„Sharp Aquos S2 Pro“ apžvalga

Lukas Snarskis

2018-03-30, 01:00 (atnaujinta 2021-05-30, 07:20)

0 komentarų
„Sharp Aquos S2 Pro“ apžvalga

Praėjusiais metais išmaniųjų telefonų rinkoje pasirodė tokie įrenginiai kaip „Essential Phone“ ar „iPhone X“, kurie susilaukė nemažai dėmesio dėl dizaino ir ekrano sprendimų. Pirmasis jų nebuvo itin sėkmingas, o antrasis tapo bene populiariausiu įrenginiu praėjusių metų pabaigoje. Tačiau rinkoje galima rasti ir labai panašių alternatyvų.

Šiandien Telefonai.eu komanda siūlo pažvelgti į gerai žinomos kompanijos „Sharp“ išmanųjį telefoną, atrodantį kaip anksčiau paminėtųjų įrenginių junginys – tai „Sharp Aquos S2 Pro“. Jis yra antrasis „Aquos“ modelių serijos telefonas, kurį galima įsigyti dviejų skirtingų konfigūracijų. Mes siūlome pažvelgti į galingesnįjį variantą.

„Sharp Aquos S2 Pro“ apžvalga – telefono dizainas

Kurdami antros kartos „Aquos“ modelį, kompanijos atstovai tikrai ieškojo įkvėpimo iš kitų gamintojų. Tiems, kurie bent šiėk tiek domisi išmaniaisiais telefonais, priekinė „Sharp Aquos S2 Pro“ dalis primins „Essential Phone“. Didelių diskusijų nekiltų, jeigu paminėčiau ir tai, jog nugarėlė, arba bent jau kamerų pozicija primena „iPhone X“. Tačiau tai yra vieninteliai panašumai su šiais dviem įrenginiais. Deja, nors viskas tik atrodo labai panašiai, bet iš tikrųjų nėra taip panašu kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio

Priekinės dalies panašumų tikriausiai niekaip neužginčysi – asmenukėms skirta kamera tiesiog užima tam tikrą plotelį ekrano viršuje. Tačiau labiau reikėtų daugiau dėmesio skirti telefono korpusui ir nugarėlei. Nors dauguma šiandien kuriamų telefonų pasižymi metaliniais ar stikliniais korpusais, „Sharp“ nusprendė grįžti keletą metų atgal ir pagamino prietaisą iš plastmasės. Negana to, nugarėlė yra blizgi ir itin sėkmingai „kolekcionuoja" mūsų pirštų antspaudus po kiekvieno prisilietimo.

Plastmasė, itin tepli nugarėlė... Lyg to būtų negana, telefonas dar ir itin lengvas, o tai sukelia šiokį tokį baimės jausmą. Net jeigu ir esate pripratę prie mažų telefonų – šis atrodys tarsi popieriaus lapelis rankoje. „Sharp Aquos S2 Pro“ sveria vos 140 gramų, todėl reikia nemažai laiko priprasti prie šio įrenginio svorio, tačiau tai padaryti vis dėlto įmanoma.

„Sharp Aquos S2 Pro“ nors ir yra itin lengvas, tačiau ganėtinai patogiai įsitaiso rankoje. Dėl itin siaurų ekrano rėmelių jis yra labai kompaktiškas ir puikiai valdomas viena ranka. Apibendrinant galima būtų pasakyti, jog gamintojo sprendimas panaudoti plastmasę tikrai nėra pats geriausias, nes įrenginys negali pasigirti „premium“ klasės dizainu ir atrodo gana pigiai, tačiau, kaip bebūtų, jis yra pakankamai patogus.

„Sharp Aquos S2 Pro“ apžvalga – telefono ekranas

Tikriausiai dauguma mūsų yra įpratę prie to, kad išmanieji telefonai dažniausiai turi Full HD raiškos ekranus. Ne išimtis ir naujasis „Sharp Aquos S2 Pro“, kuris pasižymi būtent tokios raiškos su 5,5 colių įstrižainės matrica.

Didžiausiu šio ekranu išskirtinumu būtų galima įvardyti priekinės kameros išpjovą, tačiau ir pats ekranas bei vaizdas jame tikrai nėra prastas. Telefone naudojama matrica pakankamai ryški, o vaizdas kokybiška. Tiesa, dėmesį traukia kiek per ryškios spalvos. Iš esmės tai nėra blogai, tačiau tiems, kurie mėgsta natūralumą – visa tai gali užkliūti.

Į akis krenta ne tik ekrano viršutinės dalies viduryje esanti kameros išpjova, kuri nėra suderinta su dauguma telefone esančių programėlių, tačiau ir ekrano kampai, kurie dėl nepaaiškinamų priežasčių yra nupjauti. Kyla klausimas kodėl, tačiau atsakymą žino turbūt tik pats gamintojas.

Taigi, galima teigti, kad „Sharp" kompanija, kurdama šio telefono ekraną, priėmė keletą tikrai keistų sprendimų. Kita vertus, vertinti jį neigiamai būtų neteisinga. Vaizdas ekrane tikrai gražus ir turėtų palikti gerą įspūdį daugumai, pati matrica gana didelė, turi siaurus rėmelius ir atrodo moderniai bei stilingai.

„Sharp Aquos S2 Pro“ apžvalga – telefono veikimas

Antros kartos „Sharp“ išmanusis telefonas buvo turėjo dvie skirtingas konfigūracijas. Pirmojoje jų įmontuotas „Qualcomm Snapdragon 630“ procesorius ir 4 GB operatyviosios (RAM) bei 64 GB vidinės (ROM) atminties. Mus pasiekusi versija yra kiek galingesnė ir pasižymi „Qualcomm Snapdragon 660“ lustu su 6 GB operatyviosios ir 128 GB vidinės atminties.

Bene paprasčiausias būdas nustatyti, ar telefonas yra pakankamai galingas – išbandyti daug resursų ir galios reikalaujančius žaidimus. „Sharp Aquos S2 Pro“ išbandėme su „Asphalt: Airbone“ žaidimu ir rezultatas išties nenuvilia. Žaidžiant lengviau pastebėti ne pveikimo ar grafikos problemas, tačiau tai, jog vaizdas nepadengia viso ekrano ploto. Taip, šis išmanusis telefonas nėra suderintas su dauguma žaidimų ar programėlių, todėl sritis aplink kamerą dažniausiai lieka tiesiog juoda.

Prietaiso našumo testų programėlėje „AnTuTu“ šis įrenginys renka kiek daugiau nei 100 tūkst. taškų. Taip, rezultatas nėra itin įspūdingas, tačiau to visiškai pakanka. „Sharp Aquos S2 Pro“ veikia stebėtinai sklandžiai ir be vargo susitvarko ne tik su žaidimais, tačiau ir su gausybe veikiančių programėlių. Išmanusis be problemų tvarkėsi su socialinių tinklų („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), kameros ir „YouTube“ programėlėmis. Viskas sklandžiai vyksta ir vaikščiojant tarp skirtingų ekrano langų ar atsidarinėjant programėles. Žinoma, rezultatas tikrai nėra pats geriausias rinkoje, tačiau pakankamai geras, o tam nemažai įtakos turi ir 6 GB operatyviosios (RAM) atminties.

Ir nors telefonas veikia pakankamai gerai, tačiau man į akis krinta „Android“ operacinės sistemos versija - maždaug metų senumo „7.1.1“. Su telefonu teko praleisti keletą mėnesių, tačiau per tą laiką taip ir nesulaukiau jokio atnaujinimo. Tikėtina, jog šis įrenginys naujinių taip ir nesulauks. Žinoma, daugumai tai tikriausiai neturėtų sukelti nepatogumų, nes telefonas su „Smile UX“ vartotojo sąsaja veikia tvarkingai ir greitai, o ir kažkokių didelių trūkumų pastebėti nepavyko. Vis dėlto reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog programinė įranga ir ekrano išpjova nėra suderinama su dauguma programėlių.

„Sharp Aquos S2 Pro“ apžvalga – telefono audio

Jeigu norite išsirinkti išmanųjį telefoną, kuris galėtų pasiūlyti gerą garso kokybę - „Sharp Aquos S2 Pro“ tikrai nebus tas pasirinkimas. Rezultatai nėra labai blogi, tačiau kai kuriose vietose modelis tiesiog prašosi patobulinimų, kurių tikriausiai taip ir nebesulauks. Taigi, pradėkime nuo to, kad šis įrenginys neturi ausinių lizdo.

Na, ausinių lizdo nebūvimas šiai dienai tikrai nėra kažkokia naujiena. Ir jeigu klausantis per garsiakalbį garso kokybė yra pakankamai gera, tai naudojantis belaidėmis ausinėmis - tikrai teks nusivilti. Niekaip neįsivaizduoju savo išmaniojo telefono be „Jaybird X3“ ausinukų skleidžiamų garsų, tačiau „Sharp“ man tikrai nesuteikė galimybės mėgautis mylima muzika.

Deja, ne ką geresnis rezultatas ir naudojantis ausinių lizdo adapteriu. Na, bet jeigu Jūs muzikos klausotės tik per garsiakalbį - jokių problemų kilti neturėtų. Garsas, kaip jau minėjau, pakankamai kokybiškas, o ir garso lygis pakankamai aukštas. Jokių problemų nekyla ir pokalbių metu - tiek Jūs, tiek ir Jus galima girdėti be jokių problemų.

„Sharp Aquos S2 Pro“ apžvalga – telefono kamera

Daugiau klausimų nei atsakymų suteikiantis „Sharp Aquos S2 Pro“ panašiai nuteikė mane ir po kameros bandymų. Tiems, kurie nežinote, išmanusis telefonas turi dvigubą kamerą nugarėlėje, susidedančią iš 12 MPx ir 8 MPx raiškos vaizdo jutiklių. Ar tai pateisina šio prietaiso kainą, kuri nėra tokia žema?

Deja, tačiau vienareikšmiško atsakymo neturiu. Žvelgiant į kameros aplikaciją - viskas tvarkinga, aišku ir kažkur matyta. Taip, kameros režimai išdėlioti kone identiškai „Apple“ telefonams. Taip pat galime rasti ir PRO režimą. Mano manymu, viskas kaip ir puiku, tačiau fiksuojamos nuotraukos palieka dvejopą įspūdį.

Nors viskas užfiksuojama pakankamai greitai, automatinis fokusavimas taip pat pakankamai tikslus, tačiau nuotraukos labai dažnai atrodo, jog būtų fotografuojamos iškart su papildomu filtru. Vaizdas kadruose tikrai kokybiškas, pakankami detalus, tačiau spalvos atrodo pernelyg ryškios ir natitinka realybės. Galbūt kažkam tai bus privalumas, nes nereikės papildomai naudoti filtrų, tačiau man norėtųsi daugiau natūralumo.

Žinoma, „Sharp Aquos S2 Pro“ priekinėje dalyje turi kamerą, skirtą asmenukėms, kuri niekuo neišsiskiria, bet geba fiksuoti pakankamai geras nuotraukas socialiniams tinklams.

Asmeniškai man, šio išmaniojo kameros paliko ganėtinai keistą įspūdį. Atrodo, jog nuotraukos lyg ir gerai užfiksuotos, gerai matomos detalės, bet tas perdėtas ryškumas jose, bent jau man, viską gadina ir dėl to negaliu teigiamai įvertinti matomų rezultatų.

„Sharp Aquos S2 Pro“ apžvalga – telefono baterija

Jeigu dauguma šio išmaniojo telefono aspektų kelia įvairių klausimų, tai baterija turbūt yra didžiausias šio „mažylio“ privalumas. „Sharp Aquos S2 Pro“ turi 3020 mAh talpos bateriją, palaikančią „ Qualcomm Quick Charge 3.0“ greito įkrovimo funkciją. Tiesa, norint ja pasinaudoti teks atskirai įsigyti įkroviklį.

Nepaisant to, galima pagirti gamintoją dėl visiškai įkrautos baterijos tarnavimo laiko. Atliekant baterijos testą, kurio metu buvo peržiūrimas vaizdo reportažas maksimaliu ekrano ryškumu, išjungtu garsu, įjungtu mobiliuoju bei Wi-Fi ryšiais, telefonas atlaikė 5 vlandas. Rezultatas pakankamai geras, o pagal baterijos tarnavimo laiką „Sharp Aquos S2 Pro“ aplenkė ir „iPhone 8 Plus“, kuris tokio paties testo metu surinko keliomis minutėmis mažiau.

Žvelgiant į baterijos sąnaudas ir mano įprastinius naudojimo įpročius, galima būtų teigti, kad visiško įkrovimo man pakanka kiek daugiau nei visai darbo dienai. Nesu itin aktyvus išmaniojo telefono naudotojas, tačiau kelis kartus per dieną mėgstu sužaisti vienokį ar kitokį žaidimą, bet dažniausiai naudojuosi kamera, socialiniais tinklais bei kitomis komunikacijos priemonėmis telefone.

Apibendrinimui galėčiau teigti, kad šio išmaniojo telefono baterijos tarnavimo laikas išties geras ir tai turbūt yra pats geriausias dalykas šiame modelyje. Pakankamai kompaktiškas „Sharp Aquos S2 Pro“ tikrai nustebins daugelį puikiu baterijos veikimu.

„Sharp Aquos S2 Pro“ apžvalga – ar verta pirkti?

Kuomet gavau galimybę išbandyti šį išmanųjį telefoną - labai nustebau, nes internete rasti informacijos apie jį buvo itin sudėtinga. Taip, specifikacijas galima rasti, galima rasti ir keletą internetinių parduotuvių, kurios parduoda šį įrenginį. Tačiau po keletos savaičių naudojimosi taip ir likau nesupratęs ar tikrai norėčiau naudotis šiuo telefonu ir toliau.

Rinkoje dabar galima rasti daugybę „Android“ išmaniųjų su ekrano išpjovomis, tačiau ar jos tikrai yra tokios naudingos? Nemanau, ir šiuo atveju ji yra tik stilingas aksesuaras prieš pradedant naudotis telefonu, nes vėliau viskas aplink tampa nenaudojama. Ir tai tikrai ne vienintelis diskutuotinas dalykas telefone. Diskusijas gali sukelti dizainas, užfiksuotų nuotraukų spalvos ar garso kokybė. Tačiau, žinoma, jis turi ir tikrai nemažai pliusų - kompaktiškas, itin gražus ekranas ir puikus baterijos tarnavimo laikas.

Ar verta jį pirkti? Greičiausiai, kad ne, tačiau tai nereiškia, jog šis įrenginys yra blogas. Už panašią, maždaug 300 eurų sumą, galima rasti tikrai geresnių telefonų. Tačiau jeigu norite kažko nestandartinio ir įdomesnio - tai kodėl gi ne?

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas