„Huawei” netrukus išleis telefoną su „Snapdragon” procesoriumi: bus ne toks, kokio tikimasi

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-11-22
„Huawei” netrukus išleis telefoną su „Snapdragon” procesoriumi: bus ne toks, kokio tikimasi
0 Pasidalinimai
1091 Peržiūros

Neseniai skelbėme, jog JAV institucijos netikėtai suteikė leidimą „Qualcomm” vykdyti prekyba su „Huawei”, praėjus keletui mėnesių po to, pasauliniam lustų gamybos lyderiui „TSMC” buvo uždrausta gaminti pačios Kinijos gigantės kuriamus „Kirin” procesorius. Panašu, jog šiuo metu lustų badą jaučianti „Huawei” nusprendė nedelsti ir šia netikėta galimybe pasinaudoti. Slinda gandai, jog netrukus rinkoje pasirodys nebrangus „Huawei Enjoy 20e” su „Snapdragon 460”.

Greičiausiai kai kuriems kompanijos gerbėjams tai yra nemaža staigmena, kadangi jie tikėjosi, jog „Qualcomm” bendradarbiavimą su „Huawei” atnaujins tiekdama aukščiausios klasės „Snapdragon 865” ar „Snapdragon 875” jos flagmanams, tačiau šiuo metu tai vis dar neįmanoma. „Qualcomm” leidime JAV Vyriausybė uždraudė „Huawei” tiekti bet kokią įrangą, susijusią su 5G ryšiu, o kadangi minėti brangūs procesoriai turi integruotą 5G modemą, jų Kinijos technologijų milžinė negalėtų naudoti. Na, o kadangi šiuo metu „Huawei” produktų linijoje 5G tinklą palaiko net ir vidutinės klasės įrenginiai, liko vienintelė galimybė - iš „Qualcomm” įsigyti pigų lustą biudžetiniam 4G telefonui.

Pasak šaltinių, „Huawei Enjoy 20e” būtent toks ir bus. Jo korpusas bus gaminamas iš polikarbonato, o priekinėje dalyje bus montuojamas HD+ raiškos ekranas, tiesa, kol kas neaišku, kokio tipo išpjovą priekinei kamerai jis turės - tradicinės vandens lašo ar skylutės formos. Bus siūlomos dvi išmaniojo versijos - pigesnė su 4GB operatyviosios ir 128GB vidinės atminties bei brangesnė 6/128GB.

„Huawei Enjoy 20e” viduje bus įtaisyta didelė 5000mAh baterija, palaikanti ganėtinai lėtą 10W įkrovimą. Tiesa, gamintojas užtikrins, jog įrenginys be energijos papildymo ištvers mažiausiai 2 dienas. Tai pakankamai realu, nes „Snapdragon 460” yra itin ekonomiškas, o „Huawei” garsėja bateriją tausojančia programine įranga.

Kalbant apie kainą, telefonas nebus toks pigus, kaip galima tikėtis. Pigesnė 4/128GB versija Kinijoje atsieis 153 eurus, o brangesnė 6/128GB - maždaug 180 eurų. Šiek tiek didesnę kainą už analogiškus konkurentų išmaniuosius greičiausiai lemia tai, jog „Huawei” Kinijoje laikomas prabangos prekiniu ženklu, panašiai kaip „Apple”.

Visgi analitikai prognozuoja, kad šiuo pigiu „Qualcomm” lustu kompanijų partnerystė neapsiribos. Tikėtina, kad jei „Huawei” pati pasigamins 5G modemą, procesorių milžinė jai galės tiekti tokius vidutinės klasės lustus, kaip „Snapdragon 662” ar „Snapdragon 720G”, kurie yra kur kas pranašesni už šiuo metu bendrovės vidutinės klasės telefonuose naudojamus „Kirin 710F”.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Kodėl išmanieji telefonai nenaudoja saulės energijos? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Telefonas iš Kinijos - ką reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kodėl kiniški išmanieji telefonai tampa vis populiaresni? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Geriausi 2016 metų išmanieji telefonai iš Kinijos Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei Mate 20 Pro“ apžvalga