„Huawei“ vadovas paaiškino kodėl „HongMeng OS“ tapo „HarmonyOS“

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2019-08-11
0 Pasidalinimai
9 Peržiūros

Vos prieš keletą dienų Kinijos milžinė „Huawei“ pristatė savo operacinę sistemą. Dar prieš jai pasirodant buvo girdima nemažai gandų, o bene daugiausiai informacijos sklido apie galimą jos pavadinimą. Kiek anksčiau, buvo kalbama, jog naujoji platforma bus vadinamas „HongMeng“, vėliau pasirodė kalbos apie „Ark OS“, „Oak OS“ ir pan.

Tačiau naujoji operacinė sistema, apie kurią plačiau galite skaityti čia, bus žinoma kaip „Harmony OS“.  Daugumai tikriausiai kilo klausimas ką toks pavadinimas turėtų simbolizuoti ir kokia jo tikroji reikšmė. „Huawei“ kompanijos vadovas Richardas Yu paaiškino tikrąją reikšmę.

„HongMeng“ išvertus iš kinų kalbos reikštų atverti žemę, o artimiausias žodis anglų kalboje būtų „Genesis“, kas reiškia pradžią. Ištarti žodį „Hongmeng“ kinų kalboje yra labai sudėtinga, todėl nusprendėme sistemą pavadinti „Harmony“ ir taip įnešti daugiau taikos į pasaulį“ – kalbėjo R.Yu.

Taigi, tai patvirtina anksčiau sklidusias kalbas, jog ši operacinė sistema galėjo vadintis „HongMeng“, tačiau akivaizdu, kad kompanijos vadovai norėjo supaprastinti šį pavadinimą į visiems lengviau suprantamą. Po oficialaus pristatymo paaiškėjo ir tai, jog ši platforma bus tinkama ir išmaniesiems telefonams, nors anksčiau buvo pasirodę priešingų kalbų.

Pranešama, jog naujoji „Harmony OS“ ateityje veiks su visomis programėlėmis, kurios skirtos HTML5, „Linux“ ar „Android“ platformoms. Tam, jog aplikacijų kūrėjai galėtų lengviau pritaikyti savo produktus naujai platformai, „Huawei“ suteiks prieigą prie specialaus įrankio, kuris leis kompiliuoti kodą iš įvairiausių kalbų, įskaitant C/C++, „Java“ ir „Kotlin“. Siekdami išvengti bet kokių diskusijų dėl naujos operacinės sistemos saugumo, kompanijos atstovai patvirtino, jog platforma nesuteiks pilnos prieigos (root access – ang.), kas „Huawei“ teigimu yra didžiausia rizika „Android“ ar kitose „Linux“ pagrindu sukurtose sistemose.


Parašyti komentarą