„Microsoft“ patvirtino gandus: vyksta derybos dėl „TikTok“ įsigijimo

Paskelbė:   Lukas Snarskis | 2020-08-03
„Microsoft“ patvirtino gandus: vyksta derybos dėl „TikTok“ įsigijimo
0 Pasidalinimai
202 Peržiūros

Dar prieš keletą dienų rašėme, jog „Microsoft“ svarsto galimybę įsigyti dalį „TikTok“ programėlės. Tokios kalbos pasirodė pirmąją rugpjūčio dieną, o tuomet buvo teigiama, kad „Microsoft” jau diskutuoja su Jungtinių Amerikos Valstijų vyriausybe, siekdama įsigyti „TikTok” veiklą iš ją valdančios Kinijos kompanijos „ByteDance”.

Šie gandai pasirodė iškart po to, kai pasklido spekuliacijos, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas planuoja priversti „ByteDance” parduoti savąją muzikos ir video platformą amerikiečių kompanijai. Pasirodo, jog tokie gandai yra realybė ir „Microsoft“ šiandien oficialiai patvirtino apie vedamas derybas su „ByteDance“ kompanija dėl „TikTok“ įsigijimo.

Verta paminėti tai, jog derybos vyksta tik dėl tos „TikTok“ dalies, kuri veikia JAV teritorijose, o taip pat ir Kanadoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Vadinasi, jeigu „Microsoft“ pavyktų pasiekti susitarimą su kinais, tai jiems atitektų tik ta šios programėlės dalis, kuri yra pasiekiama minėtuose regionuose, o „ByteDance“ ir toliau valdytų kiniškąją „TikTok“ versiją, kuri yra žinoma kaip „Douyin“

Kaip tikriausiai žinote, „ByteDance“ yra kinų kompanija, o būtent tai ir kelia daugiausiai abejonių dėl „TikTok“ patikimumo. Šiuo metu visi vartotojų duomenys yra laikomi Kinijoje, tačiau jeigu „Microsoft“ pavyktų pasiekti susitarimą – JAV vartotojų duomenys būtų perkelti ir saugomi JAV teritorijoje.

„Microsoft“ išplatintame pranešime spaudai skelbiama, jog derybos turėtų būti baigtos iki šių metų rugsėjo 15 dienos, o tuo pačiu tikisi ir tęsti pradėtą dialogą su JAV vyriausybe, įskaitant ir šalies prezidentą. Kaip bebūtų, bent jau kol kas nėra pasiektas joks susitarimas. „Microsoft“ atstovai pažymi ir tai, jog siekiant susitarimo, gali būti įtraukta ir daugiau įvairių kompanijų.

 


Parašyti komentarą