Garsiausia Rusijos technologijų persona su žemėmis sumaišė „iPhone 12 Pro”: „iPhone 5” su tragiška kamera

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-11-21
Garsiausia Rusijos technologijų persona su žemėmis sumaišė „iPhone 12 Pro”: „iPhone 5” su tragiška kamera
0 Pasidalinimai
4392 Peržiūros

Pavelas Durovas neabejotinai yra viena ryškiausių Rusijos technologijų pasaulio žvaigždžių. Jo sukurtas socialinis tinklas „VKontakte” Rytuose sėkmingai populiarumu varžosi su „Facebook”, o šifruoto susirašinėjimo programėlė „Telegram” tapo laisvos žiniasklaidos ir privatumo apsaugos simboliu. Vis dėlto šių sėkmingų projektų kūrėjas taip pat garsėja tuo, jog yra aštrialiežuvis ir nevengia išsakyti dažnai kontraversiškos savo nuomonės. Šįkart jo dėmesio sulaukė naujasis „Apple” išmaniųjų flagmanas „iPhone 12 Pro”, kuriam teko daugybė kritikos strėlių.

Pavelas netikėtai pareiškė, jog „iPhone 12 Pro” yra „iPhone 5 iš 2012 metų su šlykščiu kameros bloku nugarėlėje, kuriame moduliai išdėstyti trimis skirtingais aukščiais”. Kitaip tariant, verslininkui užkliuvo šiųmetis kampuotas korpuso dizainas, primenantis senuosius „Apple” telefonus. Vis dėlto panašių Durovo įspūdžių susilaukė ir išmaniojo priekinė dalis - jo teigimu, didelė ekrano išpjova sumažina naudinga ekrano plotą, o pats „iPhone 12 Pro” pasižymi „pasenusio prietaiso jausmu”.

Tačiau pažeminusi „iPhone 12 Pro” Rusijos technologijų ikona savo kritiką nukreipė į pačią „Apple” vadovybę. „Steve Jobs mirė prieš 9 metus, tačiau kompanija ir toliau gyvena iš jo sukurtų technologijų ir reputacijos, nepristatydama jokių reikšmingų naujovių. Nieko keisto, kad pardavimai šiemet krito 21%. Jei ši tendencija tęsis, po 7-10 metų „iPhone”  dalis išmaniųjų telefonų rinkoje taps nereikšminga”, - rašė Pavelas Durovas.

Kita vertus, Pavelo žodžius reikėtų vertinti atsargiai. Visų pirma, „Apple” pastarieji metai buvo vieni sėkmingiausių istorijoje - technologijų milžinė tapo brangiausia kompanija pasaulyje po to, kai jos vertė pasiekė įspūdingus 2 trilijonus JAV dolerių. Taip pat, remiantis net keliomis analitikų bendrovėmis, „iPhone 11” buvo geriausiai parduodamas išmanusis 2020 metais, estafetę perėmęs iš „iPhone XR”. Na, o minėtas 21% pardavimų kritimas buvo nulemtas ne inovacijų trūkumo ar produktų kokybės, o dėl karantino laikotarpiu daugelyje regionų stagnuojančios ekonomikos - vienokių ar kitokių praradimų patyrė visos technologijų įmonės, o, specialistų teigimų, „Apple” netgi buvo viena tų, kuriai pavyko geriausiai išsisukti iš susidariusios situacijos.

Nepaisant to, jog panašiai kaip rusas jaučiasi nemažai dabartinių „Apple” klientų, besiilginčių Steve Jobs laikų, „iPhone 12” sulaukė labai šilto pirkėjų sutikimo, o viena to priežasčių būtent ir yra įvardijamas atgaivintas senųjų „iPhone” dizainas, daugeliui keliantis malonią nostalgiją.

Panašu, jog šiuo metu kur kas didesnė su „iPhone 12” susijusi problema yra ne inovacijų trūkumas, o pasiūlą mažinanti stringanti jų gamyba bei įvairūs defektai. Vis garsiau internete girdimi pirmųjų „iPhone 12” savininkų skundai dėl žalio ekrano atspalvio nustačius tamsų foną. Nors bendrovė bandė šią problemą išspręsti su programinės įrangos atnaujinimu, bandymas buvo nesėkmingas ir telefonų savininkai užplūdo techninio aptarnavimo centrus. Labai panašios problemos šių metų pradžioje kamavo ir „OnePlus 8 Pro” - identiškai, kaip ir „Apple” atveju, gamintojui nepavyko trūkumų ištaisyti programiškai.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Naujiena
„Xiaomi Redmi 5“ ir „Redmi 5 Plus“ – biudžetiniai išmanieji su 18:9 formato ekranais Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Naujieji „Samsung“ flagmanai bus pristatyti vasario pabaigoje Barselonoje Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Samsung“ pristatė galingiausią atverčiamą telefoną „Samsung W2018“ Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Kinijos kompanija „Leagoo“ ketina pristatyti „iPhone X“ kopiją Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei Mate 20 Pro“ apžvalga