Kokiais būdais be antivirusinių programėlių galima apsaugoti savo išmanųjį?

Artūras Nalivaiko

2019-08-19, 01:00 (atnaujinta 2021-05-18, 00:51)

0 komentarų
Kokiais būdais be antivirusinių programėlių galima apsaugoti savo išmanųjį?

Šiais laikais, kai didžiąją dalį duomenų laikome skaitmeninėje erdvėje, išmaniojo saugumas turėtų būti aktualus kiekvienam vartotojui. Visiems geriausiai žinomas būdas, kaip apsaugoti bet kokį įrenginį nuo įsilaužėlių – antivirusinės programos. Tačiau tai nėra vienintelė išeitis galinti užtikrinti duomenų saugumą. Pateikiame kitų naudingų būdų ir programėlių, kurios dar stipriau užtikrins jūsų įrenginių saugumą.

Internetinėje paieškoje ieškodami saugos programų savo išmaniajam, gausite ilgą antivirusinių programų sąrašą. Gali susidaryti įspūdis, kad tai – vienintelis būdas apsaugoti savo telefoną. Tačiau yra daugybė skirtingų programėlių, kurios gali padidinti saugumą būtent toje srityje, kuri jums aktualiausia.

Pirmas žingsnis į saugumą yra išmaniojo operacinė sistema. Technologijų gamintojai kelis kartus per metus savo vartotojams pateikia operacinės sistemos naujinimus, kurie pašalina saugumo spragas ir siūlo apsaugoto „Wi-Fi“ tinklo galimybes, taip užtikrindami įrenginiuose kaupiamų duomenų apsaugą.

Pasirūpinus šiomis esminės išmaniojo funkcijomis, dar didesniam saugumui galima papildomai pasitelkti ir kitas programėles. Dalinamės patarimais, kaip maksimaliai sukurti išmaniojo apsaugą ir geriausiomis saugos programėlėmis, kurias galima įdiegti „Android“ operacinę sistemą naudojantiems išmaniesiems.

„Applock“ – saugi vieta privatiems duomenims

„DoMobile Lab“ gamintojo sukurtas „Applock“ yra viena geresnių „Android“ programų, skirta užrakinti programėles išmaniajame telefone po jums vieniems žinomu slaptažodžiu. Nesvarbu, nuotraukų galerija, užrašai, žinutės ar net socialinių tinklų programėlės gali tapti prieinamos tik telefono šeimininkui. Programėlė ne tik apsaugo nuo įsilaužėlių, bet ir palengvina kasdienybę, turint vaikų: ją naudojant galima paslėpti tam tikrą turinį ir apsaugoti dokumentus, kuriuos vaikai netyčia galėtų ištrinti.

Prieš parsisiųsdami „Applock“ įsitikinkite, ar jūsų telefone jau nėra įdiegta panaši funkcija, kadangi naujausiuosiuose telefonuose technologijų gamintojai pasirūpina papildomais duomenų saugumą užtikrinančiais sprendimais. Pavyzdžiui, „Samsung“ įrenginiuose konfidencialią informaciją galima sukelti į „Saugų aplanką“, kuris bus pasiekiamas tik suvedus slaptažodį. Tai ypač naudinga norint atskirti savo asmeninę ir darbinę aplinką.

„Bouncer“ – jūsų prieigomis pasirūpina už jus

„Bouncer“ yra viena iš naujesnių saugos programėlių, kuri padeda lengvai kontroliuoti jūsų suteiktas prieigas trečiosioms šalims. Dauguma programų prašo leidimų gauti prieigą prie asmeninių kontaktų, buvimo vietos ar bankinių duomenų, kuriuos dažniausiai patvirtiname ir pamirštame vėliau išjungti. Kuo daugiau prieigų prie asmeninės informacijos suteikiate, tuo didesnė rizika jų netekti. Tad jei nebesinaudojate programomis, patartina išjungti ir joms suteiktas prieigas.

Programėlė „Bouncer“ iš esmės gali tai padaryti už jus. Galite įgalinti buvimo vietą „Facebook“, o „Bouncer“ pateiks užklausą, ar to norite laikinai. Jei taip, vėliau leidimas bus automatiškai pašalintas. Taip galėsite laisviau naudotis programomis nesijaudindami, kad kažkas netinkamai pasinaudos jūsų asmenine informacija.

