„Tele2“ metų pradžia: greičiausias internetas, didėjantis klientų skaičius ir augančios pajamos

Artūras Nalivaiko

2019-04-24, 01:00 (atnaujinta 2021-04-27, 00:29)

0 komentarų
„Tele2“ metų pradžia: greičiausias internetas, didėjantis klientų skaičius ir augančios pajamos

Nuosekliai augantis klientų skaičius ir duomenų vartojimas bei greičiausio interneto Lietuvoje paslauga lėmė mobiliojo ryšio operatoriaus „Tele2“ pajamų didėjimą. Pirmąjį šių metų ketvirtį bendrovės pajamos pasiekė 58,9 mln. eurų ir buvo 10,1 proc. didesnės nei prieš metus.

EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją) sudarė 22,2 mln. eurų ir buvo 25,3 proc. didesnis nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.

„Metus pradėjome sėkmingai: nuosekliai didėjantis klientų skaičius, vis dar šuoliais augantis duomenų vartojimas ir tikslingos investicijos nulėmė pajamų augimą. Jas ir toliau skirsime inovatyvių paslaugų kūrimui, pasirengimui 5G plėtrai bei dalyvavimui rudenį numatytame leidimų dažniams konkurse“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Pirmojo 2019 m. ketvirčio statistika rodo, kad „Tele2“ paslaugomis naudojasi beveik 1,9 mln. vartotojų. Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2018 m., bendras klientų skaičius padidėjo 2,7 proc., o verslo klientų skaičius pasiekė 191,9 tūkst. ir yra 5 proc. didesnis nei tuo pačiu metu pernai.

Pirmąjį šių metų ketvirtį vartotojai Lietuvoje naršė rekordiškai daug – 67,6 proc. daugiau nei tuo pačiu metu praėjusiais metais. Pirmą 2018 m. ketvirtį „Tele2“ abonentai persiuntė 20,4 tūkst. TB duomenų, o tuo pačiu metu šiemet – 34,2 tūkst. TB.

Šiais metais Ryšių reguliavimo tarnybos atlikti ir svetainėje http://matavimai.rrt.lt/index.html skelbiami matavimai rodo, kad vidutinė „Tele2“ teikiamo 4G interneto sparta yra didžiausia – siekia net 62,9 megabitų per sekundę. Tuo tarpu kitų dviejų operatorių ryšio sparta siekia 50,4 ir 39,2 megabitų per sekundę.

Operatoriaus klientai tinkle ne tik daugiau naršė, bet ir skambino – pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2018 m., buvo prakalbėta net 27 mln. minučių daugiau.

Duomenų vartojimo augimas vis dar fiksuojamas ir keliaujančių po Europos Sąjungos šalis tarpe. Per pirmuosius tris šių metų mėnesius keliautojai, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, naršė pusantro karto daugiau – duomenų kiekis padidėjo nuo 171 tūkst. iki 311 tūkst. GB.

Keliaujantys pastebimai daugiau ir skambino – iškalbėtų minučių skaičius, palyginus tą patį 2018 m. ir šių metų laikotarpį, yra trečdaliu didesnis, augo nuo 48 mln. iki 64 mln. minučių.

Prie finansinių rezultatų augimo prisidėjo ir toliau populiarėjanti namų interneto paslauga. Vien šio segmento vartotojų skaičius išaugo net iki 148 tūkst., o tai yra 35 proc. daugiau klientų nei buvo tuo pačiu laikotarpiu 2018 metais (109 tūkst. klientų).

Į ryšio kokybės gerinimą per pirmąjį 2019 m. ketvirtį „Tele2“ jau spėjo investuoti daugiau nei 2 mln. eurų. Ypač daug dėmesio yra skiriama 4G+ tinklo vystymui, kuris operatoriaus tinkle dengia 81 proc. Lietuvos teritorijos. Tuo tarpu „Tele2“ 4G tinklas apima 99 proc. šalies teritorijos.

Lietuvoje šiuo metu veikia 1284 „Tele2“ 4G, 4G+ ir 4G++ bazinės stotys.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Kinai meta milžiniškus resursus į elektromobilių rinką: naujausias tyrimas atskleidžia neįtikėtiną realybę, vienas iš gamintojų gavo įspūdingą sumą iš vyriausybės

Arnas Balčiūnas

2024-04-17, 19:55 (atnaujinta 2024-04-18, 04:29)

1 komentaras

Elektrinių automobilių populiarumas auga. Daugelis bendrovių gamina vis daugiau būtent tokiais varikliais aprūpintų transporto priemonių, o kai kuriose šalyse jų populiarumas – itin didelis. Niekam ne naujiena ir didėjantis Kinijos gamintojų populiarumas.

Kinai meta milžiniškus resursus į elektromobilių rinką: naujausias tyrimas atskleidžia neįtikėtiną realybę, vienas iš gamintojų gavo įspūdingą sumą iš vyriausybės

Elektrinių automobilių populiarumas auga. Daugelis bendrovių gamina vis daugiau būtent tokiais varikliais aprūpintų transporto priemonių, o kai kuriose šalyse jų populiarumas – itin didelis. Niekam ne naujiena ir didėjantis Kinijos gamintojų populiarumas.

Remiantis naujai atliktu tyrimu, paaiškėjo, kad Kinijos automobilių milžinė BYD gavo mažiausiai 3,4 milijardus eurų tiesioginių vyriausybės subsidijų, kurios buvo suteiktos kaip dalis Pekino siekio paskatinti dominavimą elektrinių transporto priemonių ir kitų švarių technologijų srityje.

Parama pirmaujančiam Kinijos elektromobilių gamintojui šoktelėjo nuo 220 milijonų eurų 2020 metais iki 2,1 milijardo eurų vos po dviejų metų, trečiadienį paskelbė Vokietijos Kylio pasaulio ekonomikos institutas.

BYD taip pat gauna naudą iš vietinių baterijų gamintojų rėmimo ir pirkėjams daromų nuolaidų savo automobiliams, teigiama ataskaitoje, kuri pateikiama Europos Sąjungai pradėjus tyrimą dėl galimai nesąžiningos paramos Kinijos elektromobilių sektoriui.

Tokios subsidijos, kaip tos, kurios yra išmokėtos BYD, „leido Kinijos įmonėms greitai išsiplėsti ir užvaldyti Kinijos rinką, bei vykdyti sparčią plėtrą į ES rinkas“, teigia Vokietijos vyriausybei patariantis institutas.

ES susiduria su skatinimais iš naujo subalansuoti prekybą su Kinija, po to, kai tokios šalys, kaip Prancūzija, įvardija ekonomines grėsmes, kylančias dėl į bloko rinką plūstančių Kinijoje pagamintų prekių.

BYD ir jos konkurentai „Nio“ ir „Geely“ po augimo Kinijoje, plečiasi į Europą, kurioje vykstant įtemptam elektromobilių kainų karui vakarietiški gamintojai, įskaitant „Tesla“ ir „Volkswagen“, pralaimi rinkos dalį.

Kylio instituto teigimu, iš esmės visos Kinijos biržos bendrovės 2022 metais gavo tiesioginių išmokų, pažymėdami paramą vėjo, saulės ir geležinkelių bendrovėms. Kinijos parama pramonei yra „mažiausiai tris, keturis“ kartus didesnė, nei ES ir EBPO šalyse, teigė grupė.

ES įsteigė 40 milijardų eurų inovacijų fondą, kuris padės konkuruoti su Kinija ir JAV infliacijos mažinimo įstatyme numatytomis subsidijomis.

Spalį, Europos Komisija pradėjo tyrimą siekdama išsiaiškinti, ar Kinijos parama bendrovėms, įskaitant BYD, SAIC ir „Geely“ suteikė šalies pramonei nesąžiningą pranašumą. Pradiniai tarifai gali įsigalioti jau liepos mėnesį.

Kinija tyrimą dėl subsidijų pavadino protekcionistiniu ir teigia, kad jos automobilių gamintojai laimi elektromobilių lenktynes dėl savo geros kokybės produktų.

Kinijos komercijos ministras Wangas Wentao sekmadienį Paryžiuje teigė, kad Kinijos elektromobilių gamintojai remiasi „nuolatinėmis technologinėmis naujovėmis“ ir pažangiomis vietinėmis pasiūlos grandinėmis, o ne vyriausybe.

Kitą savaitę įvyksianti Vokietijos kanclerio Olafo Scholzo kelionė į Kiniją reiškia „puikią galimybę“ derėtis su Pekinu dėl jo subsidijų, teigia vienas iš ataskaitos bendraautorių, Dirkas Dohse.

BYD veiklą pradėjo kaip baterijų gamintojas, tačiau investavo dideles sumas į elektromobilių ir „plug-in“ tipo hibridų technologijų tyrimus. Ji patyrė staigų augimą po to, kai dėl dosnių subsidijų įsigyjant elektromobilį, pradėjo kilti vietinė Kinijos automobilių rinka.

Bendrovė, kuri 2023 metais deklaravo apytiksliai 4,1 mlrd. eurų siekiančias pajamas, taip pat sugebėjo sumažinti vakarietiškų gamintojų kainas Kinijoje. Jos „Seagull“ hečbeko su 10 colių besisukančiu ekranu mažmeninė kaina prasideda nuo mažiau, nei 10 000 JAV dolerių.

1 komentarų

China car

Žlobai, iš ko perspauzdinote šitą tekstą? BYD yra patys baterijų gamintojai, antri pagal dydįkinojoje.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas