mate” serijas. Šaltinių teigimu, kalbos tęsiasi jau porą mėnesių, bet prie jokio susitarimo dar nėra prieita. Taip yra todėl, jog „Huawei” vis dar tikisi dėl JAV sankcijų negalimus naudoti elektronikos komponentus pakeisti vietinės gamybos analogais, kurie ir toliau leistų gaminti šiuos prabangius telefonus.

Išėjimo iš aukščiausios klasės telefonų rinkos sprendimas tikrai nebūtų lengvas, kadangi „Mate” ir „P” serijų pardavimai sudaro didelę dalį iš išmaniųjų gamybos gaunamų „Huawei” pajamų. Nuo 2019 metų trečio ketvirčio iki analogiško laikotarpio 2020 metais abi linijos uždirbo net 39,7 milijardo JAV dolerių pajamų, o vien per trečiąjį 2020-ųjų ketvirtį jos sudarė net 40% visų „Huawei” pardavimų.

Tai kas konkrečiai stumia „Huawei” link tokio nemalonaus sprendimo? Dar pernai JAV sugriežtinus sankcijas, didžiausiai pasaulyje procesorių gamintojai „TSMC”, tiekiančiai „Qualcomm Snapdragon”, „Apple A14 Bionic” ir kitus garsiausius lustus, dėl gamyboje naudojamos amerikietiškos įrangos buvo uždrausta gaminti „Huawei” sukurtus „Kirin” procesorius. Problema ta, jog jokia kita bendrovė nėra pažengusi taip toli į priekį, kaip „TSMC”, kad galėtų perimti sudėtingų „Huawei” mikroschemų gamybą, todėl Kinijos milžinei artimiausiu metu, kai pasibaigs jos turimos procesorių atsargos, gali nebepavykti vykdyti telefonų gamybos.

Tai ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl buvo parduota „Honor”, kuri vos tik sandoriui įvykus pasirašė bendradarbiavimo sutartis su „MediaTek”, „Qualcomm”, „Intel” ir „AMD”, bei netgi spėjo išleisti pirmąjį savo flagmaną su „MediaTek Dimensity 1000+” lustu, kurio Europai skirta versija greičiausiai netgi palaikys „Google” paslaugas (plačiau skaitykite čia).

Paskutinė „Huawei” viltis buvo „SMIC” - didžiausias Kinijos procesorių gamintojas - kuris jau gali gaminti 14nm technologija paremtą biudžetinės klasės „Kirin 710A” lustą. Kalbos eina, jog netrukus šiai įmonei netgi pavyks gaminti pažangesnius 7nm procesorius, tačiau šaltiniai teigia, jog šis gamybos procesas vis dar neprilygsta „TSMC”, o ir daugumoje šiųmečių flagmanų, įskaitant pačios „Huawei” pernai pristatytą „Mate40” seriją, jau diegiami dar sudėtingesni 5nm lustai. Iki 5nm gamybos proceso „SMIC” dar yra labai toli, o „Huawei” siekdama konkuruoti aukščiausiame segmente negali sau leisti montuoti pasenusių mikroschemų. Juo labiau, kai JAV visais įmanomais būdais kiša pagalius į ratus ir netgi įtraukė „SMIC” į tą patį Juodąjį sankcijų sąrašą, kaip ir „Huawei”.

Ren Zhengfei, „Huawei” generalinis direktorius​​​​

Nors prabangių telefonų serijų gamybos pardavimas dabartinėje situacijoje būtų logiškas Kinijos technologijų gigantės žingsnis, įmonės atstovai šias žinias neigia visais įmanomais būdais. „Huawei“ skelbia žinantys, kad sklaido nepagrįsti gandai dėl galimo flagamanų prekės ženklų pardavimo ir jie neturi jokio pagrindo, „Huawei“ tokių planų neturi ir toliau ketina tiekti pirmaujančius produktus vartotojams visame pasaulyje.

Kaip ten bebūtų, manome, kad „Mate” ir „P” serijas perleidus į kitas rankas, išloštų abi pusės - „Huawei” nereikėtų gelbėti sudėtingoje situacijoje atsidūrusio verslo, o vartotojai galėtų džiaugtis visaverte savo pamėgtų flagmanų patirtimi, kadangi teises į šių prabangių išmaniųjų gamybą perėmusiai kompanijai greičiausiai nebūtų taikomos jokios sankcijos.

2 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas