Itin laukiama „Google” aplikacija bus prieinama „iPhone”: bendrovė rado kaip apeiti „Apple” godumą

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-11-21
Itin laukiama „Google” aplikacija bus prieinama „iPhone”: bendrovė rado kaip apeiti „Apple” godumą
0 Pasidalinimai
1077 Peržiūros

„Google Stadia” debesija paremta paslauga, leidžianti konsolės kokybės žaidimus žaisti telefone, televizoriuje ir daugelyje kitų įrenginių, nuo pat debiuto pradžios, vykstant pirminiam produkto testavimui, palaikė tik „Google Pixel” telefonus, o vėliau pradėjo veikti ir daugelyje kitų Android įrenginių. Taigi, buvo pradėta svarstyti, ar ši paslauga taps prieinama ir „Apple” produktams. Panašu, pagaliau žinome atsakymą - tai įvyks artimiausiu metu.

Neseniai žiniasklaidoje plačiai nuskambėjo žinia, jog „Apple” neleis „App Store” programėlių parduotuvėje talpinti debesijos žaidimų transliavimo aplikacijų, kadangi tai pažeistų platformos taisykles. Visa tai į paviršių iškilo po to, kai „Microsoft” pabandė „iPhone” ir „iPad” suteikti prieigą prie analogiškos „Google Stadia” paslaugos - „Project xCloud”.

„Apple” tai motyvavo visada siekiu, kad „App Store” būtų saugi ir kokybiška platforma, todėl kiekviena aplikacija prieš ją patalpinant yra akylai patikrinama, siekiant užtikrinti puikią veikimo kokybę ir saugumą. „Project xCloud” atveju, neva, to nebūtų galima atlikti, nes „Apple” turėtų peržiūrėti kiekvieną iš daugiau nei 100 platformoje siūlomų žaidimų ir procesą kartoti, vos pasirodžius naujam. Kitaip tariant, bendrovė prisidengia noru patikrinti kiekvieną žaidimą, kuris pasirodo „iPhone” ar „iPad” ekrane, nepaisant to, ar jis yra fizinėje įrenginio atmintinėje, ar transliuojamas iš serverio, kaip „Project xCloud” atveju, o iš tikrųjų greičiausiai taip siekiama pašalinti galimus mokamos „Apple Arcade” žaidimų prenumeratos paslaugos konkurentus.

Nors tokios naujienos nuliūdino visus žaidimų entuziastais save laikančius „Apple” įrenginių savininkus, panašu, jog dar ne viskas prarasta. „Google” rado paprastą būdą „iPhone” ir „iPad” suteikti prieigą prie „Stadia” - ji tai atliks ne pasitelkdama „App Store” talpinamą aplikaciją, o įrenginio naršyklę ir taip apeis grobuoniškas „App Store” taisykles. Sumaniai sukonstruotas internetinis puslapis išnaudos „Web Application (PWA)” standarto galimybes ir savo veikimu visiškai nesiskirs nuo vartotojams įprastų programėlių bei netgi atsidurs kaip telefono darbastalyje kaip aplikacijos ikonėlė.

Apie tą pačią naršyklės panaudojimo strategiją užsiminė ir „Microsoft”.

„Google” paskelbė, jog „Stadia” testavimas „iOS” įrenginiuose prasidės jau po kelių savaičių, tad bandomąją versiją išbandyti nekantriausiems turėtų pavykti dar iki šių metų pabaigos.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin
Naujiena
Naujieji „Samsung“ flagmanai bus pristatyti vasario pabaigoje Barselonoje Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
„Hisense“ pristatys naują itin atsparų išmanųjį telefoną – „Hisense P9“ Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Oficialu – „Samsung Galaxy S9“ bus pristatytas „MWC 2018“ parodoje Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kas atsitinka su į Lietuvą įvežamais 1,5 mln. mobiliųjų telefonų? Autorius: Pranešimas spaudai
Patarimas
Dažniausi išmaniųjų telefonų gedimai ir patarimai kaip jų išvengti Autorius: Pranešimas spaudai

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei Mate 20 Pro“ apžvalga