Išmanaus laikrodžio, išmanios apyrankės ir kt. nešiojamų įrenginių skirtumai

Žilvinas Degutis

2019-10-11, 01:00 (atnaujinta 2021-05-13, 17:21)

0 komentarų
Išmanaus laikrodžio, išmanios apyrankės ir kt. nešiojamų įrenginių skirtumai

Dauguma klaidingai įsivaizduoja išmanųjį laikrodį, priskirdami šiai kategorijai „Xiaomi Mi Band“ apyrankes, „Amazfit GTS“, „Amazfit GTR“ laikrodžius ir kt. Kartais ir patys gamintojai savo produktus taip vadina, kad kuo daugiau jų parduotų, nors techniškai jie nėra išmanūs. Juk paprasto mygtukinio telefono negalime vadinti išmaniuoju telefonu, tačiau abu jie yra telefonai. Jei daiktas panašus į laikrodį, jis nebūtinai bus laikrodis, jei daiktas rodo laiką, jis nebūtinai bus laikrodis, nes ir televizorius gali jį rodyti ir t.t. Tai gi, kas yra išmanusis laikrodis, kaip jį atskirti?

Dėvimų įrenginių tipai

Išmanusis laikrodis – tai laikrodis su atskira, pilnaverte operacine sistema („Android“, „Wear Os“, „LiteOS“, „Tizen“, „watchOS“) galintis veikti kartu ir atskirai nuo telefono teikiant pagrindines bei papildomas funkcijas, į kai kuriuos dedasi atskira SIM kortelė.

Išmaniosios apyrankės, dar kitaip vadinamos fitness tracker apyrankėmis – tai siauri į apyrankę panašūs įrenginiai, rodantys laiką, nueitus žingsnius, matuojantys pulsą, rodantys į telefoną atėjusius pranešimus, taip pat, kai kurie turi NFC, tačiau net pilnaverčiam jų pačių veikimui reikalingas išmanusis telefonas, kuris ir atlieka visą darbą, nes veikia galingos operacinės sistemos pagalba, o jų viduje darbas atliekamas specialios programėlės pagalba.

Fitness laikrodžiai – tai fiziškai į laikrodžius panašūs įrenginiai savo funkcionalumu labiau primenantys minėtas apyrankes. Jie gali atrodyti, kaip išmanūs laikrodžiai, tačiau neturint atskiros operacinės sitemos, jie turi ribotą kiekį funkcijų ir negali vadintis išmaniais. Juos taip pat galima priskirti prie fitness tracker įrenginių ir vadinti fitness laikrodžiais. Tiesa, prie jų galima būtų priskirti ir hibridinius laikrodžius – tai mechaninio laikrodžio ir fitness laikrodžio mišinys.

Atskira grupė išmanių įrenginių – tai „Garmin“ laikrodžiai. Jie tarsi atskira grupė įrenginių apjungianti visas ir kartu išsiskirianti nuo visų. Tai sportui ir aktyviam laisvalaikiui skirti įrenginiai, galintys veikti autonomiškai ir kartu su telefonu.

Kai išsiaiškinome, kas yra išmanusis laikrodis, trumpai pažvelkime kuo gi jie skiriasi. Funkcijos pas juos visus beveik panašios, didžiausias skirtumas slypi tame, kas juos daro išmaniais – tai operacinė sistema.

„Android“

Daug mažų ir pigių Kinijos įmonių gamina išmaniuosius laikrodžius su labai apkarpyta įprasta „Android OS“ (ta pačia, kuri instaliuota telefonuose) ir tai yra pats blogiausias pasirinkimas, venkite tokių laikrodžių, nes operacinė sistema gali neturėti visų funkcijų, lėtai veikti, atsisiųstos programėlės nepilnavertiškai dirbs arba iš viso bus nesuderinamos su įrenginiu. Tačiau yra ir išimčių – Xiaomi, jie perdarė „Android OS“ pagal save ir jų įrenginiai beveik puikiai veikia („Amazfit Verge“, „Amazfit Stratos“, „Amazfit Pace“). Kodėl beveik, nes jie nestringa, greitai valdomi, tikrai malonu naudotis, tačiau neturi „Google“ balso asistento, negalima perklausyti audio žinutės, ne visos programėlės suderinamai veikia su laikrodžiu, o tam, kad pasinaudoti klaviatūra prireiks praeiti 10 pragaro ratų.

„LiteOS“

Tai išskirtinai „Huawei“ kompanijos sukurta operacinė sistema išmaniesiems laikrodžiams („Huawei Watch GT“, „Honor Smart Watch“) . Nuo nulio kurti atskirą OS yra labai brangus ir sudėtingas procesas ir „Huawei“ stengiasi, bet ateityje laukia dar labai daug darbo, nes šiuo metu ši OS labiau panaši į fitness laikrodžiuose įrašytas programas, nei į atskirą operacinę sistemą.

„Tizen“

„Samsung“ suprasdami atskiros OS gamybos ypatumus, savo išmaniesiems laikrodžiams pritaikė jau turėtą, išmaniems laikrodžiams savo pačių kurtą operacinę sistemą („Gear S3“, „Gear Sport“, „Galaxy Watch“, „Galaxy Watch Active“). Veikia labai sklandžiai, turi visas reikalingiausias programėles, o kurių trūksta, galima atsisiųsti iš specialios parduotuvės (laikrodžio ekrano atvaizdus, žaidimus, pilnavertę interneto naršyklę). Tai viena patogiausių OS naudotis ir valdyti išmanųjį laikrodį, tačiau turinti kelis nepatogumus – vis dar vystomas „Bixby“ asistentas bei tam tikros atsisiųstos programėlės kartais netinkamai veikia.

„Wear OS“

„Google“ suprato, kad negalima naudoti tos pačios OS, kurią naudoja telefonuose ir sukūrė visiškai atskirą, kuri savo funkcionalumu ir lengvumu, ypač po paskutinio atnaujinimo, žavi vis daugiau žmonių („Fossil“, „TicWatch“, „Huawei Watch 2“ (nemaišyti su GT), „LG Watch Style“ ir kt.). Ši operacinė sistema leidžia naudoti kur kas daugiau papildomų programėlių, nei bet kuri kita išmaniųjų laikrodžių OS, naudotis „Google“ balso asistentu, apmokėti „Google Pay“ dėka, atsidaryti „Google Maps“ žemėlapius ir kt. programėlėmis, kurias rasime didelėje „Play Store“ parduotuvėje. Ne viskas taip gražu, kaip atrodo, nes ir ši operacinė sistema priverčia laikrodžius sustingti, įkaitina visą korpusą kraunant akumuliatorių ar įrašant programėlę, o bateriją tirpdo greičiausiai iš visų, bet 1-2 dienoms naudojimo užtenka.

„watchOS“

„Apple“ atskiro išmaniųjų laikrodžių pasaulio etalonas – „Apple Watch“, šiais metais pristatyta jau penktoji išmaniojo laikrodžio karta. Šiuo išmaniuoju laikrodžiu galima naudotis ir su „Android“ telefonais, tačiau pilnas jų potencialas, kuris yra vis dar neaplenkiamas, atsiskleidžia naudojant tik su „Apple“ įrenginiais.

Šis pavyzdžių sąrašas nėra galutinis, tikrai daug daugiau įvairių gamintojų pateikia nešiojamų įrenginių rinkai, o laikui bėgant, keisis, pasipildys naujais įrenginiais, galbūt naujomis operacinėmis sistemomis, gal kažkurios baigs savo gyvavimą, tačiau visada domėkitės tuo ką renkatės įsigyti, o svarbiausia, atsakykite sau į du klausimus - kokio įrenginio man reikia, ar man jo tikrai reikia?

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas