„Google“ ir toliau kovoja su kenkėjais – pašalinta beveik 600 programėlių iš „Play Store“ parduotuvės

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-02-21
0 Pasidalinimai
16 Peržiūros

Per pastaruosius keletą mėnesių jau ne kartą rašėme apie „Google“ kovą su „Android“ telefonų turėtojus puolančius virusus ar žalingas programėles. Populiariausios mobilios operacinės sistemos kūrėjai paskelbė, jog pašalino dar 600 programėlių, kurios apkrėsdavo jų įrenginius nepageidaujamomis reklamomis.

Vasario 20 dieną „Google“ atstovai paskelbė, jog pašalino beveik 600 aplikacijų iš „Google Play Store“ parduotuvės. Skelbiama ir tai, jog aplikacijos pašalintos iš prieigos prie „AdMob“ ir „AdManager“ platformų. Nesunku nuspėti, kad viso to priežastis – kūrėjų pažeistos „Play Store“ taisyklės, kurios susijusios su reklamomis.

Niekam ne paslaptis, jog „Google“ leidžia programėlių kūrėjams rodyti reklamas savo aplikacijose, tačiau visa tai turi atitikti pakankamai griežtas „Play Store“ parduotuvės taisyklės. JAV korporacija neabejotinai draudžia rodyti žalingas reklamas, kurios trukdo vartotojams sklandžiai naudotis savo išmaniuoju telefonu.

Žvelgiant į „Google Play Store“ taisykles, yra draudžiama rodyti reklamas, kurios atvaizduojamos tuomet kai nėra naudojamasi aplikacija. Kitaip sakant, jeigu programėlė Jums rodo reklamas net tuomet kai ja nesinaudojate – tai taisyklių pažeidimas. Kartais žalingos aplikacijos reklamas atvaizduoja net kai telefonas yra užrakintas ar Jūs kalbate su kažkuo telefonu. „Google“ taip pat pastebi, kad tokių žalingų programėlių kūrėjai išmoko paslėpti savo reklaminius kodus, kad jų nepastebėtų „Google“ naudojami robotai.

„Mes ketiname ir toliau investuoti į naujas technologijas, jog būtų aptiktos ir pažabotos tokio grėsmės“, - tikino „Google“ atstovai.

Ir nors „Android“ operacinės sistemos kūrėjai labai efektyviai šalina kenksmingas aplikacijas, tačiau panašu, kad tai nesibaigiantis karas. Nepaisant itin aktyvios kovos su žalingomis programėlėmis – „Play Store“ nuolatos galima aptikti vis naujesnių aplikacijų su kenksmingu kodu.


Parašyti komentarą