Kaip apsaugoti akis nuo pavojingo spinduliavimo sklindančio iš išmaniųjų įrenginių?

Lukas Snarskis

2020-05-11, 01:00 (atnaujinta 2021-05-23, 02:29)

2 komentarai (-ų)
Kaip apsaugoti akis nuo pavojingo spinduliavimo sklindančio iš išmaniųjų įrenginių?

Šiuo metu jauni žmonės mokosi kitokioms sąlygomis, negu įprasta. Žinių įgijimas mokyklos suole, kur išmanieji įrenginiai būdavo traktuojami beveik kaip siaubingos pabaisos, buvo pakeistas nuotoliniu mokymusi ir tokie įrenginiai tapo neatsiejama mokymosi proceso tęstinumo užtikrinimo dalimi. Kompiuteriai, išmanieji telefonai ir kitokie išmanieji įrenginiai yra naudojami mokymosi procese, bet kai jauni žmonės intensyviai susiduria su nuo jų sklindančia mėlyna šviesa, akys yra priverstos labai įsitempti. Optometristas ir „LG Electronics“ ekspertai paaiškina mėlynos šviesos keliamus pavojus ir tai, ką tėvai gali padaryti, kad pasirūpintų vaikų akių sveikata.

Mėlynos šviesos įtaka regėjimui

Mėlyna šviesa, kaip tokia, nėra žalinga akims, adekvačiais kiekiais ji net reikalinga regėjimui, tačiau labai intensyvi mėlyna šviesa yra laikoma pavojinga. Ekranai skleidžia labai intensyvią mėlyną šviesą ir tai gali turėti įtakos rimtam regos sutrikimo vystymuisi, jei per dideli kiekiai pasiekia tinklainę. Didžiausia žala vaikų ir jaunų žmonių regėjimui nėra sukeliama mėlynos šviesos, bet artumo, kuris sukelia akių įtampą žiūrint į ekranus. Tyrimų duomenimis, mėlyna šviesa blokuoja miego hormonus ir todėl yra žalinga natūraliam miego ciklui. Todėl jūs turėtumėte nežiūrėti į ekranus bent dvi valandas prieš miegą, kitaip vaikams ir jauniems žmonėms gali būti sunku užmigti.

Nuotolinis mokymasis naudojant išmaniuosius įrenginius

Rekomenduojama, kad 5–16 metų vaikai ir jauni žmonės prie ekranų nepraleistų daugiau kaip 2 valandų per dieną. Taip pat svarbu daryti reguliarias pertraukas kas 20 minučių, praleistų prie ekrano. Nors sveikatos organizacijų iškelti kriterijai atrodo gana griežti, jie yra labai svarbūs, siekiant, kad vaikams neišsivystytų trumparegystė. Kasdienis mokymosi su išmaniaisiais įrenginiais procesas trunka bent 5 valandas per dieną, bet svarbu paminėti, kad prieš tai nurodyti apribojimai negalioja televizoriams, taigi, rekomenduojame mokymosi procesui reikalingą turinį perkelti į televizoriaus ekraną. Pavyzdžiui, LG televizoriai patogiai jungiasi prie mobiliųjų įrenginių, šitaip padėdami geriau išvengti akių įtampos. Taip pat, modernių 4K televizorių raiška atvaizduoja puikios kokybės vaizdą, ekrano šviesumas yra pritaikomas prie kambario ir taip mažiau išvarginamos akys. Kai žiūrime į televizorių, svarbiausia yra išlaikyti bent 2 metrų atstumą nuo ekrano ir laikytis principo – kuo didesnis ekranas, tuo toliau nuo jo turėtumėte būti.

Ką galima padaryti, siekiant išvengti jaunų žmonių regėjimo sutrikimų rizikos?

Tėvai turėtų riboti laiką, kurį jie praleidžia prie ekranų, ir dirbdami su jais daryti reguliarias pertraukas. Rekomenduojama per tokias pertraukas žvelgti į tolį, pavyzdžiui, pro langą. Nelaikykite ekrano per arti akių ir laikykite alkūnę sulenktą bent 90-ies laipsnių kampu, kuomet laikote rankose telefoną arba planšetę. Jei įmanoma, geriausia naudoti kompiuterį arba televizorių, kuris yra toli nuo jūsų akių, vietoj to, kad žiūrėtumėte į mažą savo išmaniojo telefono ekraną. Mėlynos šviesos intensyvumą galite reguliuoti ir įrenginio nustatymuose. Pavyzdžiui, LG televizoriai turi puikiai veikiančią interneto naršyklę, kuria galite naudotis be kitų įrenginių pagalbos. Šiandien, didelė dalis mokymosi ir švietimo paslaugų yra paremtos specifine internetine sąsaja, kuri reikalauja gero interneto greičio ir tinkamo įrenginio su naršykle – modernūs televizoriai turi visas šias funkcijas. Taip pat, „LG Smart TV“ platforma WebOS turi visas modernias funkcijas, kurių jums gali prireikti, ir puikiai veikia dėl ypatingo kelių branduolių procesoriaus.

Iš kitos pusės, tie, kurie nešioja akinius, gali užsisakyti mėlyną šviesą blokuojančius akinius, kurie sumažina mėlynos šviesos intensyvumą. Niekuomet nežiūrėkite į ekranus tamsiame kambaryje. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad vaikai turėtų bent valandą per dieną praleisti lauke.

Techniniai sprendimai namams

Vienas sprendimų gali būti „LG Display“ sukurti OLED televizoriai – jie turi akims tinkamus ekranus, kurie yra tarptautinių specialistų pripažinti kaip naudingi akių sveikatai. Šviesa, skleidžiama „LG Display“ 65 colių OLED ekranų yra sudaryta tik iš 34 % mėlynos šviesos ir tai yra 50 % mažiau negu įprasta. Nors aukščiausios specifikacijos 65 colių LCD ekranai skleidžia 64 % mėlynos šviesos, „LG Display“ OLED ekranai skleidžia tik pusę tiek.

Vienas iš OLED monitorių ir foninio apšvietimo ekranų privalumų yra tas, kad „LG WOLED“ skydeliai skleidžia baltą šviesą, kuri pereina per raudoną, žalią ir mėlyną filtrus, priešingai nei LED-LCD televizoriuose, kurie dažniausiai skleidžia labai ryškią mėlyną šviesą ir naudoja mėlynai-violetinį LED foninį apšvietimą, kuris pereina per raudoną ir žalią filtrus arba kvantinius taškus, siekiant sukurti visą spalvų paletę.

2 komentarų

Tomas Vaitkevičius

Keletas niuansų. Verta paminėti, kad ekranai didesni daromi ir tam kad galėtume būdami namuose tuo pačiu atstumu matyti didesnį vaizdą. Taip pat lyginant su pirmaisiais televizoriais radiacijos iš ekrano praktiškai neliko. 2 valandos lyginant su suaugusio 12 valandų darbo diena prie monitoriaus ekrano yra tikrai mažas laiko tarpas. Dar verta paminėti kad labai svarbu kokioje aplinkoje žiūrima į ekraną - tamsioje patalpoje padidėja ekrano kontrastas ir akys nuvargsta greičiau. Patys paeksperimentuokite. Prie viso galima pridėti virtualios realybės ekranų poveikį kuris mano nuomone vienas stipriausių. Žvelgiant bendrai ištisos žmonių kartos laiką praleisdavo lauke kur šviesu ir ryšku. Dabar gi laiką leidžiame tamsesnėse sąlygose tačiau dažniau žiūrime į ryškesnius ekranus. Apibendrinus kas labiausiai būdinga šiuolaikiniam žmogui yra ilgas žiūrėjimas į arti esančius objektus. Ir mano nuomone tai yra viena pagrindinių akių raumenų pertempimo ir nuovargio priežasčių. Kitiems kūno raumenis tokios įtampos paprastai stinga.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas