Kinijoje fiksuojama absoliuti „Huawei“ lyderystė: užima didžiąją dalį rinkos

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-07-25
Kinijoje fiksuojama absoliuti „Huawei“ lyderystė: užima didžiąją dalį rinkos
0 Pasidalinimai
269 Peržiūros

Pasaulinė pandemija padarė nemažai žalos ne tik daugeliui iš mūsų, tačiau ir daugybei įvairiausių kompanijų. Tai aiškiai matoma ir antrojo šių metų ketvirčio rezultatuose. Pavyzdžiui, Kinijoje išmaniųjų telefonų pardavimai krito 17 proc., lyginant su praėjusių metų analogišku periodu. Nepaisant to, „Huawei“ demonstruoja įspūdingus rezultatus savo šalyje.

„Huawei“, kartu su dukterine įmone „Honor“, naujausiais duomenimis užima net 46 proc. visos Kinijos rinkos. Tai reiškia, jog šių gamintojų telefonus įsigyja kone kas antras pirkėjas, kuris atsinaujinti savo išmanųjį telefoną nusprendė antrojo šių metų ketvirčio metu. Antroje vietoje pagal pardavimus randame „Oppo“, o trečioje „Vivo“, kurioms atiteko atitinkamai 16 proc. ir 15 proc. rinkos.

Įdomu tai, jog ketvirtoje pozicijoje matome „Apple“, kuri COVID-19 pandemijos metu turėjo daugybę problemų, susijusių su telefonų gamyba. Jeigu 2019 metų antrojo ketvirčio metu JAV milžinė užėmė 6 proc. Kinijos rinkos, tai šiemet šis skaičius – jau 9 proc. Tačiau „iPhone“ telefonus gaminanti kompanija gali pasidžiaugti ne tik teigiamais rodikliais pagal užimamą rinkos dalį.

„Counterpoint“ statistika atskleidžia ir tai, jog „Apple“ fiksuoja geriausią telefonų pardavimų augimą, kuris per pastaruosius metus siekia 32 proc. Tai yra geriausias rezultatas Kinijoje, kuris leidžia būti aukščiau net ir už „Huawei“. Pastaroji kompanija pagal šį rodiklį užima antrąją vietą su 14 proc. augimu. Visi kiti gamintojai šioje rinkoje fiksuoja neigiamus rezultatus.

Dar viena dėmesio verta detalė – „Huawei“ užima net 60 proc. rinkos, kuomet kalbama apie 5G išmaniuosius telefonus. Už šio gamintojo rikiuojasi tokios kompanijos kaip „Vivo“, „Oppo“ ar „Xiaomi“, o 5G įrenginių populiarumas nuolatos didėja. Verta paminėti ir tai, jog kas trečias parduotas įrenginys jau turi 5G palaikymą. Tai yra logiškas rezultatas, atsižvelgiant į tai, kad gamintojai 5G modemus montuoja į didžiąją dalį savo produkcijos šiemet.

Šaltinis: Counterpoint

Parašyti komentarą