„Google“ teigia, jog „Huawei Mate 30“ serija gali būti pristatyta be „Google“ programėlių

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2019-08-29
0 Pasidalinimai
11 Peržiūros

Kinijos kompanija „Huawei“ tapo pagrindiniu karo įrankiu JAV ir Kinijos derybose dėl naujos prekybos sutarties ir jau tapo akivaizdu, jog šis konfliktas greitu metu nebus išspręstas. Vienas didžiausių išmaniųjų telefonų gamintojų yra įtrauktas į JAV Vyriausybės juodąjį sąrašą, kuris riboja „Huawei“ galimybes dirbti su JAV kompanijomis. Ir tai gali ganėtinai smarkiai apsunkinti naujos „Mate 30“ serijos pristatymui.

Neseniai pasirodė informacija iš „Google“ stovyklos, kurioje teigiama, jog „Huawei“ pažeistų nustatytą draudimą jeigu naujieji „Huawei Mate 30“ ir „Mate 30 Pro“ būtų išleisti su oficialiai licencijuota „Android“ operacinės sistemos versija bei šiai sistemai skirtomis „Google“ programėlėmis. Labai panašu, jog tai gali tapti ganėtinai dideliu galvos skausmu tiek „Huawei“, tiek ir pačiai „Google“.

„Google“ atstovai, kalbėdami su „Reuters“, „Huawei Mate 30 Pro“ būtų visiškai naujas įrenginys su „Android“ operacine sistema, o tai reiškia, jog JAV Vyriausybės pritaikytos išimtys šiuo atveju negalioja. Tiesa, tokiu atveju „Google“ galėtų kreiptis į Vyriausybę ir prašyti leidimo suteikti licenciją išimties tvarka. Kaip bebūtų, bent jau kol kas nėra jokių oficialių veiksmų nei iš vienos pusės.

Įdomu ir tai, jog iš esmės „Huawei“ gali naudotis „Android“ operacine sistema ir be jokių papildomų licencijų, tačiau tokiu atveju sistemoje nebus jokių „Google“ priklausančių aplikacijų, tokių kaip „Google Play Store“, „Gmail“ ir pan. JAV korporacijos atstovai kol kas neatskleidė ir informacijos ar „Huawei“ jau kreipėsi dėl reikiamos licencijos suteikimo. Kaip bebūtų, šioje situacijoje galimai nukentėtų ne tik Kinijos milžinė, tačiau ir pati „Google“.

Verta prisiminti ir tai, jog „Huawei“ dar visai neseniai pristatė naują operacinę sistemą „HarmonyOS“, kuri gali būti pritaikyta išmaniesiems įrenginiams, tokiems kaip išmanieji laikrodžiai, išmanieji ekranai ar telefonai, transporto priemonėse esančios sistemos ir išmanieji garsiakalbiai. Šiais žingsniais „Huawei“ siekia sukurti integruotą prietaisų ekosistemą.

Tiesa, tikimybė, jog naujieji „Mate 30“ ir „Mate 30 Pro“ pasirodys būtent su šia, visiškai nauja, „Huawei“ operacine sistema yra labai minimali.


Parašyti komentarą