„Huawei” pristatė pažangiausią sulenkiamą telefoną pasaulyje: kainuoja kaip vidutinis lietuvio automobilis

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2021-02-23
„Huawei” pristatė pažangiausią sulenkiamą telefoną pasaulyje: kainuoja kaip vidutinis lietuvio automobilis
0 Pasidalinimai
1173 Peržiūros

Praėjus beveik metams nuo patobulinto „Huawei Mate Xs” sulenkiamo telefono išleidimo, kompanija grįžo su trenksmu, vakar pristačiusi iš esmės perkurtą „Mate X2” modelį. Telefonas pasižymi kardinaliai pakeistu dizainu, kur kas pajėgesniais parametrais ir, kaip jau įprasta „Huawei”, bene pažangiausia kamerų sistema rinkoje. Deja, būsimieji pirkėjai už visa tai turės pakloti nemenką sumą.

Ankstesni bendrovės išmanieji su sulenkiamu ekranu - „Mate X” ir nesmarkiai patobulinta jo versija „Mate Xs” - nuo konkurentų skyrėsi ypatinga konstrukcija. Telefonai turėjo vieną didelį ekraną, kurio trečdalį esant reikalui buvo nulenkti ir prifiksuoti nugarėlėje - toks sprendimas atrodė labai futuristiškas ir netgi vadintas „sakalo sparnu”. Deja, įvairūs konstrukcijos aspektai ir beprotiškai sudėtinga gamyba privertė „Huawei” tokio dizaino atsisakyti ir pasekti paskui konkurentus. „Mate X2” savo išvaizda yra kone identiškas praėjusių metų antroje pusėje debiutavusiam „Samsung Galaxy Fold2” (jo apžvalgą rasite čia). Kitaip tariant, nuo šiol ekranas sulenkiamas nebe į išorę, o į vidų, o jį sulenkę išorinėje prietaiso dalyje rasime kur kas mažesnį ilga ir siaurą ekranėlį. Pastarasis skirtas atlikti nesudėtingiems veiksmams, tokiems kaip muzikos valdymas, susirašinėjimas su draugais ar navigacija, kuriems nereikia didelio vidinio ekrano

Kompanija itin daug dėmesio skyrė pasakodama apie ypatingą korpuso dizainą. Dešinė įrenginio pusė šiek tiek pasvirusi į vidų, o kairė - į priešingą pusę, kas leidžia telefonui išlaikyti pusiausvyrą tiek sulenktame, tiek atlenktame būvyje. Labai smarkiai akcentuojama ir tai, kad, kitaip nei „Galaxy Z Fold2”, sulenkus ekraną nebelieka plyšių, kuriose gali kauptis dulkės ir nešvarumai. Na, o viską pabaigia 4 spalvų variantai - solidžioji juoda, glazūros balta, krištolinė mėlyna ir krištolinė rožinė. Pastarieji du atspalviai gana netikėti, kadangi įprastai tokie prabangūs telefonai apsiriboja tik prabangiausiais ir prie verslo kostiumo tinkančiais spalvų variantais.

Pereinant prie parametrų, greičiausiai reikėtų pradėti nuo ekranų. Mažasis ekranėlis yra ne toks jau ir mažas - 6,45 colio įstrižainės. Jis gali pasigirti FullHD+ rezoliucija, 90Hz atsinaujinimo ir 240Hz lietimų registravimo dažniu. Kairiajame viršutiniame kampe galime pastebėti kapsulės formos išpjovą.

Tuo metu pagrindinis sulenkiamas AMOLED ekranas yra 8 colių įstrižainės, 2480 x 2200 pikselių raiškos ir palaiko P3 spalvų gamos atkūrimą. Taip pat galima paminėti 90Hz atsinaujinimo ir 180Hz lietimų registravimo dažnius. Entuziastams greičiausiai kyla klausimas, kodėl tokiame prabangiame telefone vis dar matome vos 90Hz ekrano atsinaujinimo dažnį, kai konkurentai siūlo 120Hz? Atsakymas labai paprastas - „Huawei” mano, kad skirtumas tarp 90Hz ir 120Hz yra praktiškai nepastebimas, tačiau lemia pastebimai didesnes energijos sąnaudas. Labai gaila, bet „Mate X2” negali pasigirti rašiklio palaikymu, kas būtų jam suteikęs pranašumą prieš „Z Fold2”.

Vis dėlto tai kompensuoja išties puikūs techniniai parametrai. Sklandų veikimą užtikrina naujausias „Kirin 9000” lustas, pagamintas pagal 5nm technologiją - tą pačią, kurią naudoja ir „Snapdragon 888”, ir „Apple A14 Bionic”. Tai reiškia, kad šis išmanusis bus ne tik vienas galingiausių rinkoje, bet ir vienas efektyviausių. Gamintojas siūlo du atminties variantus - 8GB operatyviosios ir 256GB vidinės arba 8/512GB. Vidinę atmintį bus galima išplėsti „NM” standarto kortele.

Deja, dėl JAV taikomų sankcijų išmanusis nepalaiko „Google” paslaugų. Vis dėlto gamintojas ramina, kad 200 populiariausių nuosavos „AppGallery” aplikacijų parduotuvės programėlių buvo specialiai optimizuotas abiem „Mate X2” ekranams, todėl vartotojai nepatirs jokių nepatogumų.

„Huawei Mate X2” taip pat turi šone montuojamą pirštų antspaudų skenerį, infraraudonųjų spindulių siųstuvą, stereo garsiakalbius, palaiko Bluetooth 5.2, dviejų dažnių GPS, NFC. Įrenginio ištverme rūpinasi 4500mAh baterija, kuri papildoma 55W greituoju laidiniu įkrovimu. Deja, belaidžio įkrovimo galimybės dėl neatskleidžiamų priežasčių telefonas neturi.

Įrenginio nugarėlėje į pasaulį žvelgia net 4 kameros. Pagrindinis 50MP f/1.9 RYYB sensorius su OIS, 16MP f/2.2  itin plataus kampo, 12MP f/2.4 teleobjektyvas ir 8MP periskopinis jutiklis, kuris vaizdą optiniu būdu gali didinti net 10, o kartu su skaitmeniniu priartinimu - net 100 kartų. Išorinio ekrano kapsulės formos išpjovoje įtaisyta 16MP asmenukių kamera, tačiau „Mate X2” asmenukių kokybę gali padidinti naudodami galines kameras, atlenkę ekraną ir kaip vaizdo ieškiklį naudodami išorinį ekranėlį. Gamintojas deklaruoja, kad „Huawei Mate X2” kamerų galimybės yra dar platesnės už anksčiau pristatyto „Mate40 Pro”, kuris „DxOMark” įvardytas geriausiai fotografuojančiu išmaniuoju telefonu pasaulyje ir nusileidžia tik „Mate40 Pro+”.

Kaip ten bebūtų, kyla pagrindinis klausimas - ar „Huawei Mate X2” galės įsigyti paprasti mirtingieji? Kad ir kaip bebūtų gaila, atsakymas greičiausiai yra neigiamas. Visų pirma, telefonas, bent jau dabartinėmis žiniomis, nuo bus pardavinėjamas tik Kinijoje nuo vasario 25 dienos. Tačiau yra kur kas didesnė kliūtis - kaina. Bazinis šio modelio variantas su 256GB vidinės atminties kainuos beveik 2300 eurų, o už 512GB versija teks atseikėti 2400 eurų. Maždaug tiek kainuoja daugelio lietuvių vairuojami automobiliai, o tikėtina, kad „Mate X2” pasiekus Europos krantus kaina kiltų dar aukščiau.

 

Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Nuomonė
„iPhone X“ nuomonė. „Apple“ sukeltas triukšmas pasiteisino – tai geriausias išmanusis telefonas rinkoje Autorius: Artūras Nalivaiko
Nuomonė
„Samsung Galaxy Note 8“ nuomonė. Geriausias „Android“ išmanusis telefonas, tačiau su dideliu bet Autorius: Artūras Nalivaiko
Straipsnis
Kodėl išmanieji telefonai nenaudoja saulės energijos? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Telefonas iš Kinijos - ką reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kodėl kiniški išmanieji telefonai tampa vis populiaresni? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga