JAV nori „TikTok” paversti amerikietiška kompanija - kitaip gresia uždraudimas

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-07-18
JAV nori „TikTok” paversti amerikietiška kompanija - kitaip gresia uždraudimas
0 Pasidalinimai
504 Peržiūros

Jungtinių Valstijų karas su kiniškomis kompanijomis tikrai neapsiribos „Huawei” ar „ZTE”, panašu, jog amerikiečiai nuo šiol potencialia grėsme laiko bet kokią didesnę Kinijos bendrovę. Naujausi pranešimai rodo, kad JAV pradėjo išsamų Kinijos technologijų milžinų izoliavimą. Naujausiu taikiniu tapo ne kas kitas, o milžinišku greičiu populiarėjantis socialinis tinklas „TikTok”.

Spekuliuojama, kad Baltieji Rūmai siekia visiškai uždrausti „TikTok”, motyvuodami saugumo grėsmėmis. Tiesa, trumpų vaizdo įrašų platforma turi vieną būdą išvengti tokio likimo - jai reikia tapti amerikietiška kompanija.

Baltųjų Rūmų ekonomikos patarėjas Larry Kudlow teigia besitikintis, kad „TikTok” atskils nuo jį valdančios Kinijos kompanijos „ByteDance”. Tai turėtų padėti išsklaidyti saugumo abejones ir duomenų apdorojimo klausimus, o Baltųjų Rūmų nuomone, tapimas Amerikos bendrove yra kur kas geresnis sprendimas nei visiškas uždraudimas.

Žvelgiant iš šalies, atrodo, kad JAV vadovybė siekia ne tiek apsaugoti šalies kibernetinį saugumą ir amerikiečių duomenis, kiek pasiglemžti kylančią technologijų pasaulio žvaigždę. Kaip ten bebūtų, tapimas amerikietiška kompanija priverstų „TikTok” vartotojų informaciją laikyti Valstijose, o ne Kinijoje esančiuose serveriuose, kas bent jau teoriškas smarkiai sumažintų Kinijos šnipinėjimo galimybes.

Vis dėlto „Financial Times” skelbia, jog Baltieji Rūmai kartu svarsto ir kur kas prastesnį scenarijų - „TikTok” įtraukti į tą patį juodąjį sąrašą, kaip ir „Huawei”, kas panaikintų bet kokias galimybes amerikiečių bendrovėms tiekti technologijas „TikTok”, o svarbiausia - pašalintų šio socialinio tinklo programėlę iš „Apple” valdomos „App Store” ir „Google Play Store” aplikacijų parduotuvių.


Parašyti komentarą