„Xiaomi Mi A1“ apžvalga

Lukas Snarskis

2018-01-10, 01:00 (atnaujinta 2021-05-30, 07:14)

3 komentarai (-ų)
„Xiaomi Mi A1“ apžvalga

Kinijos kompanija „Xiaomi“ yra puikiai žinoma ne tik vietinėje rinkoje, tačiau dabar jau pakankamai populiarus gamintojas ir Europoje, o tuo pačiu ir Lietuvoje. „Xiaomi“ išmanieji telefonai pasižymi aukšta kokybe, žema kaina ir tikriausiai kiekvienas yra girdėjęs apie „MIUI“ vartotojo sąsają, kuri naudojama šio gamintojo įrenginiuose.

Tačiau visai neseniai gamintojas išleido „Android One“ projekte dalyvaujantį išmanųjį telefoną „Xiaomi Mi A1“, kuris iš kitų „Xiaomi“ įrenginių išsiskiria tuo, jog veikia su visiškai švaria ir nemodifikuota „Android“ operacine sistema. Šiandien Telefonai.eu siūlo pažvelgti į šį įrenginį iš arčiau ir sužinoti jo privalumus bei trūkumus.

„Xiaomi Mi A1“ apžvalga – telefono dizainas

Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A1

„Xiaomi“ telefonai dažniausiai pasižymi itin panašiu dizainu, todėl pernelyg daug tikėtis iš „Mi A1“ modelio nebuvo verta. Vis dėlto gavus telefoną – nuomonė kiek pasikeitė. Taip, iš pirmo žvilgsnio tai atrodo kaip dar vienas „Xiaomi“ telefonas, tačiau tai labiau solidus jo atnaujinimas.

Pradėkime nuo to, jog „Xiaomi Mi A1“ nepasižymi naujausiomis madomis ir turi gana didelis ekrano rėmelius - viršuje standartiškai milžinišką plotą su priekine kamera, garsiakalbiu ir įvairiausiais jutikliais, o apatinėje dalyje – lietimui jautrius navigacijos mygtukus. Tačiau daugiau dėmesio būtų vertas pats korpusas.

„Xiaomi Mi A1“ galima būtų laikyti vidutinės klasės įrenginiu, tačiau šio modelio korpusas yra mažų mažiausiai aukščiausios klasės. Itin patogiai laikomas rankoje, iš pažiūros pakankamai tvirtas ir su tvarkingai išdėstytais privalomais komponentais – taip būtų galima apibūdinti „Mi A1“ korpusą. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, jog jis pagamintas iš metalo, o tai prideda dar papildomų „pliusiukų“.

Jau apžvelgėme priekinę telefono dalį, o dabar pažvelkime į nugarėlę. „Xiaomi Mi A1“ nugarėlėje rasime įmontuotą pirštų antspaudų jutiklį, kuris mūsų nuomone yra kiek per aukštai. Kartais paėmus įrenginį į ranką jį reikia dar šiek tiek „pasitaisyti“, jog pavyktų atrakinti su pirštų antspaudu. Kairėje viršutinėje dalyje rasime dvigubą LED blykstę, o visai šalia jos – ir dvigubą kamerą. Šis sprendimas kiek panašus į tai kaip visa tai atrodo „iPhone 8 Plus“ telefone, tačiau „Xiaomi“ atveju LED blykstė yra kairėje, o ne dešinėje pusėje.

Viršutinėje ir apatinėje „Mi A1“ modelio dalyje rasime kiek šviesesnės nei telefono korpuso juosteles – tai ryšio antenos. Mūsų testuotame juodame modelyje tai ne itin krenta į akis, tačiau jeigu nuspręsite įsigyti baltos spalvos modelį – visa tai gali pasirodyti ne taip gražu. Dešinėje išmaniojo telefono rasime garso reguliavimo bei atskirą įjungimo/išjungimo mygtuką, o priešingoje pusėje – SIM kortelių lizdą.

Apibendrinimui galima būtų pasakyti, jog „Xiaomi Mi A1“ neišsiskiria kažkokiais ypatingais dizaino sprendimais, o labai norint galima atrasti ganėtinai nemažai panašumų į „iPhone 7 Plus“ ar „iPhone 8 Plus“ išmaniuosius telefonus. Nors nieko originalaus dizaine ir nėra, tačiau visumoje – tai tvarkingai atrodantis, metalinis ir pakankamai patogus išmanusis telefonas.

„Xiaomi Mi A1“ apžvalga – telefono ekranas

Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A1

Kaip jau minėjome, „Xiaomi Mi A1“ nepasižymi šiuo metu itin populiariu 18:9 formato ekrano ar tuo, jog ekranas turi itin plonus rėmelius. Šis išmanusis telefonas turi 5,5 colių įstrižainės ekraną, kuris pasižymi Full HD raiška. Ką manome apie tokį įrenginio ekraną?

Pirmiausia, tai reikėtų atkreipti dėmesį, jog šis išmanusis prekyboje pasirodė praėjusių metų rugsėjo mėnesį, kuomet kone kiekvienas gamintojas jau turėjo išleidęs bent vieną beveik berėmį telefoną. Tačiau jis nė iš tolo neprimena tai kas jau tuomet buvo madoje ir ką gamino visi. Ar tai yra gerai? Yra dvi medalio pusės – pirmoji ta, jog taip buvo sutaupyta atsižvelgiant į įrenginio pardavimo kainą, tačiau tuo pačiu prarasta tai dėl ko žmonėms šis telefonas gali būti įdomus ir po metų ar kitų. Kaip bebūtų, reikėtų vertinti tai ką matome ir tai kas yra, o ne kas galėjo būti. Tiesa, juk „Xiaomi“ tam turi savo įrenginį, kuris tapo visos šios mados pradininku prieš daugiau nei metus.

Grįžkime prie telefono ekrano, kuris naudojamas „Mi A1“ modelyje. Vaizdas ekrane yra pakankami ryškus, aiškus, tačiau akylesnė akis gali pastebėti, jog spalvų perteikimas nėra idealus. Tačiau visumoje paėmus šį telefoną į rankas – tikrai neteks nusivilti. Tiesa, kaip ir nemaža dauguma kiniškų telefonų, o ypatingai „Xiaomi“ gaminamų, šiame ekrane kiek prasčiau matomas vaizdas kuomet saulėtą dieną esame lauke.

„Xiaomi Mi A1“ apžvalga – telefono veikimas

Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A1

Tikriausiai kiekvienas kuris domisi galimybe įsigyti „Xiaomi Mi A1“ telefoną turėtų būti suintriguotas kaip gi veikia šis išmanusis telefonas su visiškai švaria „Android“ operacine sistema. Tiems, kurie nežino, tai šis įrenginys veikia su „Qualcomm Snapdragon 625“ procesoriumi bei turi 4 GB operatyviosios (RAM) bei 32 GB vidinės (ROM) atminties. Tiesa, yra galimybė įsigyti modelį ir su 64 GB ROM atminties.

Pradėkime nuo to, jog šis išmanusis telefonas yra itin panašus į „Redmi Note 4“ modelį, tačiau veikia su gerokai „lengvesne“ operacinės sistemos versija, kuri ne taip apkrauta kaip sistema veikianti su „MIUI“ vartotojo sąsaja. Tačiau ar labai skiriasi šių įrenginių veikimas? Deja, tačiau ne. Kodėl įrenginys su kone identiškomis specifikacijomis, bet su visiškai „švaria“ Android“ versija veikia kone identiškai kaip įrenginys su pakankamai apkrauta vartotojo sąsaja? Sunku atsakyti, tačiau pasirodo taip gali būti.

Tačiau tai nereiškia, jog „Xiaomi Mi A1“ veikia blogai. Iš pradžių vertėtų paminėti, jog testavimo metu telefonas sulaukė atnaujinimo į „Android Oreo“ operacinės sistemos versiją, todėl galėjome išbandyti šį įrenginį su kone naujausia operacinės sistemos versija. Kaip ir buvo galima tikėtis – veikimas sklandus ir tikrai paliekantis teigiamą įspūdį. O ir su tikriausiai dauguma naujausių ir daugiausiai resursų reikalaujančiais žaidimais šis įrenginys susitvarko pakankamai gerai.

„Xiaomi Mi A1“ apžvalga – telefono baterija

Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A1

Kadangi „Xiaomi Mi A1“ išmanusis telefonas dažniausiai yra lyginamas su „Redmi Note 4“ modeliu – reikėtų paminėti, jog baterijos sektoriuje šis įrenginys nusileidžia jos talpa. „Mi A1“ pasižymi 3080 mAh talpos baterija, kai tuo tarpu „Redmi Note 4“ turi 4100 mAh talpos bateriją. Tačiau būtų sunku pasakyti, jog rezultatai yra gerokai prastesni.

„Xiaomi Mi A1“ pilno įkrovimo ganėtinai nesunkiai pakanka visai dienai, o tai yra tikrai geras rezultatas. Jeigu nemėgstate telefono apkrauti didelėmis užduotimis ir galėtumėte savo naudojimosi ypatumus priskirti labiau standartiniam naudojimui – tuomet šio įrenginio baterijos Jums tikrai pakaks visai dienai, o gal ir šiek tiek daugiau. Iš esmės galima būtų teigti, jog šio telefono baterijos tarnavimo laikas yra aukščiau vidutinio, tačiau vėlgi, viskas priklauso nuo Jūsų naudojimosi įpročių.

Ir nors baterijos tarnavimo laikas tikrai ganėtinai geras, tačiau sunku nepaminėti to, jog tai yra dar vienas „Xiaomi“ kompanijos išmanusis telefonas, kuris veikia su „Qualcomm“ procesoriumi, tačiau neturi greito įkrovimo funkcijos. Reikėtų žinoti tai, jog „Qualcomm“ kuriami lustai palaiko pačio gamintojo kurtą greito įkrovimo technologiją, tačiau „Xiaomi“ kažkodėl savo telefonuose neleidžia pirkėjams naudotis ja. Tai turbūt būtų didžiausias minusas, kalbant tiek apie šio, tiek apie visų kitų „Xiaomi“ sukurtų telefonų niuansus.

„Xiaomi Mi A1“ apžvalga – telefono kamera

Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A1

Kaip jau tikriausiai žinote, „Xiaomi Mi A1“ nugarėlėje įmontuotą dvigubą kamerą, kuri taip pat pasižymi dvigubu optiniu priartinimu. Jau dabar būtų galima pagirti „Xiaomi“ už pastangas šiame segmente pasiūlyti tokius sprendimus, kokius galime rasti tokiuose telefonuose kaip „iPhone X“ ar „OnePlus 5T“, tačiau ne viskas yra taip puiku kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

„Xiaomi Mi A1“ nugarėlėje rasime 12 MPx raiškos plataus kampo 26mm f/2.2 jutiklį, o visai šalia jo – 12 MPx raiškos 50mm f/2.6 „telephoto“ lęšį, kuris skirtas sulieti foną. Šioms kameroms esant prastesniam apšvietimui padeda, kaip jau minėjome, dviguba LED blykstė, kurią rasime kairėje kamerų pusėje. Taip, tai tikrai nėra geriausia kamera rinkoje, tačiau turbūt viena geriausių savo kainos grupėje.

Esant geram apšvietimui – nuotraukos tikrai kokybiškos ir gražios, o portretais taip pat neturėtumėte nusivilti. Spalvos nuotraukos atrodo ganėtinai tikroviškai – nei per ryškios nei per blankios. Portretų rėžimas veikia taip pat pakankamai gerai, tačiau kartais norint užfiksuoti geresnį kadrą reikia sugaišti kiek daugiau laiko, bet rezultatą pasiekti tikrai galima. Deja, tačiau fotografavimas esant prastesnėms sąlygoms gali ir nuvilti – nuotraukose atsiranda gerokai daugiau triukšmo nei norėtųsi ir vaizdas tikrai nėra toks geras.

Priekinėje „Xiaomi Mi A1“ dalyje rasime 5 MPx raiškos vaizdo jutiklį, kuris skirtas asmenukėms. Tai pakankamai standartinė kamera, kurios papildomai aptarti tikriausiai net nelabai ir vertėtų. Asmenukę Jums tikrai pavyks užfiksuoti, o gautas rezultatas bus daugiau mažiau vidutiniškas.

„Xiaomi Mi A1“ apžvalga – ar verta pirkti?

Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A1

„Xiaomi Mi A1“ kainą Lietuvoje galite pasitikrinti portale kaina24.lt, tačiau esminis klausimas – ar šis įrenginys vertas Jūsų dėmesio? Nors įrenginys turi keletą itin svarbių minusų, tačiau visumoje tai tikrai vertas dėmesio įrenginys.

„Xiaomi Mi A1“ dizainas nėra itin originalus ir ganėtinai aiškiai primena didesnius „iPhone“ modelius, o kamera pakankamai prastai fotografuoja tamsoje. Taip pat galbūt būtų galima daugiau tikėtis iš to, jog telefone sukasi tvarkinga „Android“ versija, kuri dar ir atnaujinimus turėtų gauti bent keletą metų. Tačiau kaip bebūtų bendras šio įrenginio veikimas, o tuo pačiu ir vertinimas yra tik teigiamas.

Pakankamai sklandus veikimas, visiškai „švari“ operacinės sistemos versija, pakankamai geras baterijos tarnavimo laikas ir, žinoma, itin patraukli kaina. Tai turėtų būti pagrindinės priežastys dėl ko Jūs turėtumėte įsigyti „Xiaomi Mi A1“ išmanųjį telefoną.

3 komentarų

Ignė

Rokai, patikslinkit ką reiškia teisingai kraunant? nes tiek patarimų kaip krauti telefoną - kad nebesusigaudau kas iš tikro saugo bateriją. Kokie krovimo būdai geriausi?

Mantas

"ir tikriausiai kiekvienas yra girdėjęs apie „MIUI“ vartotojo sąsają" ???

Tikriausiai ne kiekvienas dar girdėjęs šią kompaniją, ka kalbėti apie MIUI.

Rokas

Pats naudoju "Xiaomi Mi A1" mobilųjį telefoną. Teisingai kraunant baterija atlaiko dvi paras. Džiugu, jog korpusas metalinis, bet kai kuriais atvejais telefono korpusas pasidaro slidus, bet šią problemą galima ištaisyti įsigijus dėklą. Šaunu, jog gamintojas neatsisakė ausinių jungties, garso kokybė tikrai labai nustebino, perduodamas garsas labai švarus, gerai jaučiami žemi dažniai. Piršto antspaudų jutiklis veikia puikiai, greitas, tikslus.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje rengiamas dezinformacijos raštingumo egzaminas

Pranešimas spaudai

2024-04-20, 11:59

0 komentarų

Lietuviai supranta, kad kasdienėje aplinkoje juos supa ne tik naudinga, bet ir melaginga informacija, tačiau labiausiai paplitę dezinformacijos naratyvai ne vieną vis dar suklaidina.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje rengiamas dezinformacijos raštingumo egzaminas

Lietuviai supranta, kad kasdienėje aplinkoje juos supa ne tik naudinga, bet ir melaginga informacija, tačiau labiausiai paplitę dezinformacijos naratyvai ne vieną vis dar suklaidina.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Vyriausybės kanceliarija su dezinformacijos analizės centru „Debunk.org“ organizuoja moksleiviams skirtą egzaminą: gegužės 3 d. visi iš anksto užsiregistravę 9–12 kl. moksleiviai su dezinformacijos analizės meistrais paskaitoje diskutuos apie dezinformaciją, dirbtinį intelektą ir socialinių tinklų algoritmus, o po paskaitos dalyvaus egzamine, pasitikrins savo įgytas žinias ir, žinoma, gaus prizų.

„Dezinformacija nėra tik keistas nesuprantamas žodis ar kažkas, kas manęs nepalies – iš tiesų, kiekvieno iš mūsų telefone, socialiniuose tinkluose nuolat dūzgia didžiuliai informacijos ir dezinformacijos srautai, kuriuos turime atskirti, kad nepasimestume, kad nepakliūtume į sukčių rankas ar kitaip nenukentėtume. Svarbu suprasti, kad dezinformacija – tai priešiškai nusiteikusių šalių hibridinio karo ginklas, nukreiptas į mūsų šalies žmones ir naudojamas su tikslu silpninti visuomenę ir Lietuvą kaip valstybę.

Manau, kad dezinformacijos raštingumas šiais laikas toks pat būtinas kaip ir nuovoka informacinės technologijose, teksto suvokime ar kitose moksleiviams gerai žinomose srityse. Tikiuosi, kad šis egzaminas taps ne tik gražia tradicija, bet ir paskatins dezinformacijos raštingumo integraciją į mokymosi programas“, – sako Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.

Kaip viskas vyks?

  • Visus 9–12 kl. mokytojus (auklėtojus) iki balandžio 30 d. kviečiame registruoti savo mokomas (auklėjamas) klases dalyvauti Dezinformacijos raštingumo egzamine užpildant šią registracijos anketą. Kiekvienam mokiniui suteiksime individualų identifikacinį kodą (atsiųsime jūsų nurodytu el.paštu pasibaigus registracijai). Todėl prašome pildant formą pateikti kuo tikslesnį dalyvių skaičių iš jūsų klasės.
  • Egzaminas vyks interaktyviu būdu virtualioje erdvėje.
  • Geriausių rezultatų pasiekusi klasė bus pakviesta į Vyriausybės rūmus ir apdovanota.
  • Prieš egzaminą vykstanti paskaita bus transliuojama viešai Vyriausybės „Youtube“ ir „Facebook“ paskyrose.
  • Renginio pradžia – 10 val., trukmė – iki 1 val.

Nesate moksleiviai, bet norite mokytis dezinformacijos raštingumo?

Išbandykite „Debunk.org“ sukurtą skaitmeninį, nemokamą kursą, skirtą išmokti atpažinti melagingą ir klaidinančią informaciją. Lietuvoje „InfoSkydą“ jau išbandė 2 tūkstančiai žmonių!

45 minučių trukmės kurse apžvelgiama daugybę temų: kas yra dezinformacija ir kaip ji veikia, kas yra botai ir troliai, kaip dirbtinis intelektas gali būti naudojamas manipuliuoti jumis, kaip veikia socialinių tinklų algoritmai, ir dar daugiau.

Atlikę visas užduotis, išmoksite vadovautis trimis paprastomis taisyklėmis, kurios padės išvengti informacinių pinklių: įvertinti šaltinį, patikrinti turinį, ir apsvarstyti kontekstą.

Programą sudaro trumpi straipsniai, vaizdo įrašai ir „Kahoot“ žaidimai. Turėkite omenyje: kuo greičiau pateiksite teisingą atsakymą, tuo daugiau taškų surinksite!

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas