„Nokia 7.2” apžvalga: originalus ir ilgaamžis darbinis arkliukas

Justas Stasiulaitis

2020-09-05, 10:20 (atnaujinta 2022-12-02, 10:53)

2 komentarai (-ų)
„Nokia 7.2” apžvalga: originalus ir ilgaamžis darbinis arkliukas

Kiekvienas iš mūsų žinome bent kelis prekinius ženklus, kuriuos iš karto susiejame su jų produktais. „Nokia” prekinis ženklas mūsų smegenyse įsirėžė gan smarkiai devyniasdešimtaisiais. Buvo užvaldęs visą mobiliųjų telefonų rinką su tokiais modeliais, kaip „8810” ar legendiniu „3310”.

Tačiau laikui bėgant ir atėjus išmaniesiems telefonams į rinką, „Nokia” liko užribyje ir nesugebėjo pasiūlyti konkurencingo modelio. Nors bendradarbiavimas su „Microsoft”, kuriant spalvotuosius „Windows Phone”, teikė vilčių, jiems vietos rinkoje neatsirado.

Viskas pasikeitė 2016 metų liepą, kuomet „Nokia” paskelbė, jog suteikia licencijavimo teises Kinijos „HMD Global” įmonei ir ji nuo šiol kurs ir pardavinės išmaniuosius telefonus su „Nokia” logotipu, o jau 2017 metų Sausio mėnesį mus pasiekė pirmasis jų kūrinys „Nokia 6”. Laikui bėgant matome, jog „Nokia” prekinis ženklas gan rimtai bando grįžti į rinką ir vėl įsitvirtinti. Vienas tokių bandymų yra „Nokia 7.2” modelis, kurį šiandien ir apžvelgsime.

Dizainas

Telefonas atrodo tikrai solidžiai. Šiek tik kampuoti šonai, matinė nugarėle ir blizgūs dizaino elementai aplink kameros modulį neatrodo pigiai ir suteikia prabangos jausmą. Jei ant stalo padėtume „Xiaomi Mi A3”, „OnePlus 6T”, „Samsung A10” ir šalia „Nokia 7.2”, sunkiai galėtume atskirti, kuris yra kuris. Taip pat yra, net keli spalvų pasirinkimai, kurie nėra įprasti ir pasirinkę Miško Žalumo spalva tikrai išsiskirsite iš minios ir telefonas atrodys ekstravagantiškai.

Priekinė telefono dalis nėra itin originali ir nesiskiria nuo savo klasės konkurentų - viršuje rasime lašo formos ekrano išpjovą, kurioje paslėpta priekinė kamera, o apačioje - gražiomis blizgančiomis raidėmis parašytą „Nokia” pavadinimą.

Galinė telefono dalis kiek įdomesnė. Trijų kamerų „Zeiss” sistema primena senuosius „Nokia” išmaniuosius telefonus, kurie buvo gaminami kartu su šiuo partneriu ir ji tikrai padailina nugarėlę. Piršto antspaudo skaitytuvas yra itin patogioje vietoje ir paėmus telefoną, pirštas natūraliai atsiduria ant skaitytuvo. Matinėje nugarėlėje šiek tiek matosi piršto ir delno įspaudai, tačiau tikrai situacija būtų blogesnė, jei nugarėlė būtų blizgi.

Šoninių mygtukų išdėstymas yra patogus. Kairėje pusėje rasime „Google Assistant” dedikuotą mygtuką, iš kurio dėl riboto funkcionalumo daug naudos Lietuvos gyventojams nebus. Dešinėje: garso valdymo mygtukai ir užrakinimo klavišas. Retai telefonas būna aprūpintas pranešimų indikatoriumi arba indikacine lempute, kuri informuoja, jog turite neperskaitytų pranešimų. „Nokia” šį indikatorių nusprendė įdėti ir tai padarė labai subtilioje vietoje - užrakinimo mygtuke. Balta lemputė klaviše neerzina ir subtiliai informuoja, kad jums vertėtų užmestį akį į telefoną - labai originalus ir protingas sprendimas.

Tačiau, kad ir kaip atrodytų gerai, telefonas yra plastikinis, kas šiek pagerina atsparumą, tačiau sumažina prabangos pojūtį.

Ekranas

„Nokia” pabandė iš šio „IPS LCD” 6,3 colio ekrano išspausti viską, kas įmanoma. „IPS LCD” technologijos ekranai nėra tokie raiškūs kaip „OLED” ar „AMOLED” tipo ekranai, tačiau gamintojas tai kompensuoja 1080p rezoliucija (1080 x 2280) ir „HDR 10” standarto palaikymu, kas suteiks ryškesnes spalvas. Taip pat telefone yra „Pure Display” funkcija, kuri automatiškai koreguos kontrastą, spalvas ir ryškumą pagal tai, kas yra atvaizduojama ekrane.

Pastebėjau, kad įrenginyje skaitant tekstą, „Nokia 7.2” matrica prisitaiko ir padaro raides kontrastingesnes, o žiūrint „YouTube” ar žaidžiant, ekranas tampa pastebimai ryškesnis. Ryškioje saulės šviesoje didelių problemų nekyla, bet pastebėti, kad tai nėra aukščiausios klasės atstovas, taip pat nesunku - turinys ekrane įžiūrimas, bet naudotis telefonu nėra komfortabilu.

Ekranas yra apsaugotas „Corning Gorilla 3” stiklu, kuris yra atsparus smulkiems įbrėžimams, tačiau nepatarčiau telefono laikyti kartu su raktais ar kitais aštriais daiktais - apsauga vis tiek nėra pakankama.

Veikimas

Kaip ir minėjau anksčiau, telefono nugarėlėje yra piršto antspaudo skaitytuvas. Nors jis veikia ganėtinai sparčiai, tai nėra vienintelis būdas apsaugoti prietaisą nuo smalsuolių. „Nokia” suteikė galimybę atrakinti telefoną pasitelkiant veidą. Deja, ši technologija nėra tokia pažangi, kaip „Apple” įrenginiuose, kadangi programinė įranga elementariai lygina jūsų veido nuotrauką su vaizdu, kurį mato priekinėje kameroje, dėl to šią apsaugą lengva apeiti tiesiog su geros kokybės jūsų portretu. Piršto skaitytuvas veikia tikrai greitai ir jis nesukelia jokių problemų greitai atverti telefoną. Taip pat skaitytuvas reaguoja į tam tikrus gestus. Pavyzdžiui jei perbrauksite per jį išilgai nuo viršaus, jums atsivers pranešimų skiltis ir galėsite matyti visus savo pranešimus, tai itin palengvina naudojimą viena ranka šiame visai nemažame telefone.

Telefone randame naujausią „Android 10” versiją, kuri yra būtent tokia, kokią sukūrė „Google” - kitaip nei pas daugelį šios Nokijos konkurentų. Vos keletas funkcijų ir dizaino pakeitimų yra sukurtos pačios bendrovės, o įrenginys yra dalis „Android One” programos. Ji užtikrina, kad bent trejus metus „Nokia 7.2” gaus saugumo atnaujinimus kiekvieną mėnesį ir naujausias „Android” versijas. Ką tai reiškia? „Nokia 7.2” bus kur kas ilgaamžiškesnė už kitus panašiai kainuojančius telefonus, todėl jei nemėgstate dažnai keisti telefono, net ir po keleto metų jis jūsų rankose veiks puikiai ir nesiprašys išleidžiamas į pensiją. Plika „Android” suteikia geriausią įmanoma patirtį ir aš pats asmeniškai labiau mėgstu naudotis nepergrūsta operacine sistema. Taip pat, kadangi telefone nėra papildomų programų ar funkcijų, vidutiniokams priskiriamas „Snapdragon 660” procesorius puikiai susitvarko su visomis užduotimis ir apkrovomis. Žinoma, laikui bėgant ir telefoną apkraunant papildomais duomenimis darbas natūraliai lėtės, tačiau tikrai ne taip sparčiai kaip konkurentuose.

Aukščiausios klasės žaidimai neturėtų būti jūsų prioritetas naudojantis šiuo telefonu, nes silpniausioje versijoje gauname tik 4 GB RAM, kurie tikrai vargiai susitvarkys su šiuo įnoriu. Taip pat yra versija su 6GB RAM, kurie turėtų suteikti papildomos energijos, tačiau, kaip ten bebūt,ų šis telefonas labiau yra skirtas kasdienėms užduotimis, tokioms kaip laiškų atrašymas, naujienų skaitymas ir panašiai, bet tikrai ne „Fortnite" ar „PUBG" žaidimui aukščiausiu lygiu. Kalbant apie vidinę talpą, ją galima praplėsti su papildoma atminties kortele, dėl to nereiktų jaudintis jog pritrūks vietos, taip pat jau įdiegta „Google Photos" programėlė automatiškai saugos aukštos kokybės jūsų nuotraukas debesyje ir neužims vietos telefono viduje.

Kalbant bendrai apie programėlių naudojimą, labiausiai jaučiame jog šis telefonas nėra pats galingiausias ir geriausias, kuomet reikia naudotis programėlėmis, kurios dalį turinio turi užkrauti, atsiunčiant duomenis internetu. Apskritai turinys, kuris reikalauja interneto yra užkraunamas tikrai lėtai. Nors ir „WiFi" plokštė yra vieno naujausių „AC" standarto, tačiau vidinių komponentų kombinaciją neleidžia mėgautis aukščiausios kokybės turiniu greitai. Telefonui reikia laiko užkrauti didesnius internetinius puslapius, aukštesnės kokybės „YouTube" vaizdo medžiagą ar kitą turinį, kuriam reikia greito interneto ryšio. Tiesiog jaučiasi, jog „Nokia" nori pateikti viską kas yra naujausia turinio prasme, bet to nebando daryti su savo telefono komponentais. Tiek ekranas, tiek procesorius, tiek kiti vidiniai komponentai nėra naujausi.

Mūsų tradiciniame teste „Nokia 7.2” susitvarkė taip, kaip ir iš jo tikėjomis - atvėrė socialinių tinklų („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“, kameros ir „YouTube” programėles ne itin greitai, bet atvėrė. Po ilgesnio ir intensyvesnio naudojimo telefonas kiek lėtėjo, bet pravalius ir užvėrus programėles, vėl sugrįžo prie įprasto veikimo režimo.

Bet reiktų nepamiršti ir kainos bei kur pozicionuojamas šis telefonas. Už 239,99 eurų jūs gaunate tikrai neblogai veikiantį darbinį arkliuką - jis puikiai susitvarkys su užduotimis ir kaip žemaitukas, ars tiek, kiek jums reikės. Na, bet jei peržengsite ribas ir tikėsitės, kad jis bus puikus žaidimų ar turinio kūrimo įrankis, jūs tiesiog nusivilsite.

Kamera

Kamera neabejotinai yra viena stipriausių šio telefono funkcijų. Kita vertus, šiame kainos segmente tikrai yra ir stiprių konkurentų, tad „Nokia 7.2” reikia šiek tiek pasistengti, norint prilygti jiems. Pagrindinė kamera gali pasigirti net 48 MP, f/1.8 optika, o jai talkina dvi papildomos - plataus kampo 8 MP, f/2.2 ir 5 MP, f/2.4 gylio sensorius, skirtas portreto nuotraukoms.

Kameros aplikacijoje rasime įprastą fotografavimo režimą, portreto, naktinio fotografavimo funkciją bei galimybę labiau patyrusiems fotografams patiems reguliuoti visus kameros parametrus.

Įprastas fotografavimo režimas supranta, kokia aplinka pateikiama ir pagal tai užfiksuoja labai neblogas nuotraukas. Ryškumas, spalvų gama yra gera ir „Zeiss” kameros modulis pateisina savo vardą, bet detalumo galėtų būti ir kiek daugiau. Tačiau labai ryškiai matosi sistemos bandymas pagerinti kokybę, programiškai apdorojant nuotraukas - telefonas kartais tiesiog persistengia tai darydamas, iškraipo tiek spalvas, tiek fokusavimą.

Portreto režime turime net kelis pasirinkimus ir galimybes reguliuoti suliejimą, gylį ir kitus parametrus. Testų metu geriausiai pasirodė standartiniai portreto nustatymai. Bandymai stiprinti suliejimą ar parinkti kitus objektus fokusavimui dažnai liko nesuprasti paties telefono, ko iš jo norima.

Nakties režimas labiau yra tinkamas vakarui, nei tikrai nakčiai. Fotografuojant prieblandoje “Nokia” įrenginys puikiai susitvarkė ir nuotraukos gavosi ryškios, gražios. Tačiau fotografuojant naktį kilo keblumų, nuotraukose buvo itin daug „triukšmo” ir jos, tiesiai šviesiai, gavosi niekam tikusios.

Apibendrinant apie kamerą - ji yra gera įprastoms nuotraukos kasdien, atostogų metu jos visiškai pakanka. Tačiau telefonas visgi yra vidutinės klasės, dėl to tikėtis maksimalios kokybės būtų naivu.

Baterija

„Nokia 7.2” baterija nėra pati didžiausia, tačiau ir pats telefonas nėra aprūpintas galingiausiu procesoriumi ar ryškiausiu ekranu, dėl to jo turimos 3500 mAh celės pakaks visai dienai.

Testuojant nustačius ryškiausią ekrano režimą ir 90 minučių nuolatos žiūrint video turinį, žaidžiant, akumuliatorius prarado 25% savo talpos. Tokiu režimu baterija paskutinį kvapą turėtų atiduoti per penkias, šešias valandas, kas yra visai neblogas rezultatas, bet jei norėsite nuolatos lindėti telefone ir tikėsitės ilgesnio veikimo laiko, reiktų sumažinti ekrano ryškumą, nes „IPS LCD" ekranas tikrai mėgsta valgyti bateriją.

Gamintojas deklaruoja, jog be įkrovimo telefono baterijos turėtų užtekti dviem dienoms. Tai yra realu, jei sumažinsite ekrano ryškumą, įjungsite baterijos taupymą režimą ir įrenginį naudosite atsakingai, bet jei savęs nevaržysite, kaip ir minėjau anksčiau, baterijos užteks tik visai dienai.

Jei jau išmanusis jūsų rankose atiduos galus, reikės šiek tiek palaukti, kol baterija prisipildys, nes greito įkrovimo funkcijos jis nepalaiko - reikės tenkintis tik 10W galia. Įkraunant bateriją 15 minučių, prikapsėjo 16%. Tokiu tempu, baterija visiškai turėtų būti įkrauta per maždaug dvi valandas.

Verdiktas

„Nokia 7.2” kaina šiai dienai prasideda nuo 239,99 eurų. Už šią sumą tai yra nepakartojamai originalus, kokybiškas ir geras telefonas. Medžiagų ir surinkimo kokybė yra pagirtina, Android One” programa užtikrins, kad įrenginys bus palaikomas ir saugus ilgą laiką, „Snapdragon” procesorius, nors ir vidutinės klasės, leis kiekvienai programėlei veikti korektiškai. Na, o baterija ir kamera bus geresnės nei vidurkis.

„Nokia 7.2” yra tarsi gaivus suomiškai kiniškas gūsis „Huawei” ir „Xiaomi” vidutiniokų perpildytoje rinkoje, siūlantis visiškai kitokį požiūrį į išmanųjį telefoną. Taigi, jeigu norite originalaus ir ilgaamžio arkliuko, kuris už nedidelę kainą puikiai patenkintų kasdienius jūsų poreikius, „Nokia 7.2” turėtų atsidurti jūsų sąrašo viršuje.

2 komentarų

Saulė

Telefonas pats labai patiko , bet pasinaudojau juo tik apie pusę metų . Sudūžus ekranui visoje Lietuvoje nėra kuo pakeisti . Kitaicai siunčia tik brokuotus ekranus .

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

„Nissan“ pristatė naująjį „Qashqai“ modelį: atnaujintas dizainas, naujas įrangos lygis ir patobulintos technologijos

Pranešimas spaudai

2024-04-20, 16:34

0 komentarų

Per kiek daugiau nei trejus metus nuo trečiosios kartos „Nissan Qashqai“ pasirodymo Europoje parduota daugiau nei 350 000 jo vienetų. Norint savo segmente Senajame žemyne išlaikyti pirmaujančią poziciją, atėjo laikas visapusiškai atnaujinti modelį: atlikti tiek estetinius, tiek reikšmingus technologinius patobulinimus.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Nissan“ pristatė naująjį „Qashqai“ modelį: atnaujintas dizainas, naujas įrangos lygis ir patobulintos technologijos

Per kiek daugiau nei trejus metus nuo trečiosios kartos „Nissan Qashqai“ pasirodymo Europoje parduota daugiau nei 350 000 jo vienetų. Norint savo segmente Senajame žemyne išlaikyti pirmaujančią poziciją, atėjo laikas visapusiškai atnaujinti modelį: atlikti tiek estetinius, tiek reikšmingus technologinius patobulinimus.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

„Daugybė „Qashqai“ modelio atnaujinimų buvo padaryta siekiant padidinti jo patrauklumą, tarp jų – naujo lygio „N-Design“ įranga. Be to, visame modelio asortimente atsirado papildomų komforto patobulinimų, o dėl naujų „Google“ funkcijų jis savo segmente išsiskiria skaitmeninėmis integracijomis.

Unikaliu dizaino, patogumo ir veiksmingų technologijų deriniu pasižymintis „Qashqai“ atvėrė atskirą segmentą. Atnaujinimai leidžia „Nissan“ išlaikyti krosoverių segmento kūrėjų ir novatorių pozicijas“, – sakė Arnaud Charpentier, „Nissan AMIEO“ (Afrika, Viduriniai Rytai, Indija, Europa ir Okeanija) regiono produktų strategijos viceprezidentas.

Atšviežinta išvaizda

Žvelgiant į naujojo modelio išvaizdą, į akis krenta visapusiškai atnaujintos priekinės grotelės. Dizaineriai, įkvėpti senoviškų japoniškų šarvų, sukūrė dešimtis trimačių kablelio formos elementų. Šie blizgiais juodais dažais nudažyti elementai atrodo tarsi plūduriuojantys erdvėje tarp variklio dangčio krašto ir numerio laikiklio.

Naujuosiuose priekiniuose žibintuose sumontuotą adaptyviųjų tolimųjų šviesų modulį papildo mažesnis blokas, padedantis plačiau paskirstyti spindulius. Šis sprendimas užtikrina geresnį matomumą esant prastam apšvietimui ir tvyrant rūkui.

Dieninius žibintus, esančius žemiau pagrindinių šviesų, sudaro penki maži lęšiai. Jie yra tokios pat formos kaip radiatoriaus grotelių „kableliai“. Dienos šviesos juosia pagrindinio priekinio žibinto lęšį ir jį susijungia su plonu žibintu virš jo.

Nauji 18 colių lengvojo lydinio ratlankiai dabar standartiškai montuojami nuo vidutinio įrangos lygio. Aukštesniuose įrangos lygiuose siūlomi nauji 19 arba net 20 colių lengvojo lydinio ratlankiai.

Naujas įrangos lygis

Atnaujinto modelio naujiena – „N-Design“ lygio įranga. Ji buvo specialiai sukurta „Qashqai“ pirkėjams, kurie norėtų, kad jų pasirinkto automobilio versija atrodytų drąsesnė ir lepintų akį unikaliomis estetinėmis detalėmis.

Apatinė kėbulo dalis po durimis ir ratų arkomis yra „N-Design“ modelio kėbulo spalvos. Taip pat ši versija gali būti komplektuojama su unikaliais, visiškai naujais 20 colių lengvojo lydinio ratlankiais.

Aukštesnio įrangos lygio modeliuose prietaisų skydelio, durų įdėklų bei porankių, centrinės konsolės ir kitos dalys gali būti aptrauktos „Alcantara“ oda. Aukščiausio įrangos lygio automobiliuose taip pat buvo atnaujintos sėdynių apdailos detalės – dabar jos užtikrina dar aukštesnę kokybę.

Patobulinta neatsiejama technologija

Viena dažniausiai naudojamų „Qashqai“ funkcijų – aplinkinio vaizdo monitorius (AVM) – taip pat buvo visapusiškai patobulinta. Tai yra išskirtinė „Nissan“ technologija, sukurta dar 2007 m.

Kai įjungiama atbulinės eigos pavara, keturių išorinių kamerų vaizdas sujungiamas, kad vairuotojas vaizdą matytų lyg iš paukščio skrydžio. Tai leidžia saugiau manevruoti. Atnaujintoje AVM sistemoje naudojamos kameros perduoda itin aiškų vaizdą bet kokiomis apšvietimo sąlygomis.

Dabar sistema apima ir 3D funkciją: vairuotojas gali matyti automobilį ne tik iš viršaus, bet ir iš aštuonių skirtingų išorinės kameros vaizdo taškų. Automobilį galima vizualizuoti iš priekio, galo, šonų ar kampų. Tai padeda nustatyti bet kokius nematomus išorinius pavojus.

Be to, dėl papildomos funkcijos vairuotojas aiškiai mato priekinių ratų padėtį – lyg žiūrėtų į juos iš apačios. Tai leidžia tiksliai manevruoti ankštose vietose, pavyzdžiui, automobilių stovėjimo aikštelėse. Jose dažnai būna betoninių bortelių, į kuriuos galima apgadinti ratlankius.

Kita nauja išmanioji AVM funkcija leidžia „Qashqai“ vairuotojui išsaugoti dažnai lankomas stovėjimo vietas, kad automobilis automatiškai atpažintų jas naudodamas geolokacinę pozicionavimo sistemą (GPS). Kai taip atsitiks, transporto priemonė įsimins tikslią padėtį, kad kiekvieną kartą ją būtų galima pastatyti be vargo – tai ypač naudinga siaurose erdvėse.

Efektyvesnės pagalbos vairuotojui sistemos

Autonominio avarinio stabdymo funkcijos buvo perkalibruotos, kad tiksliau nustatytų riziką ir greičiau reaguotų galimo susidūrimo atveju. Tai taikoma priekinio avarinio stabdymo dėl galimo susidūrimo su automobiliu, pėsčiuoju ar dviratininku sistemoms ir išmaniojo avarinio stabdymo funkcijai.

Avarinio eismo juostos laikymosi sistema dabar automatiškai aktyvuojama vos užvedus „Qashqai“. Ji suaktyvina įspėjimo apie nukrypimą nuo eismo juostos ir nukrypimo nuo juostos prevencijos sistemas, kai greitis viršija 60 km/val. Vairuotojui siunčiami įspėjimai vairo vibracijomis, kuomet sistema nustato, kad automobilis yra per arti eismo linijų arba kelio pakraščio.

Atnaujinto „Qashqai“ naujiena – greitas ir paprastas „Driver Assist Custom“ režimas, leidžiantis vairuotojams greitai ir tiksliai pritaikyti skirtingų pagalbos technologijų intervencijos lygį pagal savo pageidavimus.

„Google“ integracija

Atnaujintas „Qashqai“ yra pirmasis „Nissan“ modelis su integruotomis „Google“ paslaugomis, kurios leidžia sujungti skaitmeninį vairuotojo gyvenimą ir jo automobilį.

„Qashqai“ standartiškai komplektuojamas su „Google“ žemėlapiais, o prisijungę vairuotojai gali pasiekti savo mėgstamas ir lankytinas vietas per asmeninę „Google“ paskyrą. Tai sumažina priklausomybę nuo mobiliojo telefono ir ryšio tiekėjo tinklo. Kadangi duomenys atnaujinami belaidžiu būdu, žemėlapio informacija visada būna naujausia.

„Google Assistant“ funkcija suteikia vairuotojui galimybę naudotis balso komandomis, kad nereiktų paleisti vairo. Vairuotojai taip pat gauna prieigą prie programėlių ekosistemos: jas galima atsisiųsti iš „Google Play“.

Elektromobilumas be įkrovimo

Naujasis „Qashqai“ siūlomas su hibridine galios sistema arba su „e-POWER“ – unikalia elektrifikuota jėgos pavara. Ją sudarantis benzininis variklis teikia elektros energiją elektros motorui. Šis naudojamas tik ratams sukti. Tai kur kas paprastesnis modelis nei daugybė šiandien parduodamų tradicinių hibridų.

Tiesioginis elektros variklio galios tiekimas į ratus reiškia didelį momentinį sukimo momentą ir nuoseklų įsibėgėjimo pojūtį. Taip suteikiamas elektromobilio vairavimo pojūtis, tačiau nereikia sukti galvos dėl įkrovimo. Šis dalykas gali atrodyti patrauklus tiems klientams, kurie dar nėra visiškai pasiruošę pereiti prie elektromobilių.

Vienintelis sistemoje naudojamo pažangaus 3 cilindrų variklio su turbokompresoriumi vaidmuo yra gaminti elektros energiją. Per keitiklį ji siunčiama į 140 kW galios elektros motorą arba į 1,8 kWh talpos bateriją (arba į abu, pagal poreikį).

Nuo 2022 m. rugsėjo mėn., kai ši pavara buvo pristatyta „Qashqai“ ir „X-Trail“ modeliuose, „Nissan“ pardavė daugiau nei 100 000 „e-POWER“ galios sistemą turinčių transporto priemonių Europoje.

Naujasis „Qashqai“ jau dabar gaminamas „Nissan Sunderland“ gamykloje Anglijoje.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas