„Huawei” pristatė „EMUI 11” atnaujinimą: sužinokite, kaip pasikeis jūsų telefonas

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-09-11
„Huawei” pristatė „EMUI 11” atnaujinimą: sužinokite, kaip pasikeis jūsų telefonas
0 Pasidalinimai
1611 Peržiūros

Per vakar vykusį „Huawei Developer Conference” renginį paskelbta daug Kinijos milžinei svarbių žinių - pristatyti net 6 nauji produktai, įskaitant laikrodžius ir ausines, kuriais bus prekiaujama ir Lietuvoje (daugiau informacijos ir kainas galite rasti čia). Tačiau tuo neapsiribota, kadangi bendrovė anonsavo ir tai, kuo džiaugsis visi naujesnių ir senesnių „Huawei” telefonų savininkai - „EMUI 11” vartotojo sąsają.

Visų pirma, norėtume išsklaidyti abejones ir pabrėžti, jog nepaisant vienuoliktuko sąsajos pavadinime, ji nėra paremta Android 11 operacine sistema. Taip atsitiko todėl, jog „Google” dėl JAV sankcijų buvo priversta nutraukti bendradarbiavimą su „Huawei” ir negalėjo jai iš anksto suteikti naujosios operacinės sistemos šaltinio kodo - telekomunikacijų gigantė prieigą prie Android 11 gavo tik prieš kelias dienas, kai ji tapo prieinama viešai, tad jos pritaikymas „Huawei” išmaniesiems šiek tiek užtruks. Tiesa, labai liūdėti neverta, nes ir be naujos Android versijos pokyčių gausu.

Bene pastebimiausia „EMUI 11” naujiena yra dizaino pokyčiai. Gamintojas iš esmės perkūrė „Nuolat įjungto ekrano” (AOD) režimą, leisdamas vartotojams pasirinkti norimą paveikslėlį (sistema pati pritaikys jo spalvų paletę) bei pridėdamas daugybę naujo dizaino ir netgi animuotų užsklandų.

Nuošalyje neliko ir vartotojo aplinkos animacijos - perėjimai tarp meniu buvo optimizuoti didelį ekrano atsinaujinimo dažnį turintiems telefonams, tokiems kaip „Huawei P40 Pro”. „Huawei” tikina praleidusi valandas tyrinėdama, kokį jausmą vartotojui sukelia tam tikros animacijos ir į kurią ekrano dalį žiūrima, naviguojant po meniu. Visa tai padėjo sukurti dar didesnį greičio ir sklandumo įspūdį, todėl net ir senesniuose „Huawei” išmaniuosiuose bus jaučiamas veikimo pagreitėjimas.

Kitas pastebimas pokytis - naujas kelių langų ir padalinto ekrano funkcionalumas. Šie režimai nuo šiol įjungiami kur kas lengviau, o bet aplikaciją galima paversti nedideliu reguliuojamo dydžio langeliu, kurį galima pozicionuoti bet kurioje darbalaukio vietoje ir tuo metu naudotis kita programėle. Kitaip tariant, išmaniųjų galiai prisivijus kompiuterius, panašėja ir jų valdymas.

Patobulinimų sulaukė ir „Multi-screen Collaboration” funkcija, leidžianti patogiai „Huawei” kompiuteriu valdyti telefoną. Nuo šiol „MateBook” ekrane bus galima atidaryti net 3 aplikacijas, kas yra patogu, kai kompiuteriu dirbate kitame kambaryje, nei yra jūsų telefonas, tačiau staiga prireikia atrašyti per „Viber” ar pasižiūrėti „Snapchat”.

Iš smulkesnių naujovių galima paminėti pokyčius, susijusius su sistemos leidimais - nuo šiol telefone išvysite pranešimą, kai kuri nors iš jūsų atsisiųstų aplikacijų bandys slaptai įjungti GPS, kamerą ar mikrofoną ir taip jus šnipinėti.

 

Taip pat „EMUI 11” leis „Huawei” išmaniesiems kur kas lengviau atpažinti ir nukopijuoti tekstą iš nuotraukų ar PDF dokumentų ir akimirksniu juo pasidalinti. Na, o popierinio dokumento skenavimas naudojant telefono kamerą bus dar paprastesnis.

„Huawei” kol kas neatskleidė, kurie jos gaminami išmanieji palaikys „EMUI 11”  ir kada ji pasieks vartotojus, tačiau beveik neabejojama, kad tai atsitiks po „Huawei Mate 40” flagmanų serijos debiuto. Tiesa, jau nuo vakar kompanija paskelbė apie „EMUI 11” bandomosios versijos testavimą „P40”, „Mate 30” ir „MatePad Pro” serijos įrenginiuose.

„EMUI 11” jau kelias dienas veikia ir mūsų redakcijos „Huawei P40 Pro+”, tad netrukus žadame pasidalinti pirmaisiais įspūdžiais.


Parašyti komentarą