„Nokia 2.3“ apžvalga: paprastumas už itin mažą kainą

„Nokia“ vis labiau žengia į mūsų šalies ir išmaniųjų telefonų rinką apskritai. Šis prekinis ženklas ir jo gamintojas „HMD Global“ atrodo bando užpildyti visas rinkos dalis pasiūlydamas telefonus visiems, kam jo reikia. Šiandien mūsų dėmesio centre atsidūrė pirmose fronto linijose stovintis ir visų blizgučių vardan paprastumo atsisakęs „Nokia 2.3“, kurio kaina šiandien siekia vos 110 eurų. Ar įrenginys už tokią sumą veikia tinkamai ir gali būti naudojamas kasdien - sužinosite mūsų apžvalgoje

Dizainas

„Nokia 2.3“ galinė dalis yra gaminama iš plastiko, turinčio grublėtą paviršių, kurio atspalvį galime pasirinkti iš juodos, turkio ir smėlio spalvos. Kas keisčiausia, išmanusis telefonas yra labai patogus ir tvirtai pagamintas, nors ir jaučiasi, jog jį kuriant bandyta sutaupyti visur. Kaip ten bebūtų, medžiagos ganėtinai kokybiškos ir turėtų tarnauti ilgai bei patikimai.

Priekinėje dalyje ir gan storokas ekrano rėmas, bet, „Nokia 2.3“ turi vandens lašelio formos ekrano išpjova, kuri leidžia pasiekti 80,7% ekrano ir korpuso santykį, kuris stipriai atsilieka nuo 90% peržengusių flagmanų. Apačioje yra tikrai storas „smakras“, kuriame matomas prekinio ženklo pavadinimas, bet jis tikrai netrukdo naudojimui ir galima prie jo puikiai prisitaikyti.

SIM kortelės lizdas pasislepia korpuse ir jame gali tilpti dvi „nano-SIM“ kortelės, taip pat papildoma „microSD“ kortelė, tačiau pastaroji nepalaiko „exFAT“ formato.

Ekranas

„Nokia 2.3“ yra vienas pigiausių įrenginių šiandien dienai, bet nepaisant to, jis gali pasigirti 6,2 colio „HD + IPS“ ekranu, kurio raiška siekia 720 x 1520. Spalvų atkūrimas nėra blogas, o vaizdo klipų, tokių kaip „YouTube“, peržiūra pakankamai maloni ir komfortiška.

Tiesa, skaitant tekstus dėl ne itin didelės raiškos, pikseliai yra pastebimi, o ekrano ryškumas gali kelti problemų itin saulėtomis dienomis. Taip pat nėra ekrano apsaugos, todėl vertėtų ją įsigyti kartu su telefonu, jei nenorite, kad stiklas pasidengtų įbrėžimais jau pirmąją naudojimo dieną.

Žinoma, tokių funkcijų, kaip nuolat veikiantis ir laiką bei pranešimus rodantis ekranas („AOD“) ar HDR spalvų atkūrimo režimas, nereikėtų tikėtis - šiuos atributus rastume net ir ne kiekviename dvigubai brangesniame modelyje.

Veikimas

Neabejotinai vienas didžiausių „Nokia 2.3“ pliusų yra tai, kad jis yra „Android One“ programos dalis. Tai reiškia, kad šiame telefone galime išbandyti tikrąją „Android“ patirtį. Sistema yra švari ir be nereikalingų reklaminių programų ar dizaino pakeitimų - lygiai tokia, kokią sukūrė „Google”.

„Android One“ taip pat garantuoja programinės įrangos atnaujinimą 2 metams ir mėnesinius saugos atnaujinimus 3 metams - idealu, jei esate pratęs pirkti išmanųjį ilgesniam laikui ir nenorite ateityje dėl jo sukti galvos. Šiuo metu „Nokia 2.3“ veikia „Android 10“ operacinės sistemos versija, tačiau šis išmanusis palaikys ir naujausią „Android 11“, vos tik ji bus optimizuota šiam telefonui.

Keturių branduolių „Mediatek MT6761 Helio A22“ procesorius kartu su 2 GB RAM greičiausiai yra tai, ko ir galime tikėtis iš tokio tipo įrenginio. Tai tikrai nesukels problemų dėl pagrindinių ir kasdienių užduočių atlikimo, bet jei norėsite žaisti žaidimus, mėgautis vaizdiniu turiniu ar tiesiog intensyviai naudotis - šį modelį turite praleisti ir ieškoti kažko pajėgesnio.

„Nokia 2.3” korpuse rasime seniai matyta ausinių lizdą. Jei į įjungsite ladines ausines, jos galės tarnauti ir kaip antena FM imtuvui. Šiek tiek primena 2010 metus, ar ne?

Ypatinga funkcija yra specialus „Google“ balso asistento mygtukas kairėje pusėje, bet Lietuvoje ši funkcija kol kas nėra palaikoma ir galime naudotis ją tik anglų kalba. Deja, prelegente nėra pirštų atspaudų skaitytuvo, tik 2D veido atpažinimas, kuris lygina jūsų nuotrauką su vaizdu, matomu per kamerą. Šis apsaugos būdas tikrai nėra nei greičiausias, nei patikimiausias, dėl to PIN kodo ekrano užraktas turėtų būti jūsų pasirinkimas.

Baterija

4000mAh akumuliatoriaus tikrai pakanka ilgam naudojimui, o išmani „AI Adaptive Battery“ technologiją, leis prietaisą naudoti net iki 2 pilnų dienų be jokio įkrovimo. Mūsų testas parodė, jog visa tai ganėtinai arti realybė, kadangi ne itin greitas veikimas paprasčiausiai negundo nuolat mirkti socialinėje medijoje ar įjungti daug programėlių vienu metu.

5W įkrovimo sparta yra toli nuo greičiausių, bet to ir reiktų tikėtis iš tokio tipo telefono. Dar vienas nemalonus kabliukas - „HMD Global“ gamintojo telefone rasime jau atgyvenusią „Micro-USB“ jungtį, o ne jau išpopuliarėjusią „USB-C”.

seniai matyta ausinių lizdą. Jei įjungsite ausinės jos galės tarnauti kaip antena FM imtuvui, šiek tiek primena 2010 metus, ar ne?

Ypatinga funkcija yra specialus „Google“ balso asistento mygtukas kairėje pusėje, bet Lietuvoje ši funkcija kol kas nėra palaikoma ir galime naudotis ją tik anglų kalba. Deja, nėra pirštų atspaudų skaitytuvo, o tik 2D veido atpažinimas, kuris lygina jūsų nuotrauką su vaizdu matomu per kamerą. Šis ekrano užrakto būdas tikrai nėra nei greičiausias, nei patikimiausias, dėl to PIN kodo ekrano užraktas turėtų būti jūsų pasirinkimas.

Kamera

„HMD Global“, lyginant su senesniu „Nokia 2.2“ modeliu, trečiuke pridėjo dar vieną objektyvą, tad dabar turime 13MP pagrindinę kamerą su f / 2.2 diafragma ir 2MP gylio jutiklį. Kas itin džiugina, kad galinė kamera yra įleista į korpusą ir nė kiek neišlenda - tai turėtų sumažinti įbrėžimų kiekį. „Nokia 2.3“ taip pat naudoja daugybę išmanių kameros funkcijų. „Rekomenduojami kadrai“ yra viena iš geriausių. Ji užfiksuoja papildomus kadrus prieš paspaudžiant fotografavimo klavišą ir po to, gavus rezultatą, telefonas rekomenduoja geriausią užfiksuotą nuotrauką/

Pridėtas fotoaparato objektyvas taip pat leidžia patobulinti portreto fotografavimą su įvairiais efektais. Itin populiaraus naktinio režimo, deja, šiame telefone nėra. Apskritai nuotraukos apšviečiamos vienodai, tačiau joms trūksta ryškumo, o dinaminis diapazonas yra gana mažas, palyginus su kitais modeliais.

Jei negalite gyventi be asmenukių, „Nokia 2.3“ jums pasiūlo 5MP priekinę kamerą su f/2.4 diafragma, kas reiškia, jog gerai nuotraukai reikės labai gero apšvietimo. Taip pat telefone yra plataus kampo objektyvo režimas, todėl galėsite fiksuoti ir didelių grupių asmenukes. Turbūt nieko nenustebins, bet itin geros kokybės tikėtis nevertėtų.

Verdiktas

„Nokia 2.3” nėra nė vienu požiūriu įspūdingas, stebinantis ar pranašesnis už kitus rinkos dalyvius, tačiau už 110 eur kainą jūs gausite tikrai neblogą įrenginį, kuris galės atlikti pagrindines funkcijas ir svarbiausia - ilgai veikti ne vienerius metus. Jis taip pat gali pasitarnauti ir kaip puikus darbinis telefonas, nes yra tvirtas, nebrangus, palaikantis dvi SIM korteles ir turintis didelę bateriją, kurios turėtų užtekti dviem dienom. Žodžiu, jei norite maksimaliai pigaus telefono iš originalesnio ir vakariečiams geriau žinomo prekės ženklo, „Nokia 2.3” tikrai turėtų būti jūsų sąrašo viršuje.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas