„Huawei Mate 10 Lite” apžvalga

Dažniausiai kalbant apie išmaniųjų telefonų „Lite“ versijas kyla mintis apie aukštos klasės įrenginio biudžetinį variantą. Ir iš esmės būtent taip ir yra – dauguma gamintojų pristato savo aukštos klasės modelius, o kiek vėliau arba tuo pačiu metu ir vidutinės ar biudžetinės klasės telefonus.

Šiandien Telefonai.eu siūlo Jums iš arčiau pažvelgti į Kinijos milžinės „Huawei“ išmanųjį telefoną „Huawei Mate 10 Lite“, kuris yra pigesnė ir kiek paprastesnė „Mate 10 Pro“ modelio versija. Šį vidutinės klasės įrenginį šiuo metu galima įsigyti už maždaug 300 eurų, tačiau klausimas – ar jis vertas šių pinigų?

„Huawei Mate 10 Lite” apžvalga – telefono dizainas

Vos ištraukęs telefoną iš dėžutės pagalvojau : „Vau, jis didelis”. Tai, ko gero, didžiausias „Lite” telefonas, kurį tik teko vartyti rankose, dydžiu kiek mažesnis už „iPhone 8 Plus”. Taip pat jis yra labai plonas bei labai lengvas, po „iPhone X” net didesnių gabaritų telefonas jaučiasi it plunksna, ir tai iškart sudarė tam tikrą diskomfortą, kadangi rankoje jis gulėjo nesaugiai, atrodė, jog tuoj iškris.

Laimei, „Huawei” padarė nuostabų dalyką ir pasirūpino dėklu komplekte. Nors dėklas ir permatomas, labai paprastas, tačiau tai yra džiugus gestas ir smagu, kad pirkėjui nereikia papildomo galvos skausmo dėl telefono saugumo. Ir taip, išmanusis jau yra su užklijuota gražia gamykline apsaugine plevele. Šiais laikais, kai tokie išmanieji kaip „OnePlus” net nepasirūpina ausinėmis, iš tikrųjų stebina tokia komplektacija, ypač žinant telefono kainą.

Taigi, dizainas. Mano apžvalgoje buvo naudojamas auksinės spalvos modelis, jis visais dizaino elementais yra labai panašus į auksinį „iPhone 6s”, turi tokias pat užapvalintas briaunas bei plastikines linijas viršuje ir apačioje ryšio pralaidumui gerinti. Pati telefono nugarėlė yra lyg ir metalinė, lyg ir plastikinė, aš iki galo pats nesupratau. Pagal jausmą, tai lyg metalas, padengtas plastiku, kas yra pakankamai realu, žinant, kad „Google Pixel” modeliai naudoja tą patį principą. Garso ir atrakinimo mygtukai yra vienoje, dešinėje pusėje, kas man asmeniškai yra minusas. Kairėje briaunos pusėje turime hibridinį kortelių lustą, kuriame galima turėti arba dvi „SIM” korteles, arba „SIM” ir atminties kortelę. Vėl gi, labai puiku matyti tokį sprendimą, kurio daug gamintojų atsisako. Apatinėje briaunoje yra pliusų ir minusų mišinys. Pradėkim nuo blogų dalykų - krovimo lizdas naudoja pasenusį „micro USB” tipą. Kažkaip man atrodo, jog laikas jau būtų visiems išmaniesiems pereiti prie „type C”. Taip pat turime dinamiką, jis yra vienas, tad jį uždengti labai lengva, pavyzdžiui, žaidžiant žaidimus ar žiūrint vaizdo įrašus, tačiau garsas mane labai nustebino, jis švarus ir garsus. Už ausinių lizdą sakome ačiū, nors jo nebuvimas nėra kritiška, bet turėti jį yra šioks toks privalumas.

Nugarinėje dalyje turime dvi kameras, jos išdėstytos vertikaliai, užima labai nedaug vietos ir šiek tiek išsikiša iš korpuso. Virš kameros yra blykstė, o žemiau - piršto antspaudo skaitytuvas. Įdomus sprendimas buvo visus elementus išdėstyti vertikaliai per centrą, atrodo švariai ir tvarkingai. Kalbant apie piršto antspaudo skaitytuvą, jis yra patogioje pirštui vietoje ir nors aš nesu jų megėjas nugarinėje dalyje, atrakinimas yra patogus bei intuityvus. Telefono priekyje išsidėstė kamera bei įvairūs davikliai viršuje, ekranas užima labai didelę dalį, tad rėmai yra stebėtinai maži, ir po ekranu mus pasitinka didžiausia dizaino klaida - logotipas. Aš nežinau, kaip mąsto dizaineriai, bet logotipas priekyje nėra gražu, užima papildomai vietos ir gadina bendrą estetiką, net „Samsung” tai suprato. Visgi tai ko gero vienintelis dizaino elementas, prie kurio aš galiu prisikabinti. Visumoje dizainas man labai patiko ir telefonas nesijaučia pigus.

„Huawei Mate 10 Lite” apžvalga – telefono ekranas

„Huawei Mate 10 Lite” gali pasigirti 5.9 colių „IPS” technologijos ekranu, kurio rezoliucija yra 1080x2160 pikselių. Taip, būtent pasigirti, nes šis ekranas mane labai nustebino savo kokybe. Tai yra labai geras ekranas, aš pasakysiu atvirai, jog tikėjausi pakankamai prastos matricos, kadangi tai yra „Lite” telefonas, bet šis ekranas iš tikrųjų yra flagmano tipo ir net lenkia tokius flagmanus, kaip „OnePlus” arba „Google Pixel 2 XL” ekrano srityje. Spalvos yra labai sodrios, natūralios, ekrano ryškumo visiškai užtenka net naudojantis lauke po atvirais saulės spinduliais. Vienintelis aspektas yra matymo kampai, palenkus telefoną į šoną ekranas kiek nublanksta, bet čia gali būti ir plevelės įtaka.

Užbėgsiu įvykiams už akių ir pasakysiu iškart - ekranas yra geriausia šio telefono dalis, naršyti jame yra didelis malonumas, ir aš dar kartą pasikartosiu, „Huawei” šiame aspekte mane labai nustebino ir aš net norėdamas negaliu nieko blogo apie ekraną pasakyti. Taip pat, tokiosrezoliucijos dėka, ekranas yra kiek ištemptas į aukštį, kas jau tapo norma paskutiniu metu, ir ekrano pločio bei ilgio santykis yra 18:9, tad dauguma programėlių turi juodą rėmą apačioje. „Huawei” šioje srityje labai protingai išsisuko pridėję „Fit” mygtuką, kurį paspaudus, programėlė kažkokiu magišku būdu adaptuojasi prie naujo ekrano, jį užpildo bei neištampo vaizdo.

„Huawei Mate 10 Lite” apžvalga – vartotojo sąsaja

Pradėkime nuo to, jog aš nebuvau pripratęs prie „Huawei” telefonų ir jų vartotojo sąsajos. Šiame telefone įdiegta kiek senesenė „Android 7.0 Nougat” bei „EMUI 5.1” vartotojo sąsaja. Iš tikrųjų, dizainas labai primena „iOS”, nustatymai praktiškai vienas prie vieno nukopijuoti, programėlės yra vienodai kvadratinės su užapvalintais kampais bei jos visada bus pagrindiniame ekrane, kaip tai yra „iPhone” telefonuose. Pirmas įspūdis buvo teigiamas, nes kosmetiškai viskas buvo labai gražu, tačiau naudojimo prasme turėjau šiokių tokių nemalonumų, nes visas valdymas buvo toks neaiškus, kad buvo momentų, kur net nežinojau, kur ieškoti tam tikrų programėlių nustatymų. „Huawei” kažkokiu būdu sugebėjo sukurti sistemą, kuri nėra nei „Android”, nei „iOS”. Taip, techniškai čia gyvena „Android” ir jo ekosistema, tačiau išoriškai taip ir norėjosi atsisiųsti „Nova Launcher” ir įdiegti švarų „Android” sistemos valdymą.

Na, po kelių dienų prie valdymo pripratau ir problemų nebuvo, tačiau pati sistema nėra intuityvi bei natūrali, reikia šiek tiek pasikankinti tam, kad priprastum. Pats telefonas yra labai greitas, tam padeda pačių „Huawei” sukurtas „Kirin 659” lustas bei 4 gigabaitai operatyviosios atminties. Taip pat žaibiškai greitas yra ir atrakinimas, naudojant piršto antspaudą, telefonas reaguoja į pirštą iškart, nereikia nieko spausti, vos priliečiate ir viskas - telefonas jau paruoštas naudojimui. Iš esmės, tai vienas greičiausių atrakinimo mechanizmų pirštu, lenkiantis net naujausius „iPhone”, bet taip yra todėl, kad atrakinimas neturi visiškai jokios animacijos, kaip ir didžioji sistemos dalis. Nors telefonas į viską reaguoja greitai, jam trūksta gyvumo, nes susidaro įspūdis, jog buvo tiesiog išpjautos visos animacijos vardan laiko taupymo.

Kalbant apie sunkesnes programėles bei žaidimus, čia „Mate 10 Lite” susitvarkė irgi puikiai. Žinoma, paleidęs žaidimą, priverčiau telefoną „pamąstyti”, tačiau jokių strigimų ar problemų su žaidimo patirtimi aš neturėjau, išmanusis puikiai susitvarko bei žaisti žaidimus šiame telefone jokio diskomforto nesukelia, ypač žinant jo kokybišką bei didelį ekraną. Kiek suglumino tai, kad telefone jau iš anksto buvo instaliuotos dvi klaviatūros - „SwiftKey” bei „Google”. Nesuprantu, kam to reikėjo, bet šiek tiek teko pasikrapštyti nustatymuose, kad viską susiderinčiau, tad kiekvienas šio telefono pirkėjas turėtų tam nusiteikti - nustatyti čia pagal save reikės daug ką. Nepaisant to, bendra patirtis su išmaniuoju yra labai teigiama, aš neturėjau kažkokių kardinalių problemų, kas pakankamai keista, nes net naudojant flagmanus aš pastoviai turiu prie ko prikibti.

„Huawei Mate 10 Lite” apžvalga – telefono kamera

Taigi, šioje vietoje išmanusis pagal parametrus gali nustebinti. Jis yra pirmas „Huawei” bei apskritai vienas iš nedaugelio išmaniųjų, kurie turi dvi kameras tiek iš priekinėjė, tiek nugarinėje telefono pusėje. Pradėkime nuo skaičių. Nugarėlėje yra 16 bei 2 megapikselių kameros su f/2.2 diafragma, priekyje - 13 bei 2 megapikselių kameros su f/2.0 diagragma. Primenu, kad diafragma nurodo šviesos pralaidumą ir kuo skaičius mažesnis, tuo šviesesnė tampa nuotrauka.

Pakalbėkime apie galines kameras. Aš stengiausi šiam „Huawei” gražuoliui suteikti kuo įvairesnes fotografavimo sąlygas, ir dabar manau galiu su jumis pasidalinti rezultatais. Trumpa išvada būtų tokia - ši kamera prašo šviesos. Kol apšvietimo sąlygos labai geros (akcentuoju dar kartą, būtent labai geros), telefonas fotografuoja iš tikrųjų labai gerai, spalvos gražios, detalizacija aukštame lygyje ir su tokiomis nuotraukomis net galima užsiimti fotografija ir po nedidelės korekcijos publikuoti savo mėgstamuose socialiniuose tinkluose, bet... Viskam koją pakiša tamsa.

Vos tik šiek tiek tamsesnės sąlygos ar jūs bandote fotografuoti kažkur patalpoj, kurioje prastas apšvietimas, kamera iškart pradeda streikuoti. Ir sakydamas streikuoti aš neturiu omeny kažkokį smulkų nuotraukos defektą, kamera tiesiog pati nesupranta, kaip elgtis. Siekiant pašviesinti nuotrauką, programinė įranga kelia aukštyn ekspoziciją, dėl ko nuotrauka tiesiog vienose vietose būna per šviesi, kitose vietose lieka per daug triukšmo. Laimei, ekspoziciją fotografuojant galima reguliuoti rankiniu būdu. Kiek žemiau rasite nuorodą į albumą su nuotraukų pavyzdžiais.

Kameroje yra labai daug įvairių rėžimų, kurių daugiau nei pusė deramai neveikia, tai yra gausite pakankamai prastą rezultatą, primena „Samsung” poziciją prieš kokius penkis metus, kai į telefoną kemša kuo daugiau funkcijų tiesiog tam, kad būtų. Atskirai pagirsiu makro nuotraukas, čia kamera fokusuoja net iš arčiau nei su tuo susitvarko, pavyzdžiui, „iPhone” flagmanai.

„Huawei Mate 10 Lite” apžvalga – telefono baterija

„Huawei Mate 10 Lite” gali pasigirti 3340mAh talpos baterija, ir jai aš suteikiau šiek tiek stresinių situacijų. Buvau paleidęs nemažai programėlių bei išnešęs laukan kai spaudė penkiolikos laipsnių šalčio šaltukas. Verdiktas toks - šis. telefonas gyvena labai ilgai. Aš nežinau, kaip taip „Huawei” sugebėjo išgauti tokį neblogą rezultatą, bet šis vidutiniosios klasės išmanusis tarnauja geriau nei dauguma flagmanų.

Iš tikrųjų, aš net nelabai žinau flagmanus, kurie taip pat gerai laiko akumuliatorių, šis telefonas tik prieš man einant miegot man pradeda pypsėti apie pakrovimą, kai mano dauguma testuojamų telefonų ir net mano paties „iPhone X” jau tuo metu būna prijungtas prie rozetės antrą kartą iš eilės tą pačią dieną. Matyt, būtent vardan paprasto ir ne pačio galingiausio procesoriaus, šis telefonas neduoda daug apkrovos baterijai ir ji tiesiog džiugina savo rezultatais savo savininką. Netempiant gumos pasakysiu, kad šio išmaniojo baterija yra tiesiog nuostabi, tai yra vienas geriausių šio telefono aspektų.

„Huawei Mate 10 Lite” apžvalga – ar verta pirkti?

Jeigu manęs prieš bandant šį telefoną paklaustų, ką aš apie jį manau, aš pasakyčiau, jog į „Lite” modelius žiūrėti neverta, tai tik pinigų ir nervų švaistymas. Ar šis telefonas pakeitė mano požiūrį? Žinot, kad ir kaip būtų keista, taip. Čia tenka pripažinti mano principų pralaimėjimą, nes „Huawei Mate 10 Lite” yra labai kokybiško surinkimo telefonas su nerealiu ekranu, vidutiniška kamera bei stebinančiai ilgai laikančia baterija ir visa tai - už labai „skanią” kainą, kuri, manau, bus prieinama daugeliui. „Huawei Mate 10 Lite“ kainą galite pasitikrinti portale kaina24.lt

Jeigu jūsų nevaržo telefono dydis, tai, ko gero, šiame kainos ruože, bent jau kol kas, aš konkurencijos nematau ir manau, kad visi šio telefono savininkai bus juo labiau nei patenkinti. Tiek jums ir tereikia žinoti apie šį stebinantį išmanųjį.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas