Europa ir toliau spaudžia korporacijas: siekiama naikinti monopolius

Paskelbė:   Justas Stasiulaitis | 2020-10-02
Europa ir toliau spaudžia korporacijas: siekiama naikinti monopolius
0 Pasidalinimai
216 Peržiūros

Kaip teigia „Financial Times“, EK planuoja įgyvendinti plataus mąsto teisines priemones, kurios priverstų didžiąsias technologijų įmones dalytis duomenimis su konkurentais ir neteikti pirmenybės savo programoms ir paslaugoms.

Naująjame skaitmeninių paslaugų įstatyme, Europos Komisija planuoja priversti tokias kompanijas kaip „Apple“, „Amazon“ ir „Google“ perduoti klientų duomenis mažesniems konkurentams, siekdama naikinti monopoliją ir visų duomenų laikymas vienose rankose. Teisės akto projekte nurodyta, kad technologijų kompanijos „nenaudos platformoje surinktų duomenų savo komercinei veiklai vykdyti [...], nebent jie prieinami visiems verslo vartotojams, vykdantiems tą pačią komercinę veiklą“.

Bene prieštaringiausia įtatymo projekto dalis yra, kad technologijų įmonėms gali būti uždrausta pirmenybę teikti savo programoms ir paslaugoms. Tai reiškia, kad įmonėms nebus leidžiama iš anksto įdiegti jokių savo programų įrenginiuose. Taip pat siekiama, kad vartotojai galėtų pašalintų visas iš anksto įdiegtas programas. Šis pakeitimas būtų didelis smūgis „Apple“ ir „Google“ ir sukeltų esminius pokyčius operacinių sistemų funkconalume. Tačiau neaišku, kaip tai atrodys praktiškai. Programų atsisiuntimas ar bet kokių paslaugų naudojimas „iOS“ ir „Android“ sistemose turėtų būti visiškai pertvarkytas, kad vartotojas galėtų pasirinkti kokiomis programomis ir paslaugomis jis nori naudotis telefone.

Akte yra daugiau nei 30 pastraipų specialių draudimų ir įsipareigojimų, taikomų technologijų milžinams, kuriais siekiama pažaboti jų galią ir įtaką. Tikimasi, kad visi teisės aktai bus paskelbti iki šių metų pabaigos, ir pranešama, kad Briuselis tikisi lyderiauti šiame sektoriuje ir nustatyi naujas gaires, kuriomis vadovausis visas pasaulis. 


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin
Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin
Straipsnis
„Essential PH-1" - kas tai per telefonas ir ką apie jį reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Keturios kameros ir „All screen“ ekranas – aiškėja naujojo „Vernee X“ dizaino ir specifikacijų detalės Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Xiaomi Redmi 5“ ir „Redmi 5 Plus“ – biudžetiniai išmanieji su 18:9 formato ekranais Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Telefonas su pirštų atspaudų skaitytuvu po ekranu jau CES 2018 parodoje Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei Mate 20 Pro“ apžvalga