„Samsung“ fantazijai nėra ribų: tokių telefonų nerodo net filmuose

„Samsung“ fantazijai nėra ribų: tokių telefonų nerodo net filmuose

Išmaniųjų telefonų rinka yra bene sparčiausiai tobulėjantis segmentas pasaulyje. Kiekvienais metais gamintojai pasiūlo naujų, inovatyvių sprendimų, o pastaruoju metu daugiausiai dėmesio skiriama sulenkiamų telefonų tobulinimui ir kūrimui. Tačiau „Samsung“ šią kartelę nusprendė pakelti dar aukščiau.

Internete pasirodė patentai, kurie atskleidžia, jog didžiausias išmaniųjų telefonų gamintojas kuria permatomą įrenginį. „Samsung“ tokius patentus pateikė dar šių metų sausį, o patvirtinimo jie sulaukė rugpjūčio pabaigoje.

Nors apie pačią technologiją patentuose ir nekalbama, tačiau analogiški sprendimai galėtų būti panaudoti televizoriuose, monitoriuose, nešiojamuose kompiuteriuose ar kituose įrenginiuose su ekranu. Teigiama, kad tokio tipo ekranas naudoja mažai energijos, pasižymi dideliu ryškumu ir greitai reaguoja į prisilietimą.

„LetsGoDigital“, remiantis patentuose esančia informacija, sukūrė tokio išmaniojo telefono maketus, o rezultatas – išties pribloškiantis. Nesunku pastebėti, kad pagrindinė telefono dalis yra tiesiog permatoma, o patį ekraną juosia nedidelis juodas rėmelis. Bene įdomiausias dalykas, kalbant apie tokį permatomą telefoną, yra visų reikiamų komponentų integravimas.

Pagal patentus sukurti maketai neatskleidžia kur galėtų būti patalpintos kameros, telefono baterija ar kiti reikalingiausi komponentai. Atsižvelgiant į tai, jog išmanusis telefonas yra permatomas, labai sunku įsivaizduoti kur „Samsung“ galėtų visą tai sutalpinti.

Įdomu ir tai, jog „Samsung“ kuriamas sprendimas nėra visiška naujovė rinkoje. LG labai panašų sprendimą buvo užpatentavę dar gerokai anksčiau ir net pristatė 55 colių įstrižainės televizorių su permatomu OLED ekranu. Tokių televizorių rinkoje buvo pademonstruota ir daugiau, o ir pati „Samsung“ yra pristačiusi savo sprendimą.

Kaip bebūtų, permatomas išmanusis telefonas skamba išties įdomiai, tačiau esminis klausimas išlieka – ar toks sprendimas apskritai yra reikalingas ir ar jis būtų praktiškas naudojimui? Galbūt gamintojui reikėtų skirti daugiau dėmesio sulenkiamiems telefonams nei bandant sukurti kažką permatomo? Pasidalinkite savo mintimis komentaruose ir Jūs!

8 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Svajūnas

Korėjiečiai yra ir seniau sukūrę panašių telefonų


https://www.google.com/search?q=transparent+phone&oq=transparent+phone&aqs=chrome..69i57.6769j0j7&client=ms-android-huawei&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#imgrc=IfKkj5aJAO8SGM

Tomas

Mane asmeniškai labiau domina vaizdo projektavimo sprendimai kokie dabar naudojami automobilių panelėse. Skaidrūs ekranai gali būti naudojami kartu išskiriant vietos mikroschemoms. Pati išmanaus telefono koncepcija turėtų pasikeisti tokiai technologijai pritaikyti. Kai sakau pasikeisti, turiu omeny kad tai galėtų būti pvz. Įrenginys iš dviejų dalių siųstuvo ir ekrano - projektuojamo ar skaidraus. Manau, kad arčiausiai tokios koncepcijos pasistūmėta su Google akiniais ar išmaniaisiais laikrodžiais. Tačiau reikia suprasti kad išmanusis įrenginys kaip rankinė ar kuprinė jau seniai tapo svarbia aiškią formą ir stilių turinčia įvaizdžio dalimi.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas