Galingiausias tapo dar galingesnis: „Qualcomm” pristatė „Snapdragon 865+ 5G” lustą

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-07-09
Galingiausias tapo dar galingesnis: „Qualcomm” pristatė „Snapdragon 865+ 5G” lustą
0 Pasidalinimai
590 Peržiūros

„Qualcomm” aštuntos serijos procesoriai jau metų metais laikomi pajėgiausiais iš esančių Android telefonuose, o juos išvysti galime tik išskirtiniausiuose ir gamintojų pasididžiavimu laikomuose įrenginiuose. „Snapdragon 865 5G”, sutrumpintai vadinamas tiesiog „Snapdragon 865” - ne išimtis, jį rasime tam tikroms rinkoms skirtuose „Samsung”, „OnePlus”, „Sony”, „LG”, „Oppo” ir dar kelių geriausiai žinomų prekės ženklų flagmanuose. Tačiau net ir tokia pavydėtina situacija nesumažino „Qualcomm” maksimalizmo - kompanija vakar pristatė patobulintą „Snapdragon 865+ 5G” lustą.

Kita vertus, toks bendrovės žingsnis neturėtų stebinti - pernai stebėjome tokį patį scenarijų, kai panašiu metu buvo išleistas nestipriai pagerintas „Snapdragon 855+”. Nors ir šįkart revoliucija neįvyko, pokyčių šiek tiek daugiau, nei prieš metus.

Didžiausia naujovė - padidėjusi galia. Iki 3,1GHz padidintas „Kryo 585” branduolio taktinis dažnis leido 10% pagerinti procesoriaus pajėgumą, lyginant su „Snapdragon 865”. „Adreno 650” grafika sulaukė analogiško patobulinimo - 10% išaugusios galios.

Antras pliusas - atsiradęs „Wi-Fi 6E” palaikymas, leidžiantis telefonams jungtis ne tik prie 2,4GHz ir 5GHz dažnio spektrų tinklų, bet ir prie 6GHz. Tai sumažins ryšio trukdžius ir leis pasiekti dar įspūdingesnius duomenų perdavimo per Wi-Fi greičius. Žinoma, tam taip pat būtinas tą patį standartą palaikantis maršrutizatorius.

„4-stream” technologija (2×2 + 2×2) leis vienu metu išnaudoti kelias antenas ir dažnius taip iki minimumo sumažinant vėlavimą ir padidinant Wi-Fi greitį. Iš smulkesnių naujų dalykų galima paminėti Bluetooth 5.2 ir dviejų Bluetooth antenų palaikymą bei patobulintą aptX ir LE belaidžio garso perdavimo kodekus.

Žinoma, pristatymas neapsiėjo ir be informacijos apie įrenginius, kuriuose bus montuojamas šis naujas „Qualcomm” lustas. Bendrovės pranešime pirmaisiais prietaisais įvardijami „ASUS ROG Phone 3” bei „Lenovo Legion Gaming Phone” - abu skirti žaidimams. Akivaizdu, kitose srityse pajusti galios prieaugį nuo „Snapdragon 865” būtų neįmanoma. Visgi naujasis procesorius atsidurs ir kur populiaresniuose telefonuose. Ganduose jau dabar minima „Samsung Galaxy Note20” serija (greičiausiai, kalba vėl eina tik apie Pietų Korėjos ir JAV rinkas) bei du paslaptingi „Xiaomi” telefonai, greičiausiai patobulinti „Mi 10” serijos atstovai.

Daugelis ekspertų „Qualcomm” minimaliai patobulintų pliusinių procesorių leidimą vertina kaip rinkodaros žingsnį, siekiant paskatinti gamintojus po keleto mėnesių išleisti šiek tiek pagerintas savo flagmanų versijas ir taip leisti jiems savo reklamose minėti išaugusio pajėgumo argumentą, na, ir žinoma, paskatinti sumokėti daugiau pinigų už naujesnį lustą.


Parašyti komentarą


Geriausios kainos

Samsung Galaxy Note20 Ultra

Aliexpress