Legendiniai žaidimai, kurie kažkada buvo Jūsų telefone: ar dar pamenate juos?

Lukas Snarskis

2020-11-29, 16:30 (atnaujinta 2021-04-27, 00:42)

0 komentarų
Legendiniai žaidimai, kurie kažkada buvo Jūsų telefone: ar dar pamenate juos?

Šlovės paukštė yra išties nepastovi. Neretai ji netikėtai mus aplanko, bet taip pat netikėtai ir mus palieka.. Greitai besikeičiantis technologijų pasaulis nėra šios taisyklės išimtis. Tikrai nenuostabu, kad įvairios technologijos, ar tai būtų įvairūs išmaniųjų telefonų bei kompiuterių komponentai, programinė įranga ar net didelį potencialą demonstruojančios IT įmonės, kurios skelbiamos būsiančios naujasis „Facebook“ ar „Google“, gana greitai per neapdairumą praranda aplinkinių susižavėjimą ir būna pamirštos.

Šiame straipsnyje apžvelgsime kas vyko prieš keletą metų „Android“ išmaniesiems telefonams skirtame žaidimų pasaulis. Per pastaruosius kelerius metus matėme daugybę žaidimų pavadinimų, kuriuos žaidė šimtai milijonų žmonių visame pasaulyje, tačiau dabar jų šlovės valanda jau pasibaigusi, o apie juos daugelis vartotojų prisimena su nedidele nostalgija.

Prieš pradedant, norisi pastebėti, kad šis sąrašas nėra pateiktas jokia konkrečia tvarka. Visų žaidimų populiarumas dažniausiai priklauso ir nuo regiono, todėl visai gali būti, jog net jeigu apie pastarąjį dešimtmetį girdėjote apie daugumą šių žaidimų, jūsų aplinkinių rate šie žaidimai visiškai nebuvo populiarūs.

Angry Birds

Šis 2010 metais „Rovio Entertainment“ studijos išleistas mobilusis žaidimas buvo vos ne pas kiekvieną „Android“ vartotoją telefone. Žaidimo pavadinimas buvo paprastas ir visiems puikiai suprantamas. Pagrindiniai veikėjai – pikti paukščiai (ang. Angry Brids), kurių pagalba turėjote nugalėti piktąsias kiaules, kurios pavogė kiaušinius bei dabar slepiasi pilis primenančiose struktūrose. Kartu su nemenką priklausomybę sukeliančia temine dainele kiekvienas iš mūsų galėjome pajausti gana keistą pasiteinkinimo jausmą žudant kiaules.

Vien „Android“ platformoje aktyvių vartotojų kiekis nesunkiai perkopė daugiau nei 100 milijonų ribą, o „Angry Birds“ tapo vienu populiariausiu mobiliųjų žaidimų tarp visų amžiaus kategorijų. Matydama savo žaidimo populiarumą, „Rovio“ studija nusprendė bendradarbiauti su įvairiomis franšizėmis, tokiomis kaip „Žvaigždžių karai“, „Rio“ ir „Transformeriai“, be kita ko, ir išleido įvairius žaidimo tęsinius. Aišku, nei viena iš šių pritaikytų versijų nepasiekė originalaus žaidimo puikių rezultatų, tačiau vis dėlto sugebėjo surasti savitą / nišinę auditoriją. Deja, šiuo metu „Angry Birds“, kaip ir daugumos šio žaidimo tęsinių nebėra galimybės parsisiųsti į savo telefoną, nes „Rovio“ galiausiai nusprendė atsisakyti šio projekto bei sutelkti dėmesį į naujesnius žaidimus.

Temple Run ir Subway Surfers

Nors tai yra du skirtingi mobilieji žaidimai, tačiau nusprendėme juos abu apjungti, kadangi pats šių žaidimų principas be galo panašus, tačiau tai tikrai nepakenkė jų populiarumui. Abiejuose žaidimuose vartotojai valdo personažą, bėgantį begaliniu keliu, naudodamiesi braukiamaisiais judesiais (į kairę, į dešinę, į viršų bei apačią) stengiatės išvengti kliūčių, tokių kaip augantys medžiai, sugriuvę tiltai ir t.t. Pagrindinis žaidimo tikslas itin paprastas – pasiekti kuo geresnį rezultatą bėgant bei stengiantis išvengti kliūčių, tuo pat metu renkant ypatingas galias ir prizus, kurie paverčiami žaidimo taškais.

Kol „Temple Run“ žaidžiančius vartotojus džiunglių šventyklos taikais vijosi į demonus panašios beždžionės, „Subway Surfers“ herojai stengėsi pabėgti nuo inspektoriaus, kuris užmatė, kaip jūs ant metro vagonų piešiate graffiti. Nors abu žaidimai buvo labai panašūs, nei vienas iš jų populiarumu tikrai nesiskundė, ir nenuostabu, kad kažkuris iš jų buvo įdiegtas ir pas jus telefone. Verta pastebėti, kad šie žaidimai vis dar kartas nuo karto yra atnaujinami pateikiant vartotojams naują turinį ir ištaisant klaidas.

Clash of Clans

Šis „freemium“ tipo strateginis žaidimas pateko į „Android“ žaidimų topus dar 2013 metais, o žaidime dalyvaujantiems vartotojams buvo pavesta sukurti savo klanus, pulti kitus žaidėjus, plėšti jų turimus išteklius bei stengtis apsiginti nuo priešininkų atakų. Clash of Clans buvo labai populiarus tarp tų žaidėjų, kurie dievino miesto kūrimo žaidimus. Šis žaidimas pasiūlė kur kas daugiau bei leido pramogauti kartu su savo draugais. Mobilusis žaidimas yra vis dar atnaujinimas – paskutinio atnaujinimo sulaukė dar šį mėnesį ir vis dar yra prieinamas „Google Play“ platformoje su kur kas mažesne, nei buvo, tačiau itin pasišventusia žaidėjų baze.

Asphalt 8: Airborne

Dar 2010-ųjų pradžioje „Gameloft“ studija diktavo paskutines žaidimų tendencijas išmaniesiems telefonams su tokiais žaidimais kaip „Six Guns“, „Modern Combat“, „Real Football“. Bet galbūt niekas iš savo portfelio neišsiskyrė labiau nei „Asphalt 8: Airborne“. Šis arkadinis lenktynių žaidimas pasiūlė nuostabią to meto grafiką, priklausomybę sukeliančias pramogas, smagias lenktynių trasas, ilgą automobilių sąrašą ir įtraukiantį grojaraštį. Jame taip pat buvo sezoninio turinio, kad žaidimas išliktų „šviežias“ ir nenustotų pritraukti žaidėjus. Iki 2015-ųjų nebuvo įmanoma rasti nei vieno, kuris bent kartą neišbandė šio žaidimo.

Candy Crush Saga

Net jei šį žaidimą dievinate arba nekenčiate, tikrai negalima paneigti, kad „Candy Crush Saga“ nenusipelnė vietos šiame sąraše. Nors yra žmonių, kurie nuoširdžiai nekenčia šio mobiliojo žaidimo dėl įkyrių „Facebook“ pranešimų, kuriuos jie nuolat gaudavo iš savo draugų, šis „freemium“ tipo žaidimas jo kūrėjams, atnešė išties nemenkas pinigų sumas iš vartotojų, norėjusių pagerinti savo vartotojo patirtį žaidime.

Nors „Match-3“ žanre šis žaidimas jokio perversmo nepadarė, tačiau dėl itin ryškaus ir spalvingo dizaino, fantastiško garso ir tūkstančių atrakinamų lygių „Candy Crush Saga“ tapo neatsiejama kasdienė pramoga milijonams „Android“ vartotojų visame pasaulyje. Apie šį žaidimą pastarąjį dešimtmetį buvo neįmanoma negirdėti. Šis mobilusis žaidimas dar iki šios dienos atnaujinamas naujais lygiais, ir atrodo, kad žmonėms jų tiesiog nepakanka.

Plants vs. Zombies

Šio žaidimo pavadinimas turėjo būti kiek kitoks – buvo planuota jį išleisti kaip „Lawn of the Dead“ (Mirusiųjų pievelė), šis „PopCap“ sukurtas žaidimas pirmiau buvo išleistas PC platformai dar 2009 metais. Vėliau šis žaidimas buvo perkeltas į konsoles ir išmaniųjų telefonų įrenginius.

Žaidimą žaidžiantiems vartotojams reikėjo apsaugoti savo namus nuo zombių invazijos. Kiekviename žaidimo lygyje įvairių tipų zombių bangos artėja link jūsų namų per priekinę veją, o jūsų darbas yra surenkant saulės šviesą auginti augalus, kurie jiems būdingomis atakomis nugalėtų artėjančius negyvėlius. Dėl plataus augalų asortimento, skirtingų žaidimo strategijų, kurias galite išbandyti, įvairių žaidimo režimų ir įspūdingos zombių įvairovės, šis žaidimas galėjo prikaustyti prie telefono ekrano daugeliui valandų. Per pastaruosius kelerius metus vartotojus pasiekė keletas žaidimo tęsinių, tačiau originalią žaidimo versiją vis tiek galite atsisiųsti iš „Google Play“ platformos.

Fruit Ninja

Bene paprasčiausią pavadinimą turintis žaidimas šiame sąraše. „Fruit Ninja“ koncepcija buvo ir vis dar išlikus gana paprasta: braukite pirštu per vaisius, skrendančius per ekraną, kad juos supjaustytumėte. Priklausomai nuo žaidimo režimo, kuriame dalyvaujate, per nustatytą laiką turite pasiekti įvairius tikslu.

Nepaisant to, kad šis žaidimas išties paprastas ir lengvai žaidžiamas, šis 2010 metų žaidimas sugebėjo surinkti šimtus milijonų aktyvių vartotojų. „Fruit Ninja“ vis tiek galite jį rasti „Google Play“ platformoje.

Jetpack Joyride

„Fruit Ninja“ kūrėjų pristatytas dar vienas begalinis bėgimo žaidimas. Tačiau lyginant su „Temple Runner“ ir „Subway Surfers“, šis žaidimas pasižymėjo 2D šonine grafika, tuo tarpu kiti du pastarieji – erdviniu 3D vaizdu. Žaisdami šį žaidimą jūs kontroliuojate Bario Steakfrieso personažą, kai šis pakeliui naudoja savo reaktyvinius variklius ir kitas žaidime esančias super galias, kurios padeda išvengti įvairių kliūčių ir pasiektų laboratorijos pabaigą greičiau nei tai padarys kiti mokslininkai.

Nepaisant griežtos, regis, vizualiai gražiau pateiktų žaidimų – konkurentų, šis 2012 metų žaidimas sugebėjo puikiai atsilaikyti ir savo sąskaitoje turi beveik vieną milijardą žaidėjų. Paskutinis šio žaidimo atnaujinimas pasirodė vos prieš porą dienų „Google Play“.

Flappy Bird

Tai bene keisčiausias žaidimas iš viso sąrašo. „Flappy Bird“ yra be galo paprastas „Android“ žaidimas, kurį sukūrė vietnamiečių kilmės kūrėjas Dongas Nguyenas. Šiame žaidime viskas, ką turite padaryti, tai liesdami telefono ekraną, padėti žaidime esančiam paukščiui praskristi tarp žalių vamzdžių. Vos paukštis paleis bet kurį vamzdį, žaidimas automatiškai baigsis. Net ir turėdamas labai paprastą 2D grafiką, šis žaidimas pagarsėjo kaip vienas iš įtūžio (angl. Rage) priepuolių tarp šį žaidimą žaidžiančių vartotojų. Rekordinius aktyvių vartotojų skaičius šis žaidimas pasiekė vos per kelerius mėnesius nuo išleidimo.

Galbūt daugelis iš jūsų prisimenate, kad po kurio laiko šis žaidimas paprasčiausiai dingo iš „Google Play“ platformos, o netrukus kiti žaidimų kūrėjai suskubo išleisti be galo „Flappy Bird“ primenančius žaidimus. „Flappy Bird“ kūrėjas D. Nguyenas 2014 metų pradžioje visgi nusprendė pašalinti žaidimą iš „Google Play“, teigdamas, jog jaučiasi kaltas dėl to, kad visuomenė taip stipriai išreiškė priklausomybę šiam žaidimui. Po paslaptingo ir staigaus žaidimo pašalinimo prietaisai, kuriuose jau buvo įdiegtas oficialus žaidimas, netrukus buvo parduodami už beprotiškas kainas, o žaidimo klonai pradėjo dygti tarsi grybai po lietaus. Nors vėliau, 2014 m. rugpjūčio mėnesį D. Nguyenas išleido „Flappy Bird Family“ „Amazon Fire“ įrenginiams, ši aplikacija nesugebėjo pakartoti originalios versijos parodytų rezultatų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas