„Apple” pristatė keturis naujus „iPhone 12” telefonus: didžiausias atnaujinimas per pastaruosius metus

Paskelbė:   Justas Stasiulaitis | 2020-10-13
„Apple” pristatė keturis naujus „iPhone 12” telefonus: didžiausias atnaujinimas per pastaruosius metus
0 Pasidalinimai
3515 Peržiūros

Šiandien vakare įvyko „Apple" spalio mėnesio renginys, kurio metu buvo, šiek tiek vėliau nei įprasta, buvo pristatyta naujoji „iPhone 12" serija ir „HomePod Mini” išmanusis garsiakalbis.

Viskas prasidėjo nuo prezentacinio filmuko apie „Apple" būstinę „Apple Infinite Loop”, o kompanijos generalinis direktorius Tim Cook pasveikino sugrįžus po rugsėjo mėnesio konferencijos. Beje, renginio stilistika buvo tokia pati kaip ir prieš mėnesį. Šiandien pateiksime viską, kas buvo pristatyta šiame renginyje.

„HomePod Mini”

Image

Tai yra pirmas pristatytas įrenginys šiandien vakare. „Apple" vis labiau žengia į audio rinką ir šį vakarą pristatė mažesnę savo kolonėles versiją „HomePod Mini", skirtą visiems. Šis garsiakalbis, lyginant su anksčiau pristatytu, neturėtų nusileisti garso kokybe, o dėka „U1" lusto jis supras, kurioje vietoje namuose tiksliai esate, ir galės nukreipti garsą būtent jūsų linkme, kad suteiktų geriausią klausymo patirtį.

Jo forma bus apvali ir turės mygtukus viršuje, garsui reguliuoti, paleisti garso įrašus ir iškviesti „Siri". Pati kolonėlė bus pagaminta iš tos pačios medžiagos kaip ir jo pirmtakas. 

Kolonėlė turės vieną žemų dažnių garsiakalbį ir du aukštųjų dažnių garsiakalbius. Viduje rasime S5 procesorių, kuris bus šios kolonėles smegenys. Kas keista, kad kolonėlėje galėsite leisti muziką ir tinklalaides tik iš mažo rato tiekėjų, tarp kurių nebus „Spotify”. „Siri” bus vienas pagrindinių įrankių valdyti kolonėlę ir padės susieti informacija tarp renginių ir valdyti išmaniųjų namų prietaisus. Žinoma „Apple" tikisi, jog jūs įsigysite „HomePod mini" kiekvienam savo kambariui.

Šio įrenginio kaina Amerikoje prasidės nuo 99 dolerių (85 eurų), Lietuvoje tikimasi, kad kainuos 99 eurų. JAV iš anksto užsisakyti bus galima lapkričio 6d., parduotuvėse bus pardavinėjamas nuo lapkričio 16 d.

„iPhone”

Greitis, kurio tikėjomės, bus būtent 5G ryšio palaikymas. Jis suteiks itin didelius atsiuntimo greičius ir  naują naudojimo patirtį. 5G palaikys visi keturi nauji „iPhone" modeliai. Naujieji modeliai palaikys visus 5G ryšio dažnius ir veiks daugelyje regionų. Tai pat „Smart Data" funkcija perjungs tinklą automatiškai nuo 5G į 4G, kuomet jums nereikės šio greičio ir taip tausos bateriją. Taip pat, kaip bebūtų keista, „Apple" atkreipė dėmesį į žaidimus ir pristatė žymųjį „Leagues of Legends”, skirtą naujiesiems „iPhone”.

„iPhone 12”

Image

Tai yra pagrindinis, naujos eros modelis šių metų serijoje. „iPhone 12" turės 6,1 colio „Super Retina XDR” OLED ekraną ir bus kiek mažesnis nei praeitų metų „iPhone 11". Pats ekranas bus tvirčiausias iki šiol ir itin atsparus dūžiams, o apsauginė danga vadinis „keraminis skydu”. Vienas pagrindinių vizualių skirtumų bus naujas dizainas, kuris kampuotumu primena ketvirtos ar penktos serijos „iPhone” modelius ir šiek tiek mažesnė ekrano išpjova. Pirkėjai galės rinktis iš juodos, baltos, raudonos, žalios ir naujosios mėlynos korpuso spalvos.

Viduje rasime naująjį „A14 Bionic" lustą, kuris yra pirmasis 5nm procesorius pasaulyje. Jis bus 15 procentų galingesnis nei praeitų metų „A13 Bionic” ir 30 procentų efektyvesnis, suvartojamos energijos atžvilgiu. Ši mikroschema turėtų užtikrinti sklandų papildytos realybės darbą, taip pat telefone bus 4 GB operatyviosios atminties. 2775 mAh talpos baterijos, kaip teigia „Apple”, turėtų užtekti visai dienai. Pirkėjai turės tris vidinės talpos pasirinkimus: 64 GB, 128 GB ir 256 GB.

Image

Kameros modulį gale sudarys du 12MP objektyvai (pagrindinis ir itin plataus kampo). Jie yra visokeriopai geresni nei praėjusių metų modelyje. Visuose variantuose bus atnaujintas ir geresnis naktinis režimas.

Image

Viena įdomiausių naujovių tai gale esanti magnetų sistema, kurievadinsis „Mag Safe"  ir bus skirta bevieliams įkrovikliams ir tokiems aksesuarams, kaip kortelių dėklas ar automobilinis laikiklis. Šis funkcija užtikrins efektyvesnį baterijos įkrovimą bevieliu būdu ir tikslią įkrovimo poziciją.

Image

Blogiausi gandai pasitvirtino - telefono dėžutėje rasime tik telefoną ir USB-C įkrovimo laidą. Įkrovimo blokelio ir ausinių nebebus dėžutėje, dėl to teks šiuos priedus įsigyti už papildomą kainą. Tai motyvuota mažesne aplinkos tarša

Šio modelio kaina prasidės Amerikoje nuo 799 JAV dolerių. Iš anksto užsisakyti bus galima nuo spalio 16 d.

„iPhone 12 mini”

Image

Tai bus pats ne tik mažiausias serijos išmanusis, bet ir mažiausias bei lengviausias 5G telefonas. Jis turės 5,4 colio įstrižainės „Super Retina XDR“ (2340 x 1080 rezoliucijos) ekraną. Kaip ir „iPhone 12”, mini modelis turės tokį patį procesorių, vidinius komponentus, kameros modulį ir visą kitą. Esminis skirtumas bus tik neįprastai mažas dydis ir 100 dolerių mažesnė pardavimo suma.

Šio modelio kaina Amerikoje prasidės nuo 699 JAV dolerių, iš anksto užsisakyti bus galima lapkričio 6d.

„iPhone 12 Pro” ir „iPhone 12 Pro Max”

Image

Šiųmetė „Pro” serija yra kaip niekada subalansuota profesionalams ir išsiskirs ne tik didesniu operatyviosios atminties kiekiu, bet ir visokeriopai geresniais komponentais.

„Pro” modelis turės 6,1 colio „Super Retina XDR” ekraną - didesnį, nei praeitų metų „iPhone 11 Pro”, kurio įstrižainė siekė 5,8 colio. Čia rasime ir atnaujintą, kampuotą dizainą, tačiau korpusas bus gaminamas iš nerūdijančio plieno, o ne aliuminio, kaip pigesniuose „iPhone 12” modeliuose. Spalvų pasirinkimas taip pat bus skurdesnis, bet tuo pat metu solidesnis - sidabrinė, grafito, mėlyna ir auksinė spalvos. Viduje taip pat rasime „A14 Bionic” procesorių, kaip ir „iPhone 12”.

Gerai žinia, kad „iPhone 12 Pro” pigiausios versijos talpa padvigubėjo, lyginant su praėjusių metų modeliu - ji sieks128 GB. Likę pasirinkimai bus 256 GB ir 512 GB.

Image

Svarbiausias „Pro” modelių privalumas bus trys 12MP kameros - patobulinta pagrindinė, itin plataus kampo ir, kaip ir pernai, tik „Pro” serijoje randama priartinimo kamera. Beje, patys objektyvų optiniai komponentai bus aukštesnės klasės.

„Pro” linija taip pat gavo LiDAR sensorių, tokį patį, kokį matėme „iPad Pro“ modelyje. Šis jutiklis padės geriau įvertinti aplinką ir suprasti atstumą iki objektų bei padės užfiksuoti stipriai geresnes nuotraukas prasto apšvietimo sąlygomis.

Užsiminti galima ir apie prie „iPhone 12” paminėtą patobulintą naktinį režimą. Visi „iPhone 12 Pro” objektyvai taip pat turės revoliucinę rinkoje stabilizavimo sistemą, kuri idealiai sugers rankų drebėjimą ar automobilio vibracijas. Palaikomas „Dolby Vision HDR“ užtikrins itin ryškias spalvas ir tokią vaizdo kokybę, kokią matome kino teatre.

Image

Kaip ir paprastieji modeliai, jis turės magnetų sistemą nugarėlėje, skirtą naujiems bevieliams įkrovikliams ir aksesuarams. Dėžutėje, kaip ir įprastame modelyje rasime tik telefoną ir USB-C įkrovimo laidą, įkrovimo blokelio ir ausinių nebebus dėžutėje, dėl to teks šiuos priedus įsigyti papildomai.

Šio modelio kaina Amerikoje prasidės nuo 999 JAV dolerių, iš anksto užsisakyti galėsite spalio 16 dieną.

„iPhone 12 Pro Max”

„iPhone 12 Pro Max” bus vienas didžiausių telefonų „Apple” istorijoje - jis turės net 6,7 colio įstrižainės „Super Retina XDR” ekraną, tačiau bendras dydis bus labai panašus į praeitų metų „iPhone 11 Pro Max", turintį 6,5 colio ekraną.

Image

„iPhone 12 Pro Max” nuo mažesniojo „Pro” modelio, apart ekrano įstrižainės, skirsis dviem dalykais - truputį didesne baterija ir tuo, kad jo priartinimui skirtas objektyvas vaizdą galės pritraukti ne 4, o 5 kartus. Pastarasis skirtumas praktinėmis sąlygomis greičiausiai bus sunkiai pastebimas.

Visa kita yra identiška mažesniajam „iPhone 12 Pro”.

Šio modelio kaina Amerikoje prasidės nuo 1099 JAV dolerių, iš anksto užsisakyti bus galima lapkričio 6d.

Tuo metu lietuviams gerų žinių turi šalies didžiausio mobiliojo ryšio operatoriaus vadovas: „Visada stengiamės išpildyti vartotojų lūkesčius, todėl džiaugiamės galėdami savo klientams pasiūlyti naujausius „Apple“ flagmanus. Taip pat, naujausių modelių pristatymas yra puiki proga žmonėms ankstesnės serijos modelį įsigyti gerokai pigiau“, – pranešime spaudai sako Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.


Parašyti komentarą