Sekmadienis, spalio 21, 2018
Naujienos

Išmaniųjų telefonų pardavimai Europoje sumažėjo 6,3 procento

43peržiūros(-ų)

Statistikos kompanija „Canalys“ paskelbė pirmąją informaciją apie išmaniųjų telefonų pardavimus Europoje. Pirmojo ketvirčio rezultatai gali kiek nustebinti daugumą, nes pasirodo, jog pardavimų skaičius sumažėjo 6,3 procentais. Tačiau kritimas pastebimas ne visuose regionuose.

Statistiką kiek gelbėja centrinė ir rytų Europa, ten pardavimai kilo 12.3 %, o vakarų Europoje pastebėtas 13.9 % pardavimų kritimas. Pavyzdžiui Didžiojoje Birtanijoje pardavimai sumažėjo 29.6 %, Prancūzijoje 23.2 %, o Vokietijoje 16.7 %. Tuo tarpu Rusijoje buvo parduota 25.4 % daugiau telefonų.

Žvelgiant kaip sekasi gamintojams, tai didžiausiu pralaimėtoju galime pavadinti „Samsung“. Nors kompanija vis dar pardavė daugiausiai telefonų (15.2 mln.) ir užima 33.1 % rinkos, bet „Samsung“ pardavimai mažėjo 15.4 %. „Apple“ yra antroje vietoje, jų pardavimai irgi mažėjo, bet tik 5.1 %. Trečioje vietoje „Huawei“, jų pyrago dalis išaugo 38.4 %, iki 16,1 %. Į penketuką įšoko ir „Xiaomi“, jie dabar užima 5.3 % Europos rinkos. Penkti yra „Nokia“ su 3.5 % rinkos dalimi.

Analitikai atkreipia dėmesį ir į išmaniųjų telefonų madas. Pavyzdžiui, 2017 metų pirmojo ketvirčio metu nebuvo parduotas nei vienas 18:9 ekrano formatu pasižymintis telefonas, o šiemet tokių parduota jau 7,3 mln vienetų. Taip pat 8% padaugėjo išmaniųjų telefonų su dviejų SIM kortelių palaikymu. Dėmesį atkreipti verta ir į tai, jog įrenginių su 4 GB operatyviosios atminties ar daugiau parduoda net 82,7% daugiau, o su mažesniu kiekiu – 19,6% mažiau nei praėjusių metų pirmajame ketvirtyje.

Aiškus pokytis pastebimas ir išmaniųjų telefonų kamerų sektoriuje. Praėjusiais metais buvo parduota 5 mln. telefonų su dviguba kamera, o šiemet šis skaičius išaugo jau iki 13 mln., o tai rodo 155% didesnius tokių telefonų pardavimus.

Parengta pagal MiTech.lt informaciją

Rašyti komentarą

Lukas Snarskis

Lukas Snarskis

Projekto vadovas
Išmanieji telefonai, jų priedai ir visa kita kas susiję su mobiliais įrenginiais yra mano hobis, kurio dėka ir skaitote mano turinį.