Biudžetinių kompiuterių kova: „XIDU 13.3" PhilPad“ prieš „ASUS 14" VivoBook“. Ką pasirinkti?

Paskelbė:   Žilvinas Degutis | 2019-07-11
0 Pasidalinimai
14 Peržiūros

Artimiausias „ASUS 14" VivoBook“ konkurentas, tiek pagal parametrus, tiek pagal kainą yra  „XIDU 13.3" PhilPad“, kurio akumuliatorius paskaičiuotas veikti net iki 24 val., turi 2K (2560x1440) liečiamą IPS ekraną ir lengvai praplečiamą vidinę atmintį, o kaina prasideda nuo 338,95 eur, beje galima sutaupyti pasinaudojus mūsų 45 eur kuponu ir pirkinys Jums kainuos vos 293,90 eur.

Jei jums nereikalingas bluetooth ryšys, kurį turi „ASUS 14“ VivoBook“, galima drąsiai apsvarstyti įsigyti šį patikimą mažylį. Jei prioritetu laikote minėtą Bluetooth prisijungimą, bei šiek tiek daugiau galimų jungčių, be abejonės jūsų akys kryps į „ASUS 14" VivoBook“, tačiau verta paminėti, kad šio darbinio arkliuko kaina, jau nebus tokia draugiška, o 4 GB RAM šiuolaikiniame technologijų pasaulyje retai ką patenkins. Abu nešiojami kompiuteriai turi savų pliusų ir minusų, jų kainos skirtingos, tačiau tiek „XIDU“, tiek „ASUS“ yra skirti tam pačiam darbui, o kad pasirinkti būtų lengviau, mes Jums padėsime.

Dizainas

XIDU PhiPad“ yra šiek tiek plonesnis ir lengvesnis nei ASUS „VivoBook“, jo storis yra 15.2 mm, o svoris 1.4 kg. Neabejotina, kad abu nešiojami kompiuteriai gali būti lengvai transportuojami, nes abu yra lengvi ir neužima daug vietos, o matinė sidabro spalva suteiks solidumo jausmą.

Abu kompiuteriai turi vyrius ir „XIDU“ ekranas pasilenkia tik 135 laipsnių, kai „ASUS“ ekranas pasiekia beveik plokščio kompiuterio lygį. Tačiau „PhilPad“ čia išsiskiria ypatingu bruožu, jis gali būti naudojamas kaip nešiojamas ir kaip planšetinis kompiuteris. Atjunkite jį nuo klaviatūros, sureguliuokite į planšetinio kompiuterio režimą ir žiūrėkite mėgstamą TV serialą, kur tik pageidausite. Darbo metu prijunkite klaviatūrą ir mėgaukitės sklandžia ir malonia „PhilPad“ darbo patirtim. Ergonomiška, minkšta klaviatūra siūlo patogų teksto surinkimą kompaktiškam įrenginiui, o 135° pasukamas ekranas leidžia jį naudoti įvairiais kampais. Dar vienas galimas „XIDU PhilPad“ variantas yra klaviatūra derinama su rašikliu, todėl jis yra puikus pasirinkimas jūsų kasdieniam gyvenimui ir darbui (rašiklis naudoja tipo AAAA bateriją).

Neabejotina „ASUS VivoBook“ siūlo daugiau jungčių ir sunku paneigti, kad dėka Bluetoot, Wi-Fi Intel 802.11b/g/n/ac (2x2), USB 3.1 Type-C jungties, Micro USB 2.0 jungties, Micro HDMI bei 3.5 mm audio jungties Jūs galėsite prijungti gerokai daugiau periferinių įrenginių nenaudojant papildomų jungčių perėjimų.

Ekranas

Dažniausiai biudžetiniai nešiojamieji kompiuteriai naudoja mažos skiriamosios gebos ekraną, kad galėtų pasiūlyti mažą kainą, tačiau šie du nešiojamieji kompiuteriai neatitinka tokio stereotipo:  „XIDU PhilPad“ turi 2K ekraną (2560 x 1440), kurio atkuriamas vaizdas gerokai aštresnis nei ASUS VivoBook (1920x1080). „XIDU PhilPad“ ir „ASUS VivoBook“ naudoja IPS matricos ekranus, tad apžvalgos kampai ganėtinai platūs. Ryškumas abiejuose nešiojamuose kompiuteriuose yra maždaug toks pat - nepakankamas, tad saulėtą dieną ar labai šviesioje patalpoje gali tekti paieškoti tinkamo apžvalgos kampo, bet tai daugelio biudžetinių kompiuterių problema, tad kol kas stebuklo tikėtis neverta.

Galia ir produktyvumas

Renkantis nešiojamą kompiuterį už mažiau kaip 450 eur, manoma, kad jo pakaks tik lengvoms užduotims atlikti, pvz. teksto rinkimui, interneto naršymui ir vaizdo failų peržiūrai. „XIDU PhilPad“ „Intel“ keturių branduolių „Apollo Lake N3350“ procesoriaus maksimalus taktinis dažnis pakeliamas iki 2,4 GHz, kas padaro jį 30% našesniu ir 45% geriau susidorojančiu su grafinėmis užduotimis, nei ankstesnės kartos procesoriais „Windows“ biudžetiniai nešiojami kompiuteriai. Netgi sunkūs žaidimai gali veikti sklandžiai, nes aušintuvas sudarytas iš keturių ventiliatorių, kurie gali lengviau valdyti daugiafunkcinius darbus, nei tik dvigubas „Intel“ procesoriaus ant  „ASUS VivoBook“. Dažniausiai žemų kainų nešiojami kompiuteriai, tokie kaip „ASUS VivoBook“, komplektuojimi iki 4GB RAM atmintimi, kurios pakanka nesudėtingoms užduotims atlikti, „XIDU PhilPad“ turi 6GB RAM, o tai jau aukštesnės klasės rodiklis. Ar dėl to šiandien pastebėsite skirtumą našume? Tikriausiai ne, bet neabejojame, kad laikui bėgant tokiu pasirinkimu džiaugsitės.

Kaip jau minėjome, „XIDU 13“ PhilBook“ galite įsigyti paspaudę šią nuorodą, o pasinaudoję specialiuoju akcijos kuponu, sutaupysite net 45 eur. Pasirinkę "UK Warehouse" siuntimą, gausite įrenginį be jokių papildomų mokęsčių ir greičiau nei per 2 savaites arba atgausite visą pirkinio sumą.

Pabaigai pateikiame techninių parametrų lentelę, pagal kurią, galėsite lengviau apsispręsti, kuris nešiojamas kompiuteris Jums yra tinkamesnis.

XIDU PhilPad „ASUS VivoBook“
Operacinė sistema Windows 10 Windows 10
Procesoriaus tipas Celeron Pentium
Procesoriaus gamintojas Intel Intel
Procesoriaus taktinis dažnis 2.4 GHz 1.1 GHz
Procesorių skaičius 2 4
RAM 6 GB 4 GB
Vaizdo plokštė Intel HD Graphics Intel UHD Graphics 605
Vidinė atmintis 64 GB 64 GB
Bevieliai ryšiai 802.11ac 802.11ac, Bluetooth
Svoris 1-1.4 kg 1.30 kg
Matmenys 33.78 x 20.17 x 1.52 cm 50.8 x 22.86 x 1.76 cm
Ekranas 2K (2560 x 1440) FHD (1920x1080)
Liečiamas ekranas Taip Ne
Du viename galimybė Taip Ne
Rašiklis Taip Ne


Parašyti komentarą