„Meizu M6s“ apžvalga

Ignas Petrikonis

2018-03-22, 01:00 (atnaujinta 2022-12-24, 01:57)

0 komentarų
„Meizu M6s“ apžvalga

Dažniausiai rašydamas kiniško telefono apžvalgą pradedu nuo gamintojo pristatymo, kadangi daugelis žmonių apie jį sužino pirmą kartą. Tiesa, „Meizu” yra maloni išimtis - bent jau šiek tiek technologijomis besidominčiam asmeniui šis pavadinimas bus girdėtas. Prieš keletą metų šios kompanijos išmaniaisiais prekiavo beveik visos Lietuvos elektroninės parduotuvės ir operatoriai. Nors tada „Meizu” telefonai sulaukė gero įvertinimo, gamintojas pakeitė prekybos politiką ir apsiribojo tėvynės Kinijos rinka.

Šiandien norėčiau pristatyti patį naujausią kompanijos išmanųjį „Meizu m6s”, atitinkantį šiuolaikines tendencijas ir siūlantį naujojo tipo, „ištįsusį” 18:9 kraštinių santykio ekraną už puikią kainą. Visgi ar to pakaks pelnyti simpatijas ir susigrąžinti prarastą vartotojų susidomėjimą? Skaitykite toliau ir sužinosite.

„Meizu m6s” apžvalga – telefono dizainas

Meizu m6s dizainas

Jau tapo įprasta, kad tam tikros tik flagmanams būdingos ypatybės po kurio laiko atsiranda ir pigesniuose telefonuose. Panašiai yra ir su korpuso medžiagomis - prieš kelis metus metalinis prietaiso korpusas leisdavo jį priskirti aukščiausios klasės įrenginiams, o šiandien tai jau tapo standartu net ir €100 kainuojančiame išmaniajame.

Visgi pirmą kartą išsipakavęs „Meizu m6s” iš gražios dėžutės likau kiek suglumęs. Daiktas pasirodė esąs lengvas ir plastikinis. Šis įspūdis buvo toks stiprus, kad netgi patikrinau specifikacijas. Visgi pabaksnojęs nugarėlę nagu supratau, kad nebuvau apgautas - korpusas tikrai aliumininis, tiesiog metalo sluoksnis labai plonas, o pats prietaisas gana lengvas. Tiesa, gamintoją galiu pagirti už tai, kad sugebėjo pagaminti vienalytį korpusą be jokių plastikinių dalių (išskyrus plonas antenos juosteles), kurias galime sutikti konkurentų „Xiaomi” „Redmi” klasės įrenginiuose.

Džiugina ir telefono ergonomika. Net ir turėdamas ilgą ekraną išmanusis puikiai guli delne, netgi sakyčiau, kad tai vienas patogiausių biudžetinės klasės prietaisų, kuriuos teko laikyti. Taip pat patiko tai, kad „Meizu” pasirinko garso reguliavimo mygtukus įtaisyti kairėje pusėje - priešingai nei tai daryti linkę kiti Kinijos gamintojai. Vienintelis mažas trūkumas - dešinėje pusėje kiek per aukštai įtaisytas įjungimo mygtukas. Visgi tam yra paaiškinimas - po juo įmontuotas pirštų antspaudų skaitytuvas.

Kalbant apie jį, tai jo pozicija iš tikrųjų gana neįprasta, bet nėra unikali. Tokį sprendimą jau kuris laikas taiko „Sony” ir netgi neseniai pristatytas „Razer Phone”. Tiesa, kitaip nei mano išvardyti gamintojai, „Meizu” įtaisė „Visada įjungto” tipo skaitytuvą, kas reiškia, kad norint atrakinti telefoną nereikės jo pažadinti, kad būtų nuskaitytas pirštas - užteks jį pridėti prie skenerio ir telefonas atsirakins. Kaip tai veikia praktikoje? Puikiai, per visą testavimo laikotarpį suskaičiavau viso labo 3 kartus, kai mano pirštų antspaudas nebuvo nuskaitytas

Apibendrinant galiu pasakyti, kad nors mane šiek tiek nuliūdino iš plono metalo pagamintas korpusas, bendrą telefono dizainą vertinu pozityviai - tai bene geriausias telefono dizainas, kurį galite gauti sumokėję kiek daugiau nei €100.

„Meizu m6s” apžvalga - telefono ekranas

Meizu m6s ekranas

Kai nusprendžiau užsisakyti „Meizu m6s”, supratau, kad tikėtis puikaus ekrano neverta, kadangi jis pasižymi viso labo 1440 x 720 raiška (HD standartas) ir šiandien itin mažu 282ppi skaičiumi. Palyginimui, tokių ekrano parametrų išmanieji pasirodė 2012 metais.

Ar pasikeitė nuomonė pasinaudojus prietaisu ilgiau? Tiesą sakant, ne. Liūdina, kad naršant internete dažniau tenka didinti tekstą, nes mažos raidės mažesnės raiškos ekrane yra labiau susiliejusios. Taip pat įvairūs „YouTube” klipai atrodo ne tokie detalūs.

Žinoma, raiška nėra vienintelis ekrano parametras - „Apple” praeitais metais pristatė „iPhone 8”, pasižymintį nedaug didesniu 326ppi, bet tai nesutrukdė jam tapti vienu geriausiu LCD ekranu pasaulyje. Vis dėlto kitos „Meizu m6s” matricos savybės taip pat neįspūdingos. Šviesumas gana vidutiniškas, kontrastas pakankamas, bet neišsiskiriantis, o spalvos atkuriamos vidutiniškai.

Ar tikrai viskas taip blogai? Ne. Neįspūdingą ekrano kokybę dalinai atperka naujasis ekrano formatas. Ilgas ekranas lemia tai, kad video medžiaga atrodo įspūdingiau, programėlėmis (beveik visos veikė viso ekrano režimu) daug maloniau naudotis, o užapvalinti ekrano kampai atrodo labai naujoviškai.

Taigi, kaip ir buvo galima tikėtis, ekranas manęs nenustebino. Šiek tiek keista, kad „Meizu” nusprendė sutaupyti tokioje svarbioje vietoje, nes konkurentai (pvz. mano anksčiau testuotas „Xiaomi Redmi 5 Plus) savo gaminiuose sugebėjo įdiegti pastebimai geresnės kokybės matricas.

„Meizu m6s” apžvalga - telefono veikimas

Meizu m6s veikimas

Kiekvienas, domėjęsis biudžetinių telefonų rinka, pritars teiginiui, kad šioje kainų kategorijoje dominuoja pora aparatinės įrangos variantų - „Mediatek P” arba „Snapdragon 6xx” serijos procesoriai, kurie montuojami praktiškai kiekviename tokios kainos telefone. Visgi „Meizu” nusprendė būti originalūs ir šiame modelyje įmontavo „Samsung Exynos 7872” lustą. Nors sprendimas netradicinis, nėra visiškai netikėtas - „Meizu” ir anksčiau diegė „Samsung” procesorius, tiesa, tik savo flagmanuose.

Kaip jau supratote, „Samsung Exynos 7872” nėra tas pats procesorius, kuris montuojamas „Samsung Galaxy S8” ar „Samsung Galaxy S9” telefonuose. Tai „Samsung” procesorių padalinio kūrinys, skirtas nedidelės kainos išmaniesiems. Visgi dėl to tikrai neverta nerimauti, nes šis lustas ne tik nuo konkurentų neatsilieka, bet kai kada juos ir lenkia. Pavyzdžiui, „Meizu m6s” „Antutu” teste surinko 12 000 taškų daugiau nei prieš tai testuotas „Xiaomi Redmi 5 Plus” su „Snapdragon 625” procesoriumi (76 000 prieš 88 000). Įdomu ir tai, kad šis skirtumas jaučiasi ir kasdieniniame naudojime. Meizu m6s ne tik lengvai susitvarkė ir su socialinių tinklų („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir YouTube programėlėmis, bet ir tai atliko šiek tiek sparčiau nei mano anksčiau minėtas „Xiaomi Redmi 5 Plus”. Žaidimai telefonui taip nesukėlė didesnių problemų - bandytas „Asphalt 8” veikė sklandžiai. Visa tai greičiausiai lėmė mažesnės raiškos ekranas, lėmęs mažesnį krūvį, tekusį grafikos plokštei. Foninių procesų valdymas? Neįspūdingas. Mano turimas 3GB operatyviosios atminties modelis nesugebėjo visų aukščiau išvardytų programėlių išlaikyti fone.

Kalbant apie telefone įdiegtą „Flyme 6”, likau maloniai nustebęs. Apibūdinti mano santykį su įvairiomis „Android” sąsajomis galima taip - kuo toliau nuo „grynakraujo” „Android”, tuo ji man mažiau patinka. „Flyme” yra maloni išimtis, nors tai bene originaliausia UI, kurią teko testuoti. Visų pirma, puikų įspūdį paliko dizainas. Ikonėlės, gamyklinių programėlių dizainas - viskas atrodo tarsi modernesnė „iOS” versija. Visgi savitumas slypi valdyme. Kaip ir daugeliui telefonų su „ištįsusiais” ekranais gamintojų, „Meizu” teko atsisakyti fizinių „Atgal”, „Namų” ir „Atidarytų programų” mygtukų. Užuot juos pakeitusi trimis skaitmeniniais mygtukais, kompanija pasielgė originaliai įdiegdama „mBack” funkciją. Vietoje trijų mygtukų yra vienas, kurį trumpai spustelėjus suveikia „Atgal”, o ilgiau palaikius - „Namų” funkcijos. Foninių procesų langą galima atidaryti braukiant nuo ekrano apačios į viršų. Iš pradžių visa tai atrodė labai sudėtinga, bet gana greitai pripratau ir netgi pamėgau šį valdymo būdą. Na, o jeigu nepavyktų prie to priprasti, nustatymuose visada galima tradicinį trijų mygtukų valdymą.

Tiesa, kadangi prietaisas skirtas vidinei Kinijos rinkai, gali tekti rankiniu būdu įsirašyti „Google” servisus ir ištrinti nemažai kiniškų programėlių.

Ryšiai taip pat nėra stiprioji „Meizu m6s” savybė. Jame nėra ne tik vieno iš Lietuvoje naudojamų 800Mhz (B20) dažnio, bet ir NFC bei IR ryšių. Telefonas taip pat nepalaiko ir naujausio „Wi-Fi ac” standarto. Vis dėlto testavimo metu neturėjau jokių problemų su ryšių veikimu, išskyrus tai, kad 4G veikė tik miesto centre dėl B20 nebuvimo.

„Meizu m6s” apžvalga - telefono audio

Meizu m6s audio

Kai kalbame apie „Meizu” kompaniją, derėtų prisiminti, kad jie savo verslą pradėjo nuo MP3 grotuvų gamybos. Nors prieš dešimtmetį gamintojas nusprendė sutelkti visus pajėgumus išmaniųjų telefonų kūrimui, „Meizu” niekada nepamiršo savo praeities ir savo gaminamiems telefonams stengdavosi suteikti kuo geresnes audio galimybes.

Vis dėlto panašu, kad kompanijos politika pamažu keičiasi, nes „Meizu m6s” nenustebino manęs nuostabiu garsu. Prijungus ausines garsas buvo švarus ir be trukdžių, tačiau pasigedau aukštesnio garso lygio ir geriau girdimų aukštųjų ir žemųjų dažnių.

Garsas per garsiakalbį taip pat neprivers aiktelėti - jis įmontuotas apatinėje dalyje ir yra vienas. Jo atkuriama garso kokybė gal ir ne aukščiausio lygio, bet tikrai geresnė nei patenkinama.

Pokalbio ausinei didesnių priekaištų neturiu.

Būsimuosius „Meizu m6s” pirkėjus paguosti gali nebent tai, kad šiame kainų segmente geriau garsą atkuriančio telefono nėra, o šis išmanusis netgi šiek tiek lenkia prieš tai testuotą „Xiaomi Redmi 5 Plus”.

„Meizu m6s” apžvalga - telefono kamera

Meizu m6 kamera

Pagaminti nedaug kainuojantį telefoną su gera kamera - tikras iššūkis net ir rinkos senbuviams. Vis dėlto daugumos apžvalgininkų nuomone, mano bandomo telefono didysis brolis „Meizu m6 Note” yra neabejotinas šio kainų segmento lyderis foto srityje. Ar tas pats galioja „Meizu m6s”?

Šis išmanusis nugarėlėje slepia „Samsung” gamybos f/2.0 sensorių, pasižymintį 16 MP raiška. Deja, kadangi gamintojas nusprendė nemontuoti antrosios akies, apie madingas sulieto fono nuotraukas galite pamiršti. Tiesa, tai bene vienintelis juntamas kameros trūkumas.

Kaip ir dauguma šiandienos išmaniųjų, „Meizu m6s” gero apšvietimo sąlygomis beveik neturi jokių sunkumų. Nuotraukos pasižymi geru detalumu, šviesumu ir ryškiomis spalvomis, na, galbūt ir kiek per sodriomis, bet tikrai maloniomis akiai. Be to, džiugina neblogai veikiantis autofokusavimas ir gana greitas nuotraukų išsaugojimas.

Visgi praktika rodo, kad daugumai biudžetinių išmaniųjų kamerų prastas apšvietimas yra itin didelis iššūkis. Tiesa, šį kartą telefonas mane maloniai nustebino - į kadrą patenka ne tik nemažai šviesos, bet ir išsaugomas objekto detalumas. Žinoma, be trūkumų neapsieinama. Fotografuodami tamsoje neišvengsime optinio triukšmo bei teks paaukoti spalvų tikslumą.

Būsimuosius pirkėjus taip norėčiau perspėti, kad viena „Meizu m6s” nuotrauka užima neįtikėtinai daug atminties - nuo 10 iki 12 MB. Dėl šios priežasties perkant šį modelį būtina apsvarstyti didesnės atmintinės pasirinkimą ar išorinės atminties kortelės įsigijimą.

Filmavimas vėlgi nėra stiprioji telefono pusė. Palaikoma viso labo maksimali 1080p 30FPS raiška, kuri gana stipriai atsilieka nuo konkurentų, gebančių filmuoti 4K rezoliucija. Pati filmavimo kokybė gana nebloga, bet viską gadina prasta stabilizacija ir kartkartėmis chaotiškas fokusavimas.

„Meizu” visada pasižymėjo itin dideliu dėmesiu asmenukėmis, todėl „Meizu m6s” aprūpino didelės 8 MP raiškos priekinės kamera, kurios kokybe greičiausiai neteks nusivilti. Nesu didelis asmenukių ekspertas, bet jos man paliko gerą įspūdį. Aišku, kaip ir būdinga kinų gamybos telefonams, veido oda dirbtinai išlyginama, kas ne visada yra malonu.

Apibendrindamas galiu konstatuoti, kad „Meizu m6s” kamera tikrai nesukėlė revoliucijos biudžetinių telefonų segmente ir netgi nusileido savo didesniajam broliui. Nors tai vienas geriausiai fotografuojančių šios klasės išmaniųjų, norintiems geriausios įmanomos nuotraukų kokybės reiktų dairytis į „Meizu m6 Note” arba aukštesnės klasės įrenginius.

„Meizu m6s” apžvalga - telefono baterija

Meizu m6s baterija

Ištverminga baterija tapo beveik aksioma daugumai Azijos milžinės išmaniųjų - mažesni kinų gamintojai stengiasi į telefono korpusą įtalpinti kuo talpesnį akumuliatorių, o ilgiausiai tarnaujančių išmaniųjų topuose jau kuris laikas dominuoja „Xiaomi” įrenginiai.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad „Meizu” kompanijai šios tendencijos nė motais, kadangi „Meizu m6s” randame standartinio 3000 mAh dydžio bateriją. Kadangi tai beveik ketvirtadaliu miliampervalandžių mažiau nei siūlo konkurentai iš „Xiaomi” stovyklos, nesitikėjau įspūdingų ištvermės rezultatų. Visgi telefonas mane maloniai nustebino - ne tik atlaikė darbo dieną, bet ir sutaupė pakankamai energijos vakarui. Tiesą sakant, visiškai įkrauta baterija be didesnio vargo suteiks 7-8 valandas įjungto ekrano laiko, t.y. viso labo pusantros valandos mažiau nei prieš tai testuotas „Xiaomi Redmi 5 Plus”.

Vis dėlto siurprizai čia nesibaigia. Kompanija „Meizu m6s” modelyje įdiegė savos gamybos „mCharge” greitojo krovimo technologiją, kuri veikia su dėžutėje pridėtu įkrovikliu. Bandymo metu jos dėka pavyko pasiekti įspūdingus rezultatus - baterija nuo 5% iki 100% įsikrovė per 1h ir 2min. Tai ne tik geriausias rezultatas klasėje, bet ir vienas greičiausiai įkraunamų telefonų, kokius teko bandyti.

Vienintelis neigiamas dalykas šioje srityje - atgyvenusi „MicroUSB” jungtis, kuri telefone įmontuota dar ir netradiciškai, todėl prieš kišant laidą į jungtį reikia prisiminti jį apversti.

„Meizu m6s” apžvalga - ar verta pirkti?

Dažniausiai rašydamas telefono pirkimo rekomendaciją esu linkęs apžvelgti jo didžiausius trūkumus ir privalumus. Visgi šį kartą norėčiau išskirti originalų gamintojo požiūrį, pasireiškiantį kone kiekvienoje srityje - savitoje vietoje įmontuotas pirštų antspaudų skeneris, netradicinis požiūris į telefono valdymą ir vartotojo sąsajos dizainą bei analogų neturintis aparatinės dalies pasirinkimas.

Ar tai geriausios šios klasės išmanusis? Mano nuomone, ne. Neseniai bandytas „Xiaomi Redmi 5 Plus” kainuoja beveik tiek pat, bet siūlo geresnį ekraną, bateriją bei turi versiją, skirtą tarptautinei rinkai.

Kam rekomenduočiau šį išmanųjį? Visiems tiems, kam ne prie širdies „Xiaomi” bei žmonėms, ieškantiems šviežio oro gūsio niveliacijos persmelktoje „Android” išmaniųjų rinkoje. Jeigu nuspręsite jį įsigyti - nepamirškite patikrinti geriausios „Meizu M6s“ kainos portale kaina24.lt.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

2 komentarai (-ų)

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

2 komentarų

Lankytojas

Reziumė, neberinkite tų pasikartojančių veidų, kurie ištisus dešimtmečius suolus trina. Nerinkite tų, kurie išsineša po 140 skėčių ar po puse tonos kavos iš sandėlio, net be jokios sąžinės graužaties toliau lenda į ekranus. Neberinkite tų, kurie išgarsėjo per akciją "Skaidrinam", gal tik tada nebebus visokių nesamoningų priimtų nutarimų. Absurdo lygis pasiekęs visišką piką, toliau jau niekur...

Skaitytojas

Ponia Gedviliene tegul dar pagalvoja apie pakeitimų dėl nuomos kompensacijos, kuria atemė nuo ubagų ir invalidų.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas