9 kartos „Intel“ procesorius atkeliauja į nešiojamus kompiuterius: padidėjęs galingumas, Wi-Fi 6, ir dar daugiau

Artūras Nalivaiko

2019-06-26, 01:00 (atnaujinta 2021-04-27, 00:30)

0 komentarų
9 kartos „Intel“ procesorius atkeliauja į nešiojamus kompiuterius: padidėjęs galingumas, Wi-Fi 6, ir dar daugiau

Jau visai netrukus nešiojami kompiuteriai taps kur kas greitesni. 9 kartos H serijos „Intel“ procesoriai jau čia, ir jie bemat pagerins efektyvumą bei atneš kitų puikių savybių, kurias dar ilgai naudosime, tokiu kaip WI-FI 6 palaikymą.

Šios H serijos mikroschemos sustiprins aukštos kokybės sistemas, kaip kad žaidimams skirtus nešiojamus kompiuterius ar produktyvumui skirtus notebook'us. Tai reiškia, kad žaidėjai, transliuotojai ir visi kiti, laukiantys pastiprinimo savo geležei galės džiaugtis. Kol kas „Intel“ atskleidė tik H serijos procesorius, tad vis dar laukiama naujienų apie U bei Y serijos mikroschemas.

Rimtas sustiprinimas

Naujasis „Core i-9980H“ yra 5GHz procesorius su 8 branduoliais ir 16 gijų prilygsta personalinio kompiuterio „Core i9-9900K“ serijos versijai. Šis procesorius žaidžiant padidina kadrų per sekundę skaičių 18 procentų, ir 28 procentus montuojant 4K formato video.

„Intel“ taip pat atnaujino savo H serijos „Core i5“ procesorius, skirtus vidutinio pajėgumo nešiojamiems kompiuteriams.

„Intel“ pateikti charakteristikos skaičiai yra pakankamai įspūdingi, bet skirtumas tarp naujausių ir 8 kartos procesorių turėtų būti mažesnis. Įmonė mėgsta palyginti pačius naujausius procesorius su kur kas senesniais, kadangi atsinaujindami savo kompiuterį žmonės peršoka per kelias procesorių kartas.

Viskas pasidarys aiškiau kuomet patys vartotojai galės išbandyti 9 kartos procesorius ir palyginti, kaip jie atlieka savo užduotis.

WI-FI 6 palaikymas

Įmonė pabrėžė naujų mikroschemų siūlomą galią, bet nauda yra kur kas didesnė. WI-FI 6 „Gig+“ greičiausiai taps vienu iš populiariausių naujienų. 10 gigabitų per sekundę našumas – ne juokas.

Kaip ir buvo tikėtasi, mikroschemos palaikys naujai pristatytus WI-FI 6 „AX200“ adapterius.

Nors iš tikro toks našumas yra teoriškas (nereikėtų tikėtis pačiam pamatyti tokius skaičius), tačiau jūsų kompiuterio dažnių juostos plotis padidės, ir nesvarbu ką veiksite, kompiuterio našumas pastebimai patobulės. Net jeigu WI-FI 6 versiją palaiko tik maža dalis maršrutizatorių, tik laiko klausimas kada tai taps įprastu dalyku.

Galimas variantas, kad tokių greičių jums nereikia. Kitą vertus, gali būti, kad bėgant laikui jūsų namuose didės įrenginių, kurie reikalauja prisijungimo prie interneto. Kaip visi žino, per daug įrenginių vienu metu kaip reikiant apkrauna interneto ryšį, o WI-FI 6 šią problemą išspręstų iš karto.

Greitesni SSD, RAM

„Intel Optane“ turėjo pagreitinti stacionarius kompiuterius su didesnės atminties kietaisiais diskais. „Optane“ atminties modulis, skirtas pagreitinti talpyklinius mainus, turėjo išspręsti šį klausimą.

9 kartos procesoriai palaiko šiuos modulius, o kartu su didelės atminties diskais jie sukuria M.2 formatą. Kaip ir prieš tai, „Intel Optane“ atmintį galite rinktis tarp 16GB bei 32GB. Kitą vertus, dabar jie sujungti kartu su iki 1TB atminties „Intel QLC 3D NAND“ atminties įrenginiu.

Ši gudri kombinacija daugiau nei 2 procentais padeda greičiau užsikrauti žaidimams ir daugiau nei pusantro karto greičiau atidaro failus, jei lyginsime su 3 metu senumo sistema.

Nešiojami kompiuteriai su 9 kartos procesoriais taip pat palaikys 128GB DDR4 atminties įrenginius. Daugumai tai per daug, bet juk yra įvairiausių žmonių.

Kiti nauji ypatumai, kuriuos pasiūlys 9 kartos H serijos procesoriai, būtų didelės talpos „Intel SSD 660p“ bei naujoji „Rapid Storage Technology 17. x“.

Formos faktorius bei efektyvumas

Pasak „Intel“, 9 kartos procesorius buvo kurtas remiantis stacionariais kompiuteriais. Nešiojamų kompiuterių gamintojai jau ne kartą pristatė įrenginius, kurie laikomi iškraipytais. Kaip kad įvairūs stovai, ar neintegruotos klaviatūros.

Naujųjų procesorių dėka baterija veiks ilgiau, nors patys „Intel“ neatskleidė, kiek. Viskas paaiškės tuomet, kai po kelių savaičių bus išsiųsti pirmieji kompiuteriai.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas