„Microsoft” galimai perims „TikTok” valdymą JAV

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-08-01
„Microsoft” galimai perims „TikTok” valdymą JAV
0 Pasidalinimai
221 Peržiūros

Remiantis naujausiu pranešimu, „Microsoft” jau diskutuoja su Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybe, siekdama įsigyti „TikTok” veiklą iš ją valdančios Kinijos kompanijos „ByteDance”. Šie gandai pasirodė iškart po to, kai pasklido spekuliacijos, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas planuoja priversti „ByteDance” parduoti savąją muzikos ir video platformą amerikiečių kompanijai, praneša „Bloomberg”.

„Fox Business Network” reporteris Charles Gasparino šią žinią atskleidė dar penktadienį, cituodamas šaltinius, teigiančius, kad Trumpo administracija yra susirūpinusi dėl „Microsoft” perspektyvų įsigyti „TikTok” ir ar po to į „TikTok” investavę Kinijos investuotojai nuspręs ir toliau turėti akcijų naujai suformuotame socialinio tinklo JAV padalinyje. Tiesa, liepos pradžioje Larry Kudlow, Baltųjų rūmų ekonomikos patarėjas, teigė, kad „TikTok“ gali veikti kaip JAV įmonė, atskirai nuo „ByteDance“.

Naujausi įvykiai yra laikomi Trumpo „anti-TikTok” kampanijos dalimi. JAV prezidento rinkimų štabas neseniai „Facebook“ ir „Instagram“ patalpino daugiau nei 100 skirtingų reklamų, susiejančių su apklausa, kurioje vartotojų buvo klausiama, ar, jų manymu, „TikTok“ turėtų būti uždrausta JAV.

Tiek „ByteDance“, tiek „Microsoft“ kol kas nėra pakomentavusios situacijos, tačiau jų pranešimai turėtų pasirodyti netrukus. „TikTok“, kaip ir dauguma kitų Kinijos kompanijų, nuolat buvo kritikuojama dėl įtarimų apie Kinijos vyriausybei perduodamus vartotojų duomenis.


Parašyti komentarą