„Google“ siekia užtikrinti „Android“ telefonų turėtojų saugumą – sukurtas specialus aljansas „Google Play“ saugumui užtikrinti

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2019-11-07
0 Pasidalinimai
9 Peržiūros

Populiariausios išmaniųjų telefonų operacinės sistemos „Android“ saugumas visuomet yra garsiai aptarinėjamas, o didžiausia problema – „Google Play“ parduotuvė. Iš šios aplikacijos mes siunčiamės visas programėles, žaidimus ir kitus failus savo telefonui, tačiau ganėtinai dažnai tenka susidurti ir su žalingu turiniu.

Kiekvienais metais stengiamasi tobulinti „Google“ parduotuvės apsaugas, o prie to prisideda ir įvairios iniciatyvos, tačiau visiškai apsaugoti „Android“ vartotojo beveik neįmanoma. Kaip bebūtų, „Google“ ir toliau stengiasi didinti saugumą ir visai neseniai buvo sudaryta bendradarbiavimo sutartis su trimis servisais, kurie turėtų padėti apsaugoti vartotojus nuo kenkėjiškų aplikacijų.

„Google“ praneša, jog sudarė aljansą, kuris bus žinomas kaip „App Defence Alliance“, o jį sudaro „Google“, ESET, „Lookout“ ir „Zimperium“. Pagrindinė šio projekto idėja – dalintis informacija apie galimus saugumo pažeidimus ir taip tobulinti algoritmus, kurie padeda aptikti kenkėjiškas programėles prieš joms pasiekiant vartotojus.

Kaip tikriausiai jau žinote, „Google“ yra sukūrusi „Play Protect“ paslaugą, kuri padeda apsaugoti vartotojus, ESE yra „NOD32“ antivirusinės sistemos kūrėja, „Lookout“ taip pat turi savo antivirusinę, o „Zimperium“ specializuojasi saugumo gerinime įvairiose aplikacijose, kurios gali būti parsisiųstos iš „Google“ parduotuvės.

Pranešama, jog aljanso tikslas yra sukurti abipusį bendradarbiavimą tarp „Google“ ir jos partnerių. Tokiu būdu bus dalinamasi informacija apie galimus pavojus, aptikimo sistemas bei atsiliepimais apie visų narių naudojamas saugumo sistemas, siekiant išvengti vartotojo telefonų apkrėtimo kenkėjiškomis programėlėmis.

Kalbant apie tai šiek tiek paprasčiau, tai „Google“ ketina dalintis su kitomis aljanso narėmis informacija apie dar nepatvirtintas programėles, kurios nori patekti į „Google Play“ parduotuvę. Tikimasi, jog partneriai padės atrasti pavojingas aplikacijų vietas ir užkirsti pavojų vartotojams dar prieš joms atsiduriant viešai prieinamoje parduotuvės dalyje.

Skelbiama, jog „App Defense Alliance“ nariai galės siųsti užklausas į „Google Play Protect“ servisą, kas leis išanalizuoti tam tikras programėles. Po analizės, rezultatai bus siunčiami „Google“ partneriui atgal. Iš esmės tai yra ganėtinai didelis žingsnis iš „Android“ kūrėjų pusės, nes toks sprendimas gali atnešti apčiuopiamos naudos ne tik „Google“, tačiau ir „Android“ operacinės sistemos vartotojams.


Parašyti komentarą