Kiniškų telefonų eros pabaiga? Antroje 2020 metų pusėje išvysime dviženklį pardavimų kritimą

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-07-28
Kiniškų telefonų eros pabaiga? Antroje 2020 metų pusėje išvysime dviženklį pardavimų kritimą
0 Pasidalinimai
2161 Peržiūros

COVID-19 pandemija taip stipriai pakenkė verslams, kad jie šiuo metu galvoja ne apie augimą, o išlikimą rinkoje. Ne paslaptis, kad išmaniųjų telefonų gamintojai taip pat stipriai nukentėjo, tačiau skaudžiausias smūgis dar tik laukia - Kinijos išmaniųjų telefonų kompanijoms prognozuojamas didžiulis pardavimų kritimas.

Remiantis „DigiTimes” tyrimu, Kinijos išmaniųjų telefonų prekės ženklai antroje šių metų pusėje turėtų stebėti dviženklį pardavimų kritimą. Pagrindinė to priežastis - vis dar neatsigavusi tėvynės rinka.

Kadangi dėl viruso protrūkio buvo stipriai apribotas eksportas, kompanijos buvo priverstos visą dėmesį sutelkti į Kinijos rinką. Tai netgi lėmė, kad antrame šių metų ketvirtyje keturioms kompanijoms - „Huawei”, „Oppo”, „Vivo” ir „Xiaomi” - priklausė net 82,3% rinkos.

Pranešime skelbiama, kad antrame šių metų ketvirtyje, lyginant su pirmuoju, kiniškų išmaniųjų telefonų pristatymai į parduotuves augo 43,3% ir pasiekė 157 milijonus vienetų. Deja, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai skaičiai yra 15,2% mažesni.

Maža to, beveik visi kiniški išmaniųjų telefonų prekininiai ženklai stebėjo pardavimų kritimą - vienintelė atspari bendrovė buvo „Huawei”, sugebėjusi net ir tokiomis sudėtingomis sąlygomis fiksuoti 2,1% pardavimų augimą. Palyginimui, „Xiaomi” registravo net 27,1% mažėjimą, labiausiai nulemtą eksporto ribojimo.

Siekdamos padidinti pardavimus išmaniuosius telefonus gaminančios įmonės ieško būdų pigiuose įrenginiuose įdiegti tokias pažangias technologijas kaip 5G ir itin greitas baterijos įkrovimas. Visgi abejojama, ar tai kaip nors paveiks sudėtingą situaciją rinkoje.

Kita vertus, prasti veiklos rezultatai vargu ar išstums Kinijos išmaniųjų telefonų milžines iš rinkos, tad daugių daugiausia galima tikėtis jų valdomos rinkos dalies sumažėjimo užjūrio valstybėse.


Parašyti komentarą