„GlassWire“ – patikima kontrolė jūsų programėlėms

Naujausiuose įrenginiuose instaliuota dirbtinio intelekto technologija nuolatos stebi, kokius veiksmus atlieka vartotojas ir mokosi. Pavyzdžiui, „Samsung“ išmanieji įsimena, kokias programėles telefono šeimininkas naudoja dažniausiai ir pagal tai optimizuoja prietaiso veikimą bei išjungia nenaudojamas programas. O „Knox“ saugumo sistema tikrina ir aptikusi kenkėjišką programą siūlo ją nedelsiant ištrinti.

Tačiau, jei jūsų telefonas panašiomis funkcijomis nepasižymi, „GlassWire“ padės pasiekti panašų rezultatą. Programėlė realiuoju laiku pateikia diagramą, rodančią, kiek duomenų sunaudoja jūsų programos ir pataria, ką reiktų išjungti. Be to, gausite įspėjamuosius pranešimus, kai kažkuri programa siurbia tam tikrus jūsų duomenis.

„LastPass“ – paprastesnis ir saugesnis tapatybės valdymas

Tapatybės valdymo funkcija tampa vis populiaresnė ir patogesnė išeitis naudotis savo slaptažodžiais. Ypač patogu turėti tiesiogiai savo išmaniojo gamintojo siūlomą autentifikavimo sistemą, kaip, pavyzdžiui, „Samsung“ savininkai iškart yra aprūpinti „Samsung Pass“. Tačiau jei jūsų išmaniojo gamintojas dar nesiūlo panašios paslaugos, galima parsisiųsti visiems „Android“ telefonams prieinamą „LastPass“.

Programėlė leidžia saugoti visus turimus slaptažodžius, PIN kodus po vienu pasirinktu pagrindiniu slaptažodžiu. Taip ne tik nepamiršite savo prisijungimo duomenų, bet ir turėsite didesnę apsaugą pasirinkdami papildomą autentifikavimą. Tad jei kažkas bandys prisijungti prie jūsų paskyros, galėsite būti tikri, kad be jūsų patvirtinimo jokie pašaliniai asmenys nepasieks jums svarbios informacijos.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Samsung“ pristatė naujus LPDDR5X atmintinių lustus: pasiūlys didžiulę spartą ir ženkliai sumažintą elektros energijos sunaudojimą

Lukas Snarskis

2024-04-20, 07:55

0 komentarų

Pietų Korėjos milžinė neseniai pristatė naujuosius LPDDR5X operatyviosios DRAM atminties lustus, pasižyminčius geresniu našumu, didesne talpa ir gerokai mažesnėmis energijos sąnaudomis.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Samsung“ pristatė naujus LPDDR5X atmintinių lustus: pasiūlys didžiulę spartą ir ženkliai sumažintą elektros energijos sunaudojimą

Pietų Korėjos milžinė neseniai pristatė naujuosius LPDDR5X operatyviosios DRAM atminties lustus, pasižyminčius geresniu našumu, didesne talpa ir gerokai mažesnėmis energijos sąnaudomis.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

„Samsung“ atstovų teigimu, naujieji lustai skirti užtikrinti didesnį našumą ir patikimumą asmeniniuose kompiuteriuose, mobiliuosiuose įrenginiuose, automobiliuose, serveriuose ir kituose gaminiuose. Jie sukurti naudojant 12 nm architektūrą, todėl jie išsiskirs itin kompaktišku dydžiu.

Skelbiama, jog šios mikroschemos gali veikti iki 10,7 Gb/s sparta, t. y. 25 proc. didesne sparta, palyginti su ankstesnės kartos atmintinėmis. Negana to, bendrovė 30 proc. padidino talpą ir pasiekė 32 GB viename korpuse. „Samsung“ atkreipia dėmesį ir į tai, jog dėl to naujieji atminties lustai yra „optimalus sprendimas dirbtinio intelekto erai, kai reikia didelio našumo, didelės talpos ir mažai energijos naudojančios atminties“.

Kalbant apie galią, naujausiuose „Samsung“ LPDDR5X atminties lustuose naudojamos naujos energijos taupymo technologijos, leidžiančios reguliuoti jos suvartojimą pagal konkrečią darbo apkrovą. Be to, juose yra išplėsti mažo aktyvumo režimo intervalai, leidžiantys ilgiau taupyti energiją.

Dėl visų šių patobulinimų naujoji atmintis yra 25 proc. efektyvesnė nei ankstesnės kartos lustai, todėl užtikrina ilgesnį baterijos veikimo laiką ir geresnį našumą.

Pranešama, jog Pietų Korėjos milžinė šiuos naujuosius lustus pradės gaminti antroje šių metų pusėje, kuomet visi procesai bus patvirtinti su gamintojais.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